Усвідомленість в інтер’єрі нового часу: як регулярно міняти обстановку і піклуватися про екологічність

35

Чим активніше життя, тим важливіше питання усвідомленого споживання. З деяких пір це почало стосуватися і предметів меблів. Сьогодні поговоримо про нові екологічні можливості заміни старих меблів на нову

Світ навколо нас змінюється зі швидкістю оновлення новинної стрічки, а разом зі світом змінюємося і ми — наші звички, зовнішній вигляд і оточення. І якщо щось починає пригальмовувати, ми відчуваємо дискомфорт, неузгодженість і найнеприємніше — застрявання в минулому.

Причому тут інтер’єр? наш будинок-це основа всього. Він заряджає, надихає, дає можливість розслабитися, відпочити, заново знайти себе, сховатися, коли це необхідно, і набратися сил для нового кидка. Від того, як цей будинок виглядає, які почуття в нас пробуджує, залежить рішуче все.

Досвід минулого

Наші батьки жили в часи, абсолютно незрозумілі новому поколінню. Люди по 20-30 (а іноді і по 50!) років не змінювали обстановку. Раз в 10 років обклеювали стіни новими шпалерами поверх старих і не вважали за необхідне міняти меблі, якщо вона все ще «стоїть і служить».

В причини і наслідки такого способу життя ми зараз заглиблюватися не будемо, але пам’ятати про це все ж необхідно. Сьогодні подібний підхід у кого-то може викликати почуття ностальгії, а у кого-то легке тремтіння і вдячність за прогрес і можливості нового часу.

Можливості-це свобода

Сьогодні зміна обстановки, рух вперед, подорожі, регулярне навчання, підвищення кваліфікації, нескінченний процес особистого розвитку і подолання внутрішніх перешкод — це така ж необхідність, як чищення зубів і зміна білизни.

Витягніть одну цеглу — і посипеться вся стіна. Перестаємо йти у відпустку і подорожувати — позбавляємося натхнення і отримуємо вигорання. Робимо паузу в навчанні-втрачаємо затребуваність на ринку праці. Припиняємо боротьбу зі страхами і блоками — тупцюємо на одному місці, з жахом помічаючи, як життя проноситься повз.

Все вищеописане яскраво відбивається на наших інтер’єрах. Якщо приготування їжі для вас не пріоритет, навіщо витрачати ресурси на італійську кухню з бетонними фасадами? якщо хочеться пожити в лісі, але не до старості, а пару-трійку років — чому б не здати міську квартиру і не підшукати будиночок в оренду? якщо хочеться змінити образ думок, пріоритети і стиль життя — чому б не зробити ремонт? сьогодні все це можливо і доступно для кожного.

Новий час — нові умови

Так, мабуть, в нових світових реаліях можливостей у нас поменшало, а інтер’єр отримав набагато більший вплив на наші з вами уми. Ми більше часу проводимо вдома, багато перейшли на удаленку і вимушено скоротили кількість подорожей на рік.

Будинок замінив нам все, і, схоже, ця тенденція тільки розвивається і поглиблюється. Навчання, робота, тренування, хобі, зустріч з друзями — все зараз відбувається в одних і тих же стінах.

Однак ми не стоїмо на місці і розвиваємося. Міняємо смаки, переваги і рухаємося вперед усіма своїми гранями. А що ж інтер’єр? йому теж доводиться змінюватися. І якщо ще років десять тому ми легко позбавлялися від речей заради більш нових і актуальних, то сьогодні замислюємося про екологію, «речизм», мінімалізм і усвідомленому споживанні.

Екологічні зміни

Ще вчора диван у вітальні нас повністю влаштовував, але сьогодні діти підросли, і колись надійний каркас не витримує парних стрибків і перекидів. Гості все частіше залишаються з ночівлею, а надувний матрац стає все менш зручним. Що ж робити?

Для початку можна видихнути — ця проблема торкнулася тисячі сімей і спантеличила багато меблеві виробництва. А значить, питання назріло і рішення вже є. Зокрема, компанія «колір диванів» регулярно оновлює свою лінійку м’яких меблів, і оновлення ці відображаються не тільки на дизайні, але і на корпусній частині.

Дивани з металевою платформою next витримують навантаження до 1000 кг, а значить, на них можна не тільки сидіти, але і стрибати. У тому числі синхронно. А ще можна збирати друзів і не боятися пролити щось з чашки або келиха-на заміну чохла піде всього 15 хвилин. Можна навіть затишно влаштується на підлокітниках — з диваном нічого не трапиться завдяки особливій технології кріплень і їх витривалості.

Окей, переконали-міняємо диван. Але що робити з попереднім, якщо він зовсім не старий, пережив три переїзди і зовсім не заслужив закінчення життя на смітнику?

А давайте віддамо його на переробку і з чистою совістю придбаємо новий!

«колір диванів» цього літа запустив програму trade in з довічною участю. Тобто ви купуєте новий диван, здаєте на переробку старий і стаєте однією з ланок циклічної економіки.

Програма довгострокова, плани у виробника більш ніж серйозні. Про це говорить навіть той факт, що обладнання для переробки запчастин м’яких меблів закуповувалося власними силами, а весь процес утилізації відбувається локально, на своєму обладнанні, із залученням власних потужностей і фабрик.

Що це все означає для нас з вами, кінцевих споживачів? ми нарешті можемо поєднати приємне з корисним-регулярно міняти вигляд інтер’єру, купувати більш досконалі продукти і попутно самим екологічним чином позбавлятися від старих.