Система внутрішнього зв’язку або інтерком для будинку

69

Автоматизація, високі технології стали невід’ємною частиною забезпечення комфорту і безпеки в сучасних будинках. Відео, аудіо та робототехніка дозволяють зняти з плечей домовласників багато завдань і полегшують життя. Сайт rmnt розповість про системи внутрішнього зв’язку (інтерком) для приватних будинків.

Ніхто не буде сперечатися з тим, що аудіо-або відеодомофон, про історію появи яких портал rmnt.ru вам вже розповідав-річ необхідна. І не тільки в квартирі, щоб відкрити двері в під’їзд, переконавшись, що прийшов званий гість. У приватному будинку домофон зручно розмістити біля вхідних дверей або воріт, щоб почути або побачити, хто саме дзвонить, не виходити на вулицю, щоб відкрити хвіртку. Безпечно, просто, комфортно. А навіщо додатково система зв’язку між окремими кімнатами?

Уявіть собі, що у вас великий будинок і великий ділянку. Ходити шукати когось по кімнатах, кричати, кликати — утомливо і незручно. Простіше зателефонувати. Але ж є смартфони, навіщо ще щось? насправді, бувають ситуації, коли по смартфону просто не додзвонишся. Господиня будинку годинами базікає з подругою, господар вирішує бізнес-питання, дитина взагалі вимкнув звук і проходить черговий рівень гри, а бабуся забула свій телефон на кухні.

Система внутрішнього зв’язку вирішує проблему комунікацій не тільки з зовнішніми зонами, такими як ворота і під’їзна дорога, а й між кімнатами, окремими господарськими будівлями. Електричні пристрої, власне, аналоги домофонів, можуть підтримувати тільки аудіотрансляції, а можуть пропонувати можливості відеоспостереження за тим, що відбувається в кімнаті.

Важливо! системи внутрішнього зв’язку можуть стати незамінні, якщо в будинку дитина, інвалід або літня людина, яка потребує догляду. Батьки можуть чути все, що відбувається в кімнаті малюка, готуючи на кухні. Людина з обмеженими фізичними можливостями завжди зможе покликати когось, не піднімаючись з ліжка і натиснувши всього одну кнопку.

Вибираючи систему внутрішнього зв’язку для свого приватного будинку, потрібно обов’язково звертати увагу на наступні критерії:

  1. дротовий зв’язок або бездротовий. Обидві системи можуть бути аудіо або відео, управлятися віддалено, тобто функції однакові. Однак, щоб встановити дротову систему зв’язку, потрібно буде викликати фахівця. Крім того, протягувати проводку краще на стадії ремонту, щоб не псувати обробку. З бездротовою системою можна впоратися самостійно, все простіше. Але бездротові домофони куди простіше зламати і без інтернету вони можуть не працювати (якщо немає радіозв’язку, не використовуються радіочастоти). Провідні завжди підключені до мережі, їм потрібно тільки електропостачання. В цілому бездротові системи внутрішнього зв’язку зараз популярніше, коштують дешевше і просто підключаються до різних гаджетів.
  2. якщо система бездротова, потрібно уточнити, як довго заряджаються пристрої, який час можуть працювати в «сплячому» і активному режимах.
  3. дальність дії. У випадку з дротовими системами внутрішнього зв’язку все просто-куди кабель протягнули, там переговорний пристрій і працює. Але, якщо тягнути проводку доведеться до воріт, в дальній кут саду, де розташувалася літня кухня, це збільшить витрати. У бездротових систем є своя дальність дії і потрібно уточнювати, «доб’є» сигнал зв’язку до все тієї ж літньої кухні або ділянки навколо мангала.
  4. стаціонарні домофони і переносні, як рації. Перші кріпляться на стінах і взяти з собою не вийде. Прекрасний варіант для воріт і вхідних дверей.
  5. скільки пристроїв можна підключити всередині будинку. Є системи, розраховані всього на три номери, найкомпактніші. Є куди більш потужні, з 30 і більше кнопками виклику для великого домогосподарства. Зрозуміло, масштаби системи внутрішнього зв’язку позначаться на її ціні. Відразу уточнюйте кількість каналів і кодів, які буде використовувати система.
  6. тільки аудіозв’язок або відео. Зрозуміло, що ціна дуже різна. Але, за словами постачальників, відеозв’язок, незважаючи на дорожнечу, починає користуватися великим попитом, як більш наочна, безпечна, високотехнологічна.
  7. наявність пам’яті, можливість записувати розмови і відео, щоб потім переглянути або прослухати знову. Не всі системи володіють такою опцією. Багато забезпечують тільки зв’язок в реальному часі. Звичайно, вони дешевше.
  8. захист від вологи і пилу. Важлива для вуличних домофонів, яким доведеться витримувати складні умови. Ступінь захисту бажано вибрати не менше ip65.
  9. якість звуку і зображення, наскільки на внутрішній зв’язок впливатимуть перешкоди ззовні.
  10. радіохвилі або інтернет-зв’язок? перший варіант, як впевнені фахівці, надійніше, не вимагає додаткових роутерів або прокладки кабелю.

Можна встановити в будинку бездротову систему внутрішнього зв’язку через інтернет або на радіочастотах. Можна купити і встановити справжню дротову міні-атс, щоб телефонувати з домочадцями. У будь-якому випадку таке вкладення піднімає вартість нерухомості, забезпечує безпеку і зручність. Система зв’язку всередині будинку незамінна, якщо в сім’ї є літні люди і маленькі діти, за якими потрібно доглядати, кімнат багато, а площа ділянки велика. Що стосується цін, то вони сильно різняться в залежності від типу, потужності і можливостей систем зв’язку. В середньому за систему аудіозв’язку китайського виробництва на шість-вісім каналів потрібно буде віддати близько 20 тисяч рублів.

Відео по темі