Жаровня для барбекю зі старого бойлера

80

Вітаю всіх любителів саморобок і тих, хто просто заглянув на сайт в пошуках цікавих ідей, які можна взяти на замітку. Сьогодні пропоную вашій увазі варіант виготовлення барбекюшніци (жаровні, гриля, називайте як хочете). Дану конструкцію автор виготовив зі старого водогрійного бойлера, який дістався йому від попередніх господарів будинку. В принципі для виготовлення такої жаровні, можна використовувати будь-яку відповідну металеву ємність за формою нагадує бак. Тут цікава сама ідея. Родзинка жаровні в тому, що при приготуванні м’яса не потрібно стояти над ним з пляшкою води і періодично гасити язики полум’я, як тільки вони з’являються, досить просто закрити кришку, і вогонь згасне. Не знаю кому як, а мені такий варіант здається цілком практичним. Якщо ідея вас зацікавила, ласкаво прошу, читаємо статтю, дивимося відео під нею і беремо ідейку на замітку.

До речі. Для виготовлення він використовував тільки верх і дно бака, але і циліндру так само знайшлося гідне застосування, то, що з нього зробив, ви можете подивитися, заглянувши до нього на канал, просто ту ідею описувати я якось прагну, хіба мало що))))

Матеріали:

* старий бойлер, * профільна труба перетином 20х20 мм,* арматура діаметром приблизно 10-12 мм,* деталь від пламегасителя димоходу,* невелика дверна петля,* термостійка фарба по металу.

Інструменти:

* болгарка, * зварювальний апарат, * дриль (у автора свердлильний верстат),* бульбашковий рівень,* розмічальний інструмент (рулетка і маркер).

Крок 1.

Виготовлення автор починає з підготовки бака. Відкручує і прибирає зовнішні знімні елементи. Далі необхідно прибрати зовнішню оболонку. Для цього виконує надрізи болгаркою по швах. Прибирає верхню жерсть, потім видаляє прошарок (що це за матеріал, не знаю). Після обробляє болгаркою металевий корпус.

Крок 2.

Як я вже писав у вступі, для своєї саморобки буде використовувати тільки торцеві частини (верх і дно). Їх він відрізає болгаркою по зварених швах. Потім обробляє зсередини, зачищає і вирізає тени.

Крок 3.

І так деталі для жаровні підготовлені для подальшої обробки. Але не всі. На цьому етапі бере профільну трубу і розмічає її на відрізки довжиною 90 см, розрізає, всього необхідно три заготовки, це ніжки. Довжину ніжок регулюйте під себе, більше або менше, дивиться, як вам буде зручно. Так як труба у автора трохи покрилася іржею, він обробляє заготовки болгаркою по всіх площинах.

Крок 4.

Тут повертається до однієї з заготовок, відрізаних від бака. Це буде дно жаровні. На ній маркером він намічає точки приблизно на одному рівні (по колу) і на приблизно рівній відстані один від одного. По точках свердлить отвори. Для чого вони потрібні в дні, думаю зрозуміло. На два отвори від труб (їх обрізав ще на початку), так як вони більшого діаметру, наварив дві шайби.

Крок 5.

Тепер до цієї заготівлі (до дна) потрібно приладнати ніжки. Для цього автор, відступивши від центральної горловини, відзначає три точки на відстані 7,5 см, дуже зручно, так як на горловині шестигранна гайка. За цим точкам приварює ніжки (відрізки профільної труби).

Далі бере деталь від пламегасителя і приварює її до дна між ніжок.

Крок 6.

На цьому етапі виготовляє решітку, на якій і буде смажитися м’ясце. Її вирішив зібрати з арматури. Обрізки арматури розпускає на заготовки довжиною 42 см (внутрішній діаметр дна). Всього йому знадобилося 21 заготівля. Далі їх разлажівает на верстаті, розміщуючи між кожним прутком по обрізку тієї ж арматури, це і є зазор. Зверху укладає дві поперечини і все зварює. Потім на те, що вийшло, укладає дно, обводить по контуру і болгаркою обрізає зайве. Вийшла ось така кругла решітка.

Крок 7.

На цьому етапі, автор встановлює на дно другу частину, відрізану від бойлера – кришку. У трьох точках прихоплює зварюванням, щоб деталь не рухалася. У потрібному місці приварює петлю. Зверху приварює. Ручку потім зварювальні прихватки зрізає болгаркою. Щоб кришка повністю не перекидалася вниз, в області петлі наварює п-подібний упор, тепер кришка буде відкриватися тільки під прямим кутом.

Крок 8.

На цьому етапі, для більшої жорсткості і стійкості, вваривает між ніжок поперечини, контролюючи горизонталь рівнем.

Так само на цьому етапі виготовляє з профільної труби ось таку деталь, для цього використовує нехитре пристосування, по всій видимості, так само виготовлене своїми руками. Потім від цієї деталі відрізає два вигнутих ділянки, так, абсолютно вірно, це ручки для перенесення жаровні. Їх приварює на свої місця.

Крок 9.

На заключному етапі вваривает між нижніх перекладин ще кілька відрізків труби, в результаті виходить зручна поличка. У торці ніжок автор встановив пластикові заглушки. Потім він бере термостійку емаль (витримує температуру до 1000 градусів) і фарбує їй всю конструкцію. Ось жаровня і готова, саме час випробувати її в справі.

На цьому у мене все, всім спасибі за увагу, удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!!джерело (source)