Чим закрити стики лінолеуму на підлозі. Варіанти з’єднання лінолеуму

111

Чим закрити стики лінолеуму на підлозі. Варіанти з’єднання лінолеуму

Закрити стики лінолеуму можна декількома способами. Розрізняються вони як складністю проведених робіт, так і вартістю матеріалів та інструментів. При цьому якість кінцевого результату теж буде різним.

  • закріплення країв покриття за допомогою двостороннього скотча. Цей метод хороший дешевизною і простотою виконання. Але надійність з’єднання стиків в даному випадку залишиться під питанням – склеєний край покриття швидко почне стовбурчитися.

  • використання поріжків і накладок для лінолеуму. Ще один недорогий спосіб, при цьому досить надійний. Єдиний мінус-такий елемент буде відрізнятися від решти покриття і незначно випирати над поверхнею підлоги.
  • склеювання країв дисперсійним клеєм. Такі склади, що використовуються також для приклеювання матеріалу до чорнової поверхні, екологічні, але не забезпечують повної герметизації шва.
  • холодне зварювання стиків лінолеуму . Для монолітного з’єднання смуг покриття використовується клей, що розплавляє кромки і після висихання міцно скріплює їх між собою. Працювати з ним можна в домашніх умовах, підходить як для побутового, так і для комерційного лінолеуму.

  • гаряче зварювання . Здійснюється за допомогою спеціального шнура з пвх, який плавиться під впливом високої температури і заповнює собою шов, міцно сплавляючись з краями покриття і утворюючи з ними єдине ціле. Спосіб застосовується для комерційного типу лінолеуму, досить складний для самостійного виконання. З’єднання виходить невидимим.

Зупинимося докладніше на тому, як закладати стики побутового лінолеуму за допомогою декоративних поріжків.

Затирка для швів лінолеуму. Зварювання швів лінолеуму: холодна, гаряча

сварка швів лінолеуму отже, ви правдами-неправдами поклали лінолеум. І начебто все відмінно! але щось чіпляє око … Правильно!! нам треба закрити стики між частинами лінолеуму .як ви розумієте, у великих кімнатах укладання лінолеуму здійснюється декількома рулонами.і як би ви не старалися , все одно між частинами лінолеуму буде залишатися зазор 1-3 міліметри.

Процедура ця називається «зварювання швів». Зварювання швів буває 2 основних типів:

  1. гаряче зварювання швів.
  2. холодне зварювання швів лінолеуму.

Ми не розглядатиме гаряче зварювання швів , так як гаряче зварювання проводиться силами фахівців, за допомогою дорогого обладнання . І застосовується для склеювання швів комерційного лінолеуму.

В домашніх умовах для побутового лінолеуму нам ідеально підійде…

Холодне зварювання швів

В першу чергу хотів би уточнити шов якого віку ви маєте намір зістикувати?

Новий шов

Якщо ви хочете закрити шов на лінолеум покладений не далі як 24 години тому , то вам підійде клей а_типа. Мається на увазі , що ширина стику становить 1-3 міліметри.для холодного зварювання шва вам будуть потрібні:

  • малярський скотч
  • тюбик клею з т образною насадкою
  • ролик або ніж для прорізання скотча
  • гумові рукавички

1. Наклеюємо на всю довжину стику малярський скотч.

2. Продавлюємо спеціальним роликом в місці стику малярський скотч або ж прорізаємо його ножем.

3.у щілину, що утворилася акуратно заливаємо рідкий клей»а типу».

4. Після застигання клею знімаємо скотч, відгинаючи його на себе під гострим кутом. Після цього процедура закінчена .і лінолеум стає єдиним цілим.

Старий шов

Якщо ж вам потрібно закрити шов на старому всохлому лінолеумі , де стики складають 5-10 ммто вам стребуется клей с_типа.відмінність клею » а «типу від» с » типу полягає в тому, що перший рідкий, другий густий.це головна принципова відмінність.і саме тому, при холодному зварюванні клею «с» типу можна обійтися без малярного скотча.

1. Очищаємо місце стику від сміття.

2. Наносимо смугу густого клею.

3. Після затвердіння клею зрізаємо його з поверхні лінолеуму.

Увага! клей використовуваний для холодного зварювання швів містить в собі хімічно-агресивні компонети . Настійно рекомендується надягати прогумовані рукавички і відкривати вікно при проведенні робіт.

Чим закрити стик лінолеуму. Непомітний шов на лінолеумі на століття

Лінолеум – одне з найпоширеніших підлогових покриттів. Це не дивно. Він доступний в будь-якому магазині оздоблювальних матеріалів, з укладанням і прибиранням зазвичай не буває проблем.

Однак не завжди кімнату можна заповнити цільним шматком покриття. У деяких випадках його доводиться різати. Відповідно, утворюються стики, які потрібно правильно «зшивати», щоб уникнути зморшок, розповзання та інших проблем при експлуатації в подальшому. Нижче ви дізнаєтеся як зробити непомітний шов, який буде триматися роки, навіть без приклеювання лінолеуму до підлоги.

Що потрібно

  • ніж для монтажних робіт;
  • лезо товщиною 0,5 мм;
  • сталева лінійка;
  • малярний скотч;
  • засіб для холодного зварювання пвх;
  • серветка.

Як зробити

Перш ніж приступати до склеювання шва, підготуйте всі необхідні інструменти. Зарядіть в ніж лезо товщиною 0,5 мм. Вибирати більш тонкі не варто. При цьому краще віддати перевагу довгому склепінню. При цьому важливо, щоб висунуте лезо не гуляло з боку в бік. Використовуйте ніж з фіксуючим баранчиком або злегка затисніть фіксатор.

При різанні лінолеуму важливо вести ніж строго перпендикулярно, не даючи йому завалюватися в бік. В іншому випадку на покритті будуть щілини.

Якщо ваш лінолеум імітує ламінатний малюнок, не робіть стик на кордоні «деревинок». Краще зробити відступ від неї.

Youtube / shayter andrey

Заведіть один шматок лінолеуму на другий. Плашки імітованих деревинок повинні бути на відстані приблизно 5 мм один від одного.

Youtube / shayter andrey

Прикладіть лінійку із заходом в 2 мм за лінію плашок і проріжте лінолеум по прямій.

Youtube / shayter andrey

Видаліть відрізані частини.

Youtube / shayter andrey

З’єднайте лінолеум в стик і проклейте малярським скотчем. Розріжте його ножем по стику.

По всій довжині проклейте кілька скріпок зі скотча, щоб стягнути листи лінолеуму один до одного.

Відповідно до інструкції тримайте засіб для зварювання двома руками, акуратно натискаючи на тюбик. За допомогою серветки видаляйте надлишки клею. Контактувати з чистовою поверхнею лінолеуму засобу не можна. Для захисту використовується малярський скотч.

Вставте носик в стик і акуратно видавіть засіб. Воно трохи виступить назовні. Видаліть надлишки серветкою.

Після вирівнювання стиків стягніть лінолеум скріпкою зі скотча і продовжуйте склейку.

На висихання засобу буде потрібно 10 хвилин. Через півгодини можна ходити по шву. Через цей час можна видалити скотч.

Стик лінолеуму поріжок. Поріжки для лінолеуму

Під час ремонтних робіт в квартирі або приватному будинку використовується величезна кількість різноманітних матеріалів. Їх потрібно не тільки правильно і якісно використовувати, але і вміти поєднувати між собою, створюючи єдину композицію. Одним з дуже популярних видів підлогового покриття є лінолеум, але це не означає, що тільки його і слід використовувати для укладання на підлозі.

Якщо поєднати цей матеріал, наприклад, з підлоговою плиткою або ламінатом, можна створити не тільки функціональний, але і красиво задекорований підлогу.

Щоб перехід між різними підлоговими покриттями, та й окремими частинами лінолеуму був непомітним, застосовуються особливі поріжки для лінолеуму. Розберемося, які ж їх функції, яких видів і розмірів вони бувають, з яких матеріалів виробляються і як правильно їх встановити, щоб даний елемент прослужив тривалий час.

Функції

Основні функції порожка:

  1. захищає стики від попадання забруднень – якщо встановити цей елемент на підлогу, то ваше підлогове покриття буде захищене від проникнення пилу, бруду і вологи. Завдяки такій стикуванні лінолеум буде захищений від розшаровування, і під ним не буде утворюватися цвіль.
  2. оберігає лінолеум від розриву в місцях стикування і з’єднання.
  3. усуває перепади-під час з’єднання двох підлогових покриттів, які відрізняються по висоті, така стикувальна планка буде максимально згладжувати перепади висоти і не дозволить матеріалу розшаровуватися. Такий поріжок може використовуватися для з’єднання, наприклад, лінолеуму і ламінату.
  4. виступає в якості декоративного елемента-навіть якщо ви спробуєте максимально зістикувати окремі елементи, залишатьсяВидимими шов або місце стику, які виглядають зовсім не естетично. Щоб уникнути подібної ситуації, потрібно використовувати поріжок для лінолеуму.
  5. покращує сприйняття різного роду покриттів. Завдяки цьому різні підлогові покриття виглядають як єдиний елемент, не контрастуючи один з одним за кольором, фактурою і відтінку.
  6. використовується подібний поріжок і в якості сполучної планки між кімнатами.

Як приховати стики лінолеуму. Як правильно замаскувати шви лінолеуму

При пошуку відповіді на питання, як самому приховати шви лінолеуму в житло, ми отримали 5 методів. Давайте разом розглянемо ці методи і чи можна їх використовувати.

Перший метод: використовувати клей

Кажуть користувачі мережі: «це легко і не займає часу, але, клей не дає повноцінної герметизації швів».

Як на практиці: «за допомогою клею шви не ховаються. Шви заздалегідь потрібно зістикувати і вже в процесі приклеювання частин лінолеуму до основи ще прокочуються важким валиком. Спосіб вимагає професійного підходу, потрібна вправність і спецінструменти».

Другий метод: використання «холодного зварювання»

Кажуть користувачі мережі: «холодне зварювання» — має особливий склад. Мажуть тільки шви».

Як на практиці: «все правильно. Але зварювання зажадає ідеальної підгонки зображення і наноситься акуратно на всю область кромки лінолеуму».

Рекомендації експертів: зварювання фірми «bostik linocol» ідеально підійде для маскування швів. Вона миттєво схоплюється з поверхнею і наносити її нескладно, якщо застосувати спецнасадку.

Зварювання можливо застосувати як для щільно різаних швів, так і для розбіжностей до чотирьох міліметрів. Шви стануть майже непомітними. А матеріал сумісний навіть з теплими підлогами.

Третій метод: використовувати шнур з полівінілхлориду і термофена

Кажуть користувачі мережі: «шнур розплавиться під дією підвищених температурних значень і заповнює шви, які стають майже непомітними.

Метод складний і зажадає знань професіоналів, тому метод не дуже часто використовується в побуті».

Як на практиці: «термошнур застосовується для стикування комерційних виробів. Домашній лінолеум не дуже добре переносить нагрівання в двісті сімдесят п’ять градусів, його можна зіпсувати покриття».

Четвертий метод: застосувати поріг-перехідник

Кажуть користувачі мережі: «їм частенько замаскують стики і шви лінолеуму. Головне, знайти схожий колір».

Як на практиці: «тільки тимчасове рішення — з часом під впливом тепла тепла з вікна лінолеум зменшиться в розмірах, і піде з-під порога».

П’ятий метод: за допомогою двостороннього скотча

Кажуть користувачі мережі: « такий метод теж тимчасове рішення , коли необхідно замаскувати шви лінолеуму «на швидку руку».

Двосторонній скотч відмінно підійде, але робота проживе недовго — шви можуть зморщитися. Але для заміського будинку або котеджу — відмінне рішення».

Як на практиці: виключено. Особливий двосторонній скотч застосовується для маскування швів тільки побутового лінолеуму.

Підсумки

Якщо захотіли покласти лінолеум — використовуйте максимальну ширину і не створюйте стиків. Якщо все-таки стиків не уникнути, тобто 2 рішення:

    І ще одна рекомендація: краще не згортати лінолеум в конверт — тільки в рулон, інакше лінолеум може тріснути, а відновити його буде неможливо.

Відео як склеїти лінолеум встик