Віброрейка: особливості інструменту, переваги використання

86

В процесі заливки бетонного розчину його потрібно утрамбувати. Не можна допускати, щоб залишилися внутрішні порожнечі, це призведе до утворення лунок і тріщин. Сайт rmnt розповість вам про такий корисний і зручний інструмент, як віброрейка. Вона незамінна в цілому ряді будівельних і ремонтних робіт.

У своїх статтях про те, як зробити якісний бетон своїми руками і стяжку підлоги, портал rmnt.ru згадував про використання віброрейок. У них два важливих завдання:

  1. виключити утворення пустот в цементній суміші.
  2. зробити поверхню максимально рівною, що необхідно для фінішної обробки.

Конструктивно віброрейки досить прості і складаються з трьох частин:

  1. каркас з ручками. Завжди робиться зі сталі, максимально полегшується, щоб тиск на бетонний розчин було невеликим. Ручка може бути одна, але найчастіше їх дві — для зручності роботи, щоб інструментом було легко управляти.
  2. правило. Головний робочий елемент, яким, власне, і вирівнюється бетонна суміш. Стандартні розміри правила — від 80 сантиметрів до 2 метрів. Чим довше ця рейка, тим простіше і швидше можна вирівняти великі поверхні. Вибираються розміри правила в залежності від того, на якій площі доведеться працювати.
  3. двигун. Створює вібрацію, необхідну для видалення пустот і бульбашок повітря, утрамбовки розчину. Наявність мотора істотно спрощує роботу з віброрейкою-її може легко переміщати одна людина, причому без ривків і ризику створити нерівності.

Всі віброрейки в залежності від виду двигуна бувають електричними і бензиновими. З першими простіше працювати, вони не шумлять, немає вихлопних газів. Але працювати можна тільки там, де є джерело живлення, а на будівельному майданчику розетки є не завжди. Бензинові віброрейки використовуються тільки на відкритому повітрі, так як в процесі роботи з’являється вихлопний газ. Найчастіше інструмент з бензиновим мотором застосовується при заливці плити фундаменту. Такі віброрейки могутніше і довше електричних.

За типом конструкції віброрейки можуть бути:

  • з напрямними. Самі високопродуктивні, можуть працювати з шарами бетону до 30 сантиметрів.
  • плаваючі. Ущільнюють цементну суміш на глибину не більше 18 сантиметрів, зате пересуваються дуже плавно.
  • реверсивні. Краї у них закруглені, правило можна переміщати і вперед, і назад, що дуже зручно.
  • секційні. Включають в себе окремі елементи, кілька рейок, можуть досягати 20 метрів в довжину і використовуються тільки на великих об’єктах.
  • розсувні. Довжина правила може змінюватися, в складеному вигляді інструмент компактний, легко транспортувати.

Крім того, необхідно звертати увагу на зручність ручок, якими потрібно буде управляти інструментом. Є телескопічні варіанти, які можна налаштувати по зростанню працюючої людини.

Працювати віброрейкою просто, впорається і непрофесіонал. Правило встановлюється на бетонну поверхню, двигун включається. Інструмент рівномірно тягнеться на себе або від себе, щоб вся площа була утрамбована. В процесі важливо вимірювати рівень підлоги, щоб не відхилятися від потрібних параметрів і отримати рівну поверхню.

Переваги використання віброрейки очевидні:

  • може впоратися одна людина.
  • прискорюється процес заливки і вирівнювання бетонного розчину.
  • конструкція проста, ламатися, власне, практично нічому, хіба що з двигуном можуть виникнути проблеми.
  • бетон виходить високої якості.
  • є можливість вибрати або відрегулювати довжину правила, щоб працювати на різних поверхнях.

Незважаючи на те що конструктивно віброрейки являють собою досить простий інструмент, коштувати вони можуть більше 10 і навіть 30 тисяч рублів. З цієї причини їх часто орендують, щоб впоратися з заливкою фундаменту або підлоги, а потім повернути власнику. Деякі умільці роблять віброрейки своїми руками.

Відео по темі