Вибираємо дизайн спальні. Вибираємо стиль, розставляємо меблі, налаштовуємо дизайн спальні

223

Як правильно вибрати колір

Дуже важливим пунктом при оформленні невеликих спалень є вибір кольору. Так як від цього залежить візуальне відчуття простору. Тому варто приділити увагу світлим відтінкам, які допомагають збільшити приміщення, розширюючи його.

Красиве оформлення узголів’я ліжка.

Білий колір

Згадайте таку пору року, як зима. Коли ми дивимося на сніг, то швидко заспокоюємося і відчуваємо розслаблення. Також білий колір довгий час вважається символом чистоти. Саме тому в спальній кімнаті, пофарбованої в представлену гаму кольорів, вас не буде мучити безсоння. Однак якщо ви вважаєте, що в такому приміщенні дуже нудно, то буде досить пограти з освітленням, додати кілька гірлянд.

Синій колір

Відтінки синього кольору прекрасно заспокоюють і часто асоціюються з холодом. Тому така палітра буде чудовим варіантом для жарких спалень. Для імпульсивних і енергійних людей ця гамма послужить справжнім розслаблюючим засобом.

Спальня в сірих відтінках.

Зелений колір

Всім відомо, що привести в порядок нервову систему можуть відтінки зеленого кольору: морський, трав’янистий, смарагдовий, салатовий. Для людського ока ця гамма має здатність легкого сприйняття.

Символ життя-це зелений колір, тому він буде відмінно поєднуватися з квітами природи, наприклад, з коричневим або пісочним, а також сірим і бірюзовим.

Білий колір в інтер’єрі розширює простір.

Фіолетовий колір

Згадайте захід сонця. Як все-таки прекрасні відтінки фіолетового на небі. Цей колір обволікає і тягне за собою в дивовижне царство сновидінь. Поєднується він прекрасно з зеленим, рожевим і жовтим. А особлива гармонія виникає при поєднанні з кремовими тонами.

Сірий колір

Цей відтінок є самим нейтральним, універсальним, спокійним. Він не тисне і не з’їдає простір. Сірий колір рекомендується взяти за основу для яскравих елементів кімнату. Така палітра підійде до будь-якого стилю, інтер’єру.

Жовтий колір

Жовтий колір – це колір сонця і тепла. Тому його використовують в холодних північних кімнатах. Наповнити вашу спальню світлом можуть пісочні, золотисті і лимонні відтінки. За допомогою такої палітри ви підніміть собі настрій, додасте в життя радість. Жовтий чудово поєднується з фіолетовим, білим і зеленим кольорами.

Оформлення витягнутої спальні.

Спальня в світлих тонах

Тренд останніх років – створення інтер’єру спальня в світлих відтінках. В якості базового кольору вибираються білий, світло-сірий або бежевий. Вони відмінно поєднуються з іншими яскравими квітами, наприклад, блакитним, синім, зеленим, рожевим та ін.

Темні меблі коричневого кольору з фактурою дерева добре гармонує зі світлими стінами, надає контраст.

Текстиль з натуральних тканин, таких як льон або бавовна, прекрасно доповнять інтер’єр.

Дизайн спальні в світлих тонах рекомендується для кімнат невеликої площі, а також там, де відчувається недолік природного освітлення.

Спальня в темних тонах

Темні відтінки в дизайні спальні надають їй настрій благородства, вишуканості і ексклюзивності, а також інтимності. Для реалізації необхідно залучення професіонала дизайнера, інакше є ризик зробити критичні помилки.

Темний колір стін не підійде для маленьких спалень. І без того малий простір візуально стане ще менше.

На відміну від світлого інтер’єру, темний більш практичний. Можливі забруднення і плями не будуть кидатися в очі. Також в приглушених тонах набагато легше заховати такі непотрібні елементи як дроти, кріплення полиць, радіатори опалення та ін.

Вибір стилю спальної кімнати

Визначитися зі стилем для спальні може бути досить важко. Далі будуть наведені основні особливості деяких з них.

Мінімалізм

  • спокійні, теплі тони, але можна поєднувати такі кольори, як білий і сірий, бежевий і бузковий;
  • невелика кількість меблів;
  • вбудовані шафи і невеликі тумбочки простої форми;
  • дзеркала і світильники, вмонтовані в стіну;
  • жалюзі або найпростіші штори на вікнах;
  • широке ліжко лаконічної форми з дерев’яним узголів’ям;
  • якщо є бажання і дозволяє простір, можна поставити великі вазони з рослинами.

гнучкий мінімалізм

Універсальний і підходить для дизайну спальні будь-якого розміру. Стать, вік мешканців також не має значення, якщо вони тяжіють до зменшення химерності, надмірностей в інтер’єрі. Проста сувора меблі, непомітний текстиль, відсутність зайвих предметів зроблять кімнату просторою і затишною, а обрана колірна гамма, один-два яскравих акценту будуть відображати характер господарів.

Мінімалізм-напрямок досить гнучке. Якщо обстановка набридла, то досить зробити перестановку, змінити аксесуари, і простір заграє по-новому.

Модерн

  • інтер’єр представлений декількома основними кольорами і невеликою кількістю елементів декор;
  • м’яке розсіяне світло;
  • оштукатурені або пофарбовані стіни, іноді нейтральні шпалери без великого малюнка або яскравого візерунка;
  • однотонний лінолеум або ламінат на підлозі темного відтінку або з ефектом відбілювання. Можна постелити килим, але без густого ворсу;
  • ліжко з великим дерев’яним узголів’ям, на ній робиться основний акцент;
  • тумбочки на низьких ніжках або невеликий журнальний столик;
  • масивна шафа або шафа-купе з вітражними дверима;
  • аксесуари, які підходять під тон стін і підлоги.

Скандинавський стиль

  • основний колір-білий;
  • білий розбавляють яскравими квітами в постільних приналежностях, світильниках, картинах і аксесуарах;
  • широке ліжко, приліжкові тумбочки, торшери, шафа;
  • прикрасити кімнату можна будь-якими предметами: подушками, покривалами з орнаментом, рослинами, виробами ручної роботи.

Хай-тек

  • практично немає декору;
  • найпростіший інтер’єр спальні;
  • чіткий контраст між кольорами різної яскравості і насиченості;
  • використання холодних відтінків: білий, чорний, сірий, коричневий. Для акцентів частіше застосовують червоний або бордовий;
  • переважання ліній і геометричних фігур;
  • мінімум меблів;
  • хороше освітлення;
  • основні матеріали – пластик, скло, метал;
  • прості штори або жалюзі;
  • ліжко суворої геометричної форми, можна з підсвічуванням;
  • шафа, бажано вбудований в стіну;
  • можна додати журнальний столик.

Лофт

  • спальня обов’язково огороджується стінами чи хоча б перегородками, при достатній висоті стелі можна взагалі винести її на другий ярус;
  • одна зі стін залишається необробленої (бетонної або цегляної), а інші пофарбовані в яскраві однотонні кольори;
  • можна додати невеликий камін;
  • для візуального розширення простору використовується панорамне вікно або шафа-купе з великим дзеркалом на дверцятах;
  • в якості декору можна додати квіти і подушки, які не будуть виділятися з загальної стилістики лофту.

Пряна атмосфера етно

Предмети етно-стилю дозволяють висловити свою індивідуальність і підкреслити сферу інтересів або етнічну приналежність. При цьому, щоб привнести пряний дух гавайського, марроканського або індійського стилю, зовсім не потрібно цілком переробляти кімнату.

Досить привнести в інтер’єр кілька характерних предметів меблів (плетених крісел з ротанга або японських футонів), текстилю або елементів декору (статуетки, світильники, розписний посуд), і кімната перетвориться.

Спальня в сучасному стилі універсальна: однотонна обробка і меблювання служить фоном для втілення найсміливіших дизайнерських ідей.

Оформлення старовинними речами

Етнічні мотиви в дизайні краще реалізовувати порційно. Не варто перевантажувати кімнату сувенірами: це не посприяє затишку, а лише додасть їй вигляду музею.

Яскравий слов’янський стиль (російський, український) можна підкреслити вишитими рушниками або покривалами, розписними дерев’яними тарілочками, картинами.

Розпис на стіні

Обіграти спальну кімнату в японській стилістиці допоможуть низькі чайні столики, настінні сувої із зображеннями драконів, журавлів, квітучої сакури, яскраві подушки з контрастною ієрогліфічною вишивкою.

Індійські мотиви в спальні можна реалізувати за допомогоюВізерункових покривал і різнокольорових шовкових подушок, статуеток слонів на приліжкових столиках, торшерів з яскравими абажурами і інкрустованими ніжками.

Індійський стиль оформлення спальні

Африканські мотиви, перш за все, асоціюються з різноманітними племінними масками, високими барабанами, тотемними фігурками та іншими елементами примітивного мистецтва. Натуральні шкури тварин, бивні і скальпи втратили свою актуальність. З міркувань гуманності зараз використовуються не менш красиві штучні хутряні килимки і імітація слонової кістки.

Інтер’єр в африканському стилі

Неокласична спальня

Некласика хороша для тих любителів традицій, які не терплять зайвої помпезності. Цей стиль відмінно впишеться в кімнату будь-якого розміру завдяки своїй стриманості. В обробці стін можна використовувати шпалери з візерунком, але тоді вибрати більш стриману меблі. У сучасному неокласичному інтер’єрі спальні добре виглядає секретер і вишукане трюмо з натурального дерева зі стільчикам, затишку додадуть маленькі подушки.

Дизайн інтер’єру: марина лаптєва

Вінтажний інтер’єр

Вінтаж — великий стиль, який може включати елементи різних і тому виглядати різноманітно. Залежно від тимчасового періоду, який обраний для інтер’єру, потрібно підбирати меблі, аксесуари та обробку. Єдина яскрава відмінна риса-зістареність речей, але не старовину. Предмети повинні відмінно функціонувати і виконувати своє призначення — просто виглядати так, нібито куплені не менше 50 років тому.

Дизайн інтер’єру: дар’я місюра

Спальня в стилі функціоналізм

Спальня в стилі функціоналізм повинна бути простою, але сучасною. Кожен предмет меблів, поставлений в кімнаті, зобов’язаний виконувати відведену йому функцію, а зайвих елементів бажано не використовувати. Первинна функція, а не форма — такий основний принцип сучасного функціоналізму.

Дизайн інтер’єру: діна салахова, bespacestudio

Урбаністичний інтер’єр спальні

Урбаністичний означає «міський», і це визначає риси стилю: функціональність і практичність, предмети меблів зі скла, металу, пластику і деревини, чіткість ліній. Спальня в цьому стилі повинна бути лаконічною, обробка стін простий. Також важливо підібрати однотонний текстиль.

Дизайн інтер’єру: студія vae design&architecture

Спальня в стилі контемпорарі

Контемпорарі — це перш за все комфорт. Для інтер’єру в такому стилі не потрібно купувати велику кількість декору і меблів, шукати зістарені речі-досить простий і зручних меблів з дерева (натурального або штучного), приємних оку відтінків і текстилю, який асоціюється зі зручністю.

Дизайн інтер’єру: студія special-style

Спальня в грецькому стилі

Греція — це еталон смаку і краси, так вважали навіть стародавні жителі. Сьогодні, звичайно, грецький стиль — це не завжди античність і помпезність. Він передбачає білі стіни, бажано з обробкою у вигляді декоративної штукатурки, щоб був помітний рельєф. Дерев’яні меблі та декор з орнаментами доповнять справжню сучасну грецьку спальню.

Дизайн інтер’єру: iladesign

Спальня в романтичному стилі

Романтизм — стиль, який гідно завершить нашу статтю про модні інтер’єрах спалень. Адже ця кімната для більшості передбачає романтичний настрій, легкість і легкість. Основними матеріалами буде дерево (найчастіше горіх, так як володіє природним світлим відтінком), кераміка, натуральні тканини. Спальня в стилі романтизм обов’язково повинна бути з приглушеним світлом, але в пастельних відтінках.

Дизайн інтер’єру: студія chdecoration

Інтер’єр в стилі рустик

Спальня в стилі рустик ідеально підійде любителям натуральних матеріалів в їх природній красі і недбалості. Якщо дерево-то з природними щербинками і візерунками, якщо камінь — то не ідеальної натуральної форми. Рустик в точному перекладі означає» сільський», він ідеально впишеться в спальню заміського котеджу або невеликої дачі.

Дизайн інтер’єру: ольга деревльова і руслан телегін, дизайн-ательє odel

Спальня в стилі шеббі-шик

Багато дизайнерів скажуть, що шеббі-шик — це жіночий стиль. У твердженні дійсно є логіка, адже він передбачає ніжність, світлі відтінки меблів і аксесуарів, рожевий колір і вишукані предмети інтер’єру (наприклад, різьблені канделябри) — загалом, справжній рай для дівчаток.

Дизайн інтер’єру: ірина татарникова

Східний інтер’єр

Схід — справа тонка. Скільки разів ви чули це твердження? напевно, сотні. Але в створенні східного інтер’єру спальні доведеться проявити ту саму «тонкість». Східний стиль ділиться на кілька підстилів, протилежних один одному. Якщо ми говоримо про азію, то це стримана мінімалістичність, а якщо про близький схід — шик і розкіш, велика кількість тканин і золота. Вибирати-вам.

Дизайн інтер’єру: ірина татарникова

Середземноморський стиль спальні

Ключове визначення середземноморського стилю — легкість, тому він якнайкраще підходить для спальні. Основні кольори такого інтер’єру повинні бути натуральними: білий, жовтий, блакитний, зелений, коричневий і їх відтінки. Меблі найчастіше використовується дерев’яна, класичного коричневого кольору або вибілена. У середземноморському стилі змішується декоративність і функціональність, тому ніяких зайвих предметів і аксесуарів зазвичай не потрібно.

Дизайн інтер’єру: студія sweet home design

Поп-арт в оформленні спальні

Нетипове рішення для спальні, але однозначно модне. Зазвичай такий стиль передбачає білі стіни і прикраса їх яскравими плакатами, малюнками. Поп-арт можна назвати бюджетним стилем, так як не потрібно шукати дорогі меблі з натуральних матеріалів — досить проявити креатив і фантазію.

Дизайн інтер’єру: олена булагіна

Ніжний шеббі-шик

Вважається жіночим стилем, в якому поєднуються кілька напрямків: кантрі, прованс, бароко, вінтаж. Оформлення спальні передбачає вибір світлих, ніжних відтінків, старовинних меблів, витончених аксесуарів.

У сучасній інтерпретації «потертого» шику використовується нарочито зістарена обробка, немов вигоріла на сонці, натуральне дерево, різьблення, кування. Меблі не повинна бути в одному дизайні, ансамбль складається з предметів різних епох. Цей прийом надає спальні загадковий, оригінальний вигляд.

Ліжко повинна бути обов’язково з узголів’ям, бажано фігурним, з красивою різьбленням або орнаментом.

Щоб наповнити кімнату домашнім теплом, використовується повітряний текстиль з великою кількістю мережив, оборок, тканини з квітковими принтами, аксесуари, зроблені своїми руками.

90 найбільш вдалих ідей дизайну кухні в хрущовці. Маленька кухня в хрущовці: фото кращих варіантів польоту творчої смислі дизайнера

Змішаний стиль в інтер’єрі спальні

Гламур, лофт відносяться до змішаних (еклектичним) стилям. У першому випадку поряд з вигадливим декором можуть використовуватися прийоми оформлення інтер’єру, характерні для хай-тека. У лофті, навпаки, поряд з текстурою бетону, цегли сусідять елементи розкоші, характерні для класики.

Зупинимося детально на лофті. Спільне між гламуром і лофтом те, що вони зародилися в богемному середовищі. Лофт з’явився в америці, коли творча інтелігенція почала займати будівлі, які раніше використовувалися, як складські приміщення. Звідси особливості лофт.

В сучасних реаліях для спальні використовують елементи даної стилістики. Так на тлі текстур цегли, бетонної стіни можна поставити в кімнаті ліжко в класичному стилі, дзеркало в золоченій рамі. Незважаючи на гадане протиріччя, лофт виглядає стильно.

У цю стилістику органічно впишеться дизайн спальні в сірих тонах.

Стиль гламур

Це, скоріше, не стиль, а образ інтер’єру. Гламурними бувають класика, модерн, арт-деко, лофт. Особливості стилістики-прагнення до розкоші, достатку елементів декору, які прикрашають спальню. У такому інтер’єрі безліч деталей, які роблять його привабливим, на думку господарів.

Характерні деталі гламуру:

  • картини, дзеркала в позолочених рамах;
  • дорогі кришталеві люстри;
  • химерні меблі на різьблених ніжках;
  • різноманітні дорогі предмети декору, вазони;
  • гламурні орнаменти на стінах, підлогах.

Таке ж різноманітність є і в кольоровій палітрі. Гламур не виключає яскравих насичених тонів червоного, синього, бордового, жовтого кольорів. У гламурній спальні все повинно кидатися в очі, говорити про розкіш оздоблення кімнати.

Спальня в стилі лицарського замку

Ваша спальня можеНагадувати кімнату лицаря, відповідно, вибирають текстури, матеріали, характерні для того часу, камінь, натуральне дерево, а в якості декору — лицарські обладунки.

Ліжко в лицарській спальні виготовлена з дерева, найчастіше з балдахіном, який кріпиться на опорах в кутах ложа. Стилізація лицарської спальні не допускає установку шафи-купе в кімнаті, аналогом стане невеликий за розмірами однодверна шафа. Підлогове покриття-імітація каменю, натурального дерева. Для стін підійде штукатурка з грубою текстурою.

У лицарську стилістику впишеться імітація каміна з порталом з дикого каменю.

Історичний стиль

Оригінальне рішення — оформити спальню в історичному стилі. Тут все залежить від уподобань, яку епоху ви хочете продублювати в інтер’єрі своєї спальні. Виходячи з цього, формується концепція дизайну.

Якщо ви хочете зануритися в атмосферу стародавнього риму, вам доведеться використовувати текстури мармуру, стилізацію освітлення під римські світильники. Ліжко оформити у вигляді ложа, що нагадує давньоримський диван (клінію). Використовувати орнаменти та атрибутику відповідної епохи.

Мінімалістичний японський

Спальня в японському стилі поєднує в собі мінімалістичність обстановки і традиційних предметів меблів, декору. Дизайн характеризується бездоганними колірними комбінаціями, строгістю форм, ліній, великою кількістю природних матеріалів, квіткових композицій.

Такий інтер’єр підійде чоловікам і жінкам, яким подобаються прості, зручні меблі, відсутність зайвих деталей, простір, світла колірна гамма.

Освітленню надається велике значення, тому що. Приглушене світло дозволяє створити атмосферу спокою і релаксу. Тому для японської спальні варто підібрати світильники» сендзі», лампи-тотамі, настільні та підлогові лампи з абажурами з бамбука.

Ліжко має бути низьким, простим, без великої кількості подушок. Японці використовують для відпочинку спеціальні підлогові матраци-футони. На ніч їх стелять на підлогу, а вдень скручують і прибирають. Якщо кімната має малі розміри, можна наслідувати приклад японців. Або купити ліжко-татамі без ніжок або з короткими ніжками.

Богемний арт-деко

В стилі арт-деко неймовірно гармонійно поєднані головні риси модерну і неокласики. Шик і помпезність такій спальні надають дорогі оздоблювальні матеріали, благородні тканини, ексклюзивні меблі.

Важливу роль відіграє багатий декор: вироби зі слонової кістки, мармуру, дзеркала з обрамленням з напівкоштовних каменів, антикваріат. При всій химерності дизайну кімната випромінює досконалість і елегантність, обволікає домашнім теплом, дозволяє насолодитися спокоєм.

Яскравим акцентом інтер’єру є ліжко з благородних порід дерева з красивим оздобленням, дорогим постільною білизною.

Колірна гамма вибирається з урахуванням статі і віку господарів без будь-яких обмежень.

Арт-деко підійде для спальні будь – якого розміру, головне-при оформленні невеликих кімнат дотримуватися правил візуального розширення простору.

Спальня в стилі еклектика

Еклектика з’явилася в 18 столітті, і перше, що спадає на думку при згадці цього стилю, — змішання всього. Смак-основа еклектики, в такому інтер’єрі дійсно можна поєднати різноманітні предмети з абсолютно різною історією, але потрібна вміла рука. Як правило, фоном служить нейтральний колір: бежевий, світло-сірий, оливковий. Еклектична спальня сподобається любителям експериментів, але, створюючи її, важливо використовувати близькі один до одного стилі.

Дизайн інтер’єру: марина лаптєва

Природний шале

Спальня в стилі шале – це поєднання простоти і функціональності. В інтер’єрі обов’язково повинні бути присутніми натуральна обробка, дерев’яне ліжко зі вставками шкіри або хутра, ковані предмети побуту, м’який текстиль. Шпалери зазвичай не кліють, а використовують ламінат, вагонку або стінові панелі під дерево.

Рекомендується використовувати виключно природні відтінки: білий, бежевий, коричневий, зелений, бордовий.

Основний фон-колір необробленої, зістареної деревини можна поєднувати з кам’яною або цегляною кладкою, яскравими акцентами. Але робити це потрібно дуже акуратно, щоб спальня виглядала гармонійно.

Стиль шале передбачає приглушене освітлення, тому краще вибрати вантажні світильники з елементами кування, дерев’яні торшери з лляними абажурами.

Англійський інтер’єр

Так званий british style формувався, починаючи з середніх століть, і, звичайно, за довгі століття зазнав змін. Спальня в англійському стилі — це «острів» затишку і спокою, обов’язковий її атрибут — велике ліжко з незвичайним узголів’ям: кованим, дерев’яним з різьбленням, тканинним, як на фото.

Дизайн інтер’єру: студія special-style

Еко-стиль в інтер’єрі спальні

Спальня в еко-стилі стане центром чистоти і свіжості серед запорошеного міста. Тільки натуральні матеріали, зелені рослини та аксесуари, текстиль з бавовни, льону — еко-інтер’єр сьогодні набирає все більшої популярності.

Дизайн інтер’єру: марина лаптєва

Американський стиль спальні

Кімната в американському стилі поєднує в собі сучасність і комфорт. Найчастіше для обробки стін вибираються світлі тони, а з меблями «грають» на контрасті. Обов’язкова наявність тумбочок і стелажів, куди так зручно покласти книгу або поставити склянку води, а також велика кількість подушок і м’яку ковдру. Якщо дозволяє площа, в інтер’єрі також добре буде виглядати велика шафа і крісло.

Дизайн інтер’єру: студія chdecoration

Затишний кантрі

Відрізняється простотою обстановки, великою кількістю текстилю, натурального дерева, тканин, рослинних візерунків, квіткових принтів. Цей напрямок підійде для жіночої та чоловічої спальні.

Шпалери краще підбирати світлих тонів з дрібним орнаментом.

Використовуючи масивні ковані світильники, громіздку меблі, грубий декор, старовинну зброю можна додати інтер’єру брутальний, мужній вигляд.

Підкреслити витонченість дамських кімнат допоможуть текстиль з красивими рюшами, покривала і подушки з оборками, квіткові композиції, вироби в техніці печворк.

Незвичайний ф’южн

Дана стилістика передбачає навмисний вихід за рамки дозволеного, відсутність будь-яких обмежень. Спальня в стилі ф’южн-це гра відтінків, фактурних матеріалів, меблів різних епох, вінтажного декору.

Основними відтінками є малиновий, зелений, бірюзовий, золотий, срібний. Форма кожного предмета, його розташування в просторі повинні ретельно продумуватися, щоб вони гармонійно вписувалися в загальну картину.

Такий дизайн можна вибрати для будь-якої кімнати, незалежно від статі і віку її господарів. Прекрасний жіночий інтер’єр допоможе створити тепла гамма відтінків, а холодні тони – більш суворі чоловічі апартаменти. Стиль вважається легким і життєрадісним. В обробці, текстилі допускається комбінування різних візерунків, принтів, прикрас, в декорі – антикваріату, картин, статуеток.

Кухня-їдальня в приватному будинку: секрети зонування і практичні поради по декору. Варіанти дизайну кухні-їдальні суміщеної у вітальні в приватному будинку

Шикарний гранж

Гранж-самобутнє дизайнерське протягом, концепція якого полягає в гармонійному поєднанні простоти і солідності. Презентабельність, унікальність дизайну спальні забезпечується за рахунок відкритості простору, симетрії, хорошою освітленості, натуральності матеріалів. В основі цього стилю лежить класика, а саме: витонченість меблів, фактурна обробка, дорогий текстиль.

Гранж підходить для оформлення просторих кімнат. У маленьких навіть при використанні світлих відтінків не вдасться домогтися відчуття простору. А ось за статтю і віком мешканців обмежень немає, так як допускається використання теплих і холодних кольорів. Дизайнери радять вибирати сірі, бежеві, гірчичні, шоколадні, сині тони в оформленні.

Кантрі:

  • основні кольори-бежевий, коричневий, молочний. Акценти розставляються за допомогою інших яскравих тонів;
  • принти-дрібна квіточка, різнокольорові смуги, дрібний горошок – на шпалерах, покривалах і шторах;
  • використання простих і натуральних матеріалів: дерево, камінь, паперові шпалери і т. Д.;
  • скромна, невигадлива меблі з грубого дерева;
  • основний елемент – тканини: килими, покривала, подушки, речі ручної роботи;
  • велика кількість квітів і зелені.

Сільський стиль: спальня з простим і комфортним інтер’єром для цінителів затишку

Спальня в стилі кантрі-це уособлення спокою і домашнього комфорту. Прості ситцевіНаволочки в дрібну квіточку, важкі дерев’яні стільці і миловидні оборки на гардинах відтворюють атмосферу безтурботного дитинства, проведеного в селі.

Стильна спальня

Оформляючи спальню в сільському стилі, потрібно дотримуватися наступних принципів:

  • простота і скромність, відсутність предметів розкоші;
  • природні, непомітні кольори обробки, меблів і текстилю;
  • предмети технічного прогресу (телевізор, кондиціонер) варто заховати або винести за межі кімнати;
  • для прикраси кімнати рясно використовується текстиль ручної роботи: вишивка на подушках, гардинах, шторах, саморобні ганчіркові ляльки.

Сільський стиль в спальні

Ліжко-центральний елемент декору: вона повинна бути масивною і високою. Традиційно, ложе виконується з деревини натурального кольору або пофарбованої в тон решті меблів. Коване узголів’я додасть кімнаті легкий відтінок провансу.

Маленька спальня в сільському стилі

Постільна білизна повинна вписуватися в загальну композицію: варто підібрати комплект в спокійних, природних відтінках або з дрібним квітковим принтом.

Вінтажний стиль в оформленні спальні

Прованс:

  • підвісні світильники або люстра з регулятором освітлення;
  • білий колір і пастельні тони, колірні орнаменти;
  • достаток декору з рослин і квітів, вензелів, різьблених візерунків;
  • масивна, але проста і витончена меблі з натуральних матеріалів;
  • велике ліжко з дерев’яними ніжками і спинками;
  • грубо оштукатурені і пофарбовані стіни або фактурні шпалери з імітацією грубої обробки;
  • старовинна люстра.

У стилях, які припускають велику кількість декору, також потрібно дотримуватися помірності.

Прикрас не повинно бути занадто багато, вони повинні перегукуватися між собою і інтер’єром кімнати.

Сучасна класика:

  • ліпний декор;
  • багата обробка стелі з люстрою в центрі;
  • благородна колірна гамма: кремовий, лимонний, м’ятний, перловий, оливковий, сіро-блакитний, капучино;
  • акценти робляться за допомогою більш насичених кольорів: винного, шоколадного, смарагдового;
  • меблі з натурального дерева. Найчастіше це: парні приліжкові тумби, великий комод, гардеробна шафа, туалетний столик;
  • багатий текстильний декор: штори з кантами і подхватами, килими ручної роботи, покривала з воланами.
  • парні елементи: бра, приліжкові тумби, декоративні панно.

Потрібно використовувати щільні натуральні тканини з матовим блиском або складними малюнками;

Оздоблення стін

При фарбуванні можна вибрати один основний колір і один-два акцентних

Штукатурка

  • декоративна штукатурка не вимагає підготовки стін до нанесення, приховує недоліки поверхні, допомагає створити індивідуальний дизайн, стійка до вигорання і пошкоджень.
  • фактурна. B складі такої штукатурки присутні частинки деревної фракції, частинок слюди і маленьких каменів, що надає обсяг і фактуру. Головне-правильно підібрати відтінок.
  • структурна. Таке покриття має в своєму складі кварцові частинки. Вона не дуже об’ємна, але здатна створити ефект обсягу при правильному нанесенні.
  • венеціанська. Створює імітацію натурального мармуру за рахунок дрібних частинок цього каменю, що входить до складу штукатурки. B нанесенні венеціанська штукатурка найскладніша, але здатна створити гарне і довговічне покриття.
  • оздоблення каменем. Декоративний камінь набагато легше натурального, має довгий термін експлуатації, безпечний. Зазвичай їм виділяють лише частину кімнати. Він створює сувору атмосферу і прекрасно поєднується з іншими оздоблювальними матеріалами. Декоративний камінь може бути оброблений під цеглу, граніт, мармур і так далі.
  • обробка деревом. Натуральна деревина створить в кімнаті затишок, допоможе додатково утеплити і звукоізолювати. Екологічність і довговічність такого покриття, дуже важлива для спальної кімнати. Дерево варто додатково обробити від вологи і шкідників лаковими покриттями. Дерев’яне покриття створить особливий мікроклімат і аромат в спальній кімнаті, що сприяє здоровому сну.
  • коркове покриття. Його виробляють у вигляді полотен з тирси і кори коркового дерева. Натуральний склад, легкий монтаж, тепло і звукоізоляція роблять таку обробку прекрасним варіантом покриття стін в спальні. Коркове покриття легко вбирає вологу і деформується, a також має високу вартість, тому не кожен зважиться на використання такого матеріалу.
  • декоративні панелі. Вони можуть імітувати дерево або камінь, a так само прикрашені красивими візерунками і малюнками. Легко монтуються і приховують недоліки поверхні, але при цьому абсолютно не пропускають повітря, що не дуже підходить для спальної кімнати. Декоративні панелі можна використовувати для декорації і поєднувати з іншими покриттями.

Фарба

Підійде фарба на водній основі: вона не має запаху, стійка до механічних пошкоджень і вигоряння. B фарбу можна додати будь-який колір і підібрати будь-яке колірне рішення, a також c легкістю перефарбувати, при цьому оновити колір і інтер’єр. Такий недорогий варіант обробки стін має тільки один недолік-він не зможе приховати нерівність поверхонь.

Шпалери та інтер’єри спалень

  • паперові. Найпростіший і бюджетний варіант. Великий вибір кольорів і простота обклеювання, a також недорога ціна — їх головні переваги. Вони екологічні і повітропроникні, але швидко вигоряють на сонці і втрачають свій зовнішній вигляд.
  • вінілові. Вони бувають на паперовій або флізеліновій основі, c поверхневим покриттям пвх, за рахунок цього вони легко піддаються чищенню. Щільний матеріал допомагає приховати недоліки стін. Обклеювати ними легко, покриття тримається довго. Але таке покриття погано пропускає повітря, тому для спальні не найкращий варіант.
  • флізелінові. Висока міцність, еластичність, яка допоможе приховати нерівності і недоліки стін, є перевагами таких шпалер. Їх можна перефарбовувати кілька разів, при цьому легко і просто змінюючи обстановку в спальні. З мінусів-висока ціна.
  • текстильні. Це найдорожчий і довговічний варіант. Основа y них паперова або флізелінова, a верхній шар з натуральних або штучних тканин.
  • рідкі. Такі шпалери є сумішшю волокон, клею і барвника, тому здатні приховати більшість нерівностей стін, мають гарну повітропроникністю, звуконепроникністю і довговічністю. Наносяться такі шпалери, як звичайна штукатурка.
  • акрилові. Такі шпалери практично не відрізняються від вінілових шпалер. Вони екологічні і довговічні.
  • склошпалери. Основа таких шпалер склотканина, вона легко піддається нанесенню на стіни і довговічна, a так само пожежостійка і екологічна. Це відмінний вибір для людей з алергією і астматиків.

Як вибрати меблі

Вибір меблів для спальні, особливо якщо квадратних метрів в приміщенні небагато, перетворюється на справжню проблему. Як не крути, а без шафи і ліжка в спальні не обійтися. Повноцінний спальний гарнітур з тумбочками і трюмо в невеликій спальні буде виглядати безглуздо. Як дістатися до шафи, якщо на шляху стоїть туалетний столик? відмовтеся від цілісного набору меблів на користь окремих предметів. Меблі (якщо ви не облаштовуєте кімнату в японському стилі) краще вибирати світлих тонів, які не «з’їдають» простір.

Який фундамент вибрати для будинку з газобетону

Приліжкові тумби

Від них краще відмовитися повністю, замінивши навісними полицями. Будьте обережні, розміщуючи полиці над узголів’ям. Дизайн дизайном, а випадково впав з полиці предмет декору може надовго відбити бажання думати про красу інтер’єру, переключивши думки з естетичності на здоров’я.

Світильники

Замість торшерів і стельової люстри краще використовувати вбудовані настінні світильники. Таким чином в кімнаті не з’явиться додаткових захаращують простір елементів, а рівень освітленості можна буде легко відрегулювати.

Ліжко

Навіть якщо ви вибрали класичний дизайн – зверніть увагу на ліжко без ніжок. Чим нижче ваше ложе, тим більше вільного простору залишається над ним, і тим менше ліжко виділяється на загальному тлі. Покривала і елементи конструкції, як і у випадку з шафою, повинні якщо не збігатися з кольором стін, то гармоніювати з ним.

Щоб заощадити зайвих 20-40 сантиметрів, купіть полуторне ліжко (160-180 см) замість подвійного.

Шафа

Найкращим варіантом буде вбудована шафа-купе. Відкриваються дверцята не стануть заважати переміщенню по кімнаті. А дзеркальні дверцята шафи допоможуть візуально розширити спальню. Чим менш помітним він буде на тлі стін – тим краще. ЯкщоПланування передбачає стінну нішу-з неї може вийти ідеальний шафа для одягу.

Вибираємо штори

Яскраве сонце – не завжди бажаний гість в квартирі. Особливо якщо ви намагаєтеся виспатися після напруженого робочого дня.

Штори в класичному інтер’єрі повинні бути складними, багатоярусними, з кистями і гардинами. Для хай-тек інтер’єру більше підійдуть жалюзі в тон стін, а до стилю прованс-легкі напівпрозорі фіранки. У невеликій спальні штори повинні не надто відрізнятися від кольору стін і бути максимально легкими. При виборі штор часто забувають про кріпленнях. Карнизи також повинні бути мінімалістичними і поєднуватися за кольором і формою з меблями.

Хороший варіант для маленької спальні – римські, або рулонні штори, які вдень ховаються під стелею і опускаються тільки на ніч.

Як зробити дизайн своїми руками

При наявності смаку оформити і спроектувати спальню нескладно. Перед початком розробки проекту оцініть кілька прикладів від професійних дизайнерів-це дозволить вам вибрати відповідний стиль. Після цього виміряйте спальню, щоб точно знати, якого розміру предмети меблів вам потрібні, і прикиньте їх зразкове розташування на плані. Наступним кроком буде перегляд каталогів меблів і шпалер, які доступні в магазинах по сусідству, вибір відповідних варіантів і власне ремонт.

Інтер’єр спальні маленького розміру

Вважається, що маленька спаленка – це великий недолік планування. Але навіть з крихітного приміщення можна витягти максимум, якщо правильно його розпланувати.

Дизайн невеликої спальні вимагає максимальної практичності, важливо використовувати в оформленні світлі тони для відчуття простору і легкості

Що важливо враховувати?

  1. стіни. Для них не можна використовувати штукатурку з великим рельєфом. Не рекомендується оформляти приміщення глянцевими матеріалами. Ідеальне рішення для інтер’єру спальні маленьких розмірів-фарба або шпалери.
  2. стеля. Не треба робити його занадто темним. Найрозумніший вихід-пофарбувати стелю і стіни в єдиному світлому відтінку. Так стеля візуально підніметься вгору.
  3. шпалери. А точніше-зонування шпалерами. Якщо завдання-візуально розширити вузьку стіну, то з цим впорається принт з горизонтальною смугою. Вертикальні лінії допоможуть зробити стелю вище. Малюнок на шпалерах ні в якому разі не повинен бути занадто великим. Масивні квіти або птахи «з’їдять» простір. А ось дрібний мільфлер, навпаки, розширить кімнату.
  4. паркет або ламінат. Відмінне рішення для підлоги в крихітній кімнатці. Особливо, якщо розташувати малюнок по діагоналі.
  5. меблі. Ліжко бажано підібрати без ніжок. Тумбочка підійде невелика, компактна, трохи закругленої форми. Шафа навряд чи поміститься, а ось полички або стелажі прекрасно впишуться в інтер’єр. Єдина умова-вони не повинні бути масивними.

Кількість меблів потрібно мінімізувати, можна залишити ліжко і пару тумбочок або столиків.

Проблема невеликих квартир актуальна не тільки у нас, але і за кордоном. Практичні європейці вже знайшли вихід з положення. Вони придумали багато варіантів складних столів, ліжок, шаф-трансформерів. Можна перейняти їх досвід і спробувати заощадити простір таким способом.

Спальня в приватному будинку

Приватний будинок дає великий простір не тільки в плані квадратних метрів. З’являється багато місця для творчої фантазії. Планування в приватних будинках відрізняються від стандартних «хрущовок», «брежневок», «сталінок». Що потрібно врахувати, плануючи дизайн спальні в приватному будинку?

  • вибір місця. Якщо житло складається з двох поверхів, то розташувати місце для сну краще на другому. В одноповерховій будівлі для цієї мети ідеально підійде приміщення з вікнами на південний захід.
  • зонування. Крім величезних особняків є ще крихітні будиночки на 1-2 кімнати. Тоді без поділу кімнати на робочу, гостьову і зону відпочинку не обійтися.
  • дизайн. Вибрати, в якому стилі виконати кімнати, залежить від смаку господаря. Але гармонійніше всього поєднуються з природою навколо приватного будинку відразу кілька видів дизайну: прованс, екостиль, середземноморський, класичний, лофт.

Якщо кімната потрібна тільки для сну, зонування можна не робити. Досить вибрати оптимальне місце для ліжка і тумбочок

Стиль кантрі прекрасно вписується в інтер’єр заміського будинку і підходить тим, хто любить спокійний спосіб життя, сільський стиль і свіже повітря.

У власному будинку бажано робити акцент на єднання з природою. Тому підбирайте для декорування натуральні матеріали: дуб, бук, береза, бавовна, льон.

Спальня – вітальня: як вибрати меблі для кімнати-трансформера?

Щоб хоч якось компенсувати дефіцит вільного місця, дизайнери придумали простий прийом. Вони запропонували зробити з однієї спальні дві різні кімнати. Варіантів таких комбінацій багато: від спальні-кабінету до веранди. Найпростіше обладнати спальню-вітальню. У ній можна відпочити самому, а потім в одну мить перетворити її в затишний зал для зустрічі друзів. Як це здійснити?

Ліжко-трансформер буде найкращим рішенням для однокімнатних квартир і квартир-студій

Перший спосіб-вибрати спеціальні меблі. Місце звичайної ліжка повинен зайняти диван з французької або американської розкладачкою. А складаний столик біля ліжка легко перетворюється в повноцінний обідній стіл. Але у такого рішення є один мінус. На складання, розбирання меблів йде багато часу. У зайнятих людей його може не виявитися.

Тоді в силу вступає другий дизайнерський прийом – зонування. Кімната просто ділиться на частини. У кожної з них своє призначення. На одній території відпочиватимуть самі господарі, на іншій можна приймати гостей. Зони спальні і вітальні поділяються по-різному.

  • фарба, штукатурка, шпалери, різні за фактурою, принтом або кольором.
  • ширма з тканини. Шторка приховає від візитерів зону спальні, а також стане прикрасою вітальні.
  • засувна перегородка. З її допомогою дві частини кімнати будуть в кілька секунд відокремлені один від одного. Для таких «огорож» вибирайте тонкі, легкі матеріали – наприклад, гіпсокартон.

Дизайн спальні в хрущовці

У плануваннях хрущовок є один великий мінус – кубатура настільки мала, що всі дизайнерські задумки моментально сходять на «ні». Але впадати у відчай немає причин. На виручку приходять невеликі хитрощі. У чому їх суть?

  • світла палітра. Тільки вона здатна розширити не в міру зціплене житло. Правило спалень в хрущовках-чим більше світла, тим краще. Не бійтеся білих, бежевих, пісочних, перлинно-сірих тонів в інтер’єрі. Вони повинні бути присутніми у всьому-дизайні, текстилі, меблів. Такий інтер’єр ніхто не назве нудним, якщо його розбавити яскравими подушками, вазами або кольоровими декоративними статуетками.
  • дзеркала. Вони відображають стіну, стелю, додаючи площу, хоч і візуально.
  • штори. Від них краще відмовитися на користь легких жалюзі або римських штор. Масивні текстильні доповнення знищують і без того скромні обсяги кімнати.
  • обстановка. Продумувати кожен шафка, поличку – завдання будь-якого власника спальні в хрущовці. Ідеальний вибір-легкі, відкриті полиці і підвісні шафи зі скляними дверцятами. Складні дивани теж допоможуть вирішити проблему нестачі місця. Але обов’язково треба вибирати моделі, в яких є ящики для білизни.
  • світильники. Масивні люстри не підійдуть. А ось точкові лампочки на стелі, плоскі підвісні світильники і бічні бра – це те, що потрібно.
  • стеля та підлога. Правило перспективи відразу ж спрацює, як тільки підлога і стеля будуть пофарбовані в один світлий відтінок. Махонька кімнатка збільшиться в рази.

Коли міняти вікна: влітку або взимку

Інтер’єр спальні в хрущовці виграє, якщо не захаращувати кімнату зайвими меблями, а віддавати перевагу багатофункціональним предметів.

У маленькій спальні краще встановити точкові софіти по периметру і підсвічування узголів’я ліжка.

Вибираємо штори для маленької кімнати

Тканинний декор в невеликих приміщеннях не повинен перевантажувати кімнату. Тому краще підібрати штори або гардини світлих тонів і легких фактур. Чимале значення має те, в якому стилі оформлена кімната. Для хай-тек доречніше підібрати жалюзі, для мінімалізму цілком підійде напівпрозора тюль без малюнка, а з провансом прекрасно будуть поєднуватися короткі шторки з легкого ситцю.

Тюль буде відмінним варіантом для невеликої спальні

Колір штор повинен поєднуватися з усіма елементами інтер’єру.

Інтер’єр спальні з балконом

Іноді в плануванні присутній приємний бонус у вигляді балкона. Цей невеликий простір легко об’єднати в одне ціле. Потрібно лише утеплити балкон і відремонтувати його. Вхід на лоджію краще оформити пластиковимФранцузьким вікном, а стіни пофарбувати в теплі, непомітні тони. Ліжко, покривала, фіранки повинні бути зроблені з натуральних матеріалів. Кольори бажано підбирати природні, природні.

Поєднання спальні з балконом дозволяє зробити скромне за площею приміщення просторим і світлим.

Балкон без проблем переробляється в будь-яку функціональну зону.

  • робочий кабінет з маленьким столиком для комп’ютера. Для роботи можна використовувати простір підвіконня. Щоб ніщо не відволікало від праці, краще відокремити балкон від кімнати шторкою.
  • бібліотека з книжковими полицями і тахтою. Вікна з жалюзі, м’який плед, чашечка кави і улюблена книга. Такий відпочинок перед сном-мрія всіх книгоманів.
  • невеликий зовнішній дворик з садком. Квіти, столик з кованими ніжками, ажурні гардини перенесуть в атмосферу затишного прованського кафе.
  • літня дитяча. На балконі вільно розміщується дитяче ліжечко. Тому на теплу пору року лоджію часто переробляють в дитячу. Якщо ж мова йде про зиму, то стіни і вікна потрібно утеплити, а підлогу обладнати підігрівом.

Стильовий напрямок дизайну залежить від того, яка зона буде розташовуватися на балконі

Як організувати ремонт в спальні

Робити повноцінний ремонт в спальні самостійно – ризикована затія. Але навіть якщо ви плануєте найняти професійних будівельників – мінімальні знання про ремонт спальні потрібні, щоб проконтролювати якість виконання роботи.

Оздоблення стін в спальні

Можливі два варіанти: штукатурка, потім побілка з додаванням пігменту бажаного кольору і відтінку або шпалери. Обидва варіанти мають свої переваги і недоліки, особливих порад немає.

Які шпалери вибрати для спальні, яку фарбу використовувати для побілки — вирішують виключно мешканці, покладаючись на своє розуміння краси, гармонії і затишку. Яким би вдалим не виявився вибір, через кілька років обстановку все одно змінюють.

Не останню роль в інтер’єрі кімнати грають штори. Як вибрати штори в спальню, з якого вони матеріалу, якої довжини і форми — не має великого значення. Якщо після важкого робочого дня ви в своїй спальні відпочиваєте душею і тілом, бачите хороші сни, набираєтеся нових сил — значить все вибрано правильно.

Шафа-велике сховище

З часом в спальні накопичується велика кількість спальних приладдя, які використовуються тимчасово. Це теплі ковдри і пуховики для прохолодної погоди, запасні подушки, комплекти постільної білизни, деяка частина жіночого та чоловічого одягу і взуття, деякі побутові прилади по догляду за одягом. Куди все це покласти так, щоб не займало багато місця і швидко знаходилося?

Всі ці труднощі легко вирішує великий ящик-шафа. Він може бути висотою 2 метри, шириною 50 сантиметрів, має 2 або 3 дверцята, безліч полиць всередині, широкі висувні ящики внизу.

Всі його елементи продумані так, щоб розмістити всередині нього якомога більше речей. На верх шафи поміщають громіздкі речі, якими користуються вкрай рідко, вони не потрібні більше, а викинути шкода.

Недолік шаф в тому, що вони великі, громіздкі і важкі, їх важко пересувати при ремонті.

Поради з облаштування

Як зробити спальню затишною, практичною і функціональною – питання, які виникають напередодні ремонту в першу чергу. При цьому шаблонні і традиційні інтер’єри вже порядком приїлися, і хочеться, щоб на зміну їм прийшли більш креативні і нестандартні рішення.

Сучасна спальня повинна зберегти індивідуальність і характеристики особистого простору. Домогтися цього найпростіше, якщо орієнтуватися на стать, вік, рід занять і інтереси того, для кого облаштовується приміщення.

Дитячі та підліткові спальні, як правило, є одночасно місцем для ігор, навчання і відпочинку, тому їх потрібно продумувати особливо ретельно. Важливо правильно зонувати приміщення, щоб для кожного заняття було своє місце, і вибрати якісні, безпечні та екологічно чисті матеріали для ремонту і меблів.

Дуже добре, якщо дитина теж бере участь в складанні дизайн-проекту, тоді кімната точно не буде здаватися йому нудною і звичайною.

«доросла » кімната (на відміну від дитячої) поєднує в собі функції робочого кабінету і місця відпочинку. Рідше вона призначена лише для сну. Однак це зовсім не означає, що вона повинна бути банальною. Цікава обстановка радує око і налаштовує на позитивний лад в будь-якому місці, тому дизайну спальні для дорослої людини варто приділити особливу увагу.

Жіноча спальня найчастіше розкішна, світла. У ній необхідно облаштувати зручне ліжко, жіночий куточок, місце для зберігання речей. Ідеальна спальня, про яку мріє кожна дама – це кімната з вбудованою гардеробною.

Варто також продумати зону для творчості, роботи або хобі. Любителькам почитати стане в нагоді глибоке м’яке крісло і книжковий стелаж, діловим жінкам потрібна функціональна зона з комп’ютерним столом, а рукодільниця просто необхідний швейний куточок в спальні.

Чоловіча спальня також може служити місцем для відпочинку і роботи. Вона повинна бути оброблена такими матеріалами, за якими не потрібно часто доглядати, і обставлена тільки найнеобхіднішими предметами. Її характерні риси-простота,» брутальність » і гранична ясність в стильовому напрямку.

При зонуванні приміщення представникам офісних і технічних спеціальностей необхідно продумати зону зі зручним столом і оргтехнікою, творчим особистостям знадобиться вільний простір, а також меблі, яку легко переміщати з місця на місце. Музикантам варто подбати про якісну звукоізоляцію.

Спальня для двох-особливий випадок. Обстановка в ній повинна бути компромісною, що об’єднує чоловічі і жіночі риси і зберегла деяку інтимність.

Головна роль відводиться якісному спальному місцю, ширина якого — не менше 140 см.

Велике значення має тип приміщення. Одна справа, коли мова йде про облаштування спальні в малогабаритній квартирі, і зовсім інше, якщо ремонт планується в приватному будинку або в котеджі. У квартирі потрібно грамотно використовувати прийоми візуального збільшення простору, а в будинку і котеджі варто розумно підходити до створення незвичайної планування.

Кухня в зелених тонах

Як підібрати меблі

Для спальні 2022 дуже важлива мінімалістичність. Не слід заповнювати невеликий простір великою кількістю предметів меблів. Єдино, на чому не слід економити, це ліжко. Вона є головним предметом обстановки. Краще вибирати варіант без ніжок, оскільки він візуально робить всю конструкцію менше. Висока виділяється узголів’я допоможе акцентувати увагу на ліжку, підкреслюючи її верховенство у всьому інтер’єрі.

Посилити цей ефект можна, якщо навколо узголів’я обклеїти стіну розписними шпалерами, пофарбувати її в інший колір, відмінний від загального фону. Якщо розміри приміщення не дозволяють вмістити велику шафу, то варто купити комод. Заміною стандартним тумбочках можуть послужити стелажні конструкції. Їх розміщують з боків ліжка і роблять на всю висоту кімнати.

Рада! дуже добре буде виглядати вбудована шафа-купе. Уникайте великих і помітних принтів на більш дрібних предметах меблів.

Підлога в спальній кімнаті

Найкращим варіантом влаштування підлоги стануть матеріали на основі натурального дерева, спресованого картону. Найчастіше кладуть ламінат, паркетну дошку, натуральний масив. Плитку використовують рідко, тому що вона холодна, створює відчуття дискомфорту. Текстуру підлогового покриття підбирають в залежності від стилістичного рішення.

Стелі для спальні

Стелі в спальні оформляють згідно дизайнерської концепції, стилістиці. Зараз вже не в тренді городити масивні багатоярусні гіпсокартонні конструкції. Стеля в спальні теж повинен»дихати».

Якщо вирішили використовувати натяжні конструкції, то краще використовувати їх фрагментарно, не затягувати весь стелю плівкою. Просто біла стеля візуально «піднімає» простір. Цей факт слід враховувати в дизайні маленької кімнати з низькою стелею.

Яким має бути освітлення в спальні

У спальнях в основному роблять комбіноване освітлення. Загальне світло — стельова люстра. Виділяють приліжкову зону світлодіодним підсвічуванням, бра, настільними лампами. Якщо кімнату зонують, можуть бути додані додаткові точки.

Шафа або гардеробна в спальні

Гардеробну кімнату можна обладнати тільки у великому просторому приміщенні. Потрібно врахувати, що відстань між стелажами має бути не менше 70 см, а глибина полиць близько 50 см.Тобто мінімум 1 м 20 см потрібно для монтажу односторонньої вбиральні кімнати.

Оптимальним виходом для дизайну спальні до 18 м2 стане компактний і функціональний шафа-купе.

Цікаво! зелений колір в інтер’єрі і поєднання з іншими квітами.

Де встановити дзеркало в спальні

Основне правило установки дзеркала в кімнаті — розташувати його таким чином, щоб не відображався спляча людина. Туалетний столик з дзеркалом можна поставити поруч з ліжком, збоку. Якщо немає місця, то на одній зі стулок шафи з внутрішньої сторони можна прикріпити дзеркало. Дзеркальною поверхнею роблять одну з дверей шафи-купе.

Дзеркало у формі сонця

Спальня з дитячим ліжечком-особливості планування

Перший час немовляті краще перебувати поруч з мамою, щоб вона могла контролювати дитину в будь-який момент. Де краще встановити ліжечко? на тій стороні, з якою спить мама. Потрібно простежити, щоб в цьому місці не було протягів. Бажано, щоб поруч розташовувався невеликий столик для переодягання, сповивання дитини.

Вітражні підсвічування

Підсвічені вітражні вставки можуть стати прекрасним додатковим джерелом вечірнього освітлення. Вони, звичайно ж, привносять в інтер’єр спальні нові фарби і незвичайні відблиски.

Підсвічування по низу ліжка

Для більшості з нас вже не є відкриттям підсвічування в узголів’я ліжка. Особливо часто такий прийом використовується в дизайні спалень з» каретної » стяжкою.

Однак для додання проектам в сучасному стилі ще більшої легкості зараз часто підсвічується і низ ліжка, завдяки чому спальне місце здається зовсім невагомим.

Настінні ліпні розетки

Стельові балки в сучасних інтер’єрах і лофт

Говорячи про декор спальні, не можна не сказати пару слів про дзеркалах, без яких не обходиться жодна кімната для сну.

Дзеркальні поверхні використовуються для візуального розширення, надання додаткового блиску і, звичайно ж, для прикраси простору.

Панно із зображенням античної скульптури в тв-зоні

Каскадні світильники

Такі світильники в стилі арт-деко-данина богемності і витонченості вілл з 30-х років хх століття. Вони служать нагадуванням про епоху джазу, американських мільйонерів та інтелектуалів «втраченого покоління».

Люстри серії » лебеді»

Такі люстри ви, напевно, вже не раз бачили і в сучасних фільмах, і в інтер’єрних журналах. Вони відмінно виглядають в дизайн-проектах, вирішених в сучасному стилі і в дусі арт-деко.

Робити санвузол в спальні чи ні

Окремий санвузол в спальні частіше роблять у великих двоповерхових будинках, коли загальний туалет розташований далеко від спальні. Тоді доцільна його установка. У квартирах, невеликих за площею будинках не варто встановлювати санвузол в спальні. По-перше, досить складно провести в нього комунікації. По-друге, функціонування санвузла пов’язано з підвищеним шумом, який може заважати спати.

Спальна кімната з балконом

Якщо ваша спальня має вихід до балкону, то це є величезною перевагою. За допомогою лоджії ви з легкістю збільшите площу кімнати, прибравши розділяють вікна і двері. Однак не варто забувати про додаткове утеплення стіни, що виходить на вулицю.

Як створити додатковий затишок в спальні?

Така проста річ, як дублюючий вимикач, дозволить вам вимикати світло, не встаючи з ліжка. Навіть якщо ви-власник маленької спальні, обов’язково заплануйте пару вимикачів біля входу і поруч з узголів’ям ліжка. Не завадить диммер (можливість зменшити яскравість світла в кімнаті). Особливо це доречно, якщо у вас немає окремої лампи-нічника. Будь-які дрібні штучки, які асоціюються у вас із затишком, будуть доречні. Але не перевантажуйте ними спальну кімнату. Досить того, що може поміститися на полиці комода або тумбочці. Шукайте нові ідеї і не забувайте використовувати для натхнення при створенні дизайну спальні фото.

Інтер’єр спальні квадратної площі-як все правильно розмістити

У плануванні такої кімнати, як правило, центральне місце займає двоспальне ліжко, яку ставлять по центру. Цю зону часто виділяють додатковим декором і освітленням, роблять акцентну стіну. Саме біля ліжка доречні фотошпалери, картини, настінна графіка.

Залежно від габаритів приміщення, розташовують інші частини обстановки спальні. У великій кімнаті ставлять приліжкові тумбочки, туалетний столик. Шафа-купе розташовують на одній з бічних стін.

Для того щоб не звужувати простір, краще обладнати шафу скляними, дзеркальними дверима, або використовувати світлі тони меблевих фасадів. Таким чином він не буде виділятися, органічно впишеться в обстановку кімнати.

Залежно від загальної площі можна виділити одну з додаткових зон відпочинку, для чайної церемонії, спортивний куточок, міні-робочий кабінет.

Якщо змістити ліжко до однієї зі стін, або встановити її під вікно, то потрібно врівноважити простір іншими предметами меблів.

Головним акцентом може стати шафа-купе з художньо оформленими дверима з фото, піскоструминним друком на дзеркальних, скляних дверях. Шафа в цьому випадку буде центроутворюючим, а місце, де стоїть ліжко, зоною відпочинку.

Інші деталі меблевого гарнітура розставляють, виходячи з міркувань доцільності. Поблизу ліжка ставлять приліжкові тумбочки, туалетний столик.

Для кого спальня?

У багатьох сучасних будинках не одна, а кілька спальних кімнат: для подружжя, для маленьких дітей, для літніх батьків, для дорослих синів і дочок, для гостей. У кожній кімнаті-свій набір меблів, відповідний потребам і перевагам мешканців. Діти люблять легкі і красиві речі, людям похилого віку ж подобаються більш важкі і солідні вироби.

Планування кімнат на другому поверсі приватного будинку

Незважаючи на відмінності, в стандартний спальний гарнітур входять всього кілька речей: ліжко, тумбочки і шафа. Комплектація може бути як завгодно різноманітною, але цей мінімальний набір меблів є в кожній спальні.

Постільні приналежності

В першу чергу — матрац. Зараз в переважній більшості випадків використовуються ортопедичні матраци. За розмірами бувають односпальні, півтора спальні і двоспальні. По виду-пружинні і безпружинні матраци.

У пружинних матрацах використовуються блоки як пов’язаних, так і незалежних пружин. У безпружинних матрацах основна частина-наповнювач. Це може бути кайра кокоса, сизаль, латекс.

По жорсткості бувають м’які, середньої жорсткості і жорсткі матраци. Вибираючи матрац, слід переконатися, що всі матеріали натуральні і екологічно чисті.

Текстильна промисловість випускає простирадла, подушки, ковдри у величезних кількостях. При виборі важливо враховувати кілька факторів: матеріал повинен бути натуральним, щільним, екологічно безпечним, нейтральної забарвлення.

Подушок може бути кілька: великі, середні і маленькі. Багато господинь-умільці прикрашають їх вишивкою, обрамляють краю візерунчастою стрічкою. Саме ці здаються дрібниці створюють той затишок, спокій і комфорт, до якого ми прагнемо.

Оригінальні рішення

Сучасні дизайн-проекти прагнуть до того, щоб спальня виглядала свіжо, просторо, стильно – і в той же час залишалася затишною. Необхідна деяка «камерність», що розташовує до стану релаксу, і індивідуальність, властива інтимній зоні.

Наглухо зашторені вікна і двоспальне ліжко по центру приміщення, незалежно від її розмірів і форми – це пережитки минулого. Досвідчені дизайнери радять експериментувати з положенням меблів в кімнаті, її формою і габаритами, з аксесуарами і декором.

Важливо вміти по-новому поглянути на всі вади планування і знайти застосування раніше не функціонували зонам. Може бути, саме в них можна встановити кутову книжкову полицю, вбудовані меблі, відкриті системи зберігання речей. Можливо, цей непрактичний альков в узголів’я ліжка-ідеальне місце для електричного каміна.

Як правильно організувати планування спальні?

Перед покупкою меблів для спальні, оцініть реально розмір кімнати. Краще пожертвувати шириною одного проходу, але отримати в спальні повноцінне ліжко. Навпаки, якщо є необхідність економити кожен сантиметр, відмовтеся від ліжка зовсім: спальний гарнітур можна скласти з матраца на ніжках і узголів’я, закріпленого на стіні (це дозволить вигадати 10-15 см). Роблячи ремонт спальні, дуже важливо продумати місце для ліжка-близьке розташування до дверей або вікна можуть порушити ваш сон, однак і це можна виправити, підібравши щільні штори або екрани для спальні. Ліжко в спальні є головною складовою, так щоПриділіть її вибору достатньо уваги.

Інтер’єр спальні прямокутної площі-поради з планування

Дизайн спальні 22 м2 прямокутної форми потрібно візуально врівноважити. Є кілька способів це зробити.

Частина простору може забрати шафа-купе, який встановлюють на одній з бічних стін.

Прямокутну кімнату можна розподілити на зони. Поставити ліжко з тумбочками під вікно — ця половина буде зоною відпочинку. Іншу частину обладнати на розсуд. Це може бути куточок відпочинку з невеликим чайним столиком, пуфами. Люди, які ведуть активний спосіб життя, можуть виділити частину простору під спортивний куточок. Якщо є необхідність, в залежності від роду занять можна зробити невеликий робочий куточок з комп’ютерним столом.

Один з дизайнерських прийомів, який часто використовують для прямокутних кімнат, — зонування за допомогою гіпсокартонних, скляних перегородок.

Візуально переосмислити простір можна за допомогою світлового, колірного оформлення.

Ідеї для бюджетного оформлення спальні

Невеликий бюджет не є перешкодою до створення красивого інтер’єру спальні.

Головне, слідувати декільком важливим правилам:

  • не варто вибирати витратний стиль оформлення: наприклад, бароко, класику, ар-нуво. Дешеві меблі в таких стилях буде виглядати абсолютно безглуздо. Краще зупинитися на спокійному мінімалізмі, сучасному або скандинавському стилі.
  • велика кількість меблів і елементів декору перевантажує простір. Краще заздалегідь продумати список всього необхідного: строгий план охоронить від непотрібних покупок.
  • чим простіше меблі і обробка, тим краще: нейтральні речі відкривають широкий простір для фантазії.

Найпростіший спосіб бюджетного перетворення спальні-покупка красивого текстилю: постільної білизни, подушок, килимка. Яскраві акценти на простому білому тлі виглядають виграшно і стильно.

Гарний текстиль для спальні

Порожню стіну за узголів’ям можна прикрасити недорогий репродукцією, постером або яскравими незвичайними плакатами. У дитячій на стіну можна повісити крейдяну дошку: так дизайн спальні можна буде міняти хоч кожен день.

Дошка для малювання крейдою біля головах

Також акцентну стінку можна прикрасити саморобним панно, колажем із сімейних фотографій або дитячих малюнків.

Фотографії на стіні в спальні

За допомогою фотошпалер можна кардинально перетворити приміщення за невеликі гроші. Головне не перестаратися з декором: краще відвести під фотошпалери акцентну стіну, а решту простору витримати в спокійній, монохромної палітрі.

Шпалери з ефектом 3-d

Яскраві великі вази з штучними або свіжими квітами перетворять нудний однотонний інтер’єр.

Декоративні вази для прикраси спальні

Старі сходи можна перетворити в стелаж для книжок або побутових дрібничок.

Незвичайні рішення

Перше місце в рейтингу найбільш незвичайних ідей для дизайнів спалень займає підвісне ліжко на канатах або ланцюгах. Завдяки відсутності ніжок, створюється враження, що ложе невагомо ширяє в повітрі: це робить весь інтер’єр легким і вільним.

Таке рішення буде доречно в самих різних стилях: хай-тек, кантрі, етно, лофт. Ліжко, що висить на канатах, відмінно впишеться в морську або» сафарі » стилістику.

Казковий сон на підвісному ліжку

Ложе, закріплене на ланцюгах, в поєднанні з візерунчастими килимами і яскравими розписними подушками, наповнить інтер’єр атмосферою сходу.

Головний мінус даного рішення-складності при монтажі. Зазвичай підвісне ложе кріпиться за допомогою металевих анкерів, вмонтованих в стелю. Найменші помилки при монтажі або дефект кріплень, і вся конструкція може обрушитися.

Якщо необхідно уникнути ефекту розгойдування, ліжко можна кріпити комбінованим способом: і до стелі, і до стіни (узголів’ям або бічною частиною, в залежності від конструкції ложа).

Підвісна ліжко, прикріплена до стінки

У футуристичному інтер’єрі спальні можна втілити ще більш незвичайні ідеї. Ліжко у вигляді літаючої тарілки підійде не тільки для дитячої кімнати.

Дизайн спальні в футуристичному стилі

Білосніжні глянцеві підлоги і стіни з синьою світлодіодним підсвічуванням нагадують індикацію приладової панелі космічного корабля.

Широкі бортики подіуму ліжка

Дуже привабливо виглядають об’ємні, фігурні стіни або стеля. Можна встановити рельєфні панелі у формі хвиль і додати між гребенів підсвічування, підкреслюючи їх рельєфність і глибину.

На стіну за узголів’ям можна повісити цікаві панно, картини або постери.

Яскраві картини на тлі спокійного інтер’єру

Нетипово і захоплююче виглядає спальня, оформлена в стилі colorblocking. Цей прийом передбачає застосування в одному приміщенні безлічі яскравих локальних квітів, що утворюють контрастні, барвисті композиції.

Поєднання синього кольору з іншими в інтер’єрі

Над ліжком можна розмістити незвичайний балдахін або фігурний навіс.

Ліжко без піднесення

Спальню можна оформити в стрімко набирає популярність еко-стилі. Для декору використовуються натуральні матеріали: круглі деревні зрізи і цільні сухі дерева, розкриті лаком, живі квіти в горщиках, трав’яні газони в довгих ящиках.

Фото новинок дизайну спальні

Стаття розкриває основні питання: як вибрати дизайн спальні, як вибрати стиль спальні, як вибрати інтер’єр спальні, як правильно вибрати дизайн спальні. Якщо у вас виникли якісь питання, не соромтеся, без сумнівів звертайтеся до нас за допомогою коментарів або зворотного зв’язку.

Джерела