Як вибрати будівельний фен

5-18-2020

Різні види пластику продовжують заповнювати навколишній простір: Корпуси різної техніки, деталі автомобілів і механізмів, труби, меблі, посуд, оздоблювальні матеріали. У цій ситуації технічний фен стає інструментом, корисним для будь-якого майстра: адже саме він дозволяє з’єднати поліетиленові деталі, які «не бере» ніякої клей, швидко закрити тріщину в пластиковому корпусі або запаяти текти в пластиковій трубі. Також хочемо порекомендувати замовити будівельний фен на сайті steinel по найкращій ціні .

Температура плавлення більшості полімерів відносно невисока-120-250°С – і струмінь гарячого повітря, розм’якшуючи пластик, дозволяє легко і швидко ремонтувати або з’єднувати деталі. Але це не єдина сфера застосування технічного фена.

Його використовують для:

  • локальної сушки клею, шпаклівки, лаку, фарби;
  • зняття випалюванням старих лакофарбових покриттів і шпалер;
  • обтиску термоусадочних трубок;
  • з’єднання і ремонту ПВХ-труб;
  • чистий і рівний різання пінопласту та стельових плит;
  • з’єднання «встик» синтетичних підлогових і стельових покриттів: лінолеуму, вінілової плитки, ПВХ-ламінату і т. п.
  • розморожування обмерзлих труб, кранів, замків, водостоків;
  • пайки мідних труб;
  • демонтажу компонентів з електронних плат.
  • ремонту бамперів та інших пластикових деталей автомобіля;
  • ремонту інших пластикових корпусів і деталей;

Кмітливі майстри навіть знайшли кілька нестандартних застосувань цього інструменту:

обсмажування зерен кави;
обпалювання і випалювання тушок;
дезінфекція деревини і знищення комах у важкодоступних щілинах і отворах;
розпал дров і вугілля в мангалі.
Як видно, технічний фен буде вельми до місця, як в будь-якій майстерні, так і в коморі домашнього майстра. Однак інструменти в різних випадках будуть потрібні з різними характеристиками-в залежності від завдань, які потрібно вирішувати за допомогою технічного фена.

Характеристики технічних фенів
Потужність фена складова — вона дорівнює потужності його вентилятора плюс потужність нагрівального елементу. Відповідно, потужність фена впливає на максимальну температуру повітря і на його продуктивність. Більшу частину потужності» забирає » нагрівальний елемент, відповідно, саме від потужності в першу чергу залежить максимальна температура, яку може видати фен. Якщо вам потрібна висока температура на виході з сопла, то вибираючи серед двох моделей з однаковою максимальною температурою, має сенс віддати перевагу ту, у якій більше потужність.

Діапазон між мінімальною і максимальною робочими температурами визначає універсальність фена – чим ширше цей діапазон, тим він універсальніше. Слід мати на увазі, що наведене значення визначає температуру повітря безпосередньо на виході з сопла; на відстані ж в 10 см від нього нагрів буде вже в 2-4 рази нижче. Тому враховувати цей параметр слід з запасом:

Для сушіння лакофарбових покриттів, монтажу термоусадочних трубок, зварювання швів підлогових покриттів і роботи з трубами ПВХ вистачить 200-300°С робочої температури

Для роботи з побутовим пластиком потрібна температура повітря в 150-200°С. Для цього на виході з фена температура повітряного струменя повинна бути в 250-350°С. Така ж температура буде потрібно для демонтажу електронних компонентів.
Поліпропілен, ABS — і PS-пластик, з яких виготовлені більшість пластикових автомобільних деталей, плавляться при температурах 210-250°С, для роботи з ними рекомендується робоча температура фена в межах 350-450°с.