Як помити теплицю мідним купоросом. Що це за речовина

44

Як помити теплицю мідним купоросом. Що це за речовина

Мідний купорос є фунгіцидним препаратом, використовуваним городниками для боротьби з різними захворюваннями овочів та інших рослин. Даний засіб застосовується також для нанесення на дерев’яні конструкції в якості антисептика і барвника.

Cuso₄ ∙ 5h₂o – така хімічна формула цього препарату, причому видобувається він у вигляді мінералу. Це неорганічна речовина, по суті, сульфат міді, тобто суміш мідної солі і сірчаної кислоти. Купорос-засіб, що не має запаху, воно не випаровується, дуже гігроскопічно, використовується в основному, лише у взаємодії з водою.

При цьому воно перетворюється в кристалогідрати, які вже змінюють свій колір на бірюзовий відтінок. При знаходженні в повітряному середовищі молекули води випаровуються, і вони зникають, а препарат втрачає своє забарвлення.

Важливо знати! мідний купорос менш шкідливий в порівнянні з іншими дезінфікуючими засобами, що виробляються на базі високо органічних елементів.

У разі потрапляння на шкіру його необхідно змити водою, при цьому він не викличе роздратування на цьому шкірному покриві. Але якщо купорос якось потрапив в організм людини, то потрібно негайно вжити заходів:

  • за допомогою клізми промити травний тракт слабким розчином марганцівки;
  • випити проносне;
  • вжити сечогінний засіб;
  • викликати блювоту.

У сухому вигляді купорос може викликати опіки слизових оболонок.

Для городніх потреб мідний купорос виробляється в невеликих дозах у вигляді дрібного порошку. Зберігати його необхідно в недоступному для дітей і тварин місці, в закритій тарі.

Обробка теплиці восени залізним купоросом. Обробка конструкцій парника

Велику увагу при обробці теплиці восени від хвороб і шкідників необхідно приділяти її каркасу і стінок. Рослинні залишки на стінах і з’явилася цвіль на стиках деталей є сприятливим середовищем для розмноження і поширення бактерій і грибків.

Стіни теплиці бажано помити концентрованим мильним розчином, для цього відмінно підійде господарське мило. Будь-які інші миючі сильнодіючі засоби можуть знизити світлопропускні здатності укривного матеріалу. Якщо покриття теплиці плівкове, то плівку найкраще зняти і почистити окремо. Чисту плівку рекомендується залишити до нового сезону, не повертаючи на зиму на каркас.

Всі деталі і щілини в парнику повинні бути акуратно очищені

Якщо ж стінки зі скла або полікарбонату з незнімними частинами, на допомогу прийдуть щітки на довгих ручках, якими дуже зручно мити важкодоступні місця. Використовувати жорсткі мочалки і залізні губки, при митті покриття з полікарбонату категорично заборонено. Жорсткі краю можуть сильно подряпати пластик, що посприяє його швидкому помутніння.

Дерев’яний каркас теплиці необхідно обробити антисептиками, а для металевого обов’язкова антикорозійна обробка. Для дезінфекції деталей каркаса і покриття парника використовують обробку розчином міді сірчанокислої (100 г + 10 л води) або хлорного вапна (400 г + 10 л води).

Як розвести мідний купорос. Мідний купорос від грибка

Обробка саду мідним купоросом – це ефективна і багатофункціональна дезінфекція. Він однаково ефективно знищує як активні бактерії і мікроорганізми, так і ті, які перезимували в корі. Заодно це хороша профілактика від майбутніх уражень грибком.

Використовується 1% або 3% суміш-це 100 г або 300 г на відро, відповідно. Слабка суміш швидше профілактична, а сильна – лікувальна. У неї є цікава особливість: чим менше концентрація, тим яскравіше і темніше колір розчину. Не навпаки!

Замішувати купорос можна тільки в скляному або емальованому посуді. Залізо категорично не годиться, тому що через хімічної реакції засіб втрачає свою ефективність. Щоб кристали краще розчинялися, бери теплу воду, але не окріп. Свіжоприготована рідина використовується відразу ж, тому що її не можна зберігати більше 10 годин.

Фото: hozelock.com

Важливо не підвищувати концентрацію розчину мідного купоросу, тому що інакше він може викликати сильні хімічні опіки рослини. З тієї ж причини не можна користуватися ним в занадто спекотні сонячні дні, якщо температура тримається вище 27-30 градусів.

Мідний купорос-контактний фунгіцид, який залишається тільки на поверхні і не накопичується всередині. Але все одно їм не можна користуватися під час формування і дозрівання плодів. Обробку потрібно проводити ранньою весною або вже після збору врожаю і листопаду.

Вибирай безвітряний сухий день, тому що препарат починає діяти тільки через пару годин. Оптимальна температура — 15-25 градусів. Якщо незабаром після обробки піде дощ, він змиє засіб, але для повторної процедури все одно почекай 1-2 тижні, щоб уникнути надлишку міді в грунті.