Підлога на балконі з фанери. Порядок влаштування підлог з фанери

57

Підлога на балконі з фанери. Порядок влаштування підлог з фанери

Перед укладанням фанери підлогу потрібно утеплити

Обов’язково підготуйте чорнову бетонну підлогу під укладку: закрийте всі шви, тріщини і стики цементним розчином і пройдіться підходящої ґрунтовкою. Якщо на балконі є які-небудь старі підлоги, то їх краще демонтувати. Якщо підлоги міцні, то влаштовувати нове фанерне покриття можна на старе.

Далі, встеліть підлогу і стіни фольгованим ізолоном, сріблястою стороною всередину приміщення. Цей шар дасть ефект термоса і буде зберігати температуру приміщення. Листи укладаються внахлест.

Брус для лаг повинен бути міцним, без вад, просоченим антисептиком

Бруски, які будуть використовуватися в якості лаг, необхідно обробити антисептичним просоченням і протипожежним розчином. Перевірте лаги на рівність і відсутність вад. Брус товщиною не менше 30 см і висотою не менше 70 см укладається уздовж лінії балкона. Лінії бруса укладаються на відстані 0,5 – 0,6 м один від одного; 1-шу лінію кладуть на відстані 5 – 6 см від основної стіни.

Закріплювати лаги починають з найвищого рівня підлоги. Визначити його нескладно за допомогою будівельного рівня. Заздалегідь просвердлите в брусі технічні отвори. Засвердлюють лаги так, щоб анкер входив в бетонну основу на 6 – 7 см.підкладаючи під брус шматочки дерева, встановіть його строго горизонтально і закріпіть анкерними болтами.

Перевірте себе рівнем, встановивши перший брус. При подальшій укладанні лаг, орієнтуйтеся горизонтально на рівень першого бруса. У місцях стикування частин фанери закріпіть перпендикулярні бруски.

у секції, утвореної довгими лагами і перемичками, укладіть будівельний утеплювач. Для цього можна використовувати листи пінопласту або мінеральну вату.

Фанера не повинна лягати щільно до стіни. При нарізці листових частин врахуйте, що зазор повинен бути близько 5-7 мм. Закріпіть листи на обрешітці, при цьому відстань між саморізами має бути не більше 25 см. Саморізи з плоскими капелюшками притопити в площину фанери десь на 1 мм.детальніше про те, як стелити фанеру на балконі, дивіться в цьому

Самі частини фанерної підлоги стикуйте з зазором в 2 мм, щоб підлога не скрипів.

Як зробити підлогу на балконі в хрущовці. Купівля матеріалу

На будівельному ринку купуємо статеву дошку шириною 8,5 см і довгою 86 см (відстань від парапету до стіни), брус для лаг і лист пінопласту.

Дошка 8,5 х 4 см для чорнової підлоги можна не самого вищого сорту, а для підлоги на балконі тим більше. Але це залежить тільки від товщини гаманця. Для підлоги на балконі старенької хрущовки зійде і дошка найнижчої якості. Купувати дошки цілком, а вони по 3 метри, не доцільно: довжина майбутньої підлоги всього 270 см., підйом 10 дощок на верхні поверхи важко через особливості конструкції сходових прольотів. Вибираємо» із залишків » довжиною не менше відстані від парапету до стіни. До слова, покупка відрізками дозволила заощадити.

Брус для лаг знадобився різного перетину. У нашому випадку 2,5 х 5 см. І 5 х 5 см.

У господарському та канцелярських магазинах купуємо 2 рулони харчової фольги для запікання і 2 мотка двостороннього скотча . Фольга алюмінієва, особливо міцна по 10 метрів в рулоні. Знадобилося 1,5 рулону для площі підстави 270 х 86 см.на перших порах рівномірно наклеїти не виходило, тому був невеликий перевитрата.

Тепла підлога на балконі. Вибираємо відповідну систему

Питання, який тепла підлога краще на лоджії або на балконі, далеко не пусте. Взагалі зараз поширені 3 основних системи подібного опалення:

  1. перша і сама приваблива з точки зору фінансових витрат на експлуатацію це водяна система . У цьому варіанті в стяжку закладаються труби, по яких циркулює вода з центральної системи опалення;
  2. не менш популярним є електричний підлогу , де в якості основного теплоносія використовується нагріваючий кабель, він гріється за рахунок свого ж внутрішнього опору;
  3. і нарешті, найновіша система з усіх нині існуючих це так званий плівковий інфрачервоний підлогу . Такий тепла підлога на балконі хоча і живиться від електромережі, але принцип роботи у нього інший. Карбонова паста, запаяна в поліестерову плівку, випускає ультрафіолетові промені в довгохвильовому діапазоні. Це ті ж сонячні промені, вони гріють не повітря, як звичайний радіатор, а всі предмети, що зустрічаються на їхньому шляху.

Інфрачервона система обігріву лоджії.

Кожна з цих систем по-своєму хороша. Тут потрібно враховувати конкретні умови саме у вашій квартирі. Почнемо з того, що мало хто з обивателів відрізняє лоджію від балкона, а відмінність є і воно досить серйозне:

  • балкон це невелика залізобетонна плита, висунута за межі фасаду будівлі. Вона тримається тільки за рахунок своєї фізичної міцності, а міцність ця, природно не безрозмірна. За нормами гост, несуча здатність балкона становить близько 200 кг/м2;
  • типовий балкон в тих же хрущовках має орієнтовну площу близько 3м2. Неважко порахувати, що максимум, який можна вантажити на таку конструкцію становить 600 кг. І це ми ще не враховували природний знос плити, а цим будинкам вже понад півстоліття;
  • далі аналізуємо. Водяна тепла підлога нам вже не підходить, так як там тільки одна бетонна стяжка товщиною близько 50 мм буде важити більше 300 кг.якщо до цього додати вагу огорожі, утеплення та віконного блоку, то я б на такий балкон вийти вже побоявся. Отже, в хрущовках і брежневках ми можемо вибирати тільки між кабельним і інфрачервоним варіантами;
  • з лоджіями справа йде набагато краще. Несуча плита тут має дві грунтовні підпори з обох сторін. Така, здавалося б, дрібниця збільшує її несучу здатність як мінімум втричі. З таким колосальним запасом міцності тепла підлога на лоджії можна встановлювати будь-який, головне щоб вам подобалося, і жек не нервував.

Підлога з дсп на балконі. Дсп або фанера: що вибрати?

Коли постає питання обробки балкона, власникам квартир важко визначитися між фанерою або, інакше кажучи, клеєним шпоном, і дсп. У чому різниця і який матеріал краще? дсп або деревно-стружкова плита являє собою сучасний композиційний пресований матюкав з стружок і тирси, скріплених разом формальдегідними смолами. Фанера-це кілька склеєних один з одним шарів деревного шпону, скріплених спеціальним клеєм.

Обидва матеріали по-своєму гарні, але коли мова йде про те, з чого зробити підлогу на балконі — дсп або фанери, то краще зупинитися на другому варіанті. І ось чому:

  • фанера має кращі естетичні показники-вона бездоганно виглядає;
  • клеєний шпон в порівнянні з деревно-стружковими плитами краще протистоїть підвищеній вологості — якщо дсп просочиться водою, вона може втратити свою форму;
  • фанера краще справляється з механічним впливам, таким як стирання або навантаження вагою;
  • клеєний шпон відмінно тримає в собі цвяхи і шурупи.

Зрозуміло, і у дсп є свої плюси, такі як краща міцність на вигин або більш високі показники в звуко — і теплоізоляції. До того ж, дсп дешевше. Але мова йде про підлоговому покритті, для якого найважливіше міцність і збереження первісної форми. Тому якщо ви не знаєте з чого зробити підлогу на лоджії — дсп або фанери, краще вибрати фанеру.

Тепер давайте розглянемо докладніше нюанси вибору і покупки фанери для фанерної підлоги на балконі або в лоджії.

Підлога на балконі покроково. Технологія виготовлення стяжки своїми руками

Спочатку підлогу готують до проведення монтажних робіт. Насамперед слід ретельно закрити всі помічені щілини. Зазвичай вони бувають в тих місцях, де стіна прилягає до плити – основи.

Допоможе вам у проведенні цього підготовчого етапу звичайна монтажна піна або акриловий герметик. Після того, як всі щілини закладені, можна приступати до облаштування підлоги.

Закладення тріщин є важливим етапом в процесі влаштування і монтажу підлоги на балконі

Гідроізоляція

Укладання гідроізоляційної плівки потрібна для того, щоб при заливці розчину, надлишки вологи з вашої стяжки не просочувалася до сусідів знизу.

Для гідроізоляції підлоги на балконі ніяких особливих зусиль прикладати не доведеться. Просто акуратно постеліть щільний лист поліетилену у вигляді акуратного «корита».

Важливо! стелити плівку слід внахлест, закладаючи на стіни близько двадцяти сантиметрів. Після проведення робіт краю поліетилену акуратно зрізаються.

Гідроізоляція балкона поліетиленовою плівкою

Процес армування

В основному для цього застосовують сталеву сітку виготовлену з трьохміліметрового дроту. Комірки у армуючої сітки можуть бути 50х50 або100×100 міліметрів.

Послідовність робіт досить проста :

  • з поверхні видаляються всі видимі забруднення та інше сміття;
  • на утеплювач акуратно укладають перший ряд сітки, щільно притискають;
  • внахлест 1-2 осередки кладеться другий ряд.

Після того як сітка буде покладена, можна приступати до установки маяків для стяжки. До цього питання потрібно підійти з особливою відповідальністю, так як від правильності їх установки буде залежати рівність споруджуваного статі.

Сітка для армування збільшує міцність стяжки і значно збільшує термін її служби

Маяки

  • маяками в будівництві називаються особливі напрямні (орієнтири), просуваючись по яких, можна розрівняти нанесене покриття до ідеально рівною і бездоганною поверхні. Роблячи підлогу балкона у вигляді стяжки, без таких дрібниць не обійтися.

Маяки встановлюються в одну площину, яка визначається відповідно до висоти порога в кімнатних блокових дверях. Також всі маяки потрібно ретельно вирівняні по горизонталі.

Верхня грань маяка повинна знаходитися на одній висоті з чорновою поверхнею підлоги

Важливо! щоб під час процесу розрівнювання стяжки маяки не зміщувалися, вони повинні бути жорстко закріплені. Для їх міцної фіксації найкраще використовувати будівельний гіпс або цементний розчин.

Установка маяків для стяжки за допомогою густого цементного розчину

Заливка стяжки

Після того, як всі ці попередні роботи зроблені, можна приготувати розчин з піску і цементу (на чотири частини цементу ода частина піску). Готова суміш акуратно заливається між заздалегідь встановленими маяками і ретельно вирівнюється правилом.

Щоб підлога вийшов рівним, правило потрібно вести повільно з невеликим натиском, одночасно спираючи його на два маяка

Після завершення бетонних робіт стяжка накривається листом поліетилену, щоб уповільнити процес висихання. Якщо знехтувати цим, то під час застигання вона може піти тріщинами.

Необхідно також простежити за тим, щоб товщина стяжки, покладеної на пінопласт або інший утеплювач була не менше п’ятдесяти міліметрів. В іншому випадку підстава підлоги на балконі буде тріскатися під впливом сили тяжіння — наприклад, від ваги меблів.

Як дешево зробити підлогу на балконі. Підлогова дошка

У радянські часи в заскленому балконі приблизно в 60 випадках з 100 підлога була з дерева. Обшити стіни вагонкою, а на бетонну основу постелити стругані соснові дошки вважалося престижним варіантом обробки. Зберіг актуальність такий вид підлогового покриття і в даний час.

Пов’язано це з тим, що з’явилися можливості поліпшити багато експлуатаційні характеристики деревини, а також змінити її декоративні властивості. В результаті стереотип, що дерев’яна підлога в сучасному житлі виглядає занадто бідно (дешево), зруйнувався.

Серед плюсів такого виду статі потрібно відзначити:

  • довговічність-правильна підготовка дошки до укладання на лаги або обрешітку дозволяє навіть на відкритому балконі при належному догляді досягти терміну служби в 20-25 років;
  • вологостійкість-парадоксально, але на відкритому повітрі дощ і сніг не сильно шкодять дошкам. У вологих умовах вони трохи розбухнуть, в суху погоду висохнуть. Єдина неприємність-між ними будуть невеликі щілини. Небезпеки, що мостини покрутить, немає — вони короткі. Веде і вигинає зазвичай довгі дошки;
  • теплу тактильно поверхню-приємно ходити босоніж;
  • екологічну чистоту-матеріал не відноситься до гіпоалергенних;
  • можливість легко відновити поверхню циклюванням;
  • стійкість проти гнилі і цвілі, завдяки просочення антисептиками і водостійкими складами;
  • відсутність реакції на сильні морози — дошки не промерзають;
  • можливість надавати поверхні незвичайні декоративні властивості з допомогою:
  1. штучного старіння;
  2. випалу монтажним феном або паяльною лампою;
  3. нанесення напівпрозорих просочень на водній основі і т. Д.
  • затишну атмосферу в приміщенні з запахами натурального дерева.

Підлога на балконі з піддонів. Створення на балконі підлоги з піддонів

Балкон – часто чисто «технічне» приміщення, що використовується під склад непотрібних речей. Однак, навіть в цьому випадку може знадобитися зібрати рівну поверхню, по якій можна ходити. Іноді тут облаштовують більш красиве покриття, що надає всьому майданчику хороший вигляд. Найчастіше поверхню монтують з дощок і в цьому випадку, підлогу балкона можна зібрати з піддонів своїми руками – обійдеться зовсім недорого, хоча і доведеться потрудитися.

Варіанти конструкції

В залежності від вимог, підлоги тут бувають рівними і красивими або просто у вигляді настилу з дощок. Крім того, може знадобитися підняти рівень поверхні в обох ситуаціях піддони можуть стати в нагоді. Варіантів їх застосування існує два:

  • повне розбирання палет на складові, які згодом стануть настилом.
  • використання цілих палет для підняття рівня і укладання чистового покриття.

Перший варіант більш трудомісткий але, дозволить створити красиву площину з дощок. Другий випадок менш складний в реалізації, але більш витратний – доведеться настилати чистове покриття, яке коштує окремих грошей.

Варіант один

Якщо вам необхідна красива поверхню і зробити її ви припускаєте з мінімумом витрат, то палети слід спочатку розібрати. Обценьки і молоток допоможуть з цим впоратися. Однак, процес дуже довгий і часто фізично складний – необхідно видалити всі цвяхи, а вони не завжди хочуть запросто видиратися. Крім того, після розбирання кожну плашку потрібно ретельно відшліфувати.

Якщо ви вирішили, що на цьому основна робота закінчена то ви помилилися. Тепер потрібно зробити підставу для укладання плашок. Зазвичай, це лаги з бруска, між якими укладають утеплювач. Як все зафіксувати на підлозі вже розглядалося багаторазово і окремо процес розбирати немає потреби. Так само, як і облаштування гідроізоляції – теж неодноразово розглянутий процес.

Коли основа буде підготовлена, можна починати укладання власне зовнішнього покриття з плашок. Тут нічого складного не буде-плашки кріпляться на цвяхи зі зміщенням кожного сусіднього ряду на третину. Фіксація потрібна грунтовна, так як дерево, що йде на виготовлення піддонів дуже низької якості. Після зміни вологості і температури все плашки неодмінно будуть прагнути до деформації. Тому кріпити їх потрібно дуже міцно.

Останнім етапом роботи стане просочення дощатої поверхні антисептиком і покриття її лаком. Найкраще, зробити ще один прохід шліфувальною машиною вже по зібраній конструкції-позбудетеся від решти скалок. Решта ще простіше-на зібраний підлогу потрібно нанести кілька шарів лаку. Який вибрати-вирішувати вам, але, кращим вибором буде лак, що володіє захисними властивостями і стійкий до впливу води.

Варіант два

Якщо отримання красивої поверхні безпосередньо з наявних піддонів не буде головною метою, то можна використовувати палети як підставу. Така підлога з піддонів буде на балконі лише основою для фінішної обробки і дозволить значно підняти рівень майбутньої площині. Однак, обробка тут теж буде потрібно. Можна виключити етап зі шліфуванням, але, просочити всі деталі антисептиком потрібно обов’язково. Однак, шліфована дошка прослужить значно довше нешліфованої — ви знімете верхній, самий пошкоджений шар деревини, тим самим продовживши термін її служби.

Далі залишиться лише розпиляти наявні деталі на заготовки необхідних розмірів і укласти їх на балконі. Між собою їх можна не скріплювати, якщо поверх настилається фанера або осп. Вони при фіксації до основи виконають роль утримує всю конструкцію елемента. Якщо планується разу постелити ламінат, то підстава скріплюється саморізами або шурупами. У порожнині піддонів можна укласти утеплює матеріал. Незалежно від обраного варіанту конструкції плиту з бетону під ногами потрібно обробляти грунтом і проводити її гідроізоляцію.