Що вибрати для мощення доріжок: бетонну плитку, натуральний камінь або клінкерну бруківку?

7-12-2021

Для мощення двору і доріжок садиби використовують кілька видів покриттів. Всі вони вирішують одну задачу: забезпечити сухий, чистий і рівний прохід і проїзд біля будинку, по всій ділянці і при в’їзді на нього. Домагатися цього можна різними матеріалами і за різну вартість. Види твердих покриттів — бруківку і тротуарну плитку — ми і обговоримо.
Бруківка з натурального каменю
За способом обробки кам’яна бруківка буває двох основних видів: пиляна і колота, в залежності від того, яким чином ділять на частини монолітну брилу каменю. Колота — має шорстку і незграбну поверхню. Спершу хочу вам порадити бруківка у львові за кращою ціною.

Бруківка гранітна незручна в експлуатації. Застосовується, як правило, для декорування мощення

Пиляна більш слизька в мокрому стані, колоту складніше чистити від снігу і в ручну, і механічно.

Мощення міської території пиленой гранітною бруківкоюЄ і змішані варіанти: пилено-колота бруківка. Вона може бути пиленой зверху, а з боків колотої, або ж колотої зверху і знизу, а пиленой з чотирьох сторін.Існує і галтованная бруківка: з округленими краями. Таку форму, схожу на м’які обриси окатанних морем каменів, вона отримує в галтувальних машинах, де плитки разом з металевими кульками обертаються в барабанах і труться одна об одну. Інша її назва — состаренная. Плитка цілком може бути колотої і состаренной одночасно. Галтованіе «гасить», робить більш приглушеним колір каменю, проте є просочення, що дозволяють знову зробити камінь яскравіше, наче він мокрий. Состаріваніє робить камінь шорстким, оксамитовим, а значить і менш слизьким.

Мощення галтованная бруківкоюНайважливіший момент — вибір самого каменю. Це може бути піщаник, сланець, граніт , габро, базальт, кварцит, кварцитів-піщаник. Граніт, базальт, габро дуже тверді породи, тому бруківка з них довговічна, не стирається, стійка до замерзання і відтавання, водонепроникна, практично не має пір, в які могли б вбиратися сильно пахнуть речовини, тому і випарів від неї не буде. 

Бруківка з базальту має темно-сірий, чорний або зеленувато-чорний колір Пісковик і сланці значно м’якше, і дуже суттєво — вони мають шарувату структуру, тому можуть розшаровуватися. Вони менш стійкі до впливу температур і вологи.

Мощення з піщаникуТони і забарвлення натурального каменю не переплутаєш ні з чим: таке мощення дуже впізнається. З одного боку, це чудово: природні фарби милують око. З іншого боку, в цьому ж і мінус: якщо патіо буде виглядати як фрагмент Червоній площі так чи так уже це добре? Офіційний характер гранітного мощення міцно сидить в пам’яті, особливо у москвичів, тому обробляти двір заміського будинку кам’яної бруківкою є сенс далеко не завжди.

Гранітна бруківка — матеріал повністю натуральний, але перш ніж радіти його екологічності не зайве перевірити сертифікат радіаційної безпеки: бувають випадки, коли граніт дає радіаційне забруднення. Чи не фатальне, звичайно, але і кладеться таке покриття не на рік-два. Бруківка з граніту вважається найнадійнішою, але і ціна її відповідна.

клінкерна бруківка

Так називають обпалену керамічну плитку. Для її виготовлення застосовуються особливі сорти глин. Вони залягають лише в деяких країнах Європи, на території СНГ їх практично немає. Тому до нас в країну надходить тільки готова клінкерна бруківка , що визначає її ціну.

Німецька клінкерна бруківка Feldhaus Klinker По міцності і якості ця бруківка вважається кращою або однієї з кращих. Випал проходить при високих температурах (понад 1100 ° С). При цьому в глині ​​плавляться кварц і солі металів, а вода, яка не пов’язана хімічно, випаровується разом з бульбашками повітря. Виходить практично монолітний матеріал. 

Переваги клінкерної бруківки

  • Має екстремально низький рівень водопоглинання (<6%).
  • Висока міцність М450 і вище.
  • Морозостійкість F300.
  • Це повністю екологічно чисте покриття.
  • Така бруківка прекрасно поєднується з цегляними фасадами.

Недоліки клінкерної бруківки

  • Невеликий вибір типорозмірів: вона випускається тільки прямокутної форми.
  • Колірна гамма обмежена: всі кольори глини, теплі і сірі, чорні, але синього клінкеру не буває.

Для того, щоб змінити колір клінкерної бруківки, виробники використовують технологію Флешинг. Це особливий спосіб випалу глини, в процесі якого регулюють подачу кисню в піч. При такому випалюванні клінкер виходить з переливами. Кожна плитка має невеликий градієнт кольору і в цілому майданчик виглядає більш строкатою, але ці градієнти інтенсивності кольору дуже м’які.

Решта видів тротуарної плитки роблять з бетону, але результат виходить різний в залежності від того, як плитка формується. Видів бетонної плитки — два: вибролитая і вібропресована.

вибролитая плитка

Вібролиття — дуже поширена технологія виробництва недорогий тротуарної плитки. 

Уздовж доріг і на багатьох будівельних ринках можна побачити стенди або оголошення про продаж тротуарної плитки: зазвичай це і є товар, зроблений за технологією вібролиття. 

До складу готової бетонної суміші входять: цемент, пісок, щебінь, барвники і досить велика кількість води. Рідку суміш заливають у форми і ставлять на вібростіл, де вона ущільнюється. Бетон набуває форму майбутньої плитки. Потім плитка набирає міцність і дістається з форм.

Це застаріле і напівкустарне виробництво. Його великий недолік — використання води. Надлишкова волога призводить до появи пухирців повітря і мікрокапілярів: вібрація не дозволяє повністю позбутися від них. Тротуарна плитка з великою кількістю пор швидко руйнується.

Лита плитка має гладку поверхню, тому її легко відрізнити від інших видів покриттів. При намоканні стає слизькою. Переваги вібролиття плитки в основному закінчуються на її доступності та ціною;