Як розміщувати в інтер’єрі картини і твори мистецтва

38

Сім рекомендацій, які будуть корисні тим, хто займається підбором творів мистецтва в перший раз, а також декораторам і дизайнерам

Аліса родичева

Мультидисциплінарний художник з досвідом роботи в різних техніках. Постійно працює з дизайнерами та архітекторами над картинами, скульптурами та декоративними виробами для інтер’єру. Керує галереєю та арт-шерінгом milli.art.

— майже десять років я створюю різні художні твори для інтер’єрів-від ліпнини і скла за власними ескізами до картин маслом і складних художніх панно. Щось я роблю сама, але багато речей створюю у співпраці з колегами і підрядниками, серед яких є професійні живописці, скульптори, столяри, металісти.

Картини, скульптура і арт-об’єкти — ті деталі, без яких інтер’єр виглядає так, ніби він не має господарів. Мистецтво-це завжди особиста історія, яка демонструє смаки того, хто його підбирав. Дизайнери відносяться до підбору творів мистецтва комплексно, в канві проекту; господарі квартири будуть вибирати швидше спонтанно і еклектично.

Дизайнер або декоратор легко вибирає твори мистецтва для будинку, але вони можуть не збігатися з світовідчуттям мешканців, навіть якщо підійдуть за колірною гамою. Найчастіше дизайнери шукають правильне «колірне пляма«, яке» підтримує» інші предмети інтер’єру, і тоді вони цементують інтер’єр, тобто роблять його статичним. Якщо замінити картину, інтер’єр перетвориться, але, можливо, не в кращу сторону. Саме тому, якщо є час і бажання, можна вибрати мистецтво самостійно за допомогою галерей. Кілька цікавих і перевірених місць порадить і дизайнер, а в галереї milli.art все доступно онлайн.

Вибирайте тільки ті предмети, на які хочеться дивитися

Пам’ятайте, що об’єкт буде знаходитися в будинку і ви будете бачити його кожен день, а іноді і постійно. Рішення повинно бути приємно візуально і не повинно викликати негативних емоцій. На відміну від сумки, яку можна прибрати в шафу, або телефону, який знаходиться в чохлі, картину або скульптуру набувають для демонстрації оточуючим або собі. Саме тому імпульсивність при виборі може розчарувати в подальшому.

Розглянемо, наприклад, спальню. Коли ми прокидаємося, бачимо щось перед собою, чуємо якісь звуки. Якщо з ранку перед очима буде висіти якесь» активне » полотно, яке не дуже вам подобається, ви вже отримаєте заряд негативу. З іншого боку, якщо це нейтральний сюжет, приємний пейзаж або портрет коханої людини, ви відчуєте сприятливі емоції при пробудженні. Саме тому в спальні картини доречні, і не обов’язково в узголів’я. Важливі навіть не сюжет або палітра, а емоції, які конкретна робота викликає. Підійде і легка акварель, темне глибоке масло або флористичне панно, ширма. Головне, щоб вам подобалося, тому що в спальню гостей запрошують рідко, з їх думкою рахуватися не треба.

В такому випадку оформите кімнату тими предметами мистецтва, які будуть найбільше радувати господарів будинку.

Розберіться з палітрою і сюжетом

Перш за все це стосується картин: чи будуть вони гармоніювати з колірною гамою інтер’єру або, навпаки, створювати яскраві акценти. І що станеться з приміщенням, якщо ви захочете замінити картину?

Задумайтеся також про техніку і сюжетних перевагах — можливо, у вітальні ви хотіли б бачити тільки реалістичну живопис, а не яскраву абстракцію в змішаній техніці або сучасне наївне мистецтво. Якщо невдало підібрати об’єкт, він може перевантажити або спростити кімнату, контрастувати з видом з вікна або навіювати депресивні думки.

Замовте примірку

Багато галерей пропонують «приміряти» роботи і навіть взяти їх в оренду на кілька днів або тижнів за невелику плату (галерея milli.art якраз спеціалізується на оренді творів мистецтва). Зазвичай в ці послуги входить і консультація, всі транспортні витрати і навіть страховка. Поспілкуйтеся з фахівцями-і тоді точно знайдете» той самий » предмет мистецтва.

Не забувайте, що у експертів зазвичай висока надивленість навіть у порівнянні з дизайнерами і архітекторами, тому краще їм довіритися в питанні підбору творів мистецтва, в тому числі коли мова йде про інтер’єрний проект, а не про збір колекції.

Не знайшли те, що шукали, — просто замовте

Якщо ви не побачили твір мистецтва потрібного розміру, стилю, техніки, але уявляєте, що вам потрібно, просто замовте його. Більшість художників створять для вас таку роботу.

Потрібно лише попередньо узгодити ескізи та розмір. Замовнику може подобатися пейзаж, і він захоче такий же, але з «перламутровими гудзиками» — не денний, а вечірній або інший фон. Побажання не вказують на поганий смак. Можна замовити і копію відомої картини.

Подумайте про матеріали і техніках

На перший погляд цей пункт здається самим незначним. Однак картини, які написані в різних техніках, створюють і іншу атмосферу. Наприклад, легка акварель в пастельних тонах виглядає легше, ніж масло або акрил. До того ж вона не може блищати і дати той обсяг, який дає масло навіть під матовим лаком.

Не забудьте і про оформлення роботи-рамах, багетах, паспарту, це можуть бути «золоті вензелі» або мінімалістична металева рамка. Фотографії, особливо чорно-білі, роблять інтер’єр більш «естетським», розгортають його звучання в потрібному напрямку. Врахуйте, що фото треба підібрати стилістично і за змістом.

Не бійтеся сміливих рішень

Якщо в будинку живе сім’я з дітьми, не треба встановлювати в центрі вітальні оголений гіпсовий бюст, який облитий яскравою фарбою. Але не потрібно і категорично відкидати арт-експерименти в сміливих форматах і техніках. Яскрава і незвичайна робота може вигідно підкреслити достоїнства інтер’єру або навіть повністю змінити його настрій. До того ж таке рішення справить враження на гостей.

Дивіться на предмети мистецтва широко, тобто не використовуйте тільки живопис, фото або скульптуру. Можна підібрати для інтер’єру графіті, колаж, розпис, історичний артефакт або навіть автомобіль. За тенденціями в сучасному мистецтві все одно не наздогнати, але поспостерігати і зробити висновки точно треба, щоб зрозуміти, що подобається, а що викликає дисонанс.

Подумайте про майбутнє

Багато хто любить збирати колекції, а предмети мистецтва якраз хороші тим, що навіть за короткий час можуть значно вирости в ціні. Не обов’язково купувати щось на аукціонах на кшталт christie’s, sotheby’s або phillips. Поспілкуйтеся з мистецтвознавцем, подивіться архіви минулих виставок в галереях, прислухайтеся до внутрішнього голосу. Так ви зможете придбати роботу перспективного автора. Якщо цього не станеться, тоді ви просто відчуєте себе меценатом, насолодитеся красою мистецтва і обзаведетеся новими знайомствами, адже за це багато і люблять вернісажі та галереї.