Як вибрати душові системи

7-13-2021

Душова система являє собою набір обладнання для прийняття душу. Ця сантехніка представлена різноманітними моделями, що розрізняються по конструкції, способу установки, функціональності та іншим характеристикам. Багатство асортименту, з одного боку, дозволяє придбати найбільш підходящий за індивідуальними вимогами комплект, з іншого — ускладнює покупку, особливо для непідготовленого покупця. На що звернути увагу при виборі, щоб ця сантехніка довго радувала своєю надійністю, зручністю і красою? Також рекомендуємо вибрати найкращі   душові системи на сайті .

Комплектація душових систем

Для правильної покупки цього обладнання корисно знати його конструкцію, адже вона визначає функціональність даної сантехніки. У загальних рисах душова система складається з наступних елементів:

  • лійки. У переважній більшості душових систем таких елементів два-велика, закріплена на штанзі або стіні, для верхнього душа і більш компактна ручна, поєднана зі змішувачем гнучким шлангом. Лійки мають безліч форсунок, через які вода подається розподіленої на тонкі струмені.
  • змішувач. Це кран, за допомогою якого регулюється натиск і температура води, а також подача її через виливши безпосередньо в ванну. У більшості випадків змішувач оснащується вбудованим дивертором-пристроєм, перенаправляє потік води між лійками або виливом.
  • штанга. У душових системах, що встановлюються відкритим способом, це труба, що з’єднує змішувач і велику лійку. Вона грає роль опори, на яку кріпляться інші елементи конструкції, а також трубопроводу для подачі води в верхній душ.
  • шланги. Гнучкі трубопроводи для подачі води, що з’єднують змішувач тільки з ручною лійкою (у відкритих системах) або з обома (в приховано встановлюються моделях).

До додаткових елементів душової системи можна віднести різні полички, тримачі для банного приладдя і т.д. Вони не є обов’язковими, проте істотно підвищують функціональність і зручність обладнання.

Види конструкції і схеми монтажу

Комплектація душових систем значно різниться в залежності від способів їх установки, яких всього два:

  • зовнішній (відкритий) монтаж. Ця схема має на увазі, що вся конструкція встановлюється зовні і фіксується на поверхні стіни за допомогою кріпильних кронштейнів. При цьому система має жорстку штангу, на який навішуються додаткові елементи (тримач для ручного душа, верхня лійка, полички і т.д.). Перевагою зовнішньої установки є можливість в будь-який момент зняти або замінити обладнання, не розбираючи стіну. Вона також спрощує і монтаж системи, роблячи його доступним навіть для непрофесіонала. До її недоліків же варто віднести необхідність в додатковому просторі для установки обладнання, що не дозволяє застосовувати відкриту схему в маленьких приміщеннях.
  • внутрішній (прихований) монтаж. Даний спосіб полягає в тому, що деякі елементи душової системи встановлюються в поглиблення в стіні (змішувач, перемикач водяного потоку, з’єднувальний шланг для верхнього душа), а зовні залишаються тільки ручна і велика лійки, органи управління краном і дивертором, виливши. Переваги внутрішньої установки-економія місця і естетичність, недолік — складність монтажу, ремонту і заміни обладнання.

Щодо естетичності відкритої і потайної схем монтажу однозначної думки немає. Все залежить від уподобань користувача і загальної стилістики приміщення. Часто зовнішні душові системи являють собою самодостатні декоративні елементи обстановки, особливо якщо оброблені відповідним чином — такий підхід використовується, наприклад, в вінтажному стилі, адже в минулі епохи інженерні системи практично завжди встановлювалися поверх стін. Для таких напрямків інтер’єрного дизайну, як мінімалізм і хай-тек, навпаки, властиво потайне розташування комунікацій, що не порушує гармонію чистих поверхонь.

В цілому, прихований монтаж душової системи підходить в тому випадку, якщо ви не плануєте в найближчому майбутньому міняти місце проживання або проводити капітальний ремонт ванної кімнати. Це досить трудомістка процедура, провести яку без спеціальних інструментів і навичок неможливо — виконати її зможе тільки досвідчений монтажник-професіонал.

Вибір окремих елементів душової системи

Душові системи, як правило, продаються єдиним набором, хоча можна зібрати її самостійно з окремих комплектуючих. Проте, вибір цього обладнання завжди здійснюється з урахуванням конструкції, функції і вигляду кожного елемента, тому має сенс розглянути їх індивідуально.

Верхній душ. Інша його назва-зливовий або тропічний, так як він подає великий потік падаючої зверху води, що нагадує дощ. Форма його лійки буває круглої або квадратної. Різниця суто естетична, на функціональність ніяк не впливає.

При виборі розміру тропічного душу потрібно враховувати, що для забезпечення потужного потоку води його розмір повинен відповідати тиску в системі водопостачання. Якщо напору не вистачає, але хочеться використовувати велику верхню лійку, можна встановити домашній міні-насос.

Тропічний душ монтується на душову стійку, стіну або стелю. В останньому випадку буде потрібно прокладка додаткових комунікацій, зате лійку можна розташувати в будь-якій точці приміщення.

Ручна лійка. Поєднана гнучким шлангом зі змішувачем, вона дозволяє направляти потік води в будь-якому зручному користувачеві напрямку. Форма ручної лійки також змінюється в залежності від моделі — важливо, щоб її було зручно тримати в руках під час миття. Як правило, в цьому елементі передбачений перемикач режимів подачі води між широким і вузьким (але більш потужним) потоком.

Змішувач. Кран душової системи забезпечує подачу води, управління її напором і температурою, перемикання потоків між кожною з лійок і виливом. Змішувачі для душових систем розрізняються за наступними критеріями:

  • за схемою монтажу вони бувають настінними (для відкритих систем) і вбудованими-перші відрізняються простотою установки, але вимагають додаткового простору для розміщення, другі більш компактні, але їх монтаж більш складний;
  • за наявністю виливу для ванни-цей елемент у змішувача може бути або відсутній, також в залежності від моделі він буває різного розміру, фіксованим або поворотним;
  • по конструкції-в душових системах використовуються двовентильні або одноважільні крани, а також моделі з електронним блоком управління з сенсорним або кнопковим введенням.

Окремо варто згадати про термостатичні змішувачі для душу-такі крани мають вбудований терморегулюючий елемент, який забезпечує стабільну підтримку заданої користувачем температури водяного потоку. Термостати дозволяють уникнути опіку або переохолодження користувача, в тому числі при неконтрольованих скачках тиску в системі водопостачання. Також змішувачі цього типу сприяють економічній витраті води.

Шланг. Гнучка трубка, що з’єднує змішувач з ручною лійкою, завжди відчуває деформуючі навантаження при використанні, тому повинна бути міцною і одночасно гнучкою. Шланги в душових системах виготовляються з гуми або еластичного пластику, при цьому він може мати також обмотку з наступних матеріалів:

  • метал-сталева оболонка надає шлангу міцність, проте з часом або іржавіє, або лопається сама через часті деформацій;
  • пластик-полімерна оболонка шланга часто армується сталевим волокном, при цьому вона зберігає еластичність, але отримує додаткову міцність;
  • силікон — найбільш довговічний і зручний варіант, хоча коштує він більше металевих і пластикових аналогів.

При виборі шланга для ручної лійки враховуйте, що він буде постійно піддаватися впливу пари, гарячої та холодної води, чистячої хімії. Його матеріал повинен

Витримувати агресивний вплив, при цьому володіти достатньою гнучкістю, щоб душем було зручно користуватися.

Матеріал

Душові системи виготовляються з латунного сплаву або нержавіючої сталі. Обидва матеріали характеризуються хорошими експлуатаційними властивостями, проте латунь більш краща, так як менше схильна до корозійного впливу. Для більшого захисту від агресивного впливу води і появи подряпин металеві поверхні покриваються шаром хрому або кераміки.

Існують і екзотичні моделі душових систем

Як правило, в змішувачах душових систем сьогодні використовуються керамічні картриджі або кран-букси (в одноважільних і двохвентильних моделях відповідно). Кераміка має високуЗносостійкістю і абсолютно не схильна до хімічної корозії, тому забезпечує нормальну роботу крана протягом тривалого часу.

Джерело : https://luxaqua.com.ua/