Які вікна вибрати для скління балкона?

48

Тепле скління балкона не тільки запобіжить протяги і заощадить на опаленні, але і перетворить лоджію в окреме приміщення. Вікна відіграють важливу роль в утепленні. У цій статті ми розповімо, як їх вибрати і на що звернути увагу.

Кількість склопакетів

Склопакет складається з декількох щільно склеєних стекол і простору між ними – це камера. Їх кількість у виробі визначає ступінь тепло — і звукоізоляції. Є кілька видів склопакетів.

Однокамерний: дві склянки і камера між ними. Простий і недорогий варіант. Такі склопакети трохи важать, можна використовувати стандартну фурнітуру, а значить-заощадити. Однак якісне утеплення таке вікно не забезпечить.

Дві камери: складається з трьох судин і двох камер. Підходить для відокремленої лоджії. Ступінь теплоізоляції залежить від відстані між камерами. Вони важать від 1,5 до 2 разів більше, ніж продукти з камерою, для чого потрібні міцні профілі і високоякісні аксесуари.

Зустрічаються склопакети з трьома камерами, а отже, і з чотирма стеклами. На ринку вони зустрічаються рідко, багато важать і дорого коштують. І сама ідея про те, що чим більше камер, тим краще, помилкова.

Для утепленої лоджії в російському кліматі досить двокамерного склопакета з правильним типом скління. В результаті вам не доведеться платити більше, а захист від тепловтрат з такого вікна буде еквівалентна товстої цегляній стіні.

Тип скла

температура на балконі залежить від типу скла. Можуть використовуватися наступні типи.

  • класичне плоске скло.
  • триплекс-це тришарова конструкція зі звичайного загартованого скла.
  • скло ударостійке.
  • енергозбереження-забезпечує додатковий захист від втрати тепла.
  • тонування.
  • багатофункціональний: може утеплювати і охолоджувати балкон, зберігаючи тепло всередині і відображаючи сонячні промені зовні.

Матеріал профілю

Важливий і матеріал, з якого виготовлений профіль.

Алюміній

Міцний і вогнестійкий матеріал, що не боїться впливів навколишнього середовища. Його часто використовують для великого або панорамного скління, але у нього є і недоліки. Перш за все, висока ціна і висока теплопровідність, тому в основному його застосовують на холодних балконах.

Зустрічаються моделі з електрогрілками і ущільненням, що забезпечує герметичність і захищає від протягів. Але ці добавки істотно не впливають на збереження тепла, а тільки збільшують вартість профілю. Однак він все одно холодніше аналогів.

Полівініл хлорид

Серед усіх видів пластикові профілі вважаються найпопулярнішими завдяки відмінному співвідношенню ціни і якості. Віконні системи полівініл хлорид добре зберігають тепло і блокують вуличний шум, прості в установці і не вимагають складного догляду. Ще один плюс-великий вибір кольорів і фактур, наприклад, імітація натурального дерева.

Деревина

Дерев’яні профілі екологічно чисті, міцні і естетичні. Зазвичай виготовляється з євробруса. Крім гарної тепло — і звукоізоляції, вони надають лоджії відчуття затишку, роблять простір візуально «тепліше».

Також за якістю збереження тепла дерев’яні профілі поступаються сучасним пластиковим аналогам.

В результаті пластикові профілі перевершують своїх основних конкурентів за всіма параметрами: від вартості до технічних характеристик. Вікно з профілю полівініл хлорид зі склопакетом, поряд з енергозберігаючим склом, дозволяє цілий рік підтримувати комфортну температуру на балконі.

Механізм відкривання стулки

Основна частина скління лоджії глуха, але необхідно розкрити не менше 2-3 листів. Механізм відкривання впливає на зручність використання і температуру повітря всередині.

Бувають такі види механізмів.

обертається : стулка відкривається повністю горизонтально, як двері. На балконі це зручно, тому що є доступ до частин жалюзі (наприклад, для миття вікон). З мінусів: немає режиму мікровентиляції, небезпечний для маленьких дітей і домашніх тварин, потрібні додаткові аксесуари. До того ж для цього типу отвору потрібен вільний простір; це слід враховувати перед вибором розміру вікна.

клапан : стулка відкривається вертикально. Нижня частина фіксується, а верхня частина відкидається під невеликим кутом. Це найбільш зручна і безпечна система вентиляції. Єдиний недолік в тому, що вікно відкривається не повністю.

відкидна стулка : універсальний варіант, що дозволяє повністю або частково відкрити стулку для провітрювання. Коштує дорожче, ніж попередні види, але це компенсується простотою використання.

розсувний : лезо переміщається по напрямних в сторону або вгору. Головна перевага-економія місця. Крім того, стулки не можна різко закрити через протяг, тому ризик механічного пошкодження мінімальний.

Для утепленої лоджії підходять як стулчасті, так і розсувні віконні системи. Оптимальний варіант-це хитний механізм. Якщо ви не хочете, щоб вікно відкривалося повністю, підійде і відкидне вікно. Вертлюг менш функціональний, небезпечний для дітей і тварин.

Розсувна система допоможе, якщо лоджія невелика. Щоб уникнути протягів вибирайте профілі з якісним ущільненням, що робить конструкцію максимально герметичною.

Арматура

Від якості фурнітури залежить герметичність вікон, термін їх служби і герметичність закриття, тому тут немає економії. Чим важче вікно, тим більше вимог до нього пред’являється. Бажано використовувати продукцію перевірених європейських брендів-кращими в цій сфері вважаються німці та італійці.

Якщо квартира знаходиться на низькому поверсі, краще встановити на вікнах протиугінну систему, а якщо в квартирі є діти – спеціальні блокатори або знімні ручки.