Коли дозрівають мандарини

145

Свіжі овочі та фрукти восени і взимку в росії – великий дефіцит. Однак якраз в цей час настає сезон мандаринів. Багаті вітаміном с, іншими важливими для організму речовинами цитруси-дієвий засіб для підтримки імунітету. Але щоб фрукти принесли максимальну користь, потрібно вміти правильно їх вибрати.

Коли встигають мандарини

То, коли саме починається сезон дозрівання мандаринів, залежить від декількох факторів. В першу чергу це кліматичні та погодні умови в регіоні культивування, якість догляду та сортові характеристики.

«старт «сезону припадає на останні числа жовтня або початок листопада, закінчується він в січні

Однак самі «ранні», жовтневі мандарини вирощують в промислових масштабах рідко. За смаковими якостями і зовнішньої презентабельності вони, як правило, поступаються більш пізнім сортам, тому навіть до настання сезону не надто затребувані покупцями, які віддають перевагу ще трохи почекати.

Коли починається сезон мандаринів в росії

В росії мандарини культивують виключно в регіонах з субтропічним кліматом – на північному кавказі, в криму, краснодарському краї. Але все ж місцеві умови не можна назвати ідеально підходящими для цитруса, тому урожай мандаринів тут збирають досить пізно – в листопаді-грудні.

Важливо! чим довше плоди висять на дереві, тим солодше вони стають. Але перші заморозки неминуче погублять цитруси.

Якщо занадто тягнути зі збором, є ризик взагалі залишитися без врожаю

Сезон збору мандаринів в інших країнах

Велика частина поставок мандаринів в росію припадає на туреччину, китай, іспанію, марокко, ізраїль і абхазію. Кожна країна має свої кліматичні умови, відповідно, терміни масового дозрівання і час настання сезону для цитрусів варіюються:

  • стик листопада-грудня (іспанія, ізраїль);
  • друга декада грудня (туреччина, китай, абхазія);
  • останні числа грудня або початок січня (марокко).

Росія-найбільший у світі імпортер мандаринів

Важливо! найчастіше в промислових масштабах культивують сорти і гібриди, що досягають повної стиглості в грудні. Але «відкривають сезон» вже в листопаді, щоб встигнути реалізувати цитруси в період максимального попиту.

Сезон активної вегетації у мандаринових дерев починається в останніх числах квітня або в першій декаді травня. Про його початок сигналізує дуже активне зростання молодих пагонів, що супроводжується масовим «листопадом».

Бутони формуються тільки на прирості поточного сезону, цвітіння припадає на самий кінець травня або початок червня

Плодові зав’язі на мандаринах з’являються в червні-липні. Їх дуже багато, забезпечити кожну з них необхідними для розвитку речовинами в потрібному обсязі дерево не в змозі. Тому вже через 1,5-2 тижні починається масове опадання зав’язей. » вижили » цитрусам на визрівання потрібно мінімум 3,5 місяці.

Які мандарини краще вибрати

Щоб навіть в сезон не купити кислий, недозрілий мандарин, потрібно знати характерні особливості стиглих цитрусів з різних країн:

  1. абхазія. Найчастіше про зрілість зібраних в сезон цитрусів свідчить» глянцева » шкірка і зовсім легка кислинка в смаку.

    На території абхазії вирощується дуже багато різних сортів, тому виділити загальні критерії зрілості складно

  2. туреччина. Місцеві плоди виглядають досить непоказно, погано чистяться. Смак у них, навіть в сезон, виражено кислий.

    Єдиний плюс турецьких мандаринів-низька ціна

  3. китай. Місцеві мандарини найчастіше продаються з гілочками і листям. Вони дрібні, помітно сплюснуті, яскраво-помаранчеві (іноді з червонуватим подтоном) кольору.

    Шкірка китайських цитрусів гладка, зчищається легко, місцями навіть відстає від м’якоті

  4. іспанія, ізраїль. Цитруси одномірні, правильної форми. Шкірка однотонна, яскраво-помаранчева, великопориста або трохи «горбиста», зчищається дуже легко.

    Іспанія та ізраїль постачають цитруси «преміум-класу», вони коштують недешево навіть у сезон

  5. марокко. Там вирощують переважно клементини-невеликі, майже кулясті мандарини з насичено-помаранчевої, гладкою шкіркою, легко зчищається з плодів.

    Клементин-гібрид мандарина і апельсина

Можна в сезон зустріти на прилавках і явно зіпсовані плоди. Якщо цитруси відповідають хоча б одному з таких критеріїв, краще відмовитися від покупки:

  • неоднорідний колір шкірки;
  • «мокнучі» плями, що нагадують сліди поразки цвіллю і гниллю;
  • випливає з-під шкірки сік;
  • навіть незначні механічні пошкодження на поверхні цитруса;
  • «зморшкувата», явно суха і тверда шкірка;
  • залишаються на поверхні плоду після легкого натискання пальцем вм’ятини;
  • неприродна легкість чи важкість у порівнянні з плодами аналогічних розмірів;
  • нехарактерний для цитрусів «важкий» запах з нотками затхлості або його повна відсутність;
  • великий розмір або сильна «сплюснутість».

Смак м’якоті запліснявілого зовні мандарина неминуче псується

Важливо! якщо плід липкий на дотик, як ніби покритий білястим нальотом, його обробляли етиленом для прискорення дозрівання до сезону. При регулярному споживанні цей фітогормон накопичується в організмі, перетворюючись в токсин, «б’є» по печінці і нирках.

Висновок

Сезон мандаринів припадає на кінець осені і зиму, оскільки його «історична батьківщина» – тропіки і субтропіки. У росії цей цитрус-практично невід’ємна приналежність новорічного столу і цінна підмога в боротьбі з сезонними захворюваннями. Але для здоров’я і імунітету будуть корисні тільки стиглі і свіжі мандарини, відповідно, потрібно знати, на що звертати увагу при покупці.