Монтаж електричної теплої підлоги своїми руками.

10-22-2019

У наші дні дуже актуально застосування електричної теплої підлоги, переважно при підігріві керамічної плитки, обігріві лоджії, лазні або веранди. Також такі підлоги використовують як доповнення до основного виду опалення. Монтаж електричної теплої підлоги досить простий, якщо слідувати інструкціям. Рекомендуємо вибрати https://teplovens.com.ua/montazh-teployi-pidlogy-lviv/

Структура електричної підлоги починаючи від нижнього шару наступна:

основна чорнова підлоа з бетону, який необхідно виконувати максимально рівно, без западин і горбків, щоб не перепалити кабель;
теплоізолююча неплавка підкладка під електричну підлогу, наприклад, пінополістирол або пінополіетилен з кулею з фольги товщину, якої підбирають відповідно температурних навантажень;
кріпильна система, що представляє собою монтажну стрічку або арматурну сітку;
нагрівальний кабель з наявністю температурного датчика, який подає інформацію на терморегулятор;

заливка спеціальної суміші для теплих підлог або цементно-пісочна стяжка товщиною близько 3-5 сантиметрів;
підлогове фінішне покриття, в більшості випадків плитка, але можлива прокладка та іншого покриття.

Електрична тепла підлога буває двох різновидів:

Принципової відмінності між цими різновидами немає. У першому випадку мається свобода режиму обігріву і розташування кабелю, а також можливість використання нагрівального кабелю, як для основної, так і для додаткової системи опалення. Мати ж, як правило, використовують для додаткового обігріву.
Кабелі в свою чергу бувають резистивні і саморегулючі. Резистивний складається з однієї або двох жил, які володіють підвищеним опором. Він також називається одножильним або двожильним.


В даному випадку, виходячи зі своєї конструкції, по всій довжині кабелю відбувається процес самостійної регуляції сили струму, що впливає на нагрівальний елемент. Завдяки цьому кабель не перегрівається на якій-небудь ділянці і не порушує систему обігріву, на відміну від кабелю першого типу. Однак такий варіант обходиться дорожче за ціною.

Монтаж електричної теплої підлоги -порядок роботи.
Проводячимонтаж електричної теплої підлоги важливий правильний розрахунок потужності системи обігріву для конкретного приміщення. Також температуру підлоги слід врахувати при підборі покриття підлоги.

Загальні дані для приміщень різного типу наступні:

в спальні-100 -150 Вт / кв. м;
в коридорі, кухні і передпокої кімнаті – 150 Вт / кв. м;
у ванній і туалеті – 180 Вт / кв. м;
на балконі або в лоджії – 200 Вт / кв. м.

Так чи інше рекомендується звернутися до послуг спеціаліста, який точно визначить потрібну потужність і допоможе підібрати потрібні матеріали. Таким же чином повинна складатися схема електричної теплової підлоги. Доля фахівця також необхідно при підключенні системи і проведенні від розподільного щита додаткової посиленої лінії проводки. Монтаж електричної теплої підлоги ж можна проводити самостійно.

Вирівнювання підлог і укладання теплоізоляції.
У разі, якщо тепла підлога служити в якості основного джерела обігріву слід обов’язково застосувати шар теплоізоляції, товщина якого залежить від того, що укладено безпосередньо під покриттям підлоги. Найкраще для цього підходить пінополістирол 35-ї щільності. Для приміщень вище першого поверху при наявності внизу опалювального приміщення досить застосувати утеплювач товщиною 2 сантиметри.

Для приміщень ж першого поверху з наявністю опалювального підвалу рекомендується застосування утеплювача товщиною 3 сантиметри. Для приміщень першого поверху без опалювальних підвалів, балконів, а також приміщень, що знаходяться над арочними наскрізними прольотами слід використовувати утеплювач товщиною не менше 5 сантиметрів, а в будинках з бетонної подушкою, що лежить на грунті – 10 сантиметрів.

Шар теплоізоляції можна прикріпити за допомогою спеціальних дюбелів або укласти на спеціальний клей. Підлоги необхідно робити рівними, без ям, тріщин і перекосів. У зворотному випадку тріщини закладаються цементним розчином, а при перекосі робиться чорнова стяжка і вирівнюється підлогу. Перед укладанням теплоізоляції поверхня обробляється ґрунтовкою, яка перешкоджає утворенню цвілі, а при склеюванні шару теплоізоляції завдяки грунтовці підвищується зчеплення матеріалів між собою.

Плити клеяться або закріплюються в декількох місцях за допомогою дюбелів. По поверхні фіксують штукатурну сітку за допомогою пластикових плит або дюбелів з шайбами, рівними по довжині товщині шару теплоізоляції. Таке кріплення додатково прикріплює до підлоги плити.