Що таке інвертори для сонячних батарей

5-28-2021

Стрімкий розвиток сонячних технологій енергопостачання надає сьогодні покупцеві широкий вибір обладнання та матеріалів.  Настільки широкий, що часом складно вибрати оптимальний тип сонячних панелей, не кажучи вже про інверторі або контролері заряду. Також хочемо порекомендувати вибрати найкращі інвертори для сонячних батарей  на сайті .

Класичний інвертор або «все в одному»?

Вибір інвертора найбільш складний, так ка визначається не тільки потужністю і розмірами, але параметрами навантаження, місцем установки, додатковим функціоналом та іншими факторами експлуатації.

Можна застосувати класичний підхід при підборі обладнання:

  • окремий інвертор з низьким власним споживанням,
  • окремий контролер заряду,
  • з’єднати в систему з використанням необхідних пристроїв захисту.

Плюси даного підходу-пристрої виконані в окремих корпусах, не є «обрізаними» версіями, не мають проблем з охолодженням, можуть бути замінені по одному.

Є й інший підхід-встановити комбайн»все в одному». Так ви заощадите місце, система буде виглядати більш красиво (все в одному корпусі) і ціна буде нижче, що часто має величезне значення. Мінуси наступні:

  • при поломці пристрій вийде з ладу відразу все,
  • параметри пристрою «обрізані», наприклад, вхідна напруга контролера,
  • високе власне споживання,
  • відсутність комплексу захисних пристроїв, таких як елементи грозозахисту.

Здавалося б, «комбайни» дешевше, а по сему більш кращі. Не зовсім так, корінь зла-низька ефективність і високе власне споживання.

В одному з садівництв приозерського району нами були встановлені дві електростанції. Перша побудована за «класичною схемою» з інвертором мап і контролером epsolar. Сонячні батареї розташовані на даху, обличчям на південь, кут приблизно 60°. Сумарна потужність сонячних батарей становить 400вт. Це полюбилася багатьом дачникам електростанція»холодильник на дачі з дбж». Функціонал системи досить великий, є можливість підключення генератора.

Друга система побудована на основі «комбайна» і має більший за потужністю сонячний масив – 600вт. Функціонал системи приблизно такий же, як у попередньої. Також є можливість підключення генератора. Зазвичай ми не ставимо «комбайни» в подібні системи, проте клієнт сам підбирав обладнання, а бажання клієнта – закон.

Обидві системи знаходяться приблизно в рівних умовах, дахи мають приблизно рівну орієнтацію і нахил. Досвід експлуатації показав приблизно рівну вироблення першої і другої електростанції, не дивлячись на те, що другий сонячний масив більше в 1.5 рази. Отриманий результат свідчить про те, що контролер заряду в «комбайні» працює недостатньо ефективно, а власне споживання системи в цілому велике. Таким чином, що мають приблизно рівну вартість, системи показали по виробленню схожі результати.

Складно стверджувати однозначно, тому що спостереження мали здебільшого оціночний характер, але висновок можна зробити наступний – «класичні» сонячні електростанції більш кращі і економічно більш виправдані.