Як вибрати новобудову

7-10-2021

Вибір новобудови може перетворитися на головний біль. Житлових комплексів багато, квартир в них — ще більше, і ризики довгобуду ніхто не відміняв. При цьому поки ви шукаєте підходящий варіант, нерухомість продовжує дорожчати. Спершу хочу вам порадити гарні новобудови Франківського району Львів на сайті https://vdoma.online/residential-complexes/1/frankivskyj за кращою ціною. 

1. Визначте параметри майбутнього житла

Перш ніж шукати новобудову, визначитеся, яке житло ви хочете в ній купити і для яких цілей — проживання, інвестиції та перепродаж, подальша здача в оренду.

Складіть «портрет» вашої майбутньої квартири-якого вона повинна бути розміру, на якому поверсі розташовуватися, скільки грошей ви готові на неї витратити. Ось приблизний список параметрів, з якими важливо визначитися відразу:

  • бажана площа;
  • максимальний бюджет (у тому числі з урахуванням іпотеки);
  • з обробкою або без.

Виділіть для себе кілька ключових вимог до квартири, без яких не погодьтеся на покупку. Це допоможе відразу відсіяти новобудови, які спочатку не підходять під ваші запити — наприклад, навіщо витрачати час на житловий комплекс в найближчому підмосков’ї, якщо важлива московська прописка.

2. Виберіть: квартира або апартаменти

Квартири в новобудовах частіше вибирають для постійного проживання, апартаменти — в якості другого житла або інвестиції під перепродаж, здачу в оренду. Все через різницю в статусі нерухомості.

Апартаменти коштують в середньому на 10-15% дешевше квартир, але юридично не є житлом — це комерційні приміщення зі своїми особливостями.

Основні відмінності апартаментів від квартир:

  • не можна оформити реєстрацію за місцем проживання;
  • втрачається право на податкове вирахування 13% з пдфо;
  • захист пайовиків по 214-фз при банкрутстві забудовника менш надійна;
  • ставка податку на нерухомість в квартирах-0,1%, в апартаментах— 0,5–2%;
  • послуги жкг дорожче, так як оплачуються за комерційними тарифами.

На апартаменти не поширюються будівельні норми для житлових приміщень (за розміром кімнат, пожежної безпеки, інсоляції —ступеня освітленості приміщення прямими сонячними променями) і положення житлового кодексу рф. Комунальні послуги там обходяться дорожче в 1,5-2 рази, але зате власники апартаментів не платять за капітальний ремонт.

Головний недолік апартаментів в новобудовах-це слабкий захист за законом про пайову участь 214-фз. Якщо забудовник збанкрутує, пайовик зможе вимагати тільки повернення грошей-це менш вигідно, ніж добудова і отримання житла.

3. Подумайте, яка будівельна готовність вам потрібна

Вирішіть, наскільки для вас важливі терміни здачі житлового комплексу. Якщо потрібно заселитися якомога швидше, вибирайте готові новобудови з чистовою обробкою квартир — в них вже все готово для переїзду, залишиться тільки купити і завезти меблі з технікою. З урахуванням часу на угоду цілком реально переїхати в перший же місяць після покупки.

Купивши квартиру в новобудові на середніх або фінальних етапах будівництва, можна заробити на різниці у вартості після здачі і не чекати переїзду занадто довго. Але тут важливо, щоб витрати не виявилися більше економії — це стосується тих, хто орендує житло.

Якщо терміни здачі зовсім не важливі, придивіться до проектів» на котловані » — особливо до тих, де недавно стартували продажі. Вони найпривабливіші в плані інвестицій, але чекати ключів від квартири доведеться 2-3 роки.

4. Виберіть: монолітний або панельний будинок

Монолітні будинки підходять прихильникам вільного планування і панорамних видів — в їх конструкції відсутні несучі стіни, а міцний каркас із залізобетону дозволяє зводити будинки вище 40-50 поверхів. Однак через складнощі технології на будівництво йде в середньому до трьох років.

Панельні новобудови зводять швидше. На порожній ділянці за 1,5-2 роки вже може з’явитися великий мікрорайон. Однак будинки індустріальних серій вважаються морально застарілими. У них представлені типові планування, які буде дуже складно змінити через несучих міжкімнатних стін. За ступенем енергоефективності та шумоізоляції «панельки» теж, як правило, поступаються монолітним новобудовам.

5. Оцініть транспортну доступність

Дізнайтеся, наскільки зручно добиратися до новобудови на машині і громадському транспорті. В ізольованому або віддаленому від міста житловому комплексі некомфортно жити, а здати там квартиру в оренду або продати житло буде складно.

Джерело скріншоту: youtu.be

Як можна перевірити новобудову на транспортну доступність:

  • подивіться через пошукові карти, на якій відстані розташовані найближчі великі шосе. Оцініть їх завантаженість в години пік (вранці — з 7 до 9 годин; ввечері — з 17 до 19 годин).
  • прокладіть маршрут до місця, де часто буваєте — відразу стане зрозуміло, скільки часу належить витрачати на поїздки.
  • оцініть відстань до найближчого метро, залізничних станцій, зупинок наземного транспорту. Оптимально, якщо вони розташовані в межах 1,5–2 км — тоді шлях пішки буде займати не більше 15-20 хвилин.

Уточнюйте у забудовників, чи з’являться поруч з новобудовою нові станції метро, прямі виїзди на шосе, запустять автобуси і маршрутки. Зазвичай менеджери в курсі таких речей, але сліпо довіряти їх словами не варто — вимагайте документи або уточнюйте інформацію в місцевій адміністрації.

6. Дізнайтеся все про зовнішню та внутрішню інфраструктуру

Для комфортного проживання район новобудови повинен бути добре розвинений. Це означає, що в ньому побудовані і працюють такі соціальні об’єкти, як:

  • школи та дитячі садки;
  • поліклініки для дорослих і дітей;
  • стоматологічні клініки;
  • мфц;
  • магазини, торгові центри.

Другими за важливістю елементами інфраструктури є парки, сквери та інші місця для прогулянок і відпочинку. Незайвим буде і наявність поруч спортивного комплексу, плавального басейну, стадіону або хоча б великий облаштованої спортивного майданчика.

Внутрішня інфраструктура новобудови повинна включати як мінімум магазини, аптеки, банки та офіси на перших поверхах будинків. Також в житлових комплексах можуть перебувати:

  • освітні установи;
  • фізкультурно-оздоровчі комплекси;
  • підземні та надземні паркінги, автостоянки;
  • медичні установи.

Пам’ятайте, що забудовники зобов’язані будувати дитячі садки і школи тільки в проектах комплексного розвитку території або за договорами з органами влади. В інших випадках соціальна інфраструктура зводиться на розсуд девелопера.

Лайфхак: інформацію про соціальну інфраструктуру можна знайти в проектній декларації новобудови. Забудовники виносять її окремим пунктом в документі.

Джерело скріншоту: avaho.ru

Якщо менеджер в офісі продажів згадує про школу або дитсадок, просите проектну документацію і договори з термінами здачі на кожен конкретний об’єкт — без документів це просто обіцянки, за які девелопер не несе ніякої відповідальності.

При виборі новобудови звертайте увагу на благоустрій — воно теж входить в інфраструктуру. У сучасних житлових комплексах повинні бути закриті «двори без машин», різновікові ігрові та спортивні майданчики, лаунж-зони. Все це-елементи комфортного міського середовища, на які рідко звертають увагу, але згодом шкодують — скаржаться на засилля машин у дворах, недолік озеленення і місць для прогулянок.

7. Оцініть стан екології

Коли справа стосується вибору новобудови, екологічна обстановка-поняття відносне. У міських умовах знайти житловий комплекс з ідеально чистим повітрям важко. Для цього краще шукати новобудови в стороні від міста, в нових районах, що розвиваються — але тоді найчастіше доводиться вибирати між розвиненим транспортом і хорошою екологією.

У міських новобудовах чистота повітря залежить від:

  • площі озеленення;
  • відстані до найближчих великих шосе;
  • наявності або відсутності поруч промзон;
  • рози вітрів в локації.

Екологічна обстановка краще в районах з великими парками, заповідниками, лісопарками та іншими природними зонами. Велику роль відіграє і загальне озеленення дворів, близькість невеликих скверів, водойм — на відкритих просторах біля води добре оновлюється повітря.

Важливо, щоб промислові майданчики з великими заводами, тепловими станціями, водоочисними спорудами, складами та іншими шкідливими для навколишнього середовища підприємствами розташовувалися хоча б в 2-3 км від новобудови — те ж саме стосується жвавих багатосмугових шосе.

Лайфхак:Перевірити, чи є поруч промзона, можна на сайті wikimapia.org.

Джерело скріншоту: wikimapia.org

Але навіть якщо підприємство або дорога знаходиться далеко, забруднене повітря може зміщуватися в бік новобудови. Перевірити це можна по троянді вітрів — це діаграми, які визначають, в який бік переважно дме вітер в локації. Дані про це збирають на метеоста