З убитої квартири, вона перетворилася в затишне гніздечко

69

Наша сталінка знаходиться в москві, в чудовому районі хамовники. У момент, коли почали рости вежі москва сіті, у нас ще й прекрасний вид додався. Ми жили тут все моє життя, а ось ремонт серйозний затіяли пару років тому. Зараз з убитої квартири, вона перетворилася на затишне гніздечко, в яке я вкладаю душу. Всі деталі збираю по крихтах, з великим задоволенням! у нас три спальні, кухня-їдальня, роздільний санвузол і великий коридор, який після ремонту перетворився на передпокій і комору.

Фото з особистого архіву @dashadoma_

Яке перепланування ви зробили?

Ми не робили серйозну перепланування, тільки трохи переносили отвори. У кухні, між двома вікнами, була стіна, яку ми знесли. Так з двох дивних приміщень вийшла наша кухня-їдальня з синіми акцентами. А в передпокої побудували стіну, щоб зробити окреме приміщення під комору. Ремонт робили у всій квартирі поступово. Спочатку спальні в 2015-2017 роках, а потім зважилися на весь інший простір. Під час останнього ремонту жили в квартирі. Було дуже складно: ні плити, ні ванни, ні навіть туалету іноді не було. Але це заощадило нам бюджет. Його я вирішила вкласти в роботу дизайнера з розведення електрики, з планування і авторського нагляду. Дизайн робили разом, це кайф!

Фото з особистого архіву @dashadoma_

Я намагаюся зберегти дух сталінки, тому ми залишили рідну ліпнину, радянський паркет, не вирівнювали стіни під маяки. Але щоб оживити підлогу, ми вирішили найняти людину, яка б її відреставрувала. Це недешево, але не дорожче нового паркету. В результаті квартира вийшла дуже незвичайна. Не можу сказати, в якому стилі.

Фото з особистого архіву @dashadoma_

Від порядку укладання плитки залежить дуже багато чого. Навіть звичайнісінька і дешева плитка, як наша, може заграти новими фарбами, якщо пограти з тим, як її укласти! так ми і вчинили. У санвузлах-звичайний глянсовий цеглинка, але ми поклали його драбинкою, крім двох коробів у ванній, імітуючи паркетну кладку.

Фото з особистого архіву @dashadoma_

В коридорі у нас бюджетна білоруська плитка, але дизайнер запропонувала класну розкладку – від центру передпокою в маленький коридор до кухні і до комори пустити «стріли». Мені дуже сподобалася ця ідея.

Фото з особистого архіву @dashadoma_

Що ви поміняли на балконі?

Балкон ми засклили і оббили вагонкою, пофарбували стіни. Свекор побудував нам шафу, який я теж незабаром пофарбувала. Трохи пізніше я зняла ламінат і покрила підлогу маслом, розставила меблі і декор. Також вирішила купити новий ящик зі зберіганням, а бракований шафа від кухні пристосувала як поличку. Завершила роботу додаванням текстилю та декору.

Фото з особистого архіву @dashadoma_

Чорні шпалери — не морок, а родзинка

Саме ризикове рішення було поклеїти шпалери в передпокої без всяких куточків, але на фарбу бюджетом ми не мали. Я вибрала чорні шпалери. І одкровення особисто від мене-темні кольори приховують кривизну стін ідеально (посміхається). Ніхто не дізнається, що в деяких місцях плінтуси не прилягають у нас до стіни, якщо я не покажу. Все зарахунок кольору шпалер!

Фото з особистого архіву @dashadoma_

Чого ви дотримувалися, при облаштуванні дитячої кімнати?

Коли я хочу щось поміняти в кімнаті дочки, я завжди питаю у неї, що вона думає про мої ідеї. Без її схвалення вже ніяк не обійтися! я вважаю, що її маленький світ повинен бути наповнений сенсом для неї.

Фото з особистого архіву @dashadoma_

З якими труднощами ви зіткнулися при меблювання?

У сталінці складно вписати щось стандартне, якщо не робити перепланування, тому більшість меблів я шукала дуже довго, багато не влазило або не підходило по дизайну/бюджету. У спальнях простіше-в основному меблі ікеа, крім ліжок.

Я реставрую радянські меблі. Наприклад, цей комод вийшов з величезного серванта, який стояв тут все моє життя. Ми не припускали, що під шаром стертого лаку таїться така краса!

З недавніх переробок — круглий стіл ндр в їдальні, який став справжньою родзинкою кухні. Я купила його на авито не в самому хорошому стані. Але всі вади під темним маслом зовсім не видно. Зате тепер ми частіше збираємося разом на кухні. Цей стіл значно перетворив наше кухонний простір своєю формою і кольором.

Фото з особистого архіву @dashadoma_

Фото з особистого архіву @dashadoma_

Я також захоплююся diy – це моє хобі. Дуже велика кількість деталей і декору в моєму будинку зроблено моїми руками, починаючи від свічників і дрібниць, закінчуючи меблями. В instagram ділюся ідеями і самим процесом.

Речі, в які вкладені тепло і праця, роблять мій інтер’єр незвичайним.

Фото з особистого архіву @dashadoma_

Як ваші рослини вписуються в загальну концепцію інтер’єру квартири?

Рослини можна вписати в будь-який інтер’єр. Головне, щоб вони радували господарів, тоді все буде органічно. Мій будинок повинен бути, в першу чергу, затишним, а це для мене означає, що має бути багато деталей. Рослини в цьому відмінно допомагають. Особливо я полюбила три невибагливих рослини-це фікус еластика, алоказия і шеффлера. Я отримую величезне задоволення, доглядаючи за моїми рослинами. Завжди хочеться шукати нові, розводити старі, шукати красиві будиночки для них. Тому, коли я бачу прохолодний квітковий горщик, я його несу додому!

Фото з особистого архіву @dashadoma_

Фото з особистого архіву @dashadoma_

Де ви шукали / шукайте ідеї для свого інтер’єру? чим надихайтеся?

Мене завжди надихали незвичайні ідеї, які у нас ще не застосовуються широко або вважаються чимось «таким собі». Багато натхнення знаходжу в pinterest і в зарубіжних блогах.

Фото з особистого архіву @dashadoma_

Чи є у вашій квартирі улюблений куточок?

Після ремонту таке відчуття, що кожен куточок в будинку по-своєму улюблений. Не можу виділити щось одне. У кожен куточок я вклала всю душу, і мені комфортно скрізь. Єдине, чого мені не вистачає-дивана і вітальні в цілому. На них місця не вистачило. І хоча глобальний ремонт закінчився, я кожен день доповнюю щось декором і відсутніми речами, щось переробляю і переставляю. Цей процес приносить мені задоволення і квартира весь час трохи змінюється.

Скоро новий рік, чекаю не дочекаюся прикрасити все! стане ще затишніше!

Автор