П’ять причин купити штучну ялинку

28

Сайт rmnt запропонував вам три модні схеми прикраси новорічної ялинки 2022. Але яке дерево прикрасити-штучне або справжнє? вибирати, звичайно, вам, деякі не можуть собі уявити свято без аромату хвої, інші цілком обходяться імітаціями. Але у штучних ялин є п’ять переваг.

А ви знали, що спочатку штучні новорічні, вірніше, різдвяні дерева придумали в німеччині, коли там почалася криза лісового господарства? так, сталося це ще в кінці xix століття. Перші штучні ялинки були на дерев’яному каркасі, а голки імітували гусяче пір’я, яке фарбували в зелений колір. Потім почали робити гілки з дроту, імітацію хвої з алюмінію — звідси мода на сріблясті ялини. У сучасному вигляді новорічне дерево з’явилося в сша в 1930 році, причому прототипом послужив йоржик для унітазу.

В середині хх століття почалося виробництво ялинок із пластику, зараз їх роблять трьома способами:

  1. волосінь. Це, власне, все той же аналог йоржика, але модернізований. Такі новорічні дерева на каркасі з жорсткої кручений дроту втрачають популярність, так як штучні голки занадто колючі, це може бути небезпечно для дітей.
  2. пвх. Каркас теж дротяний, але з м’якою щільною плівкою, яка може імітувати кору. Досить декоративні, м’які, але можуть м’ятися при транспортуванні і зберіганні, втрачати зовнішній вигляд, який повернути важко. Ще один мінус в тому, що домашні вихованці можуть відкушувати плівку, що загрожує серйозними проблемами зі здоров’ям.
  3. литі. Найсучасніші, безпечні-найкращий вибір на сьогодні. Найбільш достовірна імітація справжньої ялини, можна зім’яти при зберіганні — випрямити, повернути первісний вигляд легко. Такі новорічні дерева відливають з полімерів і гілки виглядають майже як натуральні. Голки м’які, не небезпечні, щось відкусити неймовірно складно, в повітря нічого не виділяється. Оптимальний вибір, але ціна може виявитися досить високою.

Купити штучну новорічну ялину варто з п’яти вагомих причин:

  1. презентабельність і відмінний зовнішній вигляд. Вибір штучних новорічних дерев дуже великий. Можна вибрати ялина або сосну, просто зелену, «засніжену», сріблясту, рожеву і так далі. Розміри і форма силуету теж можуть бути дуже різними, завжди можна підібрати під площу кімнати і свої потреби. Штучні дерева в ряді випадків виглядають краще бюджетних справжніх сосен. Можна навіть придбати вже вбрану ялина, над якою» поворожив » дизайнер. Для більшої переконливості можна використовувати ароматизатор повітря з ароматом хвої.
  2. зручність. Пошук справжньої сосни або ялини щороку забирає час, перетворюється на квест. Дерево потрібно підібрати за розмірами, купити на ринку, привезти додому, занести в квартиру, знайти відро, підготувати пісок або спорудити станину… Турбот багато. А штучну ялинку просто дістають з балкона, лоджії, приносять з гаража, ставлять на спеціальне кріплення, що йде в комплекті, розрівнюють гілки і приступають до прикраси.
  3. економічність. Так, спочатку штучна ялинка може коштувати помітно дорожче звичайної справжньої сосни. Але витрати окупаються, адже служити буде новорічне дерево десятиліттями, може навіть набриднути.
  4. практичність. Поставити штучну ялину можна хоч на початку грудня, а прибрати вже після хрещення. Ніяких голок на підлозі, які можуть періодично перебувати в несподіваних місцях до самої весни. Не потрібно виносити обсипається сосну до сміттєвого баку, якщо використовувати якось інакше не вийшло. Штучну ялинку просто розбирають, складають в коробку і знову відправляють на зберігання.
  5. гіпоалергенність. Так, аромат хвої приємний, але може виявитися небезпечним фактором для астматиків і алергіків. Якісні ялинки з пластика і полімерів нічого в повітря кімнати не виділяють і абсолютно безпечні.

Що стосується користі для природи, то тут питання спірне. З одного боку, так — ви відмовилися від справжньої ялинки, зберегли деревце. Але їх вирощують спеціально до нового року в розплідниках, замість зрубаних висаджуються нові. Якщо попит на справжні сосни і ялини впаде, то галузь постраждає. Крім того, рано чи пізно, нехай через 20 років, штучне дерево все ж втратить свій зовнішній вигляд, зіпсується, застаріє, набридне і його доведеться викинути. Як довго розкладається пластик, ви прекрасно знаєте. Так що вважати себе екоактивістом після відмови від справжнього новорічного дерева все ж не варто.

Якщо ви сумніваєтеся у виборі, все-таки хочете справжню ялинку на новий рік, придивіться до деревцям в діжках. Як вже писав портал rmnt.ru, навесні таку ялину можна висадити на ділянці, прикрасивши його.

Відео по темі