Сайдинг для обшивки стін

497

Сайдинг для обшивки користується заслуженою популярністю, але він підходить не тільки для виконання зовнішньої обробки.  Традиційно цей матеріал прийнято відносити до вентильованих фасадів, але завдяки його характеристикам допустимо використовувати і при проведенні оздоблювальних робіт всередині приміщень. На ринку будівельних матеріалів можна знайти велику кількість видів панелей, виконаних під натуральний камінь і дерево. Також хочемо вам порекомендувати https://mizol.ua/syding-dlya-obshivki-sten-estetik сайдинг для обшивки стін.

Виробники можуть запропонувати варіанти конструкцій, що імітують різні матеріали: деревний масив, ПВХ, метал і ін.сфера застосування сайдинга нічим не обмежена, за винятком фантазії господаря житла.

Різновиди матеріалів

Сайдингом прийнято називати конструкції, виконані з ПВХ або сталі, що фіксуються між собою за допомогою спеціальних замкових механізмів. Пластикові вироби в магазинах представлені в декількох варіантах:

  • звичайний, нестійкий до механічних впливів;
  • посилений, виконаний під камінь;
  • сталевий.

Сталеві панелі мають підвищену міцність і випускаються у вигляді сформованого листа, який підходить не тільки для зовнішньої обшивки, але і для проведення внутрішньої обробки нежитлових приміщень. Хоча ціна на металевий сайдинг значно вище, це компенсується тривалим терміном служби, але застосовувати його для оформлення інтер’єру недоцільно.

Для обробки приміщень зсередини виробники пропонують спеціальні різновиди сайдинга, більш доступні за ціною і більш підходящі для оформлення інтер’єру. Найчастіше їх виготовляють з ПВХ і МДФ панелей, пластикової та дерев’яної вагонки.

Пластикові панелі відрізняються підвищеною вологостійкістю, не схильні до займання, що забезпечило їм широке застосування в обробці коридорів, кухонь і санвузлів. Вони не створюють складнощів у догляді, стійкі до вигорання, вогкості і впливу миючих засобів. Вибір варіантів малюнка в магазинах не настільки великий, але у кожного покупця є можливість придбати сайдинг під замовлення. Хоча його виготовлення і зажадає деякого часу, але після очікування покупець зможе отримати оригінальний дизайн.

МДФ панелі і вагонка не переносять вогкості, тому використовувати їх для обробки цокольних приміщень, туалетів і ванних недоцільно. Зробити дерев’яну вагонку більш стійкою до вологи можна шляхом обробки спеціальними складами, але варто пам’ятати, що це будуть додаткові витрати, і завжди можна придбати матеріал, більш відповідний для приміщення з подібним режимом.

При виборі варіантів обшивки стін слід взяти до уваги їх особливість, вартість і кількість матеріалу, яке буде потрібно для виконання обробки. У великих будівельних магазинах покупцям завжди на допомогу прийдуть досвідчені консультанти і дизайнери і виконають всі розрахунки безкоштовно.

Застосування в інтер’єрі

Класичний гладкий сайдинг, виконаний під дерево, у багатьох асоціюється з теплом і затишком. Це ідеальне рішення для оформлення спальні. Облицьовані ним стіни будуть створювати відчуття розслаблення.

Сайдинг під камінь

За умови дотримання всіх вимог по обробці красиво буде виглядати і обробка під камінь. Особливо актуально використовувати такий матеріал для облицювання балкона, коридорів і каміна. Балкон без утеплення являє собою холодне приміщення, з настанням холодів звичайний сайдинг деформується. За рахунок застосування посилених панелей можна надовго забезпечити привабливий вигляд приміщенню.

Для оформлення вітальні ідеально підійде сайдинг з імітацією цегли. Такий декор зажадає менше витрат на відміну від натурального, роботи по його монтажу займуть трохи часу, матеріал позбавить власника від додаткової обробки і проблем з доглядом.

Цей вид сайдинга також можна використовувати і для оформлення спальні, кабінету і кухні. Але оскільки він не відноситься до числа негорючих матеріалів, йому доведеться забезпечити додатковий захист, встановивши біля плити вогнетривке скло.

Імітація під брус

За допомогою цього виду декору можна отримати повне відчуття знаходження в дерев’яному будинку, а такої можливості позбавлені багато наших співвітчизників. Більшості міських жителів хочеться бути ближче до природи і оточити себе всім натуральним, тому імітація бруса відмінно впишеться в сучасну внутрішню обробку.

Хоча пластикові матеріали незаслужено вважають шкідливими для здоров’я, в оформленні інтер’єру сайдинг з кожним роком знаходить все більше застосування. Розвіяти міф про небезпеку матеріалу дозволяють відповідні сертифікати, які може пред’явити кожен чесний виробник.

Утеплення стін пінопластом своїми руками

Пінопласт, чи правильніше – пінополістирол, відноситься до розряду одних з найбільш затребуваних будівельних матеріалів. Крім інших варіантів застосування, він широко використовується для утеплення стін будинків зсередини і зовні. Завдяки своєму будовою і характеристиками, матеріал здатний добре теплоізолювати і захищати від зовнішнього шуму приміщення будинків і квартир.

Утеплення стін пінопластом своїми руками

Утеплення стін пінопластом своїми руками

Популярний став пінопласт ще і тим, що він легкий по вазі і дуже простий в монтажі. 100% спосіб утеплення стін зсередини пінопластом, який забезпечить тишу і обереже житлові приміщення від холоду, буде представлений нижче, але перш, ніж купувати цей матеріал, просто необхідно мати інформацію про його видах і основних експлуатаційних характеристиках.

Зміст статті

  • 1 Різновиди пінополістиролу, застосовувані для утеплення
    • 1.1 Плюси і мінуси пінопласту для внутрішнього утеплення
  • 2 Процес утеплення стін пінопластом
    • 2.1 Інструменти і матеріали, необхідні для роботи
    • 2.2 Підготовчі роботи
    • 2.3 Монтаж пінопласту на стіни
    • 2.4 Завершальні операції по утепленню стін
    • 2.5 Відео — Як правильно наклеїти армуючу сітку штукатурну
    • 2.6 Відео — екструдованим пінополістиролом Утеплення стін зсередини
    • 2.7 Відео — Топ-10 помилок при утепленні будинку

Різновиди пінополістиролу, застосовувані для утеплення

Всі види пінопласту виробляються в зручній для монтажу формі, у вигляді плит різного розміру і товщини, яка варіюється від 10 до 100 і більше мм. Весь пінополістирол можна підрозділити на два основних класи це звичайний беспрессованный і екструдований пінопласт. Вони істотно різняться у своїх характеристиках чинності структурної будови, тому варто розглянути кожен з них окремо.

Дана таблиця являє порівняльні характеристики двох класів утеплювача. Особливу увагу в нашому випадку потрібно звернути на теплопровідність чим менше вона буде, тим краще:

Порівняльні характеристики звичайного пінопласту і екструдованого пінополістиролу:

Показники матеріалу Екструдований пінополістирол Звичайний пінопласт
Водопоглинання % за обсягом за 30 діб, не більше 0.4 4
Водопоглинання % за обсягом за 24 години, не більше 0.2 2
Паропроникність, мг/м×год×Па 0,018
Теплопровідність в сухому стані при температурі 25±5 °С, Вт/(м× ° с) не більше 0,028 0,036 ÷ 0,050
Межа міцність на стиск при статичному вигині, (кгс/м2) МПа 0,4-1,0 0,07 ÷ 0,20
Міцність на стиск при 10% лінійній деформації, МПа, Н/ мм2, не менше 0,25-0,50 0,05 ÷ 0,20
Щільність, кг/м3, в межах 28 ÷ 45 15 ÷ 35
Діапазон робочих температур, °С Від -50 до +75 Від -50 до +70

Звичайний (беспрессованный) пінопласт

Утеплення стін пінопластом своїми руками

Плити звичайного, беспресованного пінопласту

Цей вид утеплювача має маркування ПСБ-С (пінополістирол самозатухаючий беспрессованный). Виготовляється методом спікання окремих гранул з допомогою високої температури. Надломе можна побачити зернисту структуру будови такого пінопласту — гранули можуть мати трохи більший чи менший розмір, тому щільність матеріалу може бути різною в певному діапазоні. Від розміру фракції гранул залежить і щільність пінопласту, який визначається двозначним числом, наступним за літерами маркування.

Основні характеристики звичайного пінопласту різної щільності:

Марка пінопласту ПСБ — С 15 25 35 50
Щільність, кг/м3 15 15-25 25-35 35-50
Міцність на стиск при 10% лінійній деформації, МПа, не менше 0.05 0.1 0.16 0.2
Межа міцності при вигині, МПа, не менше 0,07 0.18 0.25 0.35
Теплопровідність при 25 °С, Вт/(м×°С) не більше 0,042 0,035 0,033 0.04

Сюди ж можна віднести і різновид пінопласту, який застосовується розсипом, тобто окремі гранули засипаються, приміром, у бетонний розчин в якості утеплювального стяжку матеріалу. Застосовують такий тип утеплювача і для засипки в простінки або між балок горищного перекриття.

Екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол відрізняється від звичайного пінопласту більш високою міцністю і структурної щільністю, так як проводиться за допомогою пресування і продавлювання в розплавленому стані через формуючі дюзи по технології екструзії – безперервної гарячої формування.

Утеплення стін пінопластом своїми руками

Панелі ектрудированного пінополістиролу часто мають замкові з’єднання «шип-паз»

Виготовляють його у вигляді плит, які дуже часто мають стикувальні профільні з’єднання «гребінь-паз», що полегшує установку утеплювача на поверхні стін і при укладанні на підлогу. Цей вид пінополістиролу має більш високу теплопровідність, так як володіє щільною, менш «завоздушенной» структурою, але, тим не менш, також дуже добре підійде для утеплення стін зсередини.

Плюси і мінуси пінопласту для внутрішнього утеплення

Будь-який з видів пінополістиролу має спільні, виражені в більшій чи меншій мірі позитивні і негативні якості в плані застосування для утеплення стін будинку або квартири зсередини.

До переваг цього утеплювача відносять такі його якості:

  • Мала вага, який дозволяє без праці підняти утеплювач на будь-який поверх висотного будинку.
  • Стійкість до утворення будь-яких типів мікрофлори – грибка або цвілі, за умови правильного монтажу.
  • Матеріал майже водонепроникний при високій вологості він здатний увібрати не більше 0,4% від обсягу за 10÷12 діб.
  • Для пінополістиролу характерні дуже низькі показники теплопровідності. Коэффициент в среднем становить 0,0300,035 Вт/(м×°С) це на 30÷45% нижче більшості інших утеплювальних матеріалів.
  • Екструдований пінополістирол має досить високу ударостійкість і міцність на стиск. Звичайний пінопласт, правда, «похвалитися» цим не може.
  • Простота і легкість монтажу, особливо тих панелей, які мають з’єднання «гребінь-паз».
  • Пінопласт, одночасно з утепленням, сприяє вирівнюванню поверхні стін.
  • Доступна ціна, порівняно з іншими утеплювачами.

До негативних якостей пінопласту можна віднести наступні його особливості:

  • При неправильному монтажі до зовнішньої стіни, під пінопластом може з’явитися цвіль, яка здатна проникати в структуру матеріалу і в ній продовжити поширення.
  • Температура займання – 490 ÷ 500 градусів, тобто він може загорітися відкритого вогню. Тому пінопласт можна віднести до пожежобезпечним матеріалами, хоча він і володіє властивістю самозатухання. При зовнішньому впливі відкритого полум’я пенопласт плавится і стікає, продовжуючи горіти і сам стаючи при цьому можливим джерелом розповсюдження вогнища пожежі.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

На жаль, але пінопласт ніяк не можна назвати повністю негорючим матеріалом

  • При термічному розкладанні пінопласт виділяє їдкий дим, що містить токсичні речовини, небезпечні для органів дихання людини це фосген, ціаністий водень та інші. Вони викликають опіки дихальних шляхів і сильні отруєння, нерідко призводять до летального результату.
  • При тривалій експлуатації звичайний пінопласт починає поступово розкладатися на складові, також виділяючи в повітря речовини, небезпечні для здоров’я, такі як синильна кислота, оксиди азоту, галогеноводороды та інші. Тому пенопласт все ж краще використовувати для зовнішнього утеплення, а для внутрішнього підібрати більш екологічний утеплювач, наприклад, кам’яну вату в матах, ековату і т. п. З точки зору хімічної стійкості екструдований пінополістирол все ж далеко випереджає свого «побратима».

Однак, якщо незважаючи ні на що вирішено зупинити свій вибір саме на пінопласті, то потрібно хоча б правильно підготуватися і грамотно провести необхідні операції з утеплення стін.

Процес утеплення стін пінопластом

Інструменти і матеріали, необхідні для роботи

Для роботи потрібно підготувати такі нехитрі інструменти:

Утеплення стін пінопластом своїми руками

Інструменти і матеріали для проведення утеплювальних робіт

  • Широку кисть і валик для нанесення антисептичних засобів і грунтовки.
  • Рулетку і будівельний рівень – для проведення розмітки та контролю вертикальності установки пінополістирольних плит.
  • Молоток для забивання кріпильних елементів.
  • Електричний дриль ударної функцією або перфоратор, свердло по бетону якщо роботи будуть проводитися в цегляному або панельному будинку.
  • Насадка-міксер на електродриль для замішування шпаклівки і штукатурних сумішей.
  • Будівельний ніж для різання армуючої сітки.
  • Шпателі різної ширини для нанесення і розрівнювання шпаклювальних та штукатурних сумішей. Для наклеювання пінопластових блоків потрібно, в тому числі, і зубчастий шпатель.
  • Тертку і наждачний папір або абразивну сітку різного ступеня зернистості.
  • Ємності для замішування будівельних сумішей і ванночку для ґрунтовки.

З матеріалів потрібно:

  • Сам пінопласт, розрахований по площі стін.
  • Армуюча сітка скловолоконна її загальна площа теж повинна повністю закривати всі утеплюванні стіни.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

Рулон скловолоконної армуючої сітки

  • Шпаклювальна і штукатурна суміш на цементній основі.
  • Антисептичний склад.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

Ґрунтовка з властивостями антисептика

  • Грунтувальна суміш глибокого проникнення. Іноді ґрунтовка поєднує в собі і функцію антисептика.
  • Кріпильні елементи – пластикові дюбелі – «грибки».
Утеплення стін пінопластом своїми руками

Дюбелі-«грибки» для кріплення панелей пінопласту

  • Спеціальні металеві або полімерні куточки для армування та оздоблення кутів приміщення.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

Спеціальні армуючі куточки

  • Суха будівельна суміш – монтажний клей для пінопласту.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

Суха будівельна суміш — клей для фіксації пінополістирольних панелей

Подготовиу все необхідне, можна переходити до попереднього етапу утеплювальних робіт.

Підготовчі роботи

Не потрібно ставитися зневажливо до підготовчих заходів, так як від того, наскільки якісно вони проведені, залежить термін експлуатації утеплювального матеріалу і його функціональність.

У підготовчі роботи входять такі технологічні операції:

  • Обов’язкова очищення стін від старої фарби або шпалер, інакше не буде достатньої адгезії для зчеплення пінопласту, клею поверхні стіни. Крім цього, по мірі зняття старої обробки, на поверхні можуть виявитися тріщини і відколи, які необхідно закрити, або грибкові колонії, які потрібно нейтралізувати.
  • Усунення щілин і тріщин складається з кількох етапів – це їх розширення, очищення від пилу, обробка грунтовкою і закладення шпаклювальною сумішшю. Якщо виявляться занадто великі щілини, наприклад, в області кутів, їх можна закрити монтажною піною або герметиком. Після застигання або просихання матеріалів закладення, їх виступаючі фрагменти необхідно обов’язково зрізати або зчистити до рівня стіни.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

Оброблення тріщини перед заповненням її ремонтної шпаклівкою

  • Якщо в кутах виявляться плями цвілі або явної вогкості, їх необхідно зчистити, а всю пошкоджену область опрацювати не менше двох разів антигрибкові складом.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

Обробка ділянок ураження антисептичним складом

  • Якщо на підлозі постелений лінолеум або інший декоративний матеріал, його потрібно надрізати і демонтувати від стіни на товщину пінопласту, так як рекомендовано встановлювати утеплювач на підставу підлоги, а не на верхнє фінішне покриття.
  • Далі, проводиться перевірка стін на рівність. Якщо є невеликі вади, вони закриються плитами пінопласту, тільки потрібно буде накласти на деякі з них трохи більше клейової маси. Тому виявивши невеликі поглиблення, їх відзначають крейдою, щоб знати, на яких плитах потрібно нанести зайвийдолея.
  • При великих перекосах поверхні, їх доведеться вирівняти, інакше між поверхнями стін і плитами пінополістиролу може залишитися повітря, який буде сприяти зміщенню «точки роси», намокання стін від конденсату і, як наслідок, зниження загальної утеплення приміщення.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

Загальна грунтовка стін з одночасною антисептичною обробкою

  • Завершальним етапом у підготовчих роботах буде обробка всієї стіни антисептичну грунтом, який перешкодить виникненню цвілі між внутрішніми поверхнями стін і пінополістирольними панелями.
  • Після завершення підготовчих робіт стіну потрібно добре просушити для цього можна відкрити усі вікна і двері, забезпечивши гарний приплив повітря.

Якщо підлога в кімнаті нерівний, то для того, щоб перший ряд плит встав ідеально по горизонталі, можна відбити на стіні за допомогою пофарбованого шнура рівну верхню лінію першого ряду, під яку будуть підганятися панелі. При необхідності, деякі з них підрізають знизу.

Іншим варіантом вирівнювання першого ряду може бути закріплення в нижній частині стіни профільованого куточка, який виставляється строго по горизонтальному рівні. Якщо перший ряд кладки пінопласту буде встановлений на закріплений рівне куточок, то і вся інша кладка також збереже рівність. Куточок повинен мати ширину, рівну товщині застосовуваних плит пінополістиролу.

Утеплення стін пінопластом своїми руками

Такий наголос-куточок може значно спростити правильне кріплення першого ряду по горизонталі

Монтаж пінопласту на стіни

Утеплення стін пінопластом своїми руками

Орієнтовна загальна схема утеплення зсередини стіни

Насамперед, замішується клейова маса, на яку і буде приклеюватися пінопластові блоки до стіни.

  • У ємність заливається необхідну кількість води, в залежності від замешиваемого клею, з розрахунку на 25 кг сухої складу приблизно, 9 ÷ 10 літрів (інструкція обов’язково друкується на упаковці сухої будівельної суміші). Потім у воду потроху, порційно додається сухий склад і перемішується за допомогою дриля з насадкою-міксером.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

Замішування монтажного клею для пінополістиролу

Клей буде готовий, коли його консистенція досягне пастоподібного однорідного стану. Зазвичай дається витримка 3 ÷ 5 хвилин для дозрівання, потім ще раз суміш перемішується, і можна вважати її повністю готової до роботи, і можна приступати до закріплення пінопластових блоків до стіни.

  • Монтаж пінопласту проводиться від підлоги, з кута кімнати. Ряди плит встановлюються за принципом цегляної кладки, «в перев’язку».

Щоб плита легко і надійно зчіплювалися із стіною, перед нанесенням клею на поверхню пінопласту її злегка обробляють грубозернистим наждаковим папером і наносять кілька дряпають ліній з допомогою звичайного цвяха.

  • Далі, клей наноситься на всю площину плити і розподіляється за допомогою зубчастого шпателя, так, щоб вийшов однаковий по товщині гребінчастий шар. Якщо плита припадає на зазначене раніше поглиблення в стіні, то на пінопласт наноситься зайвийдолея за допомогою звичайного шпателя, саме в тій області, на яку знаходиться нерівність.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

На пінопластову плиту наноситься і розподіляється зубчастим шпателем клей, …

  • Потім плита щільно руками притискається до поверхні так, щоб утворилося належне зчеплення. Далі поруч з нею встановлюється друга плита і так весь перший ряд.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

… а потім вона в потрібному місці щільно приживається до стіни

Важливо простежити, щоб клей не потрапив між плитами, так як він може порушити герметичність утеплювального шару.

  • Кладка другого ряду починається з половини плити, яку встановлюють за рівнем, виміряючи її по вертикалі і горизонталі.
  • Після того, як будуть встановлені перші два ряди плит, то їх необхідно зафіксувати дюбелями-грибками.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

«Грибок», що утримує пінопластову панель

Для їх установки, потрібно просвердлити прямо через пінополістирольні блоки в стіні отвори, глибиною в 60 ÷ 70 мм (без урахування товщини утеплювача). Потім в отвір встановлюється дюбель«грибок» і забивається так, щоб капелюшок кілька «потонула» в пінопласті. Після цього в дюбель вставляється і вбивається пластиковий розпірний стрижень-цвях.

Утеплення стін пінопластом своїми руками

Забивання розпірного стержня в дюбель-«грибок»

Один «грибок» може фіксувати відразу три панелі на їх стику, якщо його правильно закріпити. На кожну з панелей необхідно передбачити 5 ÷ 7 дюбелів.

Утеплення стін пінопластом своїми руками

Схема взаємного розташування панелей і дюбелів-«грибків»

Завершальні операції по утепленню стін

  • Коли монтаж всього пінопласту на одну з стін буде закінчений, а з боків кладки між бічними сторонами утеплювального шару і стіною залишиться зазор, його потрібно заповнити монтажною піною. Вона стане своєрідним демпферным шаром, який дозволить шару пінопласту при усадці стін або при термічних лінійних коливаннях залишатися неушкодженим.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

Вузькі порожнини, що залишаються на стику стін, заповнюються монтажною піною

  • Далі, зовнішні стики між плитами рекомендовано, при необхідності, закрити шпаклівкою.
  • Наступним етапом йде армування пенопластового шару. Для цього замішується ще одна порція клейової маси, на яку і буде проводитися наклеювання сітки.
  • Армування поверхонь починається з кутів, так як саме вони найбільш уразливі для пошкоджень при механічних впливах місця. На кути наноситься клей, а в неї утапливаются перфоровані металеві або пластикові куточки з стекловолоконной сіткою з обох сторін. Куточки щільно притискаються, а надтодолея знімається шпателем.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

Армування кутів спеціальними куточками

  • Далі, від рулону арматурної сітки відрізається полотно, рівну по довжині висоті стіни від підлоги до стелі.

На верхню частину стіни, приблизно на 500 мм, наноситься клейова суміш на ширину стекловолоконной сітки. Сітка закріплюється на нанесенный на стіну клей і притискається за допомогою шпателя, так, щоб вона повністю «потонула» і щільно притиснулася до поверхні пінопластових панелей. Надлишок суміші знімається.

Утеплення стін пінопластом своїми руками

Процес приклеювання армувальної сітки

Потім клейову суміш можна наносити зверху сітки і розподілити її поповерхні за допомогою широкого шпателя. Так армується вся утеплена пінопластом стіна. Клей повинен наскільки можна більше закривати сітку і капелюшки грибків, але вони можуть і злегка через нього проступати. Головне, щоб суміш була розподілена максимально рівномірно, без грудок, наростів і «залисин».

Відео — Як правильно наклеїти штукатурну армуючу сітку

  • Щоб остаточно переконатися в рівності поверхні, після схоплювання клейового шару, його необхідно обробити теркою з встановленою на ній наждачним папером (абразивною сіткою) середньої зернистості. Вирівнювання проводиться круговими рухами проти годинникової стрілки, при несильному натисканні на тертку.
Утеплення стін пінопластом своїми руками

Попередня затирка оштукатуреної поверхні

  • Вирівняну армовану потрібно обштукатурити поверхню тонким шаром штукатурного складу (стартової шпаклівки), який повністю закриє сітку і капелюшки грибків. Цей шар не повинен бути товстим – максимум його товщина складає 1,5 ÷ 2 мм
  • Далі, первинний штукатурний шар після його просихання точно так само затирається за тією ж технологією плавними рухами проти годинникової стрілки.

Останнім етапом, перед обробкою стіни декоративним матеріалом, поверхня вирівнюється до ідеалу тонким, фінішним шпаклевочным складом, який може бути нанесений в один або два шари. Щоб ця робота була виконана належним чином, необхідно проводити її з додатковим підсвічуванням. Втім, шпатлювання стін – це предмет для окремого розгляду в спеціальній статті, знайти на сторінках нашого порталу нескладно, пройшовши за посиланням.

Відео — екструдованим пінополістиролом Утеплення стін зсередини

Відео — Топ-10 помилок при утепленні будинку

Утеплити стіни пінопластом зі стовідсотковим ефектом цілком можна самостійно, не вдаючись до допомоги будівельної бригади, якщо проводити весь процес акуратно і не поспішаючи. Однак потрібно пам’ятати, що для того, щоб кімната стала теплою, починати потрібно з заміни вікон на системи зі склопакетами, які не дозволять проникнути холодного повітря в приміщення. Якщо у квартирі або будинку стоять старі рассохшиеся дерев’яні рами, що продуваються всіма вітрами, то утеплення стін пінопластом не допоможе зберегти в житло комфортну температуру під час холодів або вітряну погоду.