Плитка для підлоги: переваги, характеристики, маркування, поради щодо вибору

120

Абсолютно вологостійка плитка для підлоги відмінно зарекомендувала себе у ванній кімнаті і успішно вийшла за її межі. Тепер такий вид обробки віталень і спалень — тренд. Дизайнери випускають нові візерунки, а у укладальників немає відбою від клієнтів. Плитка має ряд переваг, які роблять її бажаним видом обробки підлоги всередині приміщення і на вулиці, але вибір плитки для підлоги має ряд певних тонкощів. Поговоримо про них нижче.

Матеріал виготовлення

Асортимент плитки для підлоги пропонує на вибір не тільки різні кольори і візерунки, але і кілька видів матеріалів, з яких вона виготовляється. Кожен має певний ряд переваг.

  • кераміка . Велика різноманітність декору за доступною ціною. До плюсів так само можна зарахувати екологічність і пожежостійкість. Але, на жаль, цей вид підлогового покриття володіє низьким рівнем шумоізоляції.
  • керамограніт . Має не такий широкий модельний ряд, але, замість цього, є більш зносостійким і теплим аналогом. Так як керамограніт значно міцніше, саме він представлений у великих форматах — цільних плитах довжиною від 60 сантиметрів. Завдяки цьому прискорюється ремонт, і стає менше швів, що покращує герметичність. Також великий формат виглядає дуже солідно.
  • пвх . Об’єднала в собі кращі якості кераміки і керамограніта. Плитки з пвх пропонують широкий вибір в області дизайну, при цьому вони досить міцні, і стійкі до вологи і ударів.
  • камінь . Головний мінус обробки з натурального каменю — вона холодна. Укладати таку плитку в квартирі буде не найкращим рішенням, але це відмінний варіант для обробки ганку — міцний і екологічний.

Детальніше ознайомитися з цими матеріалами і цінами на них ви можете в каталозі інтернет-магазину» стройландия » — https://stroylandiya.ru/catalog/napolnaia-plitka/.

Коли говорять про плитки для підлоги, в більшості випадків мають на увазі саме керамічну, тому все те, що буде написано нижче, відноситься, в основному, до кераміки.

Плюси і мінуси плитки для підлоги

У плитки для підлоги маса переваг:

  1. міцність . При правильному монтажі і догляді, вона прослужить не один десяток років.
  2. виготовляється з натуральних матеріалів — вона екологічна і гіпоалергенна . Не вбирає вологу і запахи, тому стала популярним матеріалом для укладання у ванній кімнаті.
  3. різноманітність моделей вражає . Російські та зарубіжні виробники працюють, випускаючи нові партії-величезний вибір кольорів і візерунків, імітація різних видів каменів. З підлоговою плиткою в життя можна втілити навіть самі божевільні, здавалося б, ідеї по декору приміщення.
  4. простота в догляді , для підтримки чистоти можна сміливо використовувати практично будь-які засобів побутової хімії.
  5. стійкість до вологи , тому кращого покриття для ванної та кухні годі й шукати.
  6. стійкість до вогню, бактерій, зносу, уф-променів .
  7. висока теплопровідність , що актуально в разі облаштування теплих підлог.

здається, перед нами універсальне покриття, альтернатив якому немає. На жаль, є у плитки для підлоги і недоліки:

  1. низькі звукоізоляційні якості . Звук падіння предмета буде чутно дуже чітко.
  2. холодна поверхня , але проблема вирішується установкою системи» тепла підлога » – теплопровідність це дозволяє.
  3. складний демонтаж .

укладання плитки – не найскладніший процес, якщо порівнювати з деякими іншими видами обробки, але якщо ніякого подібного досвіду немає, то краще довірити роботи професіоналам. Вони в курсі різних нюансів монтажу плитки, і їх досвід дозволить вам заощадити недешевий матеріал.

Спосіб виготовлення плитки

Для виробництва керамічної плитки використовують каолінову глину, польовий шпат, кварцовий пісок, деякі інші мінерали, а також добавки. Всі компоненти змішуються, потім суміш забарвлюється, після чого відбувається формування одним з двох методів :

  • метод екструзії — вихідна маса з високою часткою вологи проходить через клінкер, де вона видавлюється у вигляді стрічки. Після висихання стрічка розрізається на елементи. Плитка має шорстку поверхню;
  • метод пресування — суміш з невеликим вмістом вологи поміщають у форми і ущільнюють під високим тиском, тобто пресують. В результаті виходить менш пориста, а значить, і більш міцна плитка.

Після формування відбувається сушка і випал плитки.

глазурована плитка виходить шляхом нанесення на поверхню глазурі (з піску, різних оксидів, пігментів і т.д.) і подальшого випалу. Залежно від складу отримують глазур різних кольорів, з матовою і глянсовою поверхнею. Глазур забезпечує не тільки більш привабливий зовнішній вигляд, але і додатковий захист від вологи.

При виробництві плитки для підлоги використовується метод одноразового випалу при високій температурі (близько 11800с), при цьому глазур відразу наноситься на заготовку і краще спікається з нею. Таким чином отримують більш міцне і стійке до стирання покриття, але отримати глазур яскравого відтінку складно, оскільки при високих температурах пігмент вигоряє.

Для виробництва настінної плитки зазвичай використовує подвійний випал, коли глазур наносять на попередньо обпалений сирець.

Випал керамограніта проходить в кілька стадій, досягається температура аж до 12500с.

малюнок на плитку наносять:

  • методом цифрового друку 8>–>- дозволяє відтворити будь-який малюнок і текстуру. Можна наносити практично неповторювані орнаменти, що важливо при імітації поверхні каменю або дерева;
  • шовкографія — нанесення малюнка через трафарет. Мастика як би німого вдавлюється в плитку;
  • барабанний метод передбачає нанесення на плитку малюнка силіконового покриття барабана. Дозволяє створити на кожному елементі неповторний малюнок. Дуже добре підходить для виробництва плитки під дерево і камінь.

Характеристики

Міцність

Про міцність плитці говорить цілий ряд параметрів, серед яких:

  • міцність на вигин — один з найважливіших показників плитки, коливається в межах від 16 до 27 н/мм2 і показує, яке навантаження може витримувати матеріал, якщо докласти силу. За показником міцності на вигин плитка буває трьох класів. Вибір роблять в залежності від передбачуваних умов експлуатації;
  • твердість поверхні – показує, наскільки матеріал стійкий до появи подряпин. Визначається за шкалою мооса, від 0 до 10 балів. Якими б не були умови експлуатації, краще брати плитку з твердістю не менше 5;
  • хімічна інертність і зносостійкість — властивості, які вимагають більш докладного розгляду, тому про них нижче.

Зносостійкість

Один з ключових критеріїв вибору плитки — показник її зносостійкості. Незважаючи на те, що всі плиткові матеріали мають високу щільність, а відповідно і міцністю, серед цього класу будматеріалів також є певні відмінності у окремих представників.

Американський інститут проводить дослідження і аналізи керамічної плитки, на основі яких визначають клас її стійкості до стирання і пошкоджень. Розроблена ними система називається pei (porcelain enamel institute). У цій класифікації налічується п’ять пунктів, які певної партії присвоюють після проходження тесту.

  1. плитковий матеріал даного класу відрізняється найнижчою стійкістю до навантажень і механічних пошкоджень. Як правило, це тонкий продукт, який непридатний для укладання на підлогу. Першу категорію рекомендують монтувати на стіни в кімнати, де вплив зовнішніх подразників буде зведено до мінімуму.
  2. більш прийнятний варіант для покупки. Плитки другої категорії добре підійдуть для облицювання стін будь-яких житлових приміщень, а так само монтажу підлоги в кімнатах з невеликою прохідністю.
  3. третій клас характеризує плитку підвищеної міцності для житлових приміщень і офісних установ. Завдяки високим показникам стійкості до стирання, вона витримує великі навантаження.
  4. дана маркування говорить про те, що матеріал придатний для експлуатації в житлових приміщеннях , а також в громадських місцях з середньою прохідністю.
  5. найміцніший клас плитки . Її, як правило, використовують для монтажу підлоги в громадських місцях зВеликою прохідністю: магазини, кафе, державні установи та ін.

Ступінь опірності до хімічних речовин

Плитка налічує п’ять класів стійкості до дії агресивного середовища і хімікатів:

  • аа: під впливом хімічних речовин, не змінює свій зовнішній вигляд;
  • а: з’являються ледь помітні зміни, точково можуть утворюватися невеликі поля з потьмянілим фарбою;
  • b: помітні зміни — великі потьмяніли плями;
  • c: частково втрачає свій первісний вигляд;
  • d: повністю втрачає зовнішній вигляд.

Вологостійкість

Характеристика поглинання вологи об’єднує в собі і деякі інші експлуатаційні властивості плитки (наприклад, показник морозостійкості). За даним критерієм виділяють 4 групи:

  • матеріали 1-ї групи є найбільш міцними;
  • 2-й групи підходять для використання в якості підлогового покриття в житлових приміщеннях.
  • 3 і 4-е групи характеризують настінну плитку, вони непридатні для обробки підлоги.

Характеристику морозостійкості можна проігнорувати, якщо мова йде про укладання всередині приміщення. морозостійкою вважається плитка з поглинанням вологи менше 3%.

Термостійкість

Під термостійкістю розуміють відразу два показники:

  • морозостійкість — те, що ми вже побічно обговорили вище. Це здатність протистояти поглинанню води при температурі нижче 00с. Якщо плитка легко вбирає вологу, то остання, перетворившись на лід, просто зруйнує матеріал зсередини;
  • стійкість до температурних коливань перевіряється методом багаторазового нагріву і охолодження плитки, при цьому різниця температур досягає 1000с.

Для експлуатації в звичайній квартирі обидва ці показника не мають особливого значення. Якщо ж мова йде про використання на вулиці, в неопалюваному приміщенні і т.д. То при виборі звертайте увагу на відповідність плитки стандарту en iso 10545-12, про що обов’язково буде вказівка в маркуванні.

Опір ковзанню

Після випробування плитки їй присвоюється показник від r9 до r13 , де найвище число вказує на найвищий опір ковзанню. У побутових умовах підійде найнижчий показник, високий буде в пріоритеті при обробці ганку і зонах біля басейну.

Стійкість до вигорання

Якщо ви вибираєте матеріал для монтажу в наповнених сонячним світлом кімнатах або для прикраси ганку, не зайвим буде спантеличитися питанням про те, як плитка буде реагувати на уф-промені. Товари, що не піддаються впливу ультрафіолету, маркуються значком сонця на упаковці . Купуючи такий продукт, ви можете бути впевнені, що ваша плитка з часом не потьмяніє.

Дизайн

сучасний ринок пропонує широкий асортимент оздоблювальних матеріалів, найчастіше вибір грунтується не тільки на бажаних компонентах в складі, способі монтажу або ціною, але і на стильових якостях товару. Плитка не стала винятком. У спробах урізноманітнити свої колекції, виробники придумують нові способи для прикраси приміщення. На даний момент, плиткові матеріали можуть імітувати різноманітні фактури, а список різних кольорів і малюнків настільки великий , що для вибору відповідного варіанту буде потрібно не одну годину.

Велика складність полягає в тому, що підлога повинна обов’язково гармоніювати з усією іншою кімнатою. Якщо вас лякають можливі помилки, і ви плануєте міняти меблі в приміщенні в найближчі кілька років, намагайтеся віддавати перевагу нейтральним і спокійним тонам, які можна вписати в дизайн практично будь-якого приміщення.

Тон

При виборі плитки для обробки підлоги, важливо знати, що через технології створення і обробки тон елементів однієї і тієї ж партії може відрізнятися. Комп’ютер сортує однакові за кольором плитки в категорії. Купуючи її, звертайте увагу на маркування і не соромтеся уточнити у продавця — чи володіють різні упаковки однаковою тональністю.

Сорт

не поспішайте нести упаковку на касу, вивчіть її і знайдіть інформацію про сорт плитки. Це ще один критерій якості.

  • 1 сорт. він же вищий. Не допускає шлюб понад 5%, але має найвищу вартість. На етикетці позначений червоною позначкою.
  • 2 сорт . Як і у випадку з першим сортом, не більше 5% браку. Але допускаються відколи і нерівномірності тону. Відзначається синім знаком.
  • 3 сорт . Близько 15% шлюбу. Зважаючи на невисоку ціну, її вибирають для дачі або складських приміщень. Знайти можна по зеленій позначці.

Калібр

Купуючи одну і ту ж плитку, але в різний час, пам’ятайте про таке поняття, як калібр. Це фактичний розмір, який може відрізнятися від номінального. Щоб уникнути неприємних несподіванок в роботах з облицювання, завжди уточнюйте у продавців калібр і порівнюйте з плитковим покриттям з іншої партії.

Маркування плитки для підлоги

Про маркування ми частково згадували в багатьох попередніх пунктах. Практично всі характеристики плитки, починаючи від її сорту і закінчуючи стійкістю до хімічних засобів, позначаються системою символів. Якщо знати, що вони позначають, то орієнтуватися у величезному асортименті і знаходити потрібний виріб буде набагато простіше.

Уважно розгляньте, що вказано на упаковці:

  • цифри 1 , 2 і 3 означають сорт плитки , іноді додатково позначаються кольором. 1 сорт-червоний колір, 2-синій, 3-зелений;
  • букви аа, а, b, c, o – говорять про опорі впливу хімічних речовин , де аа – найвища стійкість, а о – найнижча. Додатково можуть використовуватися букви u-неглазурована поверхня, g-глазурована;
  • ступінь стирання плитки для підлоги по системі pei — п’ять класів, де перший клас – найменш міцна плитка, а п’ятий-найстійкіша до стирання;
  • калібр позначається літерою w і цифрою або просто цифрою. Обов’язково для одного приміщення брати плитку одного калібру;
  • опір ковзанню від r9 до r13, чим більше число, тим менш слизька плитка;
  • символ «рука» і «нога» найкраще підказують, для чого перепризначена плитка для підлоги або стін;
  • символ «сніжинка» означає, що плитка морозостійка, іноді додатково вказують наступні позначення:
    • аі і bi – не боїться низьких температур, підходить для вулиці;
    • аіі і віі – стійка до морозів, але краще підходить для балконів, не для вулиці;
    • аііі і вііі – тільки для використання всередині приміщень;
  • символ «мозаїка» — упаковка може містити плитку різних відтінків;
  • символ» колба «8>—>- плитка стійка до хімічних речовин, але краще пошукати буквене позначення, щоб зрозуміти, наскільки стійка;
  • символ» дискова пила» — стійкість до стирання, але краще шукати ще й клас стійкості від i до v.

На завершення

Вирушаючи в магазин за підлоговою плиткою, пам’ятайте, що головним критерієм вибору буде її зносостійкість. Підходьте до вибору даного матеріалу з відповідальністю, адже кінцеве підлогове покриття буде радувати вас далеко не один рік, а демонтувати його в разі помилки буде не так легко.

Стаття написана для сайту remstroiblog.ru.