Робимо барабанний шліфувальний верстат на основі свердлильного верстата

90

Привіт, шановні читачі і самоделкіни!

У столярній майстерні досить часто доводиться виконувати шліфувальні роботи, для чого застосовуються найрізноманітніші пристосування, машинки і верстати. Далеко не в кожній майстерні так багато місця, щоб розмістити велику кількість верстатів, та й бюджет зазвичай сильно обмежений.

Одним з базових інструментів, яким обзаводяться практично всі майстри — це свердлильний верстат, і в даній статті автор youtube каналу «gonzare» розповість вам, як на його основі можна спорудити барабанний шліфувальний пристрій з системою пиловидалення.

Цей проект досить простий у виготовленні, і його можна спорудити з обрізків фанери навіть в невеликій столярній майстерні. При цьому свердлильний верстат не втратить свого функціоналу.

Матеріали, необхідні для саморобки.- підшипники, сталева шпилька-барабанна шліфувальна насадка-гвинти, гайки, шайби— листова фанера, мдф плита, саморізи по дереву— наждачний папір, столярний клей, лляна олія.

Інструменти, використані автором.- свердлильний верстат-шуруповерт-свердла по дереву з зенковкой-набір свердел по дереву-набір коронок-свердла форстнера-циркулярна пила-ручний фрезер, прямі фрези по дереву-торцевий ключ— тріскачка, гайкові ключі— пасатижі, рашпіль— стамески-металеві f— струбцини— комбінований косинець 3 в 1— рулетка, косинець, маркер, олівець-промисловий пилосос.

Процес виготовлення.насамперед майстер приступає до виготовлення шліфувального барабана. Для цього він встановлює коронку відповідного діаметру на свердлильний верстат, і фіксує обрізки товстої фанери на столі.

Далі, змінюючи деталі, потрібно вирізати близько десятка дисків — їх кількість залежить від товщини використовуваної фанери і необхідної підсумкової довжини барабана.

Центральний отвір в дисках рассверливается до діаметра 10 мм.також проводиться зенковка з обох сторін.

Площини дисків шліфуються вручну на дрібнозернистому наждачному папері, приклеєному до рівної поверхні.

Отримані диски по черзі нанизуються на болт з напівкруглою головкою і склеюються між собою.з двох сторін цей пакет стягується гайками.

Після висихання клею, автор зняв барабан, і під головкою болта зафіксував підшипник.

Тепер ця збірка встановлюється насверлильний верстат.у обрізку фанери майстер зробив глухе посадковий отвір для підшипника, і використовує її як опору.цей майданчик притискається до столика парою струбцин.

Спочатку поверхня барабана грубо вирівнюється рашпілем, що дозволяє усунути вібрації.остаточна шліфування виконується наждачним папером, обгорнутою навколо дерев’яного брусочка з рівними поверхнями.

Тепер потрібно виготовити короб системи пиловидалення. Він повинен бути трохи більшого розміру, ніж стіл свердлильного верстата.знявши мірки зі столика свердлильного верстата, автор вирізає дві прямокутні кришки з 22-мм фанери. Також нарізаються смуги для бічних стінок.

Денце короба притискається до столу, вирівнюється, і з нижньої його сторони розмічаються центри отворів.потім виконується свердління отворів для пари кріпильних болтів.

Підстава короба кріпиться до столика парою болтів, гайки затягуються з нижньої сторони ключем з тріскачкою.під головки болтів потрібно зробити посадочні місця, щоб вони не проверталися, і вклеїти їх.іншим, більш зручним рішенням, буде установка меблевих усувальних гайок з верхньої сторони підстави. Так сильно спроститься процес установки короба на стіл свердлильного верстата — потрапити болтами в отвори можна навіть не заглядаючи під стіл, а з гайками доведеться помучитися.

Отже, підстава закріплено, тепер можна свердлити в ньому глухе посадковий отвір дляподшипника. Для цього використовується свердло форстнера.

Далі до основи приклеюються передня і задня стінки. Для надійності свердлити пілотні отвори і стінки додатково фіксуються саморізами.

На свої місця встановлюються підстава короба і шліфувальний барабан. Перед фіксацією положення столика, потрібно опустити підшипник в посадковий отвір.

Притиснувши кришку струбцинами, автор свердлить пілотні отвори свердлом по дереву з зенковкой, і прикручує кришку саморізами з потайною головкою.

У кришці короба потрібно зробити робоче отвір на 10 мм більше, ніж діаметр найбільшого шліфувального барабана, який ви будете використовувати.

Тепер можна вклеювати і прикручувати залишилися дві бічні стінки короба.

Перевернувши короб догори ногами, в його дні, на деякій відстані від краю і периметра столика, свердлиться отвір під шланг пилососа.

На робочій поверхні короба потрібно зробити вибірку під змінну пластину.тут майстер використовує ручний фрезер з бічним упором, проходячи квадрат по периметру.

Установивпрямую фрезу по дереву більшого діаметру, проводиться вибірка всередині периметра. Фрезерування виконується не більше ніж на половину глибини фанерного листа, і з урахуванням товщини матеріалу для змінної пластини.

Заокруглення в кутах квадрата, що залишилися після фрезерування, прибираються за допомогою фрезерування.

З тонкого листа мдф майстер вирізав набір змінних пластин. У кожній з них свердлиться отвір під певний шліфувальний барабан. Зазор між барабаном і пластиною повинен бути близько 5 мм.

Щоб пластину було зручно витягувати, автор зробив вибірку під палець.поверхні короба шліфуються, і бажано просочити їх захисним складом, наприклад, лляною олією.

На шліфувальному барабані потрібно розмітити поздовжню лінію, паралельну осі. Тут пріменяетсякомбінірованний кутник.

Затиснувши заготовку в лещатах, майстер робить ножівкою досить глибокий проріз по розміченій лінії.

Тепер можна вирізати відповідну смугу наждачного паперу, обертати її навколо барабана, і фіксувати клинками.

Зібраний барабан надівається на вісь і фіксується гайкою.звичайно, при бажанні, можна використовувати і заводські барабанні шліфувальні насадки.

Всі елементи готові, і можна встановлювати їх на свердлильний верстат. В даному випадку автор зробив підключення шланга пилососа з нижньої сторони. Якщо місце обмежене-його можна підвести і збоку короба.

В якості системи пиловидалення для інструментів і майстерні прекрасно себе показує ось такойпромышленный пилосос.

Зміна шліфувального барабана проводиться дуже швидко.

Дякую автора за просту конструкцію барабанної шліфувальної надбудови для свердлильного верстата.

Всім гарного настрою, міцного здоров’я, і цікавих ідей!підписуйтесь на телеграм-канал сайту, щоб не пропустити нові статті.

Авторське відео можна переглянути тут.