Кращі сорти цвітної капусти для сибіру

67

Вміст

  • 1 як вибрати сорт капусти для сибіру
  • 2 кращі сорти цвітної капусти для сибіру
    • 2.1 мовір (movir)
    • 2.2 гудман (gudman)
    • 2.3 коза-дереза
    • 2.4 альфа (alfa)
    • 2.5 снігова куля
    • 2.6 сноуболл 123 (snoubol 123)
    • 2.7 білий замок
    • 2.8 замет
    • 2.9 дві сестри
    • 2.10 смарагдовий кубок
  • 3 особливості вирощування
  • 4 висновок
  • 5 відгуки про сорти цвітної капусти для сибіру

Цвітна капуста для сибіру — це бажане, але примхлива рослина. Якщо в південних широтах качани отримати легко, то в північних регіонах більшість різновидів не дають і частини обіцяного врожаю. Для вирішення цієї проблеми селекціонери вивели сорти, комфортно почувають себе в умовах холодного клімату.

Як вибрати сорт капусти для сибіру

Головний критерій відбору – це стійкість до перепадів температури. У регіонах, де літо холодне і коротке, можливо культивування тільки ультраранніх сортів цвітної капусти. Види, що дозрівають через 100-110 днів, можна посадити в середній смузі. Там же є шанс отримати і ранній, і пізній урожай.

Потрібно враховувати, що культура є затятим «шанувальником» вологи і помірної температури. Це змушує городників висівати матюкав в березні, щоб висадити рослину вже в квітні і встигнути дати цвітній капусті всі необхідні речовини і мікроелементи.

Часта проблема для рослини в сибіру – це дефіцит кобальту і бору. Власники культури звинувачують клімат і недолік вологи, а досить лише грамотно підгодувати кольорову капусту під час формування суцвіть.

Овоч любить вологу і помірну температуру. Матеріал висівають в останніх числах березня для отримання розсади в квітні.

У сибіру ідеальна кольорова капуста — це морозостійка, ранньостигла і високоврожайна рослина, яку можна посадити і в грядку, і в теплицю

Кращі сорти цвітної капусти для сибіру

Перед придбанням насіння потрібно вивчити характеристики і особливості пропонованої культури. Слід розуміти, що якщо не забезпечити рослину всіма необхідними умовами, то максимальних показників врожайності отримати не вдасться.

Мовір (movir)

Для сорту характерна міцна імунна система і стійкість до перепадів температури. Вирощувати культуру в сибіру можна як у відкритому грунті, так і в тепличних умовах, в парниках.

Сорт середньостиглий, зрізати качани можна через 80-100 днів після посіву. М’якоть у суцвіть щільна, білосніжного забарвлення, без пустот. На смак вона ніжна без гіркуватості, багата калієм, йодом, марганцем, магнієм.

Урожайність цвітної капусти мовір досягає 8 кг з 1 м2

Гудман (gudman)

Середньоранній і високоврожайний гібрид з хорошою витривалістю, підходить для вирощування в різних кліматичних регіонах, включаючи сибір. Характерна риса сорту-це товарні якості і хороший смак.

Дозріла головка має плоскоокруглу форму, середньої горбистості, приємну біло-кремове забарвлення. У діаметрі вона може досягати 20 см. Вага кожного качана коливається від 0,6 до 1,4 кг.

Важливо! сорт гудман стійкий до пожовтіння суцвіть.

Період дозрівання середньоранній: ласувати урожаєм можна починати через 100-105 днів після посіву матеріалу. Зрізати качани можна по вересень включно. Для гібрида характерний розтягнутий період дозрівання.

Середній показник врожайності сорту гудман варіюється від 3,2 до 4,6 кг на 1 м2

Коза-дереза

Хорошу кольорову капусту для сибіру вивели селекціонери санкт-петербурга в 2007 році. Середньоранній сорт відрізняється хорошою імунною системою і морозостійкістю: загартована розсада витримує до -4 °с.

Зовні рослина являє собою прямостоячу розетку компактних розмірів зі слабо пухирчастими листовими пластинами сіро-зеленого забарвлення. Вилки у цвітної капусти округлі, злегка опуклі і горбисті.

Вага кожного молочно-білого качана становить 700-800 г. На дотик суцвіття щільні, міцні, без гіркуватості і з ніжним смаком.

Урожайність цвітної капусти коза-дереза становить 2,5-3 кг з 1 м2

Альфа (alfa)

Ранньостиглий сорт, чий термін дозрівання становить всього 75-90 днів. Рослина холодостійка, не боїться чорної ніжки. Прекрасно приживається як у відкритому грунті, так і в умовах теплиці.

Висота капусти досягає 30-50 см.головка компактна, з суцвіттями середніх розмірів білого забарвлення. Середня вага качана становить 1,2-1,5 кг.м’якоть капусти щільна, хрустка, соковита. В її складі велика кількість фолієвої та аскорбінової кислоти, вітамінів, калію і каротину.

Урожайність цвітної капусти альфа в умовах сибіру варіюється від 3,5 до 5 кг з 1 м2

Снігова куля

Гібрид з ранніми термінами дозрівання дозволяє збирати урожай вже через 70-90 діб. Зовні рослина має міцну основу з яскраво-зеленим листям, спрямованої вгору. Вилок білий, середньої горбистості, компактний і щільний. Вага кожного екземпляра досягає 1,2 кг.зібрані суцвіття можна довго зберігати в морозильній камері.

Урожайність цвітної капусти снігова куля становить 2 кг на 1 м2

Сноуболл 123 (snoubol 123)

Листяна частина у середньораннього сорту злегка піднята, має блакитно-зелене забарвлення. Головки великі, чисто-білого забарвлення. Вага кожного вилка коливається від 0,4 до 1 кг. Суцвіття багаті антиоксидантами і мінералами, фітонцидами.

Даний сорт відмінно підходить для вирощування в сибіру: морозостійкий, добре зберігається в свіжому вигляді, підходить для обробки низькими температурами.

Урожайність цвітної капусти сноуболл 123 становить від 2 до 4 кг з 1 м2

Білий замок

Сорт прекрасно стійкий до похолодань і не боїться короткочасних заморозків. Відзначається і висока схожість насіння: до 92%. Сорт ранній, вилки можна зрізати через 80-100 днів після посадки.

Вага качанів досягає 1,5-1,7 кг, кожен з них білосніжного забарвлення. На смак м’якоть ніжна, але добре зберігається в темному місці до двох місяців.

Урожайність цвітної капусти білий замок в сибіру становить 4,2 кг з 1 м2

Замет

Кольорова капуста призначена для вирощування у відкритому грунті, але благополучно себе почуває і в тепличних умовах. Зібрати урожай можна протягом 92-96 днів після появи сходів, що дає можливість зарахувати культуру до середньоранніх видів.

Вилки середніх розмірів, досягають по вазі 1,2 кг. За формою вони куполовидні, плоскоокруглі. Відтінок суцвіть може бути білим або кремовим.

З 1м2 можна отримати до 4,6 кг капусти замет

Дві сестри

Скоростиглий сорт являє собою мікс двох гібридів: сноуболл 123 і універсал. У першого вилки білого забарвлення, а в іншого ніжно-салатового відтінку. Рослини сильнорослі, з щільними плоскоокруглими головками. Маса кожної може досягати 1,5 кг.

Для обох сортів характерна висока врожайність і гідні смакові якості. Добре рослини ростуть як у відкритому грунті, так і в теплицях.

Урожайність цвітної капусти в сибіру коливається від 1,8 до 2,5 кг з 1 м2

У рослини короткий вегетаційний період, що варіюється в межах 75-90 днів. Культивувати сорт в сибіру можна у відкритому грунті: овоч прекрасно пристосований до перепадів клімату.

Середня маса качанів 350-500 г.індивідуальна особливість культури – це суцвіття, чия поверхня покрита завитими спіральками і пірамідками. Але і на смак овоч не поступається іншим сортам: з солодкими нотками і ніжною текстурою.

У сибіру з 1 м2 можна зібрати до 1,8 кг вилків сорту смарагдовий кубок

Особливості вирощування

Овоч заслужив популярність не тільки завдяки своєму виду, але і смаку. Щоб повною мірою оцінити кольорову капусту, потрібно забезпечити їй в сибіру належний догляд:

  1. грамотний і своєчасний полив. Відразу після перенесення у відкритий грунт зволожувати грядку потрібно не менше трьох разів на тиждень. У міру зростання куща скорочують процедуру до двох разів на сім днів.
  2. слід відмовитися від процедури розпушування. Рекомендується регулярно мульчувати і підгортати рослина, використовуючи торф або перегній.
  3. за сезон в сибіру цвітній капусті потрібно 3-4 підгодівлі. Потрібно обов’язково поєднувати органіку з мінералами.
  4. нехтування правилами агротехніки призведе до втрати врожайності та ураження культури хворобами та шкідниками.

Висновок

Цвітна капуста для сибіру – це примхлива, але дуже бажана культура. І щоб отримати урожай, не потрібно будувати опалювальні теплиці або дороге обладнання: досить придбати морозостійкий ранньостиглий сорт. Якщо забезпечити овочу належний догляд, то можна буде ласувати суцвіттями до кінця вересня.

Сахарцева надія, м кемерово

Цвітну капусту в нашій родині ніжно люблять, але вирощувати не можуть. То гине кущ, то вилки не зав’язуються, то на смак жахлива. А черговий навесні на базарі купили мікс дві сестри в надії на те, що хоч один сорт та виживе. Але овочі не тільки виросли, а й принесли хороший урожай. М’якоть ніжна, соковита, дуже смачна. Сіяли насіння прямо в теплиці. Купуємо сорт вже протягом чотирьох років, і ще жодного разу не підвів.

Климова світлана, г. Омськ

У пошуках неординарного сорту для вирощування в сибіру натрапила на гібрид смарагдовий кубок. Екзотичний вид — це тільки половина переваги рослини. На смак воно нітрохи не гірше: солодкуваті ніжні суцвіття з приємними капустяними нотками. До догляду кущ вимогливий: якщо полінуєшся підгодувати або полити, то не зав’яжеться жодного вилка.