Французька провінція в російській квартирі: правила створення стилю прованс

79

Що таке прованс і як його застосувати в інтер’єрі? ми познайомимо вас з характерними ознаками французького стилю і розповімо, як оформити підлоги і стіни в прованському стилі

Хочете відчути приємну атмосферу сільського життя півдня франції? оформіть свій інтер’єр в стилі прованс. У чому його особливості? як підібрати меблі і колір?

Як дізнатися прованс в інтер’єрі

Прованс в перекладі з французької означає «провінція». Цей стиль формувався під впливом південного регіону франції, провансу. Особливості прованського інтер’єру-легкість, простота і м’якість. Асоціюється цей стиль з яскравим сонцем, синім морем, прекрасними пейзажами, ароматними спеціями і квітами. Він увібрав деталі, властиві природі і сільському побуті французької провінції. Це романтичний стиль, за допомогою якого можна створити легку і затишну атмосферу.

Прованський стиль впізнається по пастельним відтінкам, квітковим візерункам, витонченої світлої потертої меблів, кованим елементам. Йому притаманні шиття, рішельє (техніка французької вишивки), повітряні штори. Текстиль, характерний для провансу, рясніє рослинними мотивами. Є в такому інтер’єрі і живі квіти. Вони можуть перебувати не тільки в традиційних вазах, але і в глечиках, скляних банках, відерцях. Причому розставляють їх всюди. Пастельні кольори прованського стилю немов вицвіли на сонці.

Меблі в прованському стилі-елемент декору

Меблі в інтер’єрі прованс має зістарений вигляд або дійсно антикварна або вінтажна. Причому такі меблі (комод, туалетний столик або буфет) бажано ставити на самому видному місці, щоб підкреслити її вік. Якщо меблі не стара, її навмисно зістарюють, обов’язково фарбують, надають їй злегка потертий вигляд і імітують сліди відколів.

Ніжки стільців, диванів в прованському стилі-різьблені або ковані. Фасади для меблів найчастіше роблять в світлих відтінках з горіха, каштана або натурального дуба. Наявність буфета з відкритими полицями, висувними ящиками — характерна ознака прованського стилю. Всі предмети мають витончені форми.

Колір стилю прованс-природні відтінки

У прованському стилі вітаються стримані приглушені відтінки, немов вицвілі. Використовуйте молочний, білий, бежевий кольори, а також колір морської хвилі, лаванди, теракоти. І звичайно ж, колір соняшнику і оливково-зелені відтінки.

Ще одна особливість стилю прованс — поєднання ніжно-жовтої і пастельно-блакитної палітри. Стиль прованс увібрав в себе всі природні відтінки південної провінції.

Рослинні мотиви

Обов’язковими елементами стилю прованс вважаються рослинні і квіткові мотиви. Їх ви можете зустріти в кованих деталях, в кераміці, в оббивці меблів, в текстилі, шторах, рідше — в шпалерах. До квітів і трав в цьому інтер’єрі особливе ставлення, тому їх багато не тільки в зображеннях — без живих квітів ніяк.

Оформлення стелі, стін і підлоги

В оформленні поверхні стель, стін і підлоги допускаються тріщини і шорсткості. Стіни зазвичай фарбують однотонним кольором. Хоча допускаються випадки оформлення шпалерами з квітковими і рослинними мотивами. Нерівна штукатурка стін-ще один прийом. Іноді стіни в прованському інтер’єрі обшивають дерев’яними панелями.

В оформленні стелі часто зустрічаються балки з тріщинами, пофарбовані в світлі кольори. Для підлоги зазвичай вибирають паркетну дошку, декоративну плитку або натуральний камінь. Лінолеум і ковролін для цього стилю не підходять. Допускається використання розкішних килимів для тепла і затишку. Бажано, щоб вони були з довгим ворсом.

На замітку

  1. якщо ви вирішили використовувати шпалери з квітковими мотивами, вибирайте однотонну оббивку меблів. І навпаки, якщо стіни пофарбовані в один колір, розбавте інтер’єр рослинними візерунками, використовуючи їх в оббивці меблів, на чохлах стільців, крісел, шторах.
  2. при виборі текстилю віддавайте перевагу ситцю, бавовни і льону.
  3. для створення інтер’єру в стилі прованс вибирайте натуральні матеріали і кольори.
  4. декору в такому стилі багато: милі дрібнички, свічники, кошики, рамки, вази. Бажано, щоб вони були зроблені зі скла, порцеляни, зістареного дерева, глини, кераміки.