Утеплювач для балкона

450

Добрий господар обов’язково намагатиметься перетворити балкон у своїй квартирі в максимально функціональний, приміщення. Зрозуміло, що так як балкон безпосередньо контактує з вулицею, то головною проблемою, крім скління, стає його термоізоляція. Якщо походити цього питання серйозно, планування таких заходів слід починати з вивчення характеристик, а потім і правильного вибору утеплювальних матеріалів.

Утеплювач для балкона

Вибираючи утеплювач для балкона, потрібно в першу чергу враховувати середню зимову температуру регіону проживання. Але, крім цього, перед покупкою обов’язково порівнюють декілька різних варіантів, зіставляючи їх експлуатаційні можливості і ступінь безпеки для людини.

У пропонованій таблиці представлені основні характеристики більшості будівельних і утеплювальних матеріалів, які можуть використовуються при перетворенні балкона в додаткову корисну площу квартири.

Матеріали Коефіцієнт теплопровідності, Вт/м×°С Щільність, кг/м3. Діапазон робочих температур, °С Паропроникність, мг/(м×год×Па)
Пінополіуретан 0,025 40-60 Від -100 до +150 0,04-0,05
Екструдований пінополістирол 0,05 30-45 Від — 50 до +75 0,015
Пінополіетилен 0,045 35 Від -60 до +90 0,001
Пінопласт 0,03 40-125 Від -50 до +75 0,23
Кам’яна вата 0,047 35-150 Від -60 до +180 0,53
Скловата 0,056 15-100 Від -60 до +480 0,53
Залізобетон 2,04 2500 0,03
Порожниста цегла 0,58 1400 0,16
Дерево (поперек волокон) 0,18 40-50 0,06

«Сухі» цифри вже можуть сказати багато про що, але все ж необхідно більш пильно розглянути найбільш часто застосовуються утеплювачі. А для початку буде корисно розібратися з критеріями, яким має відповідати термоізоляційний матеріал для балкона..

Зміст статті

  • 1 Критерії вибору утеплювача
  • 2 Пінополістирол
    • 2.1 Екструдований пінополістирол
      • 2.1.1 Відео: приклад утеплення балкона екструдованим пінополістиролом
    • 2.2 Звичайний пінопласт
  • 3 Мінеральна вата
    • 3.1 Скловата
    • 3.2 Базальтова (кам’яна) вата
    • 3.3 Шлаковата
  • 4 Керамзит
  • 5 Напилюваний пінополіуретан
  • 6 Відео: комплексний підхід до утеплення стандартного балкона багатоповерхівки

Критерії вибору утеплювача

Так як утеплятися буде зовсім неопалюване приміщення, що не має товстих стін, потрібно передбачити такі якості термоізоляційного матеріалу:

  • Він повинен мати низьку теплопровідність це допоможе зберегти тепло, що надходить на балкон з опалювальних приміщень або від обігрівальних приладів, не дозволяючи йому швидко залишити приміщення.

Природно, чим нижче буде показник теплопровідності, тим ефективніше термоізоляція.

  • Показник теплопровідності безпосередньо залежить від щільності якщо вона висока, то, значить, про хороших показниках термоізоляції можна тільки мріяти. Якщо ж утеплювач має пористу структуру будови, то низька теплопровідність буде забезпечена.
  • Необхідно вибирати утеплювач з низькою паропроникністю або, якщо по-іншому сказати, схильністю до гігроскопічності, так як будь-який просочений вологою матеріал втрачає свої водовідштовхувальні якості.
  • Утеплювач повинен бути негорючим або ж, принаймні, самозатухаючим. На упаковці горючість утеплювача проставляється позначеннями від П1 до Г4. Цифра «1» означає мінімальну, а «4» сильну горючість матеріалу.

Крім цього важливо звернути увагу на димоутворення палаючого утеплювача. Цей показник маркується позначеннями від Д1 до Д3.

Ще одним важливим параметром з розряду пожежної безпеки є швидкість поширення полум’я вогнища. На упаковці утеплювача ця характеристика може позначатися буквами і цифрами, від РП1 до РП4. РП1 означає, що матеріал не стане переносником вогню, а РП4 говорить про швидке розповсюдження полум’я після займання.

Правильно вибраний за цими критеріями матеріал, можливо, збереже життя і здоров’я мешканців квартири, якщо раптом станеться займання.

  • Екологічна чистота матеріалу не менш важлива для здоров’я проживаючих у квартирі людей. Багато сучасні утеплювачі з часом починають виділяти шкідливі для людини речовини, які можуть викликати різні захворювання.
  • Довговічність матеріалу вплине на час експлуатації утепленого балкону, без ремонту. Потрібно враховувати, що деякі з утеплювачів мають властивість з часом розкладатися.
  • Необхідно враховувати складність монтажу матеріалу – технологія проведення утеплення може істотно розрізнятися. Бажано вибрати такий варіант, який буде простіше втілити в життя, особливо, якщо монтаж планується проводити самостійно.

Звукоізолюючі якості утеплювача теж будуть незайвими, так як допоможуть захистити квартиру від вуличного або дворового шуму.

Найбільш часто використовувані матеріали для утеплення різних частин балкона це мінеральна вата і пінополістирол в тій чи іншій модифікації, пенофлекс, керамзит та інші.

Пінополістирол

Напевно, найпопулярнішим термоізоляційним матеріалом в останні десятиліття є пінополістирол, або, як частіше його називають у побуті – пінопласт. Їм утеплюють балкони і квартири, дахи і стіни будинків, як зовні, так і зсередини. Однак, чи так він хороший для таких цілей? Щоб дізнатися це, необхідно розглянути його характеристики пильніше, так ка матеріал, крім численних позитивних якостей, має і свої значні «мінуси».

Утеплювач для балкона

Пінополістирол — один з найпопулярніших утеплювачів

Пінополістирол може бути звичайним спіненим і екструдованим. Характеристики цих типів розрізняються між собою, тому не варто думати, що це практично одне і те ж.

Екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол позначають буквами ЕППС і ХРЅ. Відрізняється він від звичайного пінопласту технологією виготовлення, яка багато в чому і визначає деякі його якості.

Утеплювач для балкона

Панелям екструдованого пінополістиролу зазвичай надається певний відтінок

До його позитивних характерним особливостям ставляться:

  • Низьке водопоглинання, яке дозволяє матеріалу залишатися практично завжди сухим, а значить, це якість не дозволить втратити йому своє основне призначення зберігати тепло в приміщенні.
  • Низька теплопровідність правильно змонтованого екструдованого пінополістиролу дасть приміщенню балкона хороший захист від холоду. Навіть при температурі за стінами будинку в — 25 градусів, теплопровідність складає всього 0,05 Вт/м×°С.
Утеплювач для балкона

Утеплення балкона панелями екструдованого пінополістиролу

  • Невелика питома вага матеріалу полегшує його монтаж і підйом на висоту будівлі. Щільність екструдованого пінополістиролу становить від 35 до 45 кг/м3.
  • Стійкість до стиснення і деформацій ЕППС – набагато вище, ніж звичайного пінопласту, і він відмінно підходить для утеплення підлоги. Зусилля при лінійній деформації на 10% становить близько 0,250,4 МПа, а межа міцності на вигин – від 0,4 до 1 МПа.
  • Стійкість до розчинників неорганічного походження, таких, як луги, кислоти та солі, дозволяє використовувати для фарбування цього матеріалу фарби, виготовлені на водній основі.
  • Матеріалу властива висока довговічність – термін експлуатації може обчислюватися в 50 і більше років, природно, при правильному монтажі і закриття пінополістиролу від ультрафіолетових променів обшивкою або фарбувальними сумішами.
  • У закритому стані пінополістирол майже нетоксичний і в процесі експлуатації не виділяє шкідливих речовин, тому без впливу на нього окремих факторів, він повністю безпечний.

До «мінусів» екструдованого пінополістиролу відносять наступні недоліки:

  • Пінополістирол недостатньо стійкий до високих температур і їх різких стрибків – верхня межа, при якому він може втратити свої задані форми та експлуатаційні характеристики – всього близько 75 градусів.
Утеплювач для балкона

Хоч і не активно, але екструдований пінополістирол все ж може горіти

  • Його маркування зазвичай — Г3 та Г4. У матеріалах класу Г3 присутні добавки антипіренів, і це збільшує вартість утеплювача. Якщо ж на упаковці стоїть позначення Г4, то цей пінополістирол має досить високу ступінь горючості і вважається утеплювачем економ-категорії. Згораючи, пінополістирол дає сильне задимлення, причому продукти згоряння дуже токсичні, так як включають пари формальдегіду та інших небезпечних для здоров’я і життя речовин.
  • Матеріал має низьку паропровідність, тобто він не є дихаючим. Тому в приміщеннях, які їм утеплені, необхідно обов’язково влаштовувати хорошу вентиляцію.
  • Ще одним мінусом можна вважати низьку стійкість до клеїв і розчинників, виготовлений на органічній основі. Це якість необхідно враховувати, вибираючи склади для монтажу утеплювача. Полістирол може плавитися і розчинятися від зіткнення з органічними кислотами та спиртами, а також ефірами і гідрофобними розчинниками, тому вони не повинні контактувати з плитами ЕППС. При недотриманні цієї умови пінополістирол може з часом «поплисти», дати усадку, і утеплення зійде нанівець.
Відео: приклад утеплення балкона екструдованим пінополістиролом

Звичайний пінопласт

Найчастіше все-таки для утеплення використовують звичайний пінопласт, так як він має більш низьку ціну. Однак, потрібно пам’ятати і про те, що майже завжди ціна визначає якість матеріалу. Характеристики цього утеплювача багато в чому схожі з екструдованим пінополістиролом, але у них є і суттєві відмінності.

Утеплювач для балкона

Більш дешевий варіант — панелі звичайного пінополістиролу (пінопласту)

Пінопласт має більш пористу структуру, складається на 98% з повітря і лише на 2% з спіненого полістиролу. Його структура являє собою окремі гранули, що мають розміри від 4 до 15 мм, які склеєні між собою в процесі виготовлення блоків.

Утеплювач для балкона

Гранули пінопласту розсипом

Товщина блоків матеріалу може становити від 20 і навіть до 1000 мм, а розмір плит варіюється звичайно кратно 500 мм: 1000 × 500,1000 × 1000, 2000 × 1000 мм.

До достоїнств звичайного пінопласту відносять такі його якості:

  • Низьку теплопровідність пінопласту можна назвати основним його перевагою над багатьма іншими утеплювачами, в тому числі і над екструдованим пінополістиролом. Зазвичай цей показник знаходиться в районі всього 0,03 Вт/м×°С. Це якість досягається за рахунок надзвичайно пористої структури, яка здатна захистити приміщення від проникнення холоду зовні і зберегти всередині накопичене тепло.
  • Правильно встановлений пенопласт способ захистити балкон від вітру і від проникнення вуличних звуків.
  • Пінопласт майже не гігроскопічний, так як здатний поглинути мінімальну кількість вологи. Це може пояснюватися тим, що гранули, які переважно переважають у загальному обсязі, повністю герметичні і не вбирають воду – вона може тільки просочуватися в невеликі канали між ними.
Утеплювач для балкона

Панелі пінопласту між лагів і направляючими решетування на балконі

  • Простота монтажу і легкість підйому матеріалу на будь-який поверх будівлі. Пінопласт легко встановлюється і закріплюється на будь-якій поверхні, його легко різати і підганяти під потрібні розміри.
  • При звичайній обробці (без використання термічного різання) цей матеріал не виділяє ніяких запахів та шкідливих речовин, тому для працюючого з ним не потрібні засобів захисту.
  • Пінопласт, так само, як і екструдований пінополістирол стійкий до агресивного лужної та кислотної середовищі, цементу, вапна і гіпсу, солей і до фарб на водній основі.

До негативних якостей пінопласту можна віднести:

  • Низьку стійкість до займання. Найчастіше такий пінопласт маркується, як горючий матеріал — Г4. Рідше йому встановлюють слабку горючість Г3 – у цьому випадку утеплювач коштує дорожче, так як при їх виготовленні використовувалися антипірени. Якщо ж на упаковці взагалі не проставлено позначення горючості, або ж матеріал позначений, як повністю негорючий (чому вірити не можна), то не варто купувати такий пінопласт, так як невідомо, чого від нього можна очікувати.
Утеплювач для балкона

Горів пінопласт представляє надзвичайно високу небезпеку

При горінні пенопласт плавится і стікає, виділяючи дуже небезпечні для людини гази, які здатні викликати хімічний і термічний опік органів дихальної системи. Крім того, разом з димом в повітря виділяються високотоксичні речовини, які швидко призводять до серйозного отруєння організму.

  • Виготовлений з заводської технології пінопласт повинен без втрати своїх достууыдерживать температуру до + 75 градусів – поріг, як бачите, не дуже високий.
  • Пінопласт з часом починає хімічно розкладатися і виділяти в приміщення значну кількість небезпечних для людини речовин, які здатні проникати навіть через цегляні стіни.
  • Матеріал можна залишати відкритим на тривалий термін, так як ультрафіолетові промені сприяють його швидкому розкладанню.
  • Матеріал піддається впливумногих технічних рідин, таких як скипидар, етиловий спирт, ацетон, бензин та ін Стикаючись з цими речовинами, звичайний пінопласт просто розчиняється в них.
  • Пінопласт, на відміну від екструдованого пінополістиролу, важко назвати особливо міцним матеріалом, тому, якщо їм утеплюють підлогу, то для нього потрібно додаткове укріплення у вигляді дерев’яних лаг або бетонної стяжки. Закріплений на стіні, а потім обшитий декоративним матеріалом, такий утеплювач повинен прослужити без втрати теплоізолюючих якостей близько 15 ÷ 20 років.

Мінеральна вата

Другим попопулярності утеплювачем для приміщення балкона є мінеральна вата, яка володіє відмінними теплоізоляційними якостями. Існує кілька типів цього матеріалу, виготовленого на різній основі сировинної, і вони декілька розрізняються між собою за деякими технічними характеристиками.

Утеплювач для балкона

Один з кращих термоизоляторов — мінеральна вата

Найменування параметрів Шлаковата Скловата Кам’яна вата
Гранична температура застосування, °С до 250 від -60 до +450 до 1000
Середній діаметр волокна, мкм від 4 до 12 від 5 до 15 від 4 до 12
Гігроскопічність матеріалу за 24 години (не більше),% 1,9 1,7 0,095
Колючість так так немає
Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(м×°С) 0,46-0,48 0,038 -0,046 0,035-0,042
Коефіцієнт звукопоглинання від 0,75 до 0,82 від 0,8 до 92 від 0,75 до 95
Наявність сполучного, % від 2,5 до 10 від 2,5 до 10 від 2,5 до 10
Горючість матеріалу НГ — негорючі НГ — негорючі НГ — негорючі
Теплоємність, Дж/кг×°С 1000 1050 1050
Вібростійкість немає немає немає
Пружність, % немає даних немає даних 75
Температура спікання, °З 250-300 450-500 600
Довжина волокон, мм 16 15-50 16
Хімічна стійкість (втрата ваги), % у воді 7,8 6,2 4,5
Хімічна стійкість (втрата ваги), % в лужному середовищі 7 6 6,4
Хімічна стійкість (втрата ваги), % в кислотному середовищі 68,7 38,9 24

Отже, мінеральна вата володіє наступними позитивними якостями, які зумовлюють її зручність для утеплення балконів і лоджій:

  • Низька теплопровідність – мінвата створює відмінну перешкоду проникненню холоду або спеки.
  • Матеріал має досить міцний і одночасно – пластичну і пружну структуру.
  • При монтажі і в період експлуатації утеплювач абсолютно не токсичний.
  • Мінеральна вата володіє не тільки відмінною теплоізоляцією, але і добре захищає приміщення від сторонніх шумів.
  • Будь-яка мінеральна вата має маркування НГ, тобто матеріал не горючий.
  • Матеріал практично не схильний до деструктивного впливу хімічних речовин.
  • Мінеральна вата випускається в рулонному варіанті або у вигляді плит, що додає зручності при монтажі.

До загальним негативним якостям мінеральної вати відносять:

  • Гігроскопічність – вона може у деяких типів мінвати бути не надто високою, але все одно зажадає при монтажі покриття гидропароизоляционным матеріалом.
  • Колючість матеріалу, що доставляє незручність при монтажі і потребує застосування засобів захисту шкіри та органів дихання. Винятком є кам’яна вата.

Інші достоїнства і недоліки, характерні для кожного типу мінеральної вати, краще розглянути окремо, так як вони дещо різняться.

Скловата

Скловата складається з волокон, виготовлених з піску або бою скла, які расплавлены при температурі 1450 ÷ 1500 градусів. Волокна мають товщину всього 5 ÷ 15 мкм і завдовжки в 15 ÷ 50 мм саме вони роблять цей утеплювач пружним і міцним.

Утеплювач для балкона

Скловата — добротний утеплювач, але укладання вимагає особливих заходів обережності

Скловата володіє відмінною стійкістю до хімічних впливів, а також до розвитку в її структурі будь-яких форм біологічного життя. При правильному монтажі вона не схильна до гниття, а крім цього в ній не селяться миші і щури, що дуже важливо для балконів, розташованих на першому поверсі.

Утеплювач для балкона

Скловата в системі утеплення балкона

Недоліком, який проявляється при монтажі цього утеплювача, є ламкість тендітних волокон. Уламки мають гострі краї, тому вони легко проникають через тонку тканину одягу, можуть воткнуться в шкіру, потрапити в очі, а також їх легко можна вдихнути, що викличе ураження дихальних шляхів.

Щоб уникнути цих неприємностей, до роботи по утепленню потрібно ретельно підготуватися, придбавши одяг з щільного матеріалу, рукавички або рукавиці, захисні окуляри і респіратор. Слід знати і те, що після завершення монтажу скловати, використану одяг та рукавиці доведеться викинути, так як відчистити їх не вдасться.

Базальтова (кам’яна) вата

Кам’яну вату виготовляють з габро-базальтової і подібним їй групам мінералів. Утеплювач має низьку теплопровідність і відмінну стійкість до високих температур. Волокна кам’яної вати здатні витримати температуру до 800 ÷ 1000 градусів, але сполучні суміші розраховані лише на температуру до 200÷250 градусів, тому при їх згорянні, кам’яні волокна розпадаються. Втім, для умов балкона це визначального значення не має.

Утеплювач для балкона

Кам’яна вата — практично немає недоліків

З цим типом вати легко працювати, так як вона не має ламкого волокон, тому безпечна для шкіри, очей і дихальних шляхів.

Кам’яна вата є «дихаючим» матеріалом, що буває особливо важливо при утепленні зовнішніх стін.

Цей матеріал цілком можна назвати екологічно чистим, так як він не містить і не виділяє шкідливих для організму людини речовин.

Утеплювач для балкона

Стіни балкона, утеплені кам’яної мінватою

Саме базальтовий утеплювач повною мірою відповідає назві «мінеральна вата», і його можна назвати найкращим варіантом для утеплення балкона. Тим більше що сьогодні виробляється кам’яна вата з фольгованим шаром, який посилює утеплювальний ефект.

Шлаковата

Шлаковату виготовляють з доменних шлаків. Вона має досить високу гігроскопічність, тобто легко вбирає вологу, що призводить до швидкої втрати первинних утеплювальних якостей.

Волокна шлаковати не настільки ламкі, як у скловати, але ефект шпильки присутня, тому її монтаж також слід здійснювати у відповідній екіпіровці.

Утеплювач для балкона

Від використання шлаковати в умовах квартири краще відмовитися

Ще один значний мінус – доменний шлак далеко не завжди відрізняється екологічною чистотою, передаючи цей «шлейф» і матеріалів на своїй основі. Все це говорить про те, що використовувати шлаковату для утеплення житлових приміщень все ж не варто.

Керамзит

Керамзит це насипний матеріал, який відмінно підійде для утеплення підлоги на балконі. Він володіє чудовими якостями, і основне з них абсолютна екологічна чистота утеплювача. Його виготовляють з легкоплавких порід глини шляхом їх очищення, ретельного перемішування, формування і швидкого випалу при високих температурах, що досягають 1250 ÷ 1300 градусів.

Утеплювач для балкона

Керамзит різних фракцій

Дана таблиця цифрами розповість про характеристики матеріалу:

Показники Розмір фракції
10-20 мм 5-10 мм 0-5 мм
Насипна щільність, кг/м3 280-370 300-400 500-700
Міцність при тиску, Н/мм2 (МПа) 1,0-1,8 1,2-2,0 3,0-4,0
Морозостійкість 20 циклів, втрата маси гравію % 0,4-0,2 0,2-1,2 Не регламентується
Теплопровідність Вт/м×°С 0,0912 0,0912 0,1099
Водопоглинання, % 10 — 15 15 — 20 до 25

Але, щоб зрозуміти, наскільки він підходить для утеплювальних операцій на балконі, слід розглянути всі його якості докладніше.

Керамзит проводиться у вигляді гранул різного розміру – це можуть бути окатиші розміром до 40 мм або більше дрібної фракції – аж до керамзитового піску. Матеріал легкий і міцний, вологостійкий, що дуже важливо для підлоги на балконі, має низьку теплопровідність і хороші звукоізолюючі властивості. Керамзит довговічний, він може експлуатуватися хоч сто років, не втрачаючи своїх позитивних якостей.

Його легкий вага не обтяжить конструкцію балкона, а об’ємні мішки з утеплювачем без праці можна підняти на вищий поверх. Крім цього, він легко розподіляється поповерхні основи за допомогою граблів або звичайною дерев’яною швабри.

Щоб зберегти підлогу на балконі від вологи, рекомендовано першим шаром викласти саме керамзит, так як навіть при виникненні конденсату від перепаду температур на підставі балкона, керамзитовий шар не дозволить йому проникнути в покладений вище утеплювач.

Існує кілька способів утеплення підлоги на балконі керамзитом. Матеріал можна використовувати як в якості єдиного термоізолятору, так і в комплексі з іншими матеріалами.

  • Перший спосіб полягає в засипці керамзиту на підготовлену поверхню між лад, і закриття цього утеплювального шару мостини або товстою фанерою.
Утеплювач для балкона

Суха засипка керамзиту між лад до підлоги

  • Інший варіант це ретельно вирівнюється керамзитобетон, що укладається між дерев’яних брусків-лад. Після його застигання, утеплення можна посилити екструдованим пінополістиролом або іншим утеплювачем, наростивши лаги на потрібну висоту.
Утеплювач для балкона

Керамзит часто для більшої стабільності шару змішують з цементним розчином

  • Третім варіантом може стати насипний пол, який часто по-іншому називають «сухою стяжкою». Це виконується за допомогою керамзиту дрібної фракції і гипсоволоконних плит.
Утеплювач для балкона

Дрібний керамзит — основний утеплюючий елемент «сухий стяжки»

Детальну інформацію про устрій утепленої підлоги за технологією «сухого стягування» можна дізнатися, звернувшись до спеціальної статті порталу, пройшовши за посиланням:

Напилюваний пінополіуретан

Останнім часом багато господарі вдаються до нового, сучасного способу утеплити балкон – напилення на стіни пінополіуретану. Це надзвичайно зручно так як процес його нанесення займає всього лише один день. Єдиний недолік цього методу утеплення полягає в тому, що його практично неможливо провести самостійно, так як для нанесення рідкого полістиролу матеріалу на стіни потрібно спеціальне обладнання і спорядження, практичні навички. А вартість таких послуг залишається досить високою.

Утеплювач для балкона

Завдяки дрібнопористою структурою, у пінополіуретану — відмінні якості утеплювальні

Напилюваний пінополіуретан має солідну кількість достоїнств. І першим з них є те, що після створення такого шару можна не думати про додаткові утеплювачі – прямо поверх нього після висихання можна монтувати декоративну обробку.

Завдяки утеплительным якостей, швидкості, надійності і однорідності нанесення, пінополіуретан можна назвати найефективнішим способом і утеплити, і звукоізольованому балкон:

  • При напиленні пенополиуретана поверхні стін, підлоги і стелі створюється монолітне безшовне покриття, яке перекриває абсолютно всі містки холоду, цілком можливі при укладанні інших термоізоляційних матеріалів. Балкон перетворюється в своєрідний термос, який в зимовий період зберігає всередині тепло, а влітку – прохолоду.
Утеплювач для балкона

Балкон, утеплений напиленим пінополіуретаном

  • Теплоізоляційні якості цього матеріалу залежать від товщини напилення, все одно коеффициент теплопроводности – мінімальний, складає всього 0,020÷0,027 Вт/м×°С. Цей супер-показник досягається за рахунок унікальної мелкоячеистой, заповненої повітрям структури матеріалу. Навіть самий невеликий шар напиленого пінополіуретану здатний дати ефект набагато більш товстих прошарків інших матеріалів.

Для порівняння товщини можна звернутися до даної схеми. На ній добре видно, якою товщиною повинен бути покладені різні матеріали, щоб добитися однакової ефективності теплоізоляції приміщення.

Утеплювач для балкона

Порівняння термоізоляційних якостей різних матеріалів

  • Така термоізоляція має дуже широкий температурний експлуатаційний діапазон – без шкоди для своїх якостей і для здоров’я людини від — 150 до + 150 градусів.
  • Щоб справити напилення пенополиуретана будь-які поверхні, їх не потрібно ніяк особливо готувати кріпити решетування, створювати гідроізоляцію і т. п.
  • Утеплювач володіє високою стійкістю до хімічного впливу, не є живильним середовищем для якихось форм життя.
  • Захищені від ультрафіолетових променів, пінополіуретан не розкладається на складові. і зберігає всі свої термоізоляційні якості і фізичні характеристики 50 і більше років.
Утеплювач для балкона

Назвати пінополіуретан абсолютно негорючим матеріалом, на жаль, не виходить

  • Не можна забути і про такому важливому якості, як горючість матеріалу. В його характеристиках часто можна зустріти позначення Г1 і НГ, але, на жаль, це не цілком відповідає дійсності. При тривалому впливі відкритого полум’я пінополіуретан може загорітися, а продукти горіння також становлять небезпеку для здоров’я людини. Тим не менш, зажаробезопасности він «на голову вище» пінополістиролу будь-якого типу.

Докладніше про технології утеплення за допомогою пінополіуретану можна дізнатися зі статті, розміщеної на сторінках нашого порталу

Існують і інші термоізоляційні матеріали, як виготовлені за сучасними технологіями, так і перевірені вже десятками років. Так, утеплення балкона практично ніколи не обходиться без використання тонкого рулонного матеріалу – спіненого поліетилену з одно або навіть двостороннім фольгуванням (наприклад, пінофол).

Утеплювач для балкона

Рулон фольгованого пінополіетилену — пінофол

Який би тип основного утеплювача не застосовувався, поверх нього рекомендується укласти для більшого ефекту шар пінофол, який крім того, що сам має пористу структуру, ще й має властивість відбивати теплові потоки назад, у бік приміщення (це було наочно показано в наведеному вище відеоролику). У ряді випадків, коли занадто сильне утеплення не потрібно, такий матеріал може виступати навіть в ролі основного термоізолятору. Детальніше про характеристики та про використання рулонних фольгованих утеплювачів можна дізнатися у відповідній публікації порталу.

Утеплювач для балкона

Пенофол може застосовуватися в якості як додаткового, так і основного утеплювача

Утеплювачі, про які було згадано у статті, є найпопулярнішими з продаються в будівельних магазинах і пропонованих будівельними компаніями, що займаються утеплительными роботами. Щоб зупинитися на одному з них або скласти комплекс з декількох матеріалів, потрібно уважно вивчити не тільки їх переваги, але і негативні якості, щоб уберегти сім’ю від можливих негативних наслідків.

І на завершення – досить докладний відеосюжет про утеплення балкона, який також допоможе розібратися з вибором термоізоляційних матеріалів:

Відео: комплексний підхід до утеплення стандартного балкона багатоповерхівки