Камін з картону своїми руками

799

Камін завжди асоціюється із затишком та комфортом, тому, навіть проживаючи в квартирі багатоповерхового будинку, люди нерідко мріють про створення такого оригінального куточка в одній з кімнат. Камін з картону своїми руками зроблений з любов’ю і ретельністю, може замінити в інтер’єрі справжній камін, повністю при цьому витримавши стиль оформлення приміщення.

Камін з картону своїми руками

Необхідно відразу сказати, що нічого особливо складного у виготовленні цього елементу декору немає, і його може виконати не тільки чоловік, що має навички в будівництві, але і господиня квартири. Тим більше що робота не трудомістка і не потребує особливих пристосувань і інструментів. Максимум, що потрібно для процесу це фантазія при зовнішньому оформленні каміна, яке легко можна урізноманітнити завдяки тому, що у продажу в наш час є великий асортимент пінополіуретанових декоративних елементів, що імітують ліпнину, колони та інші прикраси. Якщо ескіз самого каміна буде розроблений самостійно, і для нього будуть правильно підібрані декоративні деталі, то сама конструкція може вийти абсолютно оригінальним та ексклюзивним.

Зміст статті

  • 1 Підготовка до створення каміна
    • 1.1 Планування майбутнього каміна
    • 1.2 Матеріали для виготовлення і необхідні інструменти
  • 2 Процес виготовлення каміна
    • 2.1 Пристінний варіант
    • 2.2 Відео: приклад створення пристінного каміна з картону
    • 2.3 Кутовий камін
    • 2.4 Декоративні дрова
    • 2.5 Відео: поради по створенню декоративного каміна саморобного

Підготовка до створення каміна

Планування майбутнього каміна

Перед тим як приступити до роботи, необхідно виконати ряд підготовчих заходів, без яких неможливо виготовити це оригінальна прикраса інтер’єру.

  • Для початку визначається місце установки майбутнього каміна. Зазвичай для нього вибирається порожня стіна або кут, де він впишеться ідеально, на відміну від громіздких предметів меблів. Крім цього, камін може стати прекрасним прикриттям для непривабливих кутів.
  • Далі визначається розмір майбутньої споруди декоративного, який розраховується безпосередньо на місці його встановлення.
Камін з картону своїми руками

Для зручності в роботі під рукою потрібно мати креслення з розмірами

  • Наступним етапом йде складання ескізу майбутнього виробу, на якому обов’язково проставляються всі розміри такий ретельно підготовлений креслення допоможе не відволікатися на заміри вже в процесі роботи. Рекомендовано також зробити малюнок каміна в завершеному вигляді, бажано в кольорі, тобто з усіма передбачуваними декоративними елементами, які додадуть йому закінченість. Цей малюнок допоможе відразу ж визначитися з придбанням всіх необхідних деталей і оздоблювальних матеріалів. Необов’язково точно вимальовувати кожен з елементів декору достатньо буде визначити їх місця розташування і приблизно визначити розміри.

При виборі обробки для зовнішнього вигляду каміна потрібно враховувати те, що цей елемент інтер’єру повинен бути декорована самим ретельним чином. У приходять в гості друзів навіть підозр не повинно виникнути про те, що основним матеріалом для виготовлення цього каміна послужив звичайний гофрований картон.

Матеріали для виготовлення і необхідні інструменти

Наступна задача, яку належить вирішити у процесі підготовки до роботи це підбір відповідних матеріалів.

Камін з картону своїми руками

Для роботи потрібні найпростіші матеріали та інструменти

  • Для виготовлення корпусу потрібно буде добути велику коробку з гофрованого картону, які зазвичай пакують велику побутову техніку телевізори або холодильники. Так як коробки зазвичай після розпаковування більшість покупців просто викидає, то основний матеріал може дістатися взагалі задарма. Тому, якщо задумана така саморобка, то має сенс звернутися до знайомих або сусідів з проханням віддати таку упаковку у разі придбання такої техніки.

Ще одним варіантом видобутку коробки може стати «чергування» в магазині побутової техніки. Там можна домовитися з покупцем холодильника про те, щоб він не поспішав викидати упаковку, так як ви звільните його від турбот і заберете її тоді, коли вона стане вже не потрібна.

Одним словом, якщо поставлена мета, то вона обов’язково буде досягнута, при бажанні втілити в життя розроблені проекти.

  • Крім картону, знадобиться два види клею це полімерний, типу «Дракон», для наклеювання пінополістирольних декоративних елементів, і ПВА для обклеювання картону і куточків з допомогою шматочків тонкого паперу.
  • Можна для обклеювання куточків використовувати малярний широкий скотч, який нескладно придбати в будь-яких будівельних магазинах.
  • Потрібно біла фарба на водній основі для грунтування і фарбування готового каміна.
  • Можливо, знадобиться прозорий водний лак.
  • Якщо камін буде різнобарвним, то знадобляться кольорові добавки до фарби, щоб надати окремим деталям вироби потрібного відтінку. Крім того, можна прикупити якусь акрилову фарбу (під золото, срібло, бронзу і т. п.), якщо задумано якесь особливе декоративне оформлення елементів.
  • Деякі домашні майстри користуються рідкими об’ємними шпалерами, для створення на поверхнях майбутнього каміна імітації мармурової крихти або інших матеріалів.
  • Купуються безпосередньо самі декоративні деталі це молдинги потрібної довжини і куточки до них, колони та капітелі, елементи ліпнини та інші.
Камін з картону своїми руками

Для обробки використовуються фігурні деталі з пінополістиролу або поліуретану

  • Для роботи необхідні губка і кисті різних розмірів, довга лінійка і рулетка, канцелярський скотч, простий олівець. Під рукою завжди повинні бути сухі чисті м’які ганчірочки.
  • Крім перерахованих вище, цілком можливо, знадобляться й інші матеріали, якщо вони передбачені складеним проектом. Все необхідне можна придбати в магазинах канцелярських та будівельних товарів.

Процес виготовлення каміна

Щоб можна було визначити, який камін краще підійде для конкретної кімнати, краще розглянути процеси виготовлення двох варіантів каміна пристінного і кутового.

Камін з картону своїми рукамиШукаєте, як зробити декоративний камін своїми руками?

Пропонуємо вам ознайомитися із покроковим керівництвом про те, як зробити декоративний камін зі старої шафи своїми руками. Крім цього в даному матеріалі детально показаний процес обробки каміна ліпниною і етап підключення світлодіодної стрічки!

Пристінний варіант

Пристінний камін досить компактний і не захарастить кімнату. Крім того, камінна полиця, якщо зробити її досить жорсткою, цілком може послужити основою для декоративних фігурок, свічок, вази або годин.

Камін з картону своїми руками

Пристінний декоративний камін може стати досить функціональною деталлю інтер’єру

Першим ділом, потрібно звільнити місце для роботи, де вільно можна буде розстелити великий аркуш картону. Діючи згідно ескізу, з дотриманням зазначених на ньому розмірів, на розкладеному картоні (колишньої коробці) розмічаються і вычерчиваются всі деталі майбутнього каміна. Проводячи цей процес, потрібно пам’ятати, що згини коробки можна також використовувати раціонально і зробити їх кутами каміна.

Камін виготовляється з трьох складових це основа, яка повинна бути досить жорсткою, портал і верхня полиця.

Основа каміна

Основа повинна бути жорсткою для того, щоб камін щільно стояв на підлозі, тому форму для основи необхідно добре укріпити. Зміцнюється цей подіум з допомогою додаткових вставок – ребер жорсткості, які закріплюють всередині.

Камін з картону своїми руками

Прямокутна основа з ребрами жорсткості

Ребра можуть бути зібрані в решітку, а можуть бути і хаотично приклеєні до дна і кришки коробки.

Камін з картону своїми руками

Ребра жорсткості можуть мати і хаотичне розташування

Ширина цієї частини каміна повинна перевершувати по довжині і ширині портал на 80 ÷ 120 мм. Точно можна визначитися з урахуванням переваг майстра і площі, на яку камін буде встановлюватися.

Зробити основу можна двома способами:

  • Викроїти коробку з бортиками, встановити або приклеїти на її дно ребра жорсткості, на клей ПВА.
  • Викроїти з міцного картону дві однакові панелі потрібного розміру це буде дно та поверхню основи. На дно прикріплюються і притискаються ребра жорсткості їх можна приклеїти на клей або двосторонній скотч.

Бічні поверхні такої конструкції складаються з рівних смуг, які склеюються з двох-трьох шарів картону, що додасть додаткову жорсткість основі. Їх встановлюють між панелями і приклеюють на малярський скотч.

Роблячи підставку — основу, потрібно відразу продумати, як буде фіксуватися портал на нижній конструкції, так як іноді його закріплюють до донної панелі підстави.

Найчастіше портал встановлюють на верхню площину підстави і потім закріплюють скотчем.

Камін з картону своїми руками

Камін з картонної коробки з-під телевізора

Виготовлення порталу

Портал викроюється з коробки з розкресленим заздалегідь лініях і може виготовлятися також кількома способами: на каркасній основі або з цільної задньою стінкою.

Перший варіант

  • Якщо портал буде влаштований на каркасній основі, то камін буде мати більш жорстку конструкцію, так як каркасні перегородки будуть виготовлені з кількох шарів картону, склеєних між собою.
  • Для початку виготовляється передня частина порталу, до якої буде кріпитися каркас, роблячи всю цю деталь конструкції жорсткіше.
Камін з картону своїми руками

Вирізання вікна майбутнього «вогнища»

  • На картоні повинна бути розмічений віконце для майбутнього вогнища. Верхня частина віконця відрізається канцелярським ножем. Потім площину, яка відзначена, як вікно поділяється навпіл. Отримані «стулки» загинаються всередину вони стануть внутрішніми боковими стінками вогнища.
Камін з картону своїми руками

Заготівля порталу зі зробленим прорізом «вогнища»

  • Щоб зробити стелю вогнища, з картону вирізається прямокутник, довжина якого дорівнює ширині вогнища, а ширинаширині внутрішніх стінок. Цей прямокутник скотчем закріплюється на місце стелі вогнища.

У результаті виходить передня частина порталу її потрібно зміцнити зсередини каркасом.

Камін з картону своїми руками

Внутрішній каркас можна посилити щільними картонними перемичками

Каркасні панелі іноді виготовляються з цілісних прямокутників картону, які склеюють між собою і сушать під пресом. Потім вони прикріплюються до передньої частини порталу та скріплюються між собою за допомогою малярного скотчу або клею ПВА та смужок паперу.

Інший варіант виготовлення каркасних перегородок, який зробить камін легше по вазі це не цільні панелі, а гратчасті перегородки.

Камін з картону своїми руками

на задній поверхні вирізається кілька віконець для поличок

  • Потім на жорсткі решітки з картону приклеюються аркуші картону в один шар.
  • Портал монтується на основу-подіум і закріплюється за допомогою малярного скотчу або клею ПВА і паперу.
  • Після того, як каркас буде повністю готовий і закріплений на основі, його можна перетворити за допомогою фарби або наклеювання паперу, яка закриє всі непривабливі з’єднання.
Камін з картону своїми руками

Задня стінка каміна з полицями перед фінішною обробкою

Каркас може відігравати роль досить надійних полиць, які послужать для зберігання елементів рукоділля або інших дрібниць, якими не користуються щодня.

Камін з картону своїми руками

Полички можуть стати зручних місцем зберігання всякої дрібноти

Якщо ніші порталу планується використовувати в якості полиць, то і стінки, і каркас порталу повинні бути жорсткими, тому вони також виготовляються з декількох шарів картону, склеєних між собою.

Другий варіант

Другий варіант порталу виготовити простіше, ніж перший, так як за встановленими в ескізі розмірами, збирається звичайна коробка. У цьому випадку, задня стінка буде цілісною і в ній можна буде влаштувати зручних поличок.

Камін з картону своїми руками

Другий варіант порталу — більш простий, так як це звичайна пустотіла коробка

Коробка склеюється також малярським скотчем.

Передню частину порталу формують із смужок картону, вирізаних за розмірами. Знадобиться три або чотири смуги, в залежності від того, чи буде закриватися нижня частина вогнища на кілька сантиметрів.

Камін з картону своїми руками

Оформлення передньої стінки порталу «каміна»

Далі, прямокутні смуги закріплюються з боків коробки, а потім зверху і знизу між бічними смугами, формуючи віконце вогнища.

Наступним кроком готова форма каміна прикріплюється до розміченому місцем на поверхні подіуму, спочатку прихоплюється за допомогою клею, а потім надійно фіксується малярським скотчем або паперовими накладками і клеєм ПВА.

Установка камінної полиці

Якщо не укріпити додатково верхню панель виготовленої камінної конструкції, на неї неможливо буде поставити будь-які декоративні прикраси. Тому рекомендовано укласти камінну полицю.

Камін з картону своїми руками

Камін буде красиво виглядати тільки при наявності верхньої полиці

Потрібно пам’ятати, що цей елемент не повинен бути важче, ніж основа каміна, так як вся конструкція може впасти. Вага камінної полиці повинен бути приблизно такою ж, як і у подіуму або навіть трохи менше.

Найкраще зробити полицю з двох або трьох склеєних між собою листів картону. Для верхнього шару можна використовувати не гофрований, а звичайний щільний матеріал.

Камінну полицю приклеїти краще на полімерний клей або «рідкі цвяхи» так вона буде надійно посажена каркасну конструкцію або камін, влаштований у вигляді коробки.

Можна в якості полиці використовувати фанеру товщиною до 10 мм, або ж тонку дошку, виготовлену з легкого дерева. Як варіант – цілком підійде панель ламінату.

Декорування

Дуже важливим етапом є перетворення готової конструкції в майже справжній камін. Це можна зробити різними способами, так як зовнішній вигляд каміна буде виглядати так, як забажає майстер.

Перший варіант

У цьому варіанті декоративні пінополіуретанові елементи наклеюють відразу ж на картон. Камінну полицю з фронтальної сторони і з боків обрамляють молдингом, має ширину 10 ÷ 12 мм

Камін з картону своїми руками

Початок обробки — приклеювання декоративних рельєфних деталей

  • Тонким молдингом поділяється вся поверхню на окремі зони, що виділяється ніша вогнища.
  • Далі по окремих ділянках поверхні, симетрично один до одного, приклеюються окремі елементи ліпнини.
  • Крім них, по бічним сторонам порталу можуть бути встановлені декоративні колони.

Всі елементи приклеюються на «рідкі цвяхи» або поліуретановий клей.

  • Наступним етапом вся поверхню каміна, включаючи і декоративні деталі, фарбуються білою водоемульсійною фарбою. Робота проводиться за допомогою кисті і губки, для того, щоб добре фарбувати усі важкодоступні місця. В результаті можна отримати абсолютно білу конструкцію.
Камін з картону своїми руками

Камін після первинного нанесення водоемульсійною фарби

  • Потім над конструкцією необхідно додатково попрацювати, наприклад, покрити молдинги і ліпнину позолотою або фарбою певного кольору, яку можна зробити з тієї ж водоемульсіонкі з додаванням колера.
  • Після того, як фарбувальні процеси будуть завершені, рекомендовано всю фронтонную і бічні частини покрити лаком на водній основі. Він захистить поверхні від різних зовнішніх впливів, а також зробить її більш комфортною для прибирання, так як пил з шорсткою, пофарбованої водоемульсійною фарбою поверхні знімається вельми неохоче.

Другий варіант

Інший варіант оформлення каміна з використанням рідких шпалер додасть поверхні каміна рельєфність, під структуру натуральних матеріалів.

Але, перш ніж накладати оздоблювальну суміш портал його потрібно підготувати і провести заходи по декоруванню вогнища і камінної полиці.

  • Фронтальна і бічні поверхні, а також ніша вогнища фарбують водоемульсійною фарбою і залишають сохнути.
Камін з картону своїми руками

Для початку — також фарбування в базовий колір

  • Поверх камінної полиці наклеюється тонкий папір або газета це необхідно для подальшого оформлення. Коли поверхня просохне, її також покривають фарбою.
  • Наступним етапом під камінну полицю на «рідкі цвяхи» закріплюється молдинг, що імітує ліпнину.
  • Далі, можна переходити до оформлення вогнища каміна. З гофрованого картону вирізається необхідну кількість прямокутників, які будуть імітувати цегляну кладку. Вони приклеюються в нішу вогнища, а відстань між рядами повинна бути приблизно однаковим і становити 8 ÷ 10 мм. Деталі цієї уявної «кладки» потрібно приклеювати на «рідкі цвяхи» або поліуретановий клей.
Камін з картону своїми руками

Формування «цегляної кладки» з прямокутних шматків картону

  • Після висихання клею, «цегляна кладка» покривається білою водоемульсійною фарбою.
  • Наступним кроком йде забарвлення «цеглин». Щоб домогтися потрібних відтінків, водоемульсійну фарбу додают требуемый колер. Роблять, як правило, кілька близьких один до одного відтінків кольору, для того, щоб вогнище виглядав більш мальовничо.
Камін з картону своїми руками

Далі в хід йдуть «рідкі шпалери» — вони повинні передати фактурність каменю

  • Далі, на підготовлену поверхню порталу акуратно наносяться приготовані «рідкі шпалери». Для нанесення суміші використовують шпатель, якими її розподіляють по видимих областях каміна. Дуже акуратно потрібно наносити шпалери близько пінополіуретанових декоративних елементів суміш повинна закрити стик між поверхнею і ліпниною.
Камін з картону своїми руками

Варіант оздоблення верхньої камінної полиці

  • Закінчивши зі стінами, можна переходити до декорування камінної полиці. В даному випадку, використовувалася звичайна зім’ята намочена папір вона буде імітувати мармурову поверхню. Мокра папір розправляється на полиці, але м’ятий малюнок все ж залишиться.
Камін з картону своїми руками

Рельєфні фігури можна затонувати «під старовину»

  • Після висихання паперу і «рідких шпалер», при бажанні, можна нанести тонування на ліпнину м’якою кистю, а на камінну полицю губкою, злегка торкаючись до поверхні, так, щоб зачіпати тільки виступаючі лінії м’ятою папери.
Камін з картону своїми руками

Для створення видимості «кам’яного підстави» підійдуть фрагменти пінополістиролу

  • Останнім етапом перетворення каміна є декорування підстави. Роль «каменів» цілком може виконати звичайний пінопласт, який приклеюється на «рідкі цвяхи», і також покривається фарбою з додаванням до неї вибраного тону.

Відео: приклад створення пристінного каміна з картону

Кутовий камін

Кутовий камін виготовити навіть простіше, ніж пристінний. Для цього будуть потрібні в принципі, точно такі ж матеріали, а декорувати його можна так, як захочеться майстру. Для прикраси також підійдуть вищеописані пінополіуретанові елементи в поєднанні з фарбою і рідкими шпалерами, або ж просто самоклеюча плівка.

Камін з картону своїми руками

Простий у виготовленні варіант кутового каміна

  • Перед виготовленням кутового каміна необхідно зробити ескіз і креслення. Для того, щоб він був точний, знімають мірки з кута, де буде встановлено декоративний аксесуар інтер’єру. Особливо важливо це зробити, якщо камін буде поміщений у меблевій стінці або ж буде примикати до неї. В цьому випадку рекомендовано катети трикутника зробити рівними ширині бічних панелей меблевої стінки.
  • Далі, за розмірами з коробки монтується форма каміна. Якщо знайшлася велика коробка, з неї роблять рівне полотно, а згини від кутів будуть допомога при виготовленні трикутника для кутового каміна.
  • З коробки формується трикутна форма, яка скріплюється малярським скотчем по вершині кута.
  • Щоб трикутник добре стояв на поверхні підлоги, треба надати йому додаткову жорсткість. Для цього на кутах зверху і знизу відміряється приблизно по 100 мм і робляться надрізи з допомогою ножа.
  • Далі, зсередини чертится рівна лінія, яка з’єднає кутові надрізи, а потім по цій лінії робиться неглибокий надріз. Він допоможе зробити рівний згин.
  • Точно такий же процесс проводится і з двома іншими сторонами трикутника. Потім смуги згинаються, зайва частина зрізається, а місця з’єднання склеюються між собою.
  • Таким же чином робиться і донна частина каміна.
Камін з картону своїми руками

Картонне підстава для кутового каміна

  • Далі, потрібно зробити з окремого шматка картону або паперу викрійку розміру вікна вогнища. Потім її зменшують з усіх сторін на 70 ÷ 100 мм і вирізують зменшену частина. Її накладають на велику площину отриманого «трикутника» гіпотенузу, окреслюють олівцем і акуратно вирізують ножем.
  • Тепер необхідно по кутах віконця зробити надрізи, на ті ж 70 ÷ 100 см, і потім їх потрібно дуже обережно загнути всередину віконця під прямим кутом. Куточки загину треба відразу ж заклеїти скотчем.
  • Для того щоб зробити задні стінки вогнища, знадобиться кут коробки, а для стелі і дна два трикутника. Внутрішня частина «топки» виміряється получившемуся отвору.
  • За цими розмірами вирізаються необхідні деталі і склеюються між собою. Готову внутрішню частину топки монтують в нішу каміна, прикріплюючи скотчем до загинів, які були зроблені раніше.
  • Для жорсткості дна топки, під неї можуть бути влаштовані підставки, склеєні з декількох шарів картону у вигляді стовпчиків. Двох таких деталей цілком буде достатньо. Їх приклеюють між нижньою площиною камінної конструкції і дном топки.
  • Коли конструкція каміна буде зібрана, можна приступати до декоративного оформлення. В даному випадку для перетворення екстер’єру каміна використана самоклеюча плівка, що імітує цегляну кладку.
  • Обклеювання починають зсередини конструкції, т. е. з вогнища. Процес потрібно проводити дуже акуратно, намагаючись дотримуватися рисунодомурування цегли. Потім оформляється верхня частина порталу, потім бічні стінки навколо топки, і в останню чергу плівка приклеюється в нижній області фронтону каміна.
Камін з картону своїми руками

Камінна полиця завершить процес обробки

  • Далі, вирізається з картону або фанери, обробляється і приклеюється до поверхні конструкції камінна полиця, яка послужить прекрасною поверхнею для розміщення декоративних фігурок або свічок.

Декоративні дрова

Зробивши камін і встановивши його на місце, можна подумати про аксесуари, які зможуть його прикрасити. Так як камін несправжній, то для нього підійдуть і декоративні полешки-дрова, які можуть бути виготовлені також з гофрованого картону.

Камін з картону своїми руками

Такі декоративні «дровишки» легко виготовити самостійно

Щоб такі дрівця прикрасили топку каміна, потрібно підготувати матеріал та необхідні інструменти це ніж, ножиці, клей, фарба, тонка мотузка і очищений від рівного верхнього шару гофрований картон.

Робота проводиться поетапно, і виконати її досить просто.

  • Розмір дров залежить від того, наскільки об’ємна топка каміна, щоб вони добре вписувалися в цей простір. На картоні відміряється потрібна довжина і ширина, потім відрізають смужки.
Камін з картону своїми руками

Виготовлення «колод» і «гілок»

  • Далі, матеріал згортається в трубку. Її товщина залежить від переваги майстра це може бути товсте «колода» або «гілка», рівна або з «суками».
  • Після того як трубки згорнуті, край картону промащується клеєм притискається і обв’язується мотузкою до повного висихання. Краще в цьому випадку використовувати полімерний клей або ж «рідкі цвяхи». Заготовок для полешек відразу робиться кілька штук.
  • Далі з картону згортаються тонкі гілки», які розмічаються, таким чином, як показано на верхньому фото. Після висихання клею, «гілка» розрізається на декілька «сучків», які потім приклеюються до «колодці».
Камін з картону своїми руками

«Колоди» доповнюються «суками»

  • Коли клей висохне, готові полешки покриваються густим шаром білої фарби, а потім колоди можна затонувати під будь-яку породу дерева. Наприклад, поперечні чорні штрихи різної ширини на білому тлі зроблять їх «березовими дровами», а темно-коричневі смуги, нанесені уздовж колод, покажуть, що «дрова нарубані» з «дубової деревини». Для декорування колод добре підійде гуаш вона досить густа і добре поєднується з водоемульсійною фарбою і, якщо потрібно, густо або напівпрозоре перекриє білу основу.
Камін з картону своїми руками

Залишилося тільки пофарбувати отримані «полешки» в потрібний колір

Якщо включити фантазію, то в топці можна зробити безпечну підсвічування, що складається з кольорових світлодіодів, яка буде імітувати або тліючі гарячі вугілля. З тканини також роблять «язики полум’я», поддуваемые знизу слабким по потужності вентилятором. Вони, підсвічені потрібним світлом, відмінно будуть імітувати палаючий вогонь.

Камін з картону своїми руками

Декоративний камін можна оживити підсвічуванням або «язичками полум’я»

Відео: поради по створенню декоративного саморобного каміна

Потрібно визнати, що всі матеріали для виготовлення каміна і аксесуарів для нього доступні за ціною, тому не варто боятися їх зіпсувати. Треба підійти до процесу творчо і включити свою фантазію, яка, можливо, підкаже додаткові варіанти оформлення. У тому випадку, якщо майстер сам придумає декоративні елементи, то цілком можливо отримати ексклюзивний варіант каміна, який неможливо буде відрізнити від справжнього.