Салат, якого ви ще не пробували: вибираємо сорти листових і кочанних салатів

84

Ніжна і соковита листя салатів радує і городників-естетів, і дачників-гурманів, адже салатні культури смачні, корисні і вельми привабливі. До того ж, вони в цілому невибагливі і прості у вирощуванні — будь-якому новачкові під силу. А досвідчених рослинників і любителів експериментів приваблює величезна сортове розмаїття — можна хоч щороку вибирати якісь оригінальні новинки.

салат-рослина смачна, корисна і вельми приваблива

Ось якраз цим і пропоную зайнятися: будемо доглядати нові цікаві сорти для своїх грядок. Про надійні і перевірені, втім, теж не забудемо, адже для цінителів класікіінтернет-магазин seedspost приготував хороший асортимент популярних салатів:

  • салат листовий ‘вітамінний’ від тімірязєвського розплідника;
  • салат ‘кучерявець одеський’ від «російського городу»;
  • салат ‘азарт’ від «біотехніки»;
  • салат качанний ‘айсберг’ від «російського городу» (серія «російський розмір»»;
  • суміш ‘кучерява парочка’ від компанії «сибірський сад» (включає сорти ‘лолло росса’ і ‘одеський кучерявець’);
  • суміш ‘улюблене тріо’ від компанії «сибірський сад» (включає сорти ‘лолло росса’, ‘одеський кучерявець’ і ‘азарт’).

суміші перевірених сортів салату від компанії » сибірський сад», фото з сайту seedspost.ru

Яскраві фарби

Мені з давніх пір по душекраснолістние сорти салату: подобається їх смак (на мій погляд, більш виразний, ніж у зелених) і яскрава зовнішність. Та й корисні властивості з рахунків скидати не варто: пурпурна листя багата антоціанами, які вважаються потужними антиоксидантами.

Мій улюбленець- ‘лолло росса’, дуже ошатний і довго не зацвітає сорт. Але він вже приївся, хочеться новенького… Привернув увагу симпатичнийлистовий салат ‘вулкан’ від «біотехніки» -його називають самим яркоокрашенним з існуючих; блискучі пухирчасті листя з хвилястим краєм мають насичений темно-бордовий колір. І вся ця краса може дуже довго (до 2 місяців) зберігатися влітку на грядці за рахунок високої стійкості сорту до цветушности.

салат’ вулкан ‘від «біотехніки» і’ рубіновий браслет ‘від «аеліти», фото з сайту seedspost.ru

Не поступається ‘вулкану’ в декоративностілістовой салат’ рубіновий браслет ‘ від «аеліти» — урожайний середньостиглий сорт з ніжною і соковитою сильно гофрованої пурпурової листям. Його можна вирощувати як у відкритому грунті, так і під плівковими укриттями, висіваючи багаторазово протягом сезону, щоб отримувати урожай безперервно з весни до осінніх заморозків.

інші цікаві червонолисті сорти салату:

  • листовий салат ‘абеба’ від компанії «елком насіння» — середньостиглий сорт з компактною розеткою (до 17 см заввишки і 20 см в діаметрі), стійкий до цвітушності;
  • листовий салат ‘гранатовий сік’ від компанії premium seeds — ранньостиглий сорт з хвилястими гранатово-червоним листям, абсолютно позбавлені гіркоти; добре зберігається після зрізки;
  • листовий салат ‘туринус’ від » садів росії « — урожайний і дуже невибагливий сорт, що зберігає яскраве забарвлення листя навіть в умовах недостатньої освітленості;
  • качанний салат ‘унікум’ від» семко » — середньостиглий сорт для відкритого і захищеного грунту, стійкий до цветушности і більшості поширених захворювань салатних культур.

краснолістние сорти салату дуже декоративні, фото з сайту seedspost.ru

А які краснолистні сорти салату ви вирощуєте? чим вони хороші, за що ви їх любите? буду вдячна за будь-які відгуки та рекомендації.

читайте також:

Салат на балконі? чому б ні!

Є у салатних культур один мінус: зберігаються вони дуже недовго. Мені простіше, ніж більшості дачників: мій город прямо у дворі — в будь-який момент можна дійти до грядки і нащипати свіжої зелені до столу. Якщо ж ви на дачу потрапляєте тільки у вихідні, залишається розбити «город» на балконі або підвіконні. І посіяти салат-благо, виробники пропонують різноманітні суміші відповідних для цієї мети сортів.

Наприклад,’балконна суміш’ від компанії «уральський дачник» може вирощуватися в домашніх умовах цілий рік: в теплу пору року — на балконі або лоджії, взимку — на підвіконні. Урожай знімають через 25-30 днів після появи сходів, а щоб молода зелень не закінчувалася, посіви проводять регулярно, кожні 10-12 днів.

спеціальні суміші сортів салату можна вирощувати навіть вдома-на підвіконні або балконі. Фото з сайту seedspost.ru

Суміш ‘японська зелень’ від «аеліти» включає різні ультраскоростиглі салатні культури: тут і китайська капуста ‘ластівка’, і японська капуста ‘мізуна’, і гірчиця сарептська ‘волнушка’, і амарант овочевий ‘здоровань’. Приємний пікантний смак цієї строкатої суміші доповнюється її безсумнівною користю, а висока декоративність поєднується з граничною простотою вирощування. Урожай буде готовий через 3 тижні після появи сходів, а сіяти такий салат можна кожні два тижні з ранньої весни до кінця літа.

Цю суміш чудово доповнить інша —’альфреско’ від «садів росії». До її складу, крім знайомої багатьом руколи, входять маловідомі цикорні салати-ендівій і радіккіо. Тим, хто про них ще не чув, думаю, буде цікаво почитати статтю «зелені каруселі» цикорних салатів: ендівія і ескаріола.

Для самих нетерплячих

Балконні суміші особливо гарні своєю винятковою скоростиглістю. Якщо ж скромний урожай з підвіконня для вас малуватий, але і довго чекати зелені не хочеться, обирайтескоростиглі сорти листових салатів.

Наприклад, кудрявийсалат ‘фантайм’ від компанії» сибірський сад » готовий до прибирання вже через 28-30 днів після перших сходів. При цьому він відрізняється хорошою врожайністю і відмінними смаковими якостями, не стрілкується і має високу стійкість до хвороб. Сорт призначений для вирощування в захищеному грунті і під плівковими укриттями.

скоростиглі сорти салату для самих нетерплячих, фото з сайту seedspost.ru

Через 32-37 днів з моменту появи сходів можна збирати урожайсалата ‘умка’ від «аеліти». За цей термін він формує потужні розетки масою до 350 г.сорт добре росте при будь-якій довжині дня, стійкий до стрілкування і відрізняється високою врожайністю.

Трохи більше часу (до 40-45 днів) потрібно для формування урожаясалату ‘сканстар’ від компанії «будинок насіння» («сортсемовощ»). Його щільні розетки виглядають дуже незвично за рахунок оригінальних сильнорассеченних листя, спрямованих вертикально вгору.

Качан, але не капустяний

Якщо з листовими салатами у мене проблем ніколи не було, то качанні я завжди вважала більш трудомісткими і складними у вирощуванні. А тепер хочу спробувати виростити: капусту ж саджу-чемкочанний салат складніше?

Можна для початку посіяти «пробну версію» —качанний міні-салат ‘вітамінофф’ від «аеліти». За відгуками, він дуже невибагливий і росте без особливого клопоту. Кочанчики маленькі, всього 100-150 г, зате смак незвичайний — з горіховими нотками. Урожай формується за 55-60 днів з моменту появи сходів.

качанні салати на будь-який смак і колір, фото з сайту seedspost.ru

А ось середньостиглий салат’ айс циркль ‘від компанії» сибірський сад» утворює щільні качани масою до 570 г. Вирощувати його можна як у відкритому, так і в захищеному грунті. Сорт добре адаптується до перепадів температур і дає урожай навіть при несприятливих погодних умовах.

Качанний салат ‘трюфель’ від «аеліти» привернув увагу своєю незвичайною забарвленням: його великі гофровані листя зелені біля основи і бордово-червоні по краях. Дуже ошатно! сорт середньоранній (качани можна зрізати через 40-50 днів після сходів), невибагливий і врожайний.

також варто звернути увагу на інші качанові салати:

  • ‘айс вейв’ від компанії «сибірський сад» — середньоранній невибагливий сорт з щільними хрусткими качанами;
  • ‘король ринку’ від «русского городу» — середньостиглий сорт, стійкий до цвітушності; рекомендується для вирощування у відкритому грунті;
  • ‘батавія’ від компанії «уральський дачник» — ранньостиглий сорт з пухкими зеленими качанами;
  • ‘патрицій’ від тимирязевского розплідника — середньостиглий сорт з гігантськими (масою до 700 м) качанами;
  • ‘хрусткий шедевр’ від компанії «уральський дачник» — дуже врожайний ранньостиглий сорт, що відрізняється невибагливістю і швидким зростанням навіть в не найсприятливіших погодних умовах.

качанні салати, фото з сайту seedspost.ru

А які качанні салати вирощуєте ви? розкажіть в коментарях про свої улюблені сорти!

Салатна екзотика

Як же без екзотики-то, багатьох з нас хлібом не годуй — дай виростити що-небудь отаке, чого ще жодного разу не сіяли, не садили і не пробували. А з салатнимиКультурами експериментувати одне задоволення: невибагливі і ростуть швидко — результату не доведеться довго чекати.

Я, наприклад, давно хочу спробувати цикорні салати-читала про їх корисні властивості, та й зовнішні дані у рослин цікаві. Погляньте хоча б на ці шикарні розетки не тільки грядку, але і квітник прикрасити можуть.

шикарні розетки ендівія можуть прикрасити не тільки грядку, але і квітник, фото з сайту seedspost.ru

Ендівій ‘кучерявець’ від» гавриш » рекомендований для дієтичного харчування при діабеті, гіпертонії, проблемах із зайвою вагою. Ендівій ‘мирна’ від «садів росії» при регулярному вживанні в їжу допоможе знизити рівень холестерину і підвищить стресостійкість. За формою рослини нагадують мені декоративну капусту, тільки ендивій, на відміну від неї, ще й їстівний.

Не менш декоративні листякапусти японської — витончені, повітряні, ажурні. Додайте до цього скоростиглість (30-40 днів від сходів до врожаю), оригінальний смак і цілий комплекс корисних властивостей — і стане зрозуміло, що цій рослині теж обов’язково потрібно знайти місце на грядці. Все ще сумніваєтеся? тоді почитайте статтю мізуна-японська капуста для ледачих

капуста японська і амарант овочевий-корисні і декоративні культури, фото з сайту seedspost.ru

А ось попробоватьамарант овочевий я поки не наважуюся — ця рослина у мене чомусь з їжею ніяк не асоціюється, сприймаю його виключно як декоративне. Але в якості прикраси городу він безперечно хороший! ну а ті, хто вже спробував вирощувати амарант, дуже добре про нього відгукуються:

А які салати вирощуєте ви? чи були у вас цікаві експерименти і вдалі знахідки? які сорти сподобалися, а які, можливо, розчарували? поділіться в коментарях своїм досвідом і враженнями!