Як зробити гідроізоляцію фундаменту. Технологія гідроізоляції фундаменту

111

Як зробити гідроізоляцію фундаменту. Технологія гідроізоляції фундаменту

Перше, що необхідно зробити, це визначитися з комплексом заходів з гідроізоляції. Для цього слід врахувати ряд стартових умов:

  • рівень залягання грунтових вод;
  • силу «спучування» грунту в післяморозний період;
  • неоднорідність грунту;
  • умови експлуатації будівлі.

Якщо максимальний рівень грунтових вод знаходиться нижче основи фундаменту більш ніж на 1 м, тоді досить буде виконати обмазувальну вертикальну гідроізоляцію і горизонтальну з використанням руберойду.

Якщо рівень грунтових вод знаходиться вище, ніж на 1 м від основи фундаменту, але не досягає рівня підвалу або досягає вкрай рідко, то для якісної гідроізоляції комплекс заходів доведеться розширити. Горизонтальну гідроізоляцію виконати в два шари з промазкою між ними мастикою. Для вертикальної ізоляції слід використовувати і обмазувальний спосіб, і обклеювальний рулонними матеріалами. Залежно від бюджету, який запланований на матеріали для гідроізоляції фундаменту, можна додатково обробити всі бетонні елементи фундаменту і підвалу проникаючої гідроізоляцією, що зупиняє просування води по капілярах.

Якщо рівень грунтових вод знаходиться вище основи фундаменту і рівня підлоги підвалу, або місцевість, в якій побудований будинок, славиться частими і рясними опадами, які довго і важко просочуються в грунт, то на додаток до попереднього списку заходів необхідно обладнати дренажну систему навколо всього будинку.

На гідроізоляцію фундаменту ціна буде залежати від площі поверхні, яку необхідно обробити, від комплексу заходів, виду і кількості гідроізоляційних матеріалів. У найлегшому випадку доведеться витратитися тільки на бітум. А в найскладнішому-одночасно на матеріали для обмазувальної, рулонної, проникаючої гідроізоляції і на роботи з облаштування дренажу або притискної стінки.

Рулонна гідроізоляція для фундаменту. Рулонна гідроізоляція фундаменту

0

3571

Рулонна гідроізоляція фундаменту-популярний і ефективний спосіб гідрозахисту будівель, що полягає у виконанні єдиного гідроізолюючого килима з рулонних матеріалів.

Рулонна гідроізоляція фундаменту

Види рулонної гідроізоляції

  • гідроізоляція за допомогою обклеювальних рулонних матеріалів: руберойду, пергаміну, стеклоизола. Монтаж таких матеріалів здійснюється за допомогою наклейки декількох шарів матеріалу на поверхню, що захищається. Наклейка здійснюється за допомогою мастик або спеціального клейового шару;
  • гідроізоляція наплавним способом. Для її виконання призначені рулонні матеріали з нанесеним бітумним або полімерним шаром, який при укладанні необхідно нагріти за допомогою газового пальника. Розплавляючись, цей шар забезпечує хорошу адгезію з основою.
  • гідроізоляція за допомогою дифузійних плівкових мембран, що забезпечує не тільки захист фундаменту від зовнішньої вологи, але і відведення парів зсередини будівлі, завдяки чому фундамент зберігає свою міцність на довгі роки.

Гідроізоляція фундаменту техноніколь

Перші два види рулонного гідрозахисту називають також. Технологія їх виконання різна в залежності від виду застосовуваного рулонного матеріалу. Вона зводиться до декількох етапів:

  1. підготовка поверхні: очищення від бруду і пилу, вирівнювання поверхні, заокруглення кутів і гострих граней.
  2. грунтовка з використанням спеціальних праймерів.
  3. нанесення шару мастики або лаку для кращої адгезії рулонного матеріалу до поверхні.
  4. монтаж обклеювальної ізоляції: наклеювання декількох шарів рулонної гідроізоляції.
  5. заключний шар гідроізоляційної мастики або лаку при необхідності.
  6. облаштування захисного шару з цегли, бетону, або теплоізоляція фундаменту.
  7. пристрій дренажу і зворотна засипка.
  8. пристрій і гідроізоляція вимощення.

Детальна технологія виконання робіт наведена в статті»».

Мембранні рулонні матеріали

Технологія рулонної гідроізоляції з використанням мембранних плівок порівняно нова, вона відрізняється швидкістю виконання, гарною якістю захисту від грунтових і осадових вод, стійкістю до усадки фундаменту. Матеріали для горизонтальної і вертикальної гідроізоляції різні.

Для гідрозахисту вертикальних зовнішніх стін фундаменту, що зазнають навантаження з боку грунту, використовується профільована мембрана, що володіє здатністю рівномірно розподіляти тиск по поверхні фундаменту. Виступи у вигляді шипів розташовуються із зовнішнього боку матеріалу, і захищають внутрішню мембрану від пошкоджень. Крім того, на шипованої поверхні конденсується волога і, завдяки зазорам і нещільного прилягання грунту, стікає в дренажний пристрій. Дляіспользуется гладка плівка, її призначення-перешкоджати капілярному підйому грунтових вод по порах бетону.

Технологія монтажу мембранних плівок дещо відрізняється: шиповану мембрану для вертикальної гідроізоляції кріплять за допомогою металевих елементів з пвх-покриттям, закріплюючи їх на стінці фундаменту і приварюючи до них плівку за допомогою будівельного фена. Гладку плівку для горизонтальної гідроізоляції укладають смугами внахлест і зварюють гарячим повітрям.

Технологія монтажу мембранних плівок

Технологія вертикальної рулонної гідроізоляції

  1. готують основу: усувають дефекти, тріщини, прибирають сліди бітуму, жирів, монтажної піни. Гострі виступи, стирчить арматуру зрізають і шліфують. Якщо поверхня бетонного фундаменту має сильні забруднення, на неї необхідно наклеїти шар геотекстилю.
  2. встановлюють галтелі на внутрішні кути або армують їх за допомогою гідроізоляційної стрічки і полімерної мастики.
  3. на поверхню фундаменту кріплять пластикові ронделі-конструкції, що дозволяють проводити монтаж полотна за допомогою зварювання гарячим повітрям. Відстань між ронделями: 1-1, 5 метра по горизонталі і 2 метри по вертикалі.
  4. виробляють розкрій рулонного матеріалу, не забуваючи про припуск на зварений шов, він повинен бути не менше 10 см.

    Розкрій рулонного матеріалу

  5. матеріал для рулонної гідроізоляції кріплять за допомогою точкового зварювання до ронделів, для цього використовують будівельний фен. Температуру повітря підбирають дослідним шляхом, домагаючись якісного зварювання, стійкої до розриву. Стики смуг додатково проварюють суцільним подвійним швом з зазором між смугами шва 10-20 мм.
  6. поверхня гладкого мембранного рулонного матеріалу проклеюють геотекстильним полотном за допомогою контактного клею для захисту від пошкоджень. Профільований, або шипований матеріал додаткового захисту не вимагає.

Як зробити гідроізоляцію фундаменту своїми руками. Як зробити гідроізоляцію фундаменту, якщо будинок вже побудований

Після закінчення часу мешканці приватного або багатоквартирного будинку можуть помітити певні неполадки з конструкцією самої будови.

Стіни підвалів або перших поверхів починають «сльозитися» зсередини, іноді під ними з’являються невеликі калюжі води. Це одна з явних причин неякісної гідроізоляції фундаменту своїми руками і проникнення всередину грунтових вод.

Вихід з цієї ситуації тільки один-провести роботи заново і відновити дренажну систему.

Зверніть увагу

Багато власників будинків дивуються, чому таке могло статися, і хто винен в ситуації, що склалася.

Як правило, в багатоповерхових будівлях це відбувається через помилку проектувальників або виконавців робіт, а так само приймає житло в експлуатацію організацією.

У приватному будівництві в кінцевому підсумку винен замовник, який не проконтролював необхідну якість виконання даного етапу будівництва.

Розглянемо основні помилки, що призводять до необхідності повторної гідроізоляції фундаменту побудованого будинку:

  1. відсутність гідроізоляції підстави будинку в принципі. Це може бути виконано через недогляд або в зв’язку з відсутністю необхідності, наприклад, в разі сухого грунту, в якому рівень грунтових вод розташовується на глибині більше 10 метрів.
  2. виконання неякісної гідроізоляції фундаменту-одна з найбільш часто зустрічаються причин, що призводять до повторення робіт. Статися це може через відсутність необхідної кваліфікації працівників, не надання особливої важливості процесу.
  3. використання матеріалів, що не відповідають вимогам для конкретних умов, в яких розташовується підстава будинку.

Результати поганої гідроізоляції фундаменту

До змісту ↑

Способи зовнішньої гідроізоляції фундаменту готового будинку

Якщо будова вже побудовано і здано в експлуатацію, якщо мешканці виявили проблему через роки проживання в будинку впадати у відчай не варто, так як зробити гідроізоляцію фундаменту своїми руками або силами спеціалізованих організацій можна і потрібно. Для виконання даного виду робіт існує кілька способів, як більш витратних фізично, так і фінансово. У будь-якому випадку виконання повторної гідроізоляції фундаменту старого будинку зажадає багато сил і терпіння.

До змісту ↑

Обмазувальна ізоляція вертикальних поверхонь

Найбільш простий, але і найменш якісний спосіб, який доступний для виконання своїми руками – виконання обмазувальної гідроізоляції. Послідовність виконання основних етапів робіт наступна:

  1. якщо навколо будинку вже виконана вимощення фундаменту — її доведеться повністю демонтувати. Так само надходять і з обробкою цокольній частині фундаменту.
  2. Демонтаж вимощення

  3. наступний етап-видалення грунту навколо основи будинку на відстань, що дозволяє виконувати роботи біля нього двом працівникам. Як правило, величина ця становить 1 метр. Найчастіше, щоб уникнути руйнування фундаменту копати землю навколо будинку доводиться своїми руками без використання спеціалізованої будівельної техніки. Обсяг видобутого грунту може скласти від 40 м3 і більше, в залежності від розмірів периметра будинку і глибини залягання фундаменту будинку.
  4. при наявності на підставі будинку будь-якої гідроізоляції її необхідно ретельно видалити до бетону. Це досить складний процес, так як в справу йдуть і хімічні, і термічні і механічні способи.
  5. підготовлену поверхню фундаменту будинку слід підготувати до нанесення обмазувальної гідроізоляції. Для цього використовують готові рідкі склади на основі бітуму, застосовувані для просочення. Називаються вони праймерами. Наносяться своїми руками за допомогою кисті або валика.
  6. Нанесення праймера

  7. після застигання попередньої обробки можна виконати обмазувальну гідроізоляцію фундаменту побудованого будинку. Для цього використовують готові мастики на основі полімерних, епоксидних або бітумних складів. Для досягнення високої якості гідроізоляції фундаменту нанесення обмазувальних складів необхідно виконати не менше трьох разів з проміжною сушкою.
  8. після того, як останній шар бітумної мастики повністю затвердіє, виконують зворотну засипку грунту, віддаленого попередньо.

Як правильно зробити гідроізоляцію фундаменту. Як правильно виконати гідроізоляцію фундаменту своїми руками?

На фундамент будь-якої будівлі припадає максимальне навантаження. А довговічність будинку залежить від міцності його заснування.

Під впливом вологи бетон руйнується, що стає причиною деформації з часом і всієї конструкції.

Щоб захистити фундамент від руйнівного впливу вологи, просідання несучих стін, необхідно подбає про якісну гідроізоляцію.

Виконати весь комплекс робіт можна самостійно, благо вибір будівельних матеріалів сьогодні великий. Знайомство з основними методами захисних заходів допоможуть вибрати оптимальний варіант і уникнути помилок при виконанні гідроізоляційних робіт.

Гідроізоляція підвалу зсередини від грунтових вод. Навіщо гідроізолювати підвал

Здавалося б, немає потреби настилати шари всередині стін і підлоги підвалу, якщо його призначення охолодження і збереження продуктів. В крайньому випадку, на грунті влаштовується піщана подушка. Проте льох потребує гідроізоляції всіх поверхонь завжди, незалежно від призначення. Потурання веде до багатьох неприємностей:

  • скупчення конденсату . Перепад температур між теплою стелею, бетонними стінами і холодною підлогою неминуче викличе появу крапель вологи на поверхнях підвалу. Бетону це принесе руйнування, дерев’яним лагам і чорновому підлозі – псування від поширення цвілі, напів – постійну бруд. Якщо в підвалі влаштовувати постійну сушку електричними приладами, то рахунки за спожитий ресурс прийдуть астрономічні.
  • підтоплення ґрунтовими водами . Грунт не відрізняється стабільністю, як і всі природні фактори. Навіть якщо будинок спочатку будувався на піщаних або суглинних грунтах, це не означає, що рух пластів в майбутньому році не призведе до появи водоносного горизонту, особливо якщо в окрузі є приватні свердловини або колодязі. Правильний розрахунок-запорука сухості підвалу будинку.
  • застою вологи . Грунт, бетон, будівельний матеріал будинку в тій чи іншій мірі накопичують вологу, випаровування якої в природних умовах відбувається повільно. В майбутньому, при настанні зимового сезону це загрожує втратою жорсткості фундаменту і несучих конструктивних елементів. Чому? волога при замерзанні розширюється, і недооцінювати її руйнівну силу – нерозумно.

Як зробити гідроізоляцію фундаменту готового будинку. Способи зовнішньої гідроізоляції фундаменту готового будинку

Якщо будова вже побудовано і здано в експлуатацію, якщо мешканці виявили проблему через роки проживання в будинку впадати у відчай не варто, так як зробити гідроізоляцію фундаменту своїми руками або силами спеціалізованих організацій можна і потрібно. Для виконання даного виду робіт існує кілька способів, як більш витратних фізично, так і фінансово. У будь-якому випадку виконання повторної гідроізоляції фундаменту старого будинку зажадає багато сил і терпіння.

Обмазувальна ізоляція вертикальних поверхонь

Найбільш простий, але і найменш якісний спосіб, який доступний для виконання своїми руками – виконання обмазувальної гідроізоляції. Послідовність виконання основних етапів робіт наступна:

  1. якщо навколо будинку вже виконана вимощення фундаменту — її доведеться повністю демонтувати. Так само надходять і з обробкою цокольній частині фундаменту.
  2. Демонтаж вимощення

  3. наступний етап-видалення грунту навколо підстави будинку на відстань, що дозволяє виконувати роботи біля нього двом працівникам. Як правило, величина ця становить 1 метр. Найчастіше, щоб уникнути руйнування фундаменту копати землю навколо будинку доводиться своїми руками без використання спеціалізованої будівельної техніки. Обсяг видобутого грунту може скласти від 40 м3і більше, в залежності від розмірів периметра будинку і глибини залягання фундаменту будинку.
  4. при наявності на підставі будинку будь-якої гідроізоляції її необхідно ретельно видалити до бетону. Це досить складний процес, так як в справу йдуть і хімічні, і термічні і механічні способи.
  5. підготовлену поверхню фундаменту будинку слід підготувати до нанесення обмазувальної гідроізоляції. Для цього використовують готові рідкі склади на основі бітуму, застосовувані для просочення. Називаються вони праймерами . Наносяться своїми руками за допомогою кисті або валика.
  6. Нанесення праймера

  7. після застигання попередньої обробки можна виконати обмазувальну гідроізоляцію фундаменту побудованого будинку. Для цього використовують готові мастики на основі полімерних, епоксидних або бітумних складів. Для досягнення високої якості гідроізоляції фундаменту нанесення обмазувальних складів необхідно виконати не менше трьох разів з проміжною сушкою.
  8. після того, як останній шар бітумної мастики повністю затвердіє, виконують зворотну засипку грунту, віддаленого попередньо.

Відео робимо відсічну гідроізоляцію фундаменту