Стилофон на базі micro: bit

68

Стилофон-це мініатюрна аналогова клавіатура, керована стилусом. У даній конструкції пристрій буде працювати на базі плати micro: bit*.*мікроби (англ. Bbc micro bit або micro: bit) — одноплатний комп’ютер, розроблений з ініціативи корпорації бі-бі-сі … Для надання дітям цікавого способу вивчення програмування та стимулювання технічної творчості.основна відмінність від ардуіно в тому, що плата самодостатня. Тобто» на борту » вже є вся периферія початкового рівня.

Інструменти та матеріали: — плата розширення; — micro: bit; — кнопка включення-3 шт;-нейлонова струмопровідна стрічка;-затискачі типу «крокодил»;-деталі лего;-паличка для морозива;-комп’ютер;-ножиці; — ніж;

Крок перший: про стилофонеstylophone являє собою невелику клавіатуру керовану стилусом. Він був винайдений в 1967 році брайаном джарвісом і вперше зроблений в 1968 році компанією dubreq.стилофон грав у багатьох популярних піснях, включаючи «space oddity» девіда боуї,» pocket calculator «від kraftwerk і» icky thump» від the white stripes.

Принцип роботи пристрою простий. У стилофоні використовується «стилус», який з’єднується проводом зі стилофоном. Коли користувач притискає металевий наконечник до однієї з металевих клавіш на клавіатурі, він замикає ланцюг і відтворюється відповідна нота.

Даний стилобіт ( авторська назва пристрою) працює за тим же принципом. Він використовує стилус, який підключений до заземлюючого контакту bit board, і коли він стикається з клавішею підключеної до одного з контактів на bit board, він замикає ланцюг і відтворює ноту.

Крок другий: шаблондля шаблону потрібно буде роздрукувати дві сторінки, одну з основою для створення проекту, а другу сторінку, яка додасть стилобіту певний стиль.друга сторінка не обов’язкова, але бажана для кращого дизайну.майстер рекомендує друкувати шаблон на більш щільному папері, наприклад на листівках, для досягнення найкращих результатів.pdf-файли, що додаються, містять два шаблони. (один кольоровий, інший чорно-білий, так що можна розфарбувати його, за бажанням.) третій pdf містить докладне пояснення коду. Stylobit template.pdfstylobit template bw.pdfstylobit code.pdf

Крок третій: схемадля монтажу майстер використовує раніше роздрукований шаблон. Пластина lego 8 x 16 ідеально підходить для заснування цього проекту. Також знадобиться кілька пластин або кубиків lego.для монтажу майстер використовує стрічку maker tape шириною 1/8 дюйма (3 мм) для підключення до бітової плати і до «клавіатури».для клавіатури використовуйте стрічку maker tape 1/4 дюйма (6 мм). Стрічку необхідно використовувати двосторонню, тобто вона повинна бути струмопровідної з обох сторін.

Крок четвертий: стилускожному стилофону потрібен стилус, і майстер робить його з тієї ж струмопровідної стрічки.стрічку потрібно наклеїти на паличку для морозива. При цьому на кінці палички потрібно сформувати кінчик зі стрічки, а до задньої частини прикріпити затиск «крокодил».

Другий затиск з’єднувального дроту підключається до контакту gnd плати. При цьому можна використовувати як лівий, так і правий контакт, в залежності від зручності роботи зі стилусом конкретного користувача.

Крок п’ятий: програмуваннядля роботи micro: bit необхідно його запрограмувати.підключаємо кабель usb до micro: bit, а потім підключаємо його до комп’ютера.майстер використовує makecode.microbit.org для програмування плати. Програма використовує простий інтерфейс блоку перетягування. Потрібно завантажити наступний код для програми stylobit : https://makecode.microbit.org/_03akaof0jic9этот код використовує вбудований динамік на micro: bit v2. Якщо у вас старіша модель micro: bit, в ній не буде вбудованого динаміка. Як додати динамік буде розказано в наступних кроках.

Крок шостий: перевіркатепер можна перевірити роботу пристрою. Якщо доторкнуться стилусом до клавіші, то повинен пролунає звук. Так необхідно перевірити роботу всіх клавіш.щоб включити режим вібрато, потрібно натиснути кнопку b на передній панелі micro: bit.щоб змінити октаву (між низькою, середньою і високою), натискаємо кнопки, підключені до контактів 12, 13 і 14 на бітовій платі.

Після перевірки роботи пристрою потрібно приклеїти другий шаблон.

Крок сьомий: додавання динамікамісго: bit v2 має вбудований динамік, але якщо у попередніх версій динаміка немає.можна легко підключити мікросхему п’єзоелектричного динаміка до даної схеми. Просто підключаємо його до gnd і контакту 0.також потрібно буде внести зміни в код. Редагуємо код так, щоб вбудований блок динаміків був вимкнений (див.фото).

Все готово. Після того, як стилобіт заробив, можна подумати про те, як його змінити або поліпшити.можна відредагувати код, щоб змінити звучання або поведінку кнопок.можна налаштувати ефект вібрато, змінивши роботу двох циклів. Можна спробувати 5 циклів замість 10 або більш тривалу затримку.можна додати більше клавіш / нот, використовуючи більше контактів на бітовій дошці.