Яке краще покриття на підлогу. Вибираємо підлогу для різних кімнат

70

Яке краще покриття на підлогу. Вибираємо підлогу для різних кімнат

При виборі покриття для підлоги в квартирі, що краще для всіх кімнат визначити складно. Всі приміщення відрізняються за інтенсивністю руху, вологості повітря, вимогами в сфері екології. На досить просте питання — для покриття підлоги на кухні що краще керамічна плитка або паркет – відповідь дати не складно, а вибрати між лінолеумом і ламінатом у вітальні проблематично. Необхідно враховувати якість чорнової підлоги і кваліфікацію майстра.

Залежно від призначення кімнат варто вибирати між наступними матеріалами:

  • передпокій – напівкомерційний лінолеум, ламінат 23 або 31 класу, коркове покриття 23 класу, керамічна плитка або керамограніт;
  • ванна і санвузол – керамічна плитка, керамограніт, ламінат на основі пвх, наливні підлоги;
  • кухня – керамічна або клінкерна плитка, керамограніт, ламінат на основі пвх;
  • вітальня – ламінат 22 або 23 класу, коркове покриття, паркет, паркетна дошка, лінолеум;
  • дитяча кімната-коркове покриття 23 класу, паркетна дошка, паркет;
  • спальна кімната – ламінат, паркетна дошка невеликої товщини, паркет;
  • балкон або лоджія – лінолеум, керамічна плитка, керамограніт.

Для спальних і дитячих кімнат важлива екологічна чистота використовуваних матеріалів, ванна і кухня-вимогливі до вологостійкості покриття. У передпокої міської квартири використовуються стійкі до стирання матеріали.

Часто власники нерухомості задаються питанням: для покриття на теплу підлогу, що краще використовувати? ці системи опалення користуються популярністю, кращим вибором для них буде керамічна плитка, клінкер або ламінат. При використанні паркету або паркетної дошки, в приміщеннях з теплою підлогою варто відмовитися колекцій з граба, кедра або клена і віддати перевагу тику або мербау. В цьому випадку підлогове покриття прослужить максимально довго, а його екстер’єр залишиться бездоганним.

Каучуковий підлогу. Переваги гумового покриття

Довговічні гумові підлоги для гаража допомагають забезпечувати необхідні умови для збереження автомобіля і значно спростити завдання з підтримки в приміщенні чистоти і порядку. На сучасному ринку будматеріалів споживачам пропонуються кілька видів покриттів, виготовлених з гуми.

Незважаючи на те, що у них вони є відмінності, пов’язані з технічними параметрами і технологіями укладання, між ними існують загальні позитивні якості:

  • стійкість до механічних навантажень і хімічних засобів;
  • безпека. Завдяки такій якості часто вибирають гумовий підлогу для спортзалу і спортивних майданчиків;
  • вологостійкість – оскільки гума не намокає і не пропускає воду, мийка автотранспорту прямо в гаражі не зашкодить підлогове покриття;
  • несприйнятливість до змін температурного режиму;
  • довговічність – після тривалого використання матеріал не піддається деформації;
  • достатню поглинання вібрації і шумів, що має важливе значення, коли гаражна споруда розташовується недалеко від житлового будинку;
  • підлогове покриття для гаража — гумовий підлогу допускається робити як в закритих будівлях, так і на відкритому повітрі;
  • облаштування гумового підлоги можна виконати самостійно, але за умови наявності навичок виконання подібної роботи;
  • безпечне пересування по поверхні – матеріал володіє протиковзким ефектом і несприйнятливістю до обмерзання;
  • простота догляду за покриттям – його досить легко помити водою, не використовуючи миючі засоби;
  • пожежна безпека.

Недороге покриття для підлоги. Керамограніт керамограніт за своїм складом ідентичний керамічній плитці. Відмінність між ними полягає тільки в процесі виробництва, тому зазвичай виникає питання про вибір між цими двома видами покриття.

Керамограніт більш міцний, морозостійкий, ніж плитка. На його поверхні не утворюється з часом відколів і тріщин, він не схильний до впливу кислот і лугів.редакція сайт нагадує, що керамограніт вимагає більш хорошої підготовки чорнової підлоги, складний в укладанні і коштує дорожче.

Яке підлогове покриття краще вибрати?

Підлогове покриття для кухні що вибрати — це питання виникає у всіх власників житла, які вирішили провести ремонтні роботи в цьому приміщенні. Потрібно сказати, що завдання вибору – аж ніяк не з легких, так як сьогодні в асортименті будівельних магазинів представлено такий достаток різних матеріалів, що, не маючи інформації про них, можна легко загубитися. Тому і є сенс далі розглянути найпопулярніші для кухні підлогові покриття і ближче ознайомитися з їх характеристиками.

Ну а для початку слід визначитися з вимогами, яким має відповідати покриття підлоги на кухні.

Так як кухня є одним з найбільш відвідуваних в квартирі або будинку приміщень, її цілком можна вважати зоною підвищеної інтенсивності переміщення людей. Крім цього, при виборі матеріалу, потрібно враховувати і такі фактори, як перепади температур, підвищену вологість і наявність великої кількості випарів різного походження, які, так чи інакше, позначаться на всіх оздоблювальних матеріалах цього приміщення. Тому підлогове покриття повинно володіти наступними якостями:

  • вологостійкість матеріалу . У приміщенні кухні підлогове покриття не зможе уникнути впливу вологи-це не тільки випаровування і бризки вчасно приготування їжі та миття посуду, але і часте миття підлог.

Крім цього, через приміщення кухні проходять водопровідні та каналізаційні труби, від яких теж виходить волога, і цей факт теж не можна не враховувати при виборі підлогового покриття.

  • низька гігроскопічність . Мало того що матеріал буде інертний до вологи, потрібно, щоб він не вбирав її в себе, інакше під покриттям створиться сприятливе середовище для появи колоній мікрофлори – цвілі і грибка. Вони негативно вплинуть не тільки на саме покриття, але і на стяжку або деревину, настелену під ним.
  • ударостійкість . Кухня-це приміщення, в якому знаходиться велика кількість різних важких предметів посуду та інших кухонного приладдя, тому завжди є ризик випадково впустити один з них на підлогу. З огляду на це, потрібно вибирати матеріал, який здатний витримати удар від впала з висоти одного метра чавунної сковороди або казана.
  • гігієнічність. Підлогове покриття повинно легко піддаватися очищенню від брудних і жирних нальотів і плям.
  • слизькість матеріалу. З вищевказаних причин, таким, як потрапляння на поверхню покриття жиру і води, необхідно врахувати те, що ці склади не повинні легко поширюватися по підлозі і ковзати під ногами. Інакше, цей фактор може привести до побутових травм. Покриття не повинно бути ідеально гладким — більше підійде зліг шорстка поверхня.
  • зносостійкість. Так як на кухні щодня відбувається процес приготування їжі, на покритті підлоги, особливо близько газової або електричної плити , може утворюватися жировий наліт, який видалити буває не так просто. Тому досить часто для приведення підлоги в порядок доводиться застосовувати щітки і абразивні порошки. З огляду на це, необхідно вибирати покриття, здатне витримати таку очистку, або ж таке, яке не вбирає і не накопичує жирового нальоту.
  • стійкість до стирання. Кухня-це часто відвідуване всіма членами сім’ї приміщення, але більше всіх в ньому в постійному русі знаходиться господиня під час приготування їжі. Тому поверхневий шар покриття, так само, як і його декоративний шар, повинен бути стійкий до стирання.
  • вимога до основи. Вибираючи покриття, потрібно врахувати той фактор, що деякі з матеріалів необхідно укладати або настилати на ретельно підготовлене спеціальним чином підставу.

Сучасні підлогові покриття для квартири. Лінолеум

Лінолеум-одне з найпопулярніших на сьогоднішній день покриттів, і багато в чому завдяки тому, що він має доступну ціну, легкий в монтажі і різноманітний за кольором і малюнком.

Лінолеум, що не втрачає популярності

1. Цей матеріал може бути виготовлений із застосуванням натуральних матеріалів і на основі полімерів. Перший з них застосовується дуже рідко, так як має досить високу вартість, а в основному купується другий варіант покриття.

2. Крім першого критерію, лінолеум ділиться на комерційний і некомерційний тип.

  • перший з них — більш міцний, і настилається в громадських будівлях з великою інтенсивністю людського потоку, але він категорично не підходить для житлових приміщень, так як має шкідливі домішки;
  • для квартириПотрібно вибирати тільки некомерційний вид підлогового покриття. Його міцності для домашніх умов цілком достатньо, і він прослужить довгі роки, за умови правильного монтажу і дбайливої експлуатації.

3. Проводиться лінолеум без основи або ж на теплій і товстій підкладці, а також на середньої товщини спіненої основі.

До недоліків лінолеуму можна віднести наступні моменти: ненатуральність, деформація при перепадах температур і при установці на нього важких предметів.

Лінолеум укладають на бетонне, фанерне покриття, використовуючи найчастіше поліетиленову спінену підкладку. Він підходить для настилу на підлоги в будь-який з кімнат. Єдине місце, де не рекомендується його настилати — це ванна, в зв’язку з тим, що це приміщення має підвищену вологість, і для нього більше підійде керамічна плитка.

Вибір дизайну лінолеуму за кольором і малюнком повністю залежить від смаків і уподобань власників квартири.