Потайна розетка для верстата

67

Вітаю всіх любителів саморобок і тих, хто просто заглянув на сайт в пошуках цікавих ідей, які можна взяти на замітку. Сьогодні пропоную вашій увазі варіант виготовлення потайний (висувний) розетки, яку автор виготовив для своєї майстерні, а точніше для верстата. Суті конструкції в тому, що коли розетка не потрібна, вона ховається в стільницю, при необхідності підключити будь-якої інструмент, досить зробити один рух пальцем і розетка «виїжджає» з стільниці. Ознайомившись зі статтею нижче, хтось із вас скаже — а сенс винаходити велосипед? навіщо що варити, пиляти, точити т.д. І т. П., куди простіше скористатися подовжувачем з трійником. І в принципі, ви будете абсолютно праві. Але все ж, на мій погляд, ідейка цікава і цілком має право на життя. Може її можна доопрацювати, або вона стане поштовхом для чогось більш цікавого. Загалом, скільки людей, стільки і думок (до речі, буде цікаво дізнатися вашу думку в коментарях) – говорить народна приказка. Вирішуйте самі. Якщо все ж ідея вас зацікавила, ласкаво прошу, читаємо, дивимося видосик під статтею і беремо ідею на замітку.

Матеріали:

* відрізок профільної металевої труби перетином 80х80 мм,* металевий квадратний пруток перетином 10х10 мм,* листовий метал (товщина приблизно 1,5-2 мм),* меблевий газліфт,* болтики,* дві вбудовані розетки,* фарба по металу.

Інструменти:

* болгарка, * ручний фрезер,* зварювальний апарат, * лещата,* свердлильний верстат, * косинець,* маркер,* насадка-коронка по металу, * мітчик для нарізування різьблення м6.

Крок 1.

Виготовлення автор починає з відрізка профільної труби. Використовуючи косинець, він розмічає заготовку, потім затиснувши її в лещатах, обрізає зайве. Довжина деталі не відома, але далі, по ходу «п’єси», можна приблизно зорієнтуватися в розмірах, так само можна підібрати їх самостійно, виходячи з місця установки. Обрізавши заготовку, автор зачищає всі поверхні і кромки.

Крок 2.

На цьому етапі автор знову виконує розмітку. Відступивши від торця 8 см, поставив мітки, і по ним провів перпендикулярні лінії. Потім автор бере квадрат, від нього відрізає дві заготовки довжиною по 8 см.приміряє їх до граней труби. Ще одну довгу прикладає перпендикулярно.

Крок 3.

Тут ми бачимо, що автор нарізав ще кілька заготовок з квадратного прутка. Крім двох деталей по 8 см, йому потрібні були дві довжиною 12,5 см, одна довжиною 8,2 см і ще чотири невеликих відрізка, довжиною приблизно по 2-2,5 см.

Далі автор прикладає маленькі шматочки до торців заготовок довжиною 8 мм і зварює. З решти трьох деталей зварює ось таку п-подібну заготовку.

Крок 4.

На цьому етапі автор розміщує зварені з прутка деталі навколо труби, далі буду називати її корпус, так буде простіше. Потім ці деталі авто зварює як показано на фото.виходить щось схоже на стійку.

Крок 5.

У верхній перекладині вийшла стійки, по центру, автор намітив і просвердлив отвір, потім мітчиком нарізав різьблення м6. Чому м6? у цей отвір буде вкручуватися частина газліфта, в там, якщо я не помиляюся, різьблення м6.

Крок 6.

Далі автор підготував ще одну деталь з квадратного прутка і так само по центру просвердлив отвір і нарізав в ньому різьблення. Ця деталь буде встановлена в корпус, значить з її довжиною все зрозуміло.

Крок 7.

Деталь автор вваривает в корпус. Потім бере газліфт, відкручує наконечники з двох сторін і розміщує газліфт між стійок, широка вкручується в поперечину в корпусі, вузька, в поперечину на стійці.

Крок 8.

На цьому етапі автор виготовив засувку (чимось нагадує шпінгалет). Для цього йому потрібен відрізок прутка квадратного перетину, болтик, пружинка і шпилька. Як виготовлена засувка, думаю зрозуміло.

Крок 9.

Далі автор доклав засувку до корпусу, як показано на фото, і керном поставив мітку. По ній просвердлив отвір. У нього буде входити рухома частина засувки.

Потім автор приварив засувку до перекладині в корпусі через проставочку (відрізок того ж квадратного прутка), а зовні до нижньої частини стійки приварив стопор.

Крок 10.

На цьому етапі автор з листового металу товщиною приблизно 1,5-2 мм вирізав заготовку розміром 10х10 см.це буде кришка для корпусу. Так як готова конструкція буде встановлена корпусом вгору. У цій деталі автор свердлить отвори так, як показано на фото.

Далі автор демонструє, як кришка буде розташована. Через більший отвір буде виходити болтик засувки, а через менші кришка буде кріпитися до перекладині на корпусі.

Крок 11.

На цьому етапі автор свердлить насадкою-коронкою отвори в двох стінках корпусу (протилежних), в них будуть встановлюватися розетки, це я так, забігаючи наперед.

Крок 12.

І так всі деталі готові, їх автор пофарбував і поки відклав убік, залишивши тільки кришку. Приклав її до верстата в тому місці, де йому зручно, щоб була розетка. Потім обвів кришку по контуру. Далі ручним фрезером вирізав квадратний отвір з порожком по всіх гранях.

Крок 13.

Ось ми і підійшли до заключного етапу. Тут автор повністю збирає пристосу. У корпус встановлює розетки і приєднує до них провід.

Далі готовий виріб автор встановлює в отвір в столі і відчуває його в справі, все відмінно працює. Провід автор фіксує пластиковим хомутом.

Ось така саморобка вийшла у автора, наскільки вона актуальна судіть самі.

на цьому у мене все, всім спасибі за увагу, удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!! джерело (source)