Як вибрати міні екскаватор

10-11-2021

Екскаватори використовуються для виконання самих різних робіт — від будівництва будівель і споруд до розробки гірських порід. Також хочемо вам порекомендувати https://minirent.ua/. Вирішуючи питання про те, який екскаватор краще купити, потрібно виходити із завдань, для виконання яких потрібна спецтехніка.

Що враховувати при виборі

Продуктивність і невибагливість до умов роботи — важливі вимоги, що пред’являються до будь екскаваторної техніки. Ця техніка підійде для максимально інтенсивного використання.

При виборі ковша необхідно врахувати щільність і абразивність грунту. За цими параметрами екскаватори умовно діляться на 3 групи:

  • для м’яких матеріалів;
  • для твердого грунту, що має середню абразивність;
  • для дуже щільних високоабразивних порід: до таких належать базальт, граніт та ін.

Вибираючи довжину стріли, слід враховувати відстань, на яке потрібно переносити грунт. Висоту вивантаження і оптимальну місткість ковша теж слід вибирати виходячи з поставлених завдань.

Важлива умова для роботи, особливо в обмежених умовах і в тісному контакті з іншою технікою, — хороша оглядовість. Кабіни екскаваторів kobelco і sdlg ідеально відповідають цій вимозі.

Який екскаватор краще: колісний або гусеничний?

Вибір екскаватора за типом шасі залежить від сфери застосування машини. Гусеничну спецтехніку найчастіше набувають для тривалої роботи на одному об’єкті. Її пересування по дорогах загального користування заборонено, тому для транспортування доводиться використовувати спеціальні тягачі (трали), залізничний або водний транспорт. Навантаження важкої екскаваторної техніки, її перевезення до місця призначення і розвантаження — се ці дії вимагають великих фінансових витрат.

До переваг екскаваторів на гусеничному ходу слід віднести:

  • високу продуктивність;
  • прохідність;
  • стійкість.

До цього типу відносяться також повноповоротні моделі. Їх використання підвищує ефективність роботи і прискорює виконання завдання.

До недоліків колісної спецтехніки, в порівнянні з гусеничної, відносяться:

  • менша продуктивність;
  • знижена прохідність.

Колісні екскаватори значно мобільніші і маневреніші гусеничних. Спеціальне обладнання у перших встановлюється на колісній (пневмоколісної) базі. Техніка може пересуватися по загальних дорогах, тому її активно використовують в населених пунктах. При експлуатації на грунті вона менше пошкоджує рослинний покрив, ніж гусеничні моделі.

Міні-екскаватори

Ці машини добре підходять для робіт в приватному секторі. Вибираючи таку техніку, потрібно врахувати глибину риття, а також звернути увагу на висоту підняття ковша, щоб не було труднощів при навантаженні грунту в самоскид.

Модель за показниками продуктивності потрібно вибирати з урахуванням робіт, які буде виконувати техніка. Якщо основним завданням буде риття траншей малої глибини, то купувати високопродуктивну машину не має сенсу. При глибокому копанні передбачувану робочу глибину потрібно збільшувати приблизно на 30%. Справа в тому, що на максимальній глибині продуктивність спецтехніки значно знижується.

Зверніть також увагу на можливість транспортування. Щоб доставити гусеничний міні-екскаватор на робочий майданчик, необхідний перевізник. Чим менше модель, тим простіше і швидше буде її навантаження і перевезення. Якщо для того щоб перевезти техніку вагою до 4 т, досить звичайного маніпулятора, то для транспортування моделей більшої маси знадобиться важкий кран.

У висновку

Перед тим як вибрати екскаватор, необхідно визначитися з обсягом і характером майбутніх робіт, а також місцевістю, де вони будуть проводитися. Колісний міні-екскаватор добре підійде для виконання невеликих замовлень в приватному секторі, гусеничний знадобиться невеликої будівельної компанії, що працює в сільській місцевості. Колісний екскаватор середнього класу підійде для будівництва в межах міста. Важкі гусеничні моделі потрібні для виконання завдань на великих заміських об’єктах, для кар’єрних робіт і видобутку корисних копалин.