Ремонт газової колонки своїми руками

403

Будь-який фахівець вам скаже: «газова колонка є потенційно небезпечним устаткуванням, тому довіряти його обслуговування і ремонт можна виключно кваліфікованого фахівця». Однак уміння розуміти, який саме елемент вийшов з ладу і до чого це може призвести, точно не завадить.

Ремонт газової колонки своїми руками

Крім цього, з усуненням деяких несправностей, не зачіпають конкретно газове обладнання можна впоратися власними силами. Ознайомтеся з описом типових несправностей і рекомендації до дії в разі їх виявлення.

Ремонт газової колонки своїми руками

Пристрій газової колонки

Зміст статті

  • 1 Газова колонка відмовляється запалюватися
  • 2 Газова колонка гасне
  • 3 Вода виходить зі слабким напором
  • 4 Колонка «кліпає»
  • 5 Колонка недостатньо нагріває воду
  • 6 При включенні нагрівача починає пахнути газом
    • 6.1 Відео – Ремонт газової колонки своїми руками

Газова колонка відмовляється запалюватися

Обладнання може перестати цікавитися з кількох причин.

Ремонт газової колонки своїми руками

Пристрій газової колонки

В першу чергу ви повинні переконатися в справності запальника. Якщо він не горить, звертайтеся в газову службу. Спеціаліст прочистить або замінити що вийшов з ладу елемент. Чіпати його самостійно не можна – це небезпечно.

Ремонт газової колонки своїми руками

Схема пристрою газової колонки

У сучасних агрегатах з електронним розпалом у разі відсутності запалювання газ перестає подаватися – його відсікає клапан. Користувач дізнається про це за допомогою відповідного індикатора. У деяких ситуаціях така проблема вирішується шляхом простої заміни батарейки. Цей момент уточніть в інструкції. Якщо ж виробник не дає подібних рекомендацій, краще відразу зверніться в газову службу або сторонній ремонтний сервіс.

В один прекрасний момент колонка може не запалитися

Ремонт газової колонки своїми руками

Блок батарей для розпалювання колонки

Колонка не запалиться при відсутності вентиляційної тяги. Для перевірки рівня тяги підносимо до решітці вентиляції смужку паперу. Якщо листок не змінює свого положення або ж змінює його недостатньо виражений, з тягою явні проблеми. У багатоквартирних будинках прочищенням вентиляційних колодязів займаються комунальники – зверніться до них. Можна зробити це і самостійно за допомогою металевого йоржика, прив’язаного до підходящої по довжині гнучкої дроті (шлангові і т. п.), проте комунальні служби такі самовільні дії зазвичай не схвалюють.

Ремонт газової колонки своїми руками

Очищення вентиляції

Нерідко пальника не спрацьовують з-за зносу мембрани. Цей елемент конструкції досить швидко деформується, механізм запуску пальника стає менш чутливим і не спрацьовує при включенні води. Навіть у дорогих нагрівачах мембрани зношуються за 5-8 років – з цим, на жаль, нічого не поробиш.

Нерідко пальника не спрацьовують з-за зносу мембрани

Для перевірки увімкніть воду на максимум. Якщо при сильному напорі колонка включилася, проблема визначено в мембрані. Заміну елемента можна виконати власними силами.

Для цього зробіть наступне:

  • відкрутіть гайки кріплення з водяного вузла (зазвичай їх 2);
  • відкрутіть кріпильні гвинти, за рахунок яких водяний вузол утримується в газовому (зазвичай гвинтів 3);
  • роз’єднайте половинки сайту і ви побачите гумову мембрану. Якщо вона не плоска, а помітно деформована, замініть її. Для цього придбайте в спеціалізованому магазині аналогічний виріб. По можливості віддавайте перевагу мембрані з силікону – вона прослужить набагато довше свого простого гумового аналога.

На цьому ж етапі можете перевірити стан фільтру водоприймального пристрою. Якщо він засмітився, почистіть його або замініть новим. Для чищення просто відкрутіть гайку з боку подачі води, дістаньте сітку і промийте її або ж замініть новою, залежно від стану.

Газова колонка гасне

Ремонт газової колонки своїми руками

Газова колонка гасне

Якщо нагрівач включається, але гасне, проблема в більшості ситуацій полягає у біметалічним температурному датчику, необхідному для захисту обладнання від перегріву. Також з-за збоїв в роботі цього елемента нагрівач може не включатися взагалі.

Така проблема має 2 основних сценарії розвитку.

  • За першим сценарієм пальник справно горить, обладнання деякий час функціонує без жодних нарікань, а потім гасне і протягом якогось часу не подає жодних ознак життя – спроби розпалити нагрівач ні до чого не призводять. Звичайно через 20-30 хвилин обладнання включається і знову історія повторюється. Це відбувається з причини надмірної чутливості датчика. Як правило, вона є «вродженої», тобто це заводський брак. Самостійно щось зробити вкрай складно. Краще відразу звертатися в сервіс виробника для гарантійного ремонту.
  • Згідно з другим сценарієм колонка може виключатися хаотично, а іноді і не включатися взагалі. Причина, як правило, полягає в зносі ізоляційного матеріалу провідника біметалевого датчика. Має місце банальне замикання на корпус, в результаті якого запобіжний клапан спрацьовує, і колонка починає вести себе ненормально.

    Звертайтеся в сервісний центр для гарантійного ремонту

  • Звертатися до газовщикам не має сенсу – дефект явно не «газовий». Пробувати позбутися від поломки самостійно також не потрібно – можна лише доруйнувати агрегат. Звертайтеся в сервісний центр для гарантійного ремонту.

    Вода виходить зі слабким напором

    Ремонт газової колонки своїми руками

    Вода виходить зі слабким напором

    Найчастіше це трапляється із-за засмічення теплообмінника колонки накипом. Зазвичай причиною засмічення стають тривалі «холості» спрацьовування запальника. Пристрій теплообмінник нагріває до температури, достатньої щоб привести до випаровування залишків вологи.

    Струм води відсутній, накип не вимивається з теплообмінника, до наступного включення обладнання вона схоплюється, в результаті чого колонка перестає нормально функціонувати. Зазвичай рятує прочищення теплообмінника. У запущених випадках його доводиться міняти.

    Для заміни краще відразу звертатися до професіоналів, а от з чисткою можна впоратися власними силами. Підготуйте викрутки, гумовий шланг, ріжкові ключі і паранитовые прокладки. Купіть в господарському магазині суміш для видалення накипу. Зазвичай його так і називають – антінакіпін. Більш бюджетний варіант – промивка оцтовою есенцією. Працюйте в такому порядку.

    Перший крок. Послідовно зніміть фурнітуру і кожух з нагрівача.

    Другий крок. Перекрийте воду на вході і відкрийте кран гарячої води, бажано як можна менш віддалений від колонки.

    Третій крок. Відкрутіть трубку подачі води від теплообмінника, а потім відведіть її в бік. Після відкручування гайки теплообмінник колонки почне віддавати воду. Всього її буде злито близько 1 л.

    Четвертий крок. Надіньте шланг відповідного діаметру на вхід в теплообмінник і підніміть його трохи вище нагрівача. Вставте в закріплений шланг звичайну воронку і починайте повільно, тонким струменем вливати готовий розчин (інструкція по приготуванню наводиться на упаковці). Поспішати не треба. Будете лити занадто швидко – антикипин просто виштовхне назад, і вам це навряд чи сподобається.

    Ремонт газової колонки своїми руками

    Промивка теплообмінника газової колонки

    Залиште засіб в теплообміннику нагрівача на 2-3 години (зазвичай необхідний час вказується на упаковці).

    Підставте під водяний кран підходящу ємність і обережно відновіть подачу рідини в нагрівач. Поспостерігайте, що виходить зі шланга. Вийшло досить багато шламу, а потім напір став нормальним? Все добре. В іншій ситуації промивку доведеться виконати повторно. Зазвичай необхідність повторного промивання виникає тільки при використанні оцтової есенції. Антінакіпін в більшості ситуацій справляється з першого разу.

    Колонка «кліпає»

    Ремонт газової колонки своїми руками

    Колонка «кліпає»

    У такій ситуації краще відразу звертатися до професіонала. Він виконає регулювання, провести яку без знання справи вкрай складно, та колонка почне працювати нормально.

    Ви можете дізнатися причини появи такої несправності для загального розвитку. Основних причин дві:

    • газ надходить під занадто великим напором. Нагрівач загоряється занадто активно, що призводить до зриву вогню;
    • газ надходить під дуже низьким тиском. В пальник нагрівача проникає повітря, що призводить до микровзрыву, расценивающемуся людським слухом як бавовна.

    Колонка недостатньо нагріває воду

    Ремонт газової колонки своїми руками

    Колонка недостатньо нагріває воду

    Зазвичай це відбувається через недостатньо високої потужності газової колонки. Користувач починає вимагати від обладнання більше, ніж він може зробити.

    Варіантів вирішення проблеми два:

    • перестаємо зловживати і не відкриваємо одночасно гарячі крани у всіх точках водозабору;
    • купуємо більш потужну колонку.

    Також неадекватний нагрівання рідини може відбуватися через засмічення пальника. Подивіться на колір вогню. В нормальних умовах він блакитний. Якщо полум’я пожовтіло, звертайтеся до газовщикам. Довіряти такий ремонт можна виключно професіоналу, т. к. це вже «газова» поломка.

    При включенні нагрівача починає пахнути газом

    Ремонт газової колонки своїми руками

    Колонка пахне газом

    Проблема більш ніж серйозна. Ні про яке власноручному ремонті і не думайте. Вимкніть нагрівач, перекрийте газовий кран, забезпечте постійну достатню вентиляцію житла і негайно зателефонуйте в службу газу. Прибула на місце бригада оцінить проблему і вживатиме відповідні заходи.

    Тепер вам відомі основні несправності газової колонки, і ви знаєте, як себе вести при їх появі. Головне – пам’ятайте про безпеку. Не потрібно намагатися виправити несправності, для усунення яких у вас не вистачає кваліфікації – це може призвести до непоправних наслідків.

    Відео – Ремонт газової колонки своїми руками