Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

740

Оздоблення вагонкою – один з найбільш зручних способів оформлення інтер’єрів. Цей матеріал відмінно виглядає і в міській квартирі, і в приватному будинку, підходить практично для будь-яких приміщень. Оскільки від часу деревина темніє і помітно втрачає свою привабливість, багато господарів замислюються про те, чим пофарбувати вагонку всередині будинку, щоб зберегти текстуру покриття.

Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

Зміст статті

  • 1 Склади для покриття вагонки
  • 2 Підготовка вагонки до фарбування
    • 2.1 Крок 1. Очищення панелей
    • 2.2 Крок 2. Шліфування
    • 2.3 Крок 3. Ґрунтування
    • 2.4 Крок 4. Фарбування вагонки
    • 2.5 Відео — Чим пофарбувати вагонку всередині будинку
    • 2.6 Відео – Лакування вагонки

Склади для покриття вагонки

Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

Фарбування вагонки

Засоби для обробки деревини поділяються на захисні та декоративні. Перші допомагають продовжити термін служби, другі призначені для оформлення інтер’єру. Перед обшивкою стін вагонка проходить необхідну обробку для захисту від цвілі, вологи, ультрафіолету, але з часом таке покриття стирається і вимагає оновлення. Саме тому періодично деревину слід просочують антипіренами, бактерицидними речовинами і покривати різними лаками.

Склади для покриття вагонки Опис
Антипірени Антипірени знижують рівень горючості деревини, що особливо важливо в житловому приміщенні. У разі пожежі це сповільнить поширення вогню і допоможе швидше його загасити. Антипірени не виділяють шкідливих речовин і практично не впливають на зовнішній вигляд обробки.
Бактерицидні склади Ці кошти допоможуть уникнути зараження грибком і зупинити вже розвивається цвіль. Навіть в сухому приміщенні між швами панелей можуть накопичуватися пари, а в поєднанні з пилом – це ідеальні умови для розвитку мікроорганізмів. З часом антисептики вимиваються або випаровуються, тому необхідна повторна обробка. Існують спеціальні биовлагозащитные склади, які одночасно вбивають цвіль, відлякують шкідників, надають деревині водовідштовхувальні властивості і декоративність. Вартість такого складу досить висока, але при цьому він замінює антисептик, морилку і лак.
Морилка Просочення також виконують антисептичні функції, але додатково змінюють відтінок деревини. Однією з популярних просочень вважається морилка, яка забарвлює поверхню в більш темний колір. Морилка не створює на поверхні плівку, а вбирається в пори матеріалу на певну глибину, завдяки чому текстура вагонки добре видно. Просочену морилкою поверхню необхідно покривати лаком, інакше панелі будуть здаватися брудними.
Лляна олія Лляне масло також відмінно вбирається в дерево, зміцнюючи його поверхня в кілька разів. Вагонка, просочена лляною олією, не боїться вологи, дуже довго не вражається грибком, має красивий матовий відтінок і яскраво виражену текстуру.
Оліфа А ось оліфа, яка раніше широко використовувалася для обробки вагонки, поступово здає свої позиції. Просочена оліфою поверхня швидко темніє і через 2-3 роки починає липнути.
Відбілювачі Якщо на вагонці з’явилися темні плями, смуги, ділянки синюватого відтінку, проводять обробку відбілювачами для дерева. Є кілька різновидів, які відрізняються способом застосування і ефективністю. Для видалення деревних плям відбілюючі склади наносять на поверхню на певний час, після чого змивають водою. У більшості випадків потемнілі ділянки набувають первісний колір.
Лаки для дерева Для внутрішніх робіт потрібно використовувати акрилові лаки, які є найбільш нешкідливими. Такі лаки виконують подвійну функцію – захищають поверхню і роблять її декоративніше. Перший шар покриття обов’язково прозорий, а в другій додають барвні пігменти. Хорошою альтернативою лаку є воскові суміші, які також ефективно захищають деревину і надають вагонки матовий блиск.
Олійна фарба Олійна фарба часто використовується для декоративної обробки деревини, та вагонка – не виняток. Така фарба глибоко проникає в пори матеріалу, що не пропускає вологу, відрізняється високою стійкістю до зовнішнього впливу. Але при цьому її занадто низька паропроникність, на висихання потрібно багато часу, а колір швидко тьмяніє.
Акрилатна фарба Акрилатна фарба перевершує масляну за всіма параметрами: вона довго не втрачає блиск і насиченість кольору, відмінно проникає всередину вагонки, швидше сохне. Її пароізоляційні властивості дуже високі, а покриття, яке вона створює, не розтріскується при температурних деформаціях панелей. Єдиний недолік акрилатних фарб – це їх висока вартість.
Акрилові аквалаки Акрилові аквалаки — це найбільш оптимальний варіант для обробки вагонки. Вони нешкідливі, створюють довговічне декоративне покриття з високою стійкістю до вологи і стирання, не тьмяніють від часу. Вагонка, оброблена таким засобом, виглядає дуже привабливо і дорого.
Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

Просочення вагонки

Підготовка вагонки до фарбування

Якщо засіб для фарбування вибрано, треба правильно підготувати поверхню панелей. Від якості підготовки залежить якість фарбування, тому цей етап є дуже важливим.

Для роботи знадобиться:

  • пемза;
  • чиста ганчірка;
  • малярська кисть;
  • грунтовка.

Крок 1. Очищення панелей

Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

Спочатку моєму вагонку

Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

Очищення поверхні вагонки

Спочатку слід очистити вагонку від забруднень. Беруть 5 л теплої води, розводять в ній 150г соди, а потім отриманим розчином промивають всю поверхню. Для більш якісного зчеплення фарби з деревом попередній шар покриття рекомендується повністю зняти, особливо, якщо є відшарування і тріщини. Для полегшення цього процесу можна використовувати будівельний фен і металевий шпатель: покриття нагрівають феном, після чого шар фарби легко поддевается шпателем. Є і спеціальні рідини в магазинах: трохи засобу наносять на поверхню, чекають вказане на упаковці час, а потім труть вагонку жорсткою щіткою і промивають.

Стару олійну фарбу можна прибрати за допомогою шматка фольги і праски: фольгу прикладають до поверхні, повільно пропрасовують праскою і протягом 20 секунд шари фарби знімають шпателем. Після очищення уважно оглядають всю вагонку: видаляють плями цвілі, обробляють потемнілі ділянки спеціальними відбілювачами. На завершення протирають дошки чистою ганчіркою, щоб видалити найменші шматочки фарби і бруд. Якщо є панелі з ушкодженнями, їх слід замінити.

Крок 2. Шліфування

Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

Шліфування

Чистий вагонку потрібно ретельно обшліфувати, і найкраще для цього підходить пемза або дрібнозерниста наждачний папір. Щоб при шліфуванні не пропустити жоден ділянку, рекомендується поділити обшивку на невеликі квадрати і обробляти їх послідовно. Не варто сильно тиснути на поверхню панелі чи довго терти одну ділянку, шліфувати слід по можливості рівномірно.

Крок 3. Ґрунтування

Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

Ґрунтування

Після шліфування вагонку протирають від пилу і наносять пензлем або фарборозпилювачем грунтовку, ретельно обробляючи шви між дошками. Одного шару грунтовки буде достатньо. Дуже часто ґрунтування поверхні проводять тим же складом, який призначений для фарбування.

Крок 4. Фарбування вагонки

Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

Фарбування вагонки

Наносити фарбу на дерев’яну вагонку потрібно пензлем або фарборозпилювачем. Кисті знадобиться два – середньої ширини і вузька, щоб фарбувати важкодоступні ділянки. Щоб покриття було більш міцним і довговічним, наносити фарбу слід в 2-3 шару мінімальної товщини.

Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

Фарбування вагонки

Порядок робіт при фарбуванні:

  • фарбу добре розмішують і відливають трохи в пластикову ємність;
  • пензель умочують на половину довжини ворсу;
  • прикладають кисть до поверхні і ведуть рівним рухом вздовж панелі;
  • всі наступні рухи виконують в одному напрямку, не торкаючись вже оброблених ділянок;
  • в кутках і навколо отворів використовують вузьку кисть.

    Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

    Чим пофарбувати вагонку

Починати треба зверху, щоб випадкові плями не зіпсували пофарбовану поверхню. Коли цей шар фарби повністю висохне, можна наносити другий. Фінішний шар повинен бути тонким, він наноситься зверху вниз легкими рівномірними рухами. За такою ж технологією наносять і аквалак, але його необхідно періодично розмішувати під час роботи.

Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

Чим пофарбувати вагонку

Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

Фарба для вагонки

Відео — Чим пофарбувати вагонку всередині будинку

Відео – Лакування вагонки