Чим обробити навесні теплицю препарати. Чим обробити теплицю навесні-найпопулярніші способи і засоби

49

Чим обробити навесні теплицю препарати. Чим обробити теплицю навесні — найпопулярніші способи і засоби

    Питання чим обробити теплицю навесні, актуальне для її власників. Волога і тепла атмосфера всередині споруди сприятлива для росту не тільки корисних культур, а й різних паразитів і бур’янів. Тому перед початком сезону важливо провести обробку теплиці.

    Обробка теплиці навесні

    Перша причина весняної обробки теплиць – знищення насіння і коренів бур’янів, зживання личинок і паразитів, очищення від цвілі і грибків. Починати приготування до майбутнього сезону потрібно відразу після сходу снігу. Перш, ніж обробити свою теплицю навесні знезаражувальними засобами, її потрібно позбавити від застарілих рослинних залишків, підремонтувати. Потім можна приступати до знищення патогенної мікрофлори і вижили за зиму паразитів. Є послідовні ступені і способи обробки теплиці навесні:

  1. поки не зійшов сніг, краще проморозити споруду для знищення мікробів, сприйнятливих до холоду. Для цього потрібно відкрити двері на кілька днів, по грядках розкласти сніг – він наситить землю доброчинної м’якою водою.
  2. далі за 1-1, 5 місяці до посадок зсередини і ззовні миють мильною водою, протирають чистою ганчіркою.
  3. на майбутньому етапі відбувається дезінфекція-важлива маніпуляція. Для цього знадобляться прийоми обкурювання сірчаними шашками, зрошення біопрепаратами або народними засобами.
  4. останній етап-підвищення плодючості грунту. Для цього його зовнішній шар товщиною 12-15 см замінюється на новий. Після землю потрібно обробити одним із прийомів:
  5. ошпарити крутим окропом з розрахунку 3 л на 1 м2площі.
  6. пропарити-залити окропом і накрити плівкою. Пар проникає глибоко і знищує паразитів.
  7. залити 3%-м розчином нітрафену. Він знищить зимуючих кліщів, лялечок, яйця паразитів, спори грибів.
  8. обробити 2%-м розчином карбатіона, він вноситься в пухку землю. Після зачепила підливи грунт треба знову перекопати.

Чим обробити землю в теплиці від грибкових захворювань. Які методи знезараження існують? що дає обробка грунту?

Грибкові інфекції-це дуже неприємне явище, яке призводить до появи досить великого спектру захворювань культурних рослин. Тому надзвичайно важливо вчасно помічати неполадки і починати лікування грунту, а також регулярно проводити профілактичні заходи, які не дозволять грибків навіть почати свій розвиток на ваших грядках .

Крім того, що знезаражувальна обробка грунту лікує від конкретних хвороб, вона також дає деякий позитивний ефект на інші аспекти росту і розвитку культур, наприклад:

  • після проведення обробки, рослини на грядках починають набагато краще і швидше рости. Їх здатності вбирати корисні елементи з грунту теж показують більш високі показники;
  • знезараження від грибкових інфекцій також пригнічує розвиток різних бур’янів на грядках. Різні препарати або дії по догляду допомагають культурним рослинам бути сильнішими, а бур’янам, навпаки, заважають;
  • ліки або правильний регулярний догляд допомагають не тільки знищити небажані інфекції, але також дають тривалий ефект, при якому грунт може самостійно справлятися з невеликими шкідливими частинками;
  • якщо в грунті немає ніяких небезпечних частинок, відповідно, і рослини будуть хворіти в рази менше. Якщо нова розсада розвивалася в чистому грунті в тепличних умовах і була пересаджена в такий же чистий город, то ймовірність появи захворювань стає неймовірно низькою.

виходячи з перерахованих вище причин, кожному власнику городу або грядок варто проводити деякі підготовчі дії перед висадкою нових рослин у відкритий грунт.

Також є такий момент, що проведення різних маніпуляцій з грунтом робиться набагато зручніше і ефективніше, коли в ній немає рослин. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що лікування і найбільш активний догляд лягати на періоди перед посадкою культур і після збору врожаю.

Тепер перейдемо, власне, до методів, які допомагають боротися з грибковими інфекціями. Традиційно їх поділяють на три групи:

  • агротехнічні методи;
  • біологічні методи;
  • хімічні методи.

Кожен з них має свої плюси і мінуси, а також ступінь ефективності на різних стадіях зараження грунту. Зараз подивимося, як і коли застосовувати ту чи іншу групу, щоб на грядках не було небажаних інфекцій і захворювань, до яких вони призводять.

Обробка теплиці білизною. «білизна» у весняній лікувально — викорінюючій обробці саду.

Привіт дорогі друзі. Вітаю вас на каналі»дачні історії». Сьогодні розповім вам ще про один склад для викорінює обробки саду, який, на жаль, незаслужено забутий дачниками.

Ціна цього розчину невелика, і її собі дозволити зможе будь-який дачник, а ефективність обробки дуже висока. Свого часу цим розчином механізовано обробляли колгоспні сади.

Раджу вам ознайомиться з першою статтею про весняну викорінює обробці саду якщо ви ще цього не зробили.

Отже, почнемо.

Відразу обмовлюся, що застосовувати цю викорінює обробку, можна по всіх садових деревах і плодовим чагарником — без винятку і без остраху, а також можна обробити виноград, полуницю, плюс до цього і хвойні рослини.

Як я вже писав, в першій статті, час для обробки настає тоді, коли, нирки на рослинах тріснули, але ще не розкрилися. Ця так звана фаза « «зелений конус». Нічого не буде страшного, якщо провести цю обробку раніше, коли нирки ще закриті.

Розчином, рецепт, який я вам дам зараз, можна обробляти рослини, у яких нирки вже розкрилися більше, ніж у фазі зеленого конуса.

Основною діючою речовиною в цій обробці є гіпохлорит натрію, (натрій хлорнуватистокислий) — naocl, який входить, наприклад, до складу такого популярного відбілювача як «білизна».

Https://vk.com/photo-159774511_456241601

У складі «білизни» приблизно 20% стабілізованого гіпохлорит натрію, 5% каустична сода і поверхнево-активні речовини, решта-вода.

Незважаючи на таке «страшне» назва, здавалося б, абсолютно неорганічна речовина, знайшло своє застосування і в сільському господарстві. Крім обробки, наприклад теплиць, парників, систем водопостачання, їм проводять дезінфекційну обробку гноєсховищ і систем гноєвидалення птахофабрик, свинарських і тваринницьких господарств, загонів для худоби, вагонів для їх перевезення, годівниці і т.д.

Крім цього, розчини містять гіпохлорит натрію, вже багато років застосовують в якості фунгіцидної і бактерицидної обробка зерна.

Застосовують його так само, в боротьбі зі шкідниками. Кілька років тому була проведена величезна обробка, розчином містить гіпохлорит натрію, зелених насаджень в м сочі. Де серйозну загрозу представляла одна з шкідливих сімейств метеликів-вогнівки, яка знищує рід вічнозелених чагарників і дерев сімейства самшитових. Розчини, що містять гіпохлорит натрію, прекрасно знищує павутинного кліща, щитівок, тлю.

Особливо перспективно використання електролітичного гіпохлориту натрію.

Одним з потрібних нам властивостей гіпохлорит натрію, є виділення при розкладанні, у великих кількостях активного кисню, а тільки потім вільного хлору. Активний кисень має так само окислюючу і дезінфікуючу дію.

Багато хто вважає, що «білизна» і хлорка практично одне і теж. Це не так. Те, що у нас традиційно називають хлоркою, є хлорним вапном — ca(clo)2. У нашому випадку це-натрієві солі, хлорка — кальцієві солі.

У чистому вигляді не можна застосовувати «білизну «в полікарбонатних теплицях.

Але вистачить теорії. Як же розводити» білизну » для викорінюючої обробки?

1 літр «білизни» вилити в десять літрів води, ретельно розмішати і додати сто грам монофосфату калію, розмішати до повного розчинення.

Використовувати відразу. Краще обробляти в безвітряну погоду, при температурі від + 5 градусів.

Буває «білизна» 10%-ва, а не 20%-ва, її відповідно потрібно два літри, а не один.

У баковій суміші відбуваються хімічні реакції, завдяки чому утворюється активний кисень і незначна кількість кухонної солі. Хлор у вільній формі не виділяється і з іншими речовинами не з’єднується.

Дякую за інтерес до моєї статті.

Якщо ви хочете поділитися своїм досвідом, застерегти інших дачників від помилок, розповісти проВдалих експериментах, тоді відправляйте свої повідомлення на електронну пошту я їх із задоволенням опублікую на нашому каналі.