Аварійне освітлення 12в з дгз за 1$

84

Вітаю всіх любителів помайструвати, пропоную до розгляду інструкцію з виготовлення простий аварійної лампи, яку можна живити автомобільний акумулятором на 12в. Зроблена саморобка на випадок відключення електрики, такі ситуації на дачі або в селі не рідкість. В якості основи використовував платівку дхо, дві штуки я їх купив за ціною близько 1$ в «магазині барахла». Ось тепер шкодую, що не купив більше, але нічого, я їх ще знайду!

У таких «дгз» немає ніяких драйверів, це просто світлодіоди, закріплені на смужку алюмінію, в комплекті йшли також смужки двостороннього скотча. Споживана потужність однієї такої планки всього 2вт, такий монстр як автомобільний акумулятор, зможе світити… Ну дуже довго. Під акумулятор зроблена підставка з фанери, в результаті брудний акумулятор не буде стояти на столі. І так, про все по порядку!

Матеріали та інструменти, які я використовував:

список матеріалів: — дхо (у мене за 1$); — кабель (у мене шматок usb кабелю);- два багатожильних дроти (для клем); — лист фанери, дсп або іншого подібного матеріалу;- саморізи;- шматок металопластикової труби;- дриль/шуруповерт;- меблевий степплер;- ножівка; — паяльник, флюс, припій.

Процес виготовлення саморобки:

крок перший. Гнемо трубу відрізаємо потрібний шматок труби з металопластику і згинаємо у вигляді літери «п». Трубу заламуємо на перегинах, в результаті все виходить компактно, і маємо пряму лінію для приклеювання планки дгз.

крок другий. Прикручуємо до основи згинаємо краю труби, вирівнюємо, зайве відрізаємо, щоб конструкція стояла рівно. Ну а далі беремо саморізи і прикручуємо трубу до фанери. Саморізи вилізли на ту сторону, але це не проблема, можна їх зрізати болгаркою.

Основу також можна збити навіть з дощок, правда вага може бути завеликий. При бажанні можете прикрутити до основи і ніжки, щоб виключити контакт фанери зі столом, яка може вимазатися, але це все теоретично і не обов’язково.

крок третій. Кабель і дхо до планки я припаяв свій кабель від usb, вибравши червоний і чорний колір, щоб не плутатися. Кабель проробив через трубу і вивів внизу у акумулятора. У верхній частині довелося мотнути синьої ізоляційної стрічки, щоб зафіксувати кабель і прихопити планку з діодами, хоча і на двосторонньому скотчі вона тримається відмінно. Якщо все зробити більш акуратно, ізолента не знадобиться.

крок четвертий. Клеми робимо прості клеми, які будемо накидати на висновки акумулятора. Тут я використовував багатожильні дроти коричневого кольору під плюс і синього під мінус. А можна просто зробити дроти різної довжини, щоб не розглядати кольору при підключенні, ну або зав’язати вузлик на «плюсі».

Сформувавши колечка, я їх пропаяв, як підсумок, отримуємо відмінний контакт між припоєм і свинцевими виходами акб.

Кабель зафіксував на основі шматками, вирізаними з пляшки, використовуючи степплер. Але все можна прибити і гвоздиками, фанера виявилася не зовсім по зубах моєму степплеру.

Світильник готовий, можна ставити на стіл, на землю або будь-яке інше місце на ваш смак. Можна також підсвічувати підкапотний простір, ставити при цьому акумулятор на підставку не обов’язково. Світить яскраво, не особливо сліпить, але відео це досконально не передасть.

підписатися на мій youtube