Саморобний модуль світла для rc моделі (на ардуіно)

75

Надійшов мені недавно замовлення від сина-розробити і виготовити модуль світла для rc моделі. Звичайно, є готові модулі. Але, йому не подобався їх алгоритм роботи. (та й ціна у них пристойна). Техзавдання було наступне• * управління зі штатного пульта.* автокалібрування і одиночне моргання «аварійкою» при включенні.* при першому натисканні на кнопку (канал 4) включаються основні фари.* друге натискання кнопки — до основних фар додаються втф.* третє натискання-все вимкнено. І далі по колу.* тривале (2 сек.) утримання кнопки-включається аварійна сигналізація. Повторне тривале утримання кнопки відключає аварійну сигналізацію.* ліхтарі заднього ходу включаються автоматично, при русі назад.* сигнали поворотів включаються автоматично при повороті керма.* при включенні головного світла стоп сигнали включені на 30 % яскравості. При різкому скиданні газу стоп сигнали включаються на 100% на 1,5 секунди. При додаванні газу або включенні заднього ходу «стопи» гаснуть негайно.* повинна бути можливість відключити всю цю ілюмінацію прямо з пульта. Для цього, крутилку (канал 3) повертаємо в ліве крайнє положення. Поворот крутилки вправо відновить роботу світлового модуля.

Все це добро планувалося встановити на такий автомобіль.

Дане завдання було успішно виконано.для реалізації ідеї я використовував ардуіно міні + мікросхему uln2803a і десяток резисторів.схема:

Резистори r1-r4 приблизно 100 ом. (потрібні для захисту входів ардуїни від підвищеної напруги.) резистори r5-r11 приблизно 300 ом для одиночних діодів і 100 ом для пар діодів, включених послідовно. (обмежують струм через світлодіоди, підбиралися індивідуально, для кожної збірки світлодіодів). Якщо ви знаєте марку використовуваних світлодіодів, то максимальний струм дивіться в «даташіте». Якщо будете використовувати «ноунейм» світлодіоди, то рекомендується обмежити струм величиною 30ма. Можна скористатися калькулятором для розрахунку.посилання світлодіоди син вибирав сам, за розміром, кольором і яскравості. Я використовував ардуіно міні. У даній платі відсутній usb роз’єм. Тому підключення до комп’ютера для заливки скетча і налагодження виконується через перехідник.

На «алі» легко шукається як «ch340g usb до ttl»наприклад:

За посиланням три типи адаптерів, відрізняються вони моделлю чіпа.ch340g – такий же, як і в звичайних китайських ардуіно платах.pl2303hx і cp2102 начебто трохи краще, але зажадають установки нових драйверів.

Для чого ці танці з бубном, коли є готові плати з usb?1. Габарити ардуіно міні найменші з ардуінок. (звичайно є ще digispark, але в даному проекті нам не вистачить ніг.)2. Плати «міні» дешевше інших саме через відсутність ch340g. А в готовому виробі вигляді він нам зовсім не потрібен. Якщо у вас немає бажання возиться з додатковими адаптерами, і габарити виробу не критичні, можна використовувати будь-яку ардуіно.

Якщо це ваш перший досвід роботу з ардуїною то інформацію як залити скетчів в ардуіно легко можна знайти в інтернеті, в тому числі і у «самодєлкіна». Наприклад.

Живлення модуля здійснюється від акумулятора моделі 7,4 в.це істотно більше 5 вольт, тому ардуїну підключаємо через внутрішній стабілізатор. (контакт raw).світлодіоди включені послідовно щоб зменшити кількість проводів. Можна включати і паралельно, тільки не забудьте поміняти номінали струмообмежувальних резисторів і обов’язково ставте окремий резистор на кожен світлодіод.по два виходи на лівий і правий повороти зроблено для того щоб можна було підключати передні і задні ліхтарі окремими проводам.контакт 10 мікросхеми uln2803a можна не підключати до плюса джерела, якщо ви не плануєте використовувати індуктивне навантаження, наприклад мотори. До речі, максимальний струм для мікросхеми 500ма на канал.

Все це добро змонтував на макетній платі.

Кількість з’єднань на платі мінімальна.зайва частина плати потім була обрізана) кольоровий шлейф, після заливки і налагодження скетча був видалений.дворядний кутовий роз’єм призначений для підключення світлодіодів (нижній ряд +, верхній ряд -). Призначення виходів зрозуміло з перших рядків в скетчі:#define ligtpin 9 // фари#define ptfpin 8 // втф#define rstrpin 6 // лівий поворот#define lstrpin 7 // правий поворот#define revpin 4 // ліхтарі зх#define stoppin 5 // стоп сигнали /габарит задній (обов’язково шім)#define rstrpinf 2 // лівий поворот#define lstrpinf 3 // правий поворотце номери виходів ардуїни. Якщо орієнтуватися по ніжках мікросхеми uln2803a, то порядок підключення буде наступний:11 — лівий поворот (задній).12-правий поворот (задній).13-ліхтарі з. Х. 14-стоп сигнали / габарит задній .15-лівий поворот (передній).16-правий поворот (передній).17-втф.18-фари.

Заливаємо в ардуіно скетч rc_swith_ver4.zip [2.68 kb] (завантажень: 6)

І підключаємо до моделі.

Підключити все це до приймача можна через y – образні розгалужувачі, або використовувати окремий приймач.як правило на приймачі розташування контактів наступне:

Крайній контакт в роз’ємі — це земля, середній — плюс харчування і лівий, (внутрішній) це сигнал.призначення входів також прописано в перших рядок скетча:#define direct 10 / / канал 1-кермо#define speed 11 // канал 2 – газ#define rotation 12 // канал 3 — крутилка#define button 13/ / канал 4 – кнопка

При використанні ардуіно — міні такий розподіл входів / виходів є оптимальним. Якщо ви будете використовувати іншу модель ардуіно, то можливо захочете поміняти контакти підключення. Це можна робити з однією умовою – « стоп сигнали» обов’язково підключати до висновку з шім модуляцією.

Корпус для модуля я не робив, тому що все це розташовується всередині моделі. Але настійно рекомендую після перевірки працездатності обробити плату захисним лаком.

Особливо в тому випадку, якщо плануєте користуватися моделлю на відкритому повітрі.

Описувати процес установки, розпаювання світлодіодів і кріплення проводів по кузову я не буду. Все це залежить від конкретних розмірів моделі. Краще покажу результат роботи.

Це мабуть все, якщо є питання, задавайте, постараюся відповісти.