Інструкція по застосуванню і склад реглона ейр, дозування і аналоги

85

Погодні умови все частіше створюють проблеми дачникам, фермерам при вирощуванні рослинних культур і зборі врожаю. Завдяки «реглону ейр» вдається прискорити дозрівання врожаю. Обприскування ділянки-відмінна профілактика виникнення і поширення грибкових хвороб. Розчин висушує надземну частину рослин, що дозволяє також вирішити проблему бур’янів.

Діюча речовина та препаративна форма

препарат відноситься до гербіцидів суцільної дії. Дикват (200 г/л) є діючою речовиною, завдяки якому засіб також проявляє якості десиканту. Випускається «реглон ейр» у вигляді водного розчину. Фасується в пластикові каністри об’ємом 20 літрів.

Механізм роботи

«реглон ейр» відноситься до контрактних препаратів. При попаданні на зелені частини рослин діюча речовина руйнує мембрани клітин, що провокує загибель рослинної культури. Візуально ознаки руйнування (в’янення зелені, поява на листових пластинах некротичних плям, побуріння листя) спостерігаються через 5-7 днів після обробки.

В умовах слабкої освітленості (тіньові ділянки) активність препарату дещо сповільнюється, і симптоми проявляються довше і нерівномірно. У сонячні дні збільшується швидкість дії десиканта, і ознаки ураження проявляються раніше.

Найчастіше препарат використовується в разі нерівномірного дозрівання вирощуваних культур, також з’являється можливість прискорити збирання врожаю, висушуючи зелену масу. Завдяки обприскуванню рослин підвищується врожайність соняшнику, рівень вмісту олії в насінні, знижується ймовірність інфікування рослин грибковими хворобами.

При використанні препарату з метою десикації потрібно строго слідувати інструкції, щоб не пересушити рослини.

Оптимальний температурний режим застосування розчину: +15-25 °с. Сонячна погода прискорює процес десикації. Дія препарату зберігається і триває, якщо розчин використовували за 10-15 хвилин до випадання опадів.

В якості гербіциду «реглон ейр» застосовують 2-3 рази за сезон для видалення однорічних, багатьох дводольних бур’янів в садах, на виноградниках, клумбах. Щоб поліпшити склад пасовищ ,сіножатей (захистити від бур’янів і отруйних рослин), розчином обприскують всю площу.

Препарат відноситься до 3 класу небезпеки для бджіл і людини. Однак не варто нехтувати заходами безпеки при обробці рослинності:

  • роботи проводяться з використанням засобів індивідуального захисту (спецодяг, захисні окуляри, респіратор, гумові рукавички);
  • в процесі обприскування забороняється пити, курити, приймати їжу, знімати засоби захисту;
  • бажано проводити роботи в безвітряну суху погоду.

Виробники рекомендують обробку пасовищ, сіножатей робити за 40-42 дні до скошування рослинності. Також забороняється застосовувати засіб в період плодоношення культур.

Що робити при отруєнні

Препарат не вважається особливо токсичним. Однак, при попаданні на шкіру або слизові, бажано промити уражені ділянки проточною водою. Якщо проявилися ознаки запаморочення, нудоти, рекомендується звернутися за лікарською допомогою.

Як і скільки можна зберігати

Бажано зберігати препарат в заводській упаковці, герметично закритим. Для складування хімічних засобів виділяють окреме провітрюване приміщення, захищене від попадання прямих сонячних променів. Забороняється в приміщенні одночасно зберігати препарат і продукти харчування, корми для тварин.

Аналоги

Виробники пропонують широкий ряд засобів, діючою речовиною яких є десикант дикват. Популярністю користуються « «реглон форте», «адекват», «дикошанс», «ректон».

серед фермерів зростає попит на препарати, що допомагають прискорити дозрівання врожаю і зробити комфортним його прибирання. «реглон ейр» діє при будь-якій погоді, забезпечуючи високу швидкість десикації. Завдяки висиханню зеленої маси врожайність підвищується на 30-40 %. Також одночасно вирішується проблема бур’янів.