Як бути, якщо підлога в лазні гниє?

53

Як боротися з гниттям?

Гниття деревини — це природний процес, який неможливо повністю зупинити. Проте, є способи, які в змозі відстрочити появу цвілі і продовжити термін служби вашої лазні.

Використовуйте просочення для підлоги

Спеціальні просочення для банної підлоги проникають всередину деревини, висушують її і таким чином захищають матеріал від мікробних забруднень. Найчастіше вони використовуються для того, щоб зупинити вже почався процес гниття і утворення цвілі.

Антисептичні просочення виготовлені на акриловій основі і запобігають життєдіяльність всіх мікроорганізмів, що знаходяться в деревині. Після обробки таким засобом підлогу захищений від гниття на кілька років. Такі просочення мають стійкість до великих температур, тому їх можна використовувати і в парильні, а також повітропроникністю, завдяки якій підлоги можуть «дихати».

Рідше використовуються водорозчинні просочення. Їх перевага в тому, що вони не впливають на структуру статі. Але при цьому у них занадто малий термін дії, оскільки поступово вони вимиваються з поверхні підлоги разом з водою.

Пам’ятайте про правильну підготовку

Нерідко причина швидкого гниття підлоги полягає в тому, що при її будівництві використовувалася деревина неналежної якості, яка не пройшла необхідну підготовку перед використанням в будівництві. Щоб дерево якомога довше залишалося здоровим, необхідно вкрай відповідально підійти до його вибору.

Почніть з правильної заготівлі деревини: найкраще почати це робити взимку, оскільки в цей час року по стовбуру дерева не циркулює сік, отже, деревина володіє зниженою вологістю. Також стежте за тим, щоб дерево не мало тріщин, слідів передчасного гниття або відколів.

Для перевірки якості дерева використовуйте вологомір, який допоможе вам визначити ступінь просушування деревини.

Відведіть воду від фундаменту і забезпечте вентиляцію

Обов’язково подбайте про те, щоб вода після використання лазні не затримувалася в фундаменті. Для цього необхідна хороша дренажна система, яка буде забезпечувати відтік води з-під будови.

Також необхідно забезпечити гідний рівень вентиляції приміщення. Ідеальним рішенням цього питання стануть віддушини, які не дадуть накопичуватися волозі. А щоб під час банних процедур через них не виходило тепло, не забувайте закривати їх.

Ще одним способом вентиляції є розміщення вікна в парильні або передбаннику, щоб по завершенні тепло і волога йшли через нього.

Використовуйте оліфу

Цей матеріал відмінно підійде для захисту від гниття. Оліфа виготовляється на рослинній основі і після нанесення на деревину утворює міцну захисну плівку, яка не пропускає вологу.

Оліфа зустрічається двох видів-натуральна і масляна. Для обробки мокрих зон найкращим буде перший варіант, оскільки він не містить синтетичних компонентів.

Використовуйте народні засоби

Багато людей для боротьби з гниттям і підвищеною вологістю використовують народні засоби, виготовлені з наявних під рукою продуктів. Одним з яскравих представників є оцет, який ефективно бореться з цвіллю і знищує цвілеві суперечки.

Від грибка також відмінно допоможе сода, яку перед використанням необхідно змішати з водою. А білизну доцільно застосовувати тільки при малій кількості постраждалих від вологи ділянок.

Ще один ефективний засіб для боротьби з гниттям — перекис водню, здатна видалити грибок і запобігти його повторній появі.

Профілактика

Щоб звести ризик виникнення гнилі і цвілі до мінімуму, необхідно регулярно займатися профілактикою.

Обробляйте підлогу захисними складами

Для збільшення терміну служби лазні рекомендується обробляти підлоги захисними засобами не менше 1 разу на 2 роки. Зазвичай такі роботи проводяться в осінній період.

Також не забувайте регулярно оновлювати вентиляцію і перевіряти її справність.

Позбавляйтеся від уражених ділянок

Регулярно оглядайте баню на предмет виникнення зачатків гнилі. Якщо на деяких дошках вже з’явилися гнилі ділянки, то доцільно зрізати їх і вмонтувати новий шматок дерева.

Провітрюйте баню

Після використання лазні обов’язковою умовою є її ретельне провітрювання. Для цього відкрийте всі вікна і двері: тільки так вся волога зможе покинути приміщення.

Використовуйте проливну підлогу

За допомогою проливної підлоги ви продовжите життєвий цикл лазні на дуже довгий час. Його принцип роботи полягає в тому, що між дошками є зазор в 3-5 мм, завдяки якому вся вода і волога йде між дошками в грунт або дренажну систему, і не затримується в лазні. Таким чином забезпечується і вентиляція приміщення.

Прямий скидання води в землю краще не допускати, оскільки зайве зволоження грунту може привести до гниття лазні знизу. Подбайте про відведення води за межі споруди за допомогою стяжки, жолобів і відвідної труби.

За лазнею, як і будинком або квартирою, необхідний ретельний догляд. Не шкодуйте часу і сил на проведення профілактичних заходів і процедур для позбавлення від гниття і цвілі, і тоді лазня прослужить вам не один десяток років.