7 застарілих моделей шаф, які виглядають старомодно і дешево

49

Шафи в строкатих і яскравих кольорах

Перше, на що слід звернути увагу, — це те, якого кольору ваш шафа. І мова тут навіть не про відтінку, а про те, на скільки він яскравий. Якщо шафа виконаний в строкатих кольорах, то органічно вписати його в інтер’єр швидше за все не вийде, так як для дизайну житлових приміщень переважно дотримання колірного балансу.

Шафа, наприклад, яскраво-червоного кольору, може нормально виглядати тільки якщо він є акцентним елементом інтер’єру, але в такому випадку це повинен бути не сумний шафа з мас-маркету. Враховуючи, що такі яскраві шафи були в моді на початку 00-х і з тих пір «трохи» втратили свій колишній вигляд, не думаю, що знайдуться люди, які бажають, щоб затишок в їхньому будинку будувався навколо старої шафи.

Примітка. Хотілося б додати, що я не маю нічого проти насичених кольорів в інтер’єрі будинку, проте такі відтінки повинні бути глибокі і спокійні. Наприклад, замість червоного можна використовувати темно-бордовою або помірний рожевий.

З декоративними малюнками

Все в тих же 00-х в моду увійшли шафи з декоративними малюнками. Ймовірно, ви і самі бачили таку шафу, у якого в лівому верхньому і нижньому правому кутах намальовані якісь візерунки, не те рослини, не те античний орнамент. Передбачалося, що така «родзинка» повинна підкреслити індивідуальність і витончений смак власника. Але на практиці такий візерунок виглядав дешево і без смаку.

Якщо ви якраз володар такого шафи, то раджу замінити його на монотонну модель без подібних елементів. А якщо ви без розуму від орнаментів, то використовуйте їх в декоративних елементах, але дозовано.

Ще один тренд початку 00 – х-шафи з фотодруком на фасадній частині. Найчастіше для принта використовувалися фотографії квітів, природних пейзажів або міських видів. Як і в попередньому випадку передбачалося, що це підкреслить індивідуальність власника і зробить інтер’єр приміщення, де стоїть такі меблі, унікальним.

Хоча на сторінках каталогів це і правда виглядало цікаво, в реальності все виявлялося набагато менш приємно. По-перше, такі меблі в інтер’єрі виглядали безглуздо, особливо коли фотодрук видів парижа сусідила зі старим ремонтом і рвавним диваном. По-друге, так як мова йде про 00-х і часто кустарному виробництві, для меблів нерідко використовувалися фотографії низького дозволу. Здалеку це було не особливо помітно, але поблизу дуже сильно впадало в очі.

Кутові-діагональні шафи

Ще один застарілий тренд з минулого – кутові шафи, у яких двері розташовані по діагоналі. Найчастіше вони використовуються для зберігання верхнього одягу і всякої дрібниці в передпокої.

Треба сказати, що з точки зору функціональності – вони і правда дуже гарні, але діагональна двері, що округлює кут приміщення, змінює його геометрію. Це може здатися дрібницею, але насправді такий елемент сильно виділяється на загальному тлі і негативно позначається на естетичних якостях інтер’єру.

Якщо ви хочете використовувати кутові меблі, то краще, щоб це були шафи у формі літери «г». В такому випадку геометрія приміщення залишається непорушеною.

Помпезний класицизм

Напевно, найбезглуздіша меблі, яку тільки можна уявити в сучасному будинку, — це помпезний класицизм, який нібито потрапив туди прямо з однойменної епохи. Варто зрозуміти, що такі меблі в бюджетних інтер’єрах з невеликою площею виглядає просто безглуздо. Подібне дизайнерське рішення, всупереч надіям власника, викликає у гостей не захоплення, а лише мовчазні усмішки або відкриту критику.

Якщо ви раптом виявилися власником такого шафи, то швидше поміняйте його на сучасний. Як я вже писав вище, зараз в моді розумна практичність, що поєднується з мінімалізмом.

Масивні меблі

Ще один приклад меблів з минулого, але хоча б не такого далекого, як у минулому випадку, — масивні меблі, які застаріли ще в 60-х роках. Величезна кількість відділень, ящиків і буфетів абсолютно не потрібно і лише захаращує приміщення. Така шафа найчастіше розташовується по всій довжині стінки і абсолютно не поєднується з сучасними інтер’єрами.

Така шафа колись стояв у мене вдома, і багато років я відкидав ідею його заміни, так як там зберігалося дуже багато «потрібних» речей. Але перебравши їх, я зрозумів, що переважна більшість з них ніколи не використовується, а значить і зберігати їх нема чого. Для решти речей цілком вистачило невеликого шафи з ikea.

Застарілі шафи-стінки

Замикають список застарілих меблів – шафи-стінки. Ні, самі по собі шафи-стінки не мають нічого поганого і відмінно підходять для інтер’єру як в плані практичності, так і стилю. Йдеться про шафах-стінках, які створювалися кілька десятиліть тому і не відповідають сучасним уявленням про правильному дизайні приміщень. Навіть якщо така шафа не розвалюється, його все одно краще замінити на сучасні стінки або зовсім замінити їх.

Всі перераховані вище приклади застаріли вже як мінімум кілька років тому, і немає ніякого сенсу триматися за застарілу меблі. Потрібно визнати, що старі шафи, за якими іноді доводилося ганятися по всьому місту, вже не мають колишньої цінності і лише негативно позначаються на інтер’єрі. Я і сам пройшов через це, коли міняв масивний шафа, куплений на початку 90-х, на новий.