Наматрацники — підходимо до вибору з розумом

88

Незважаючи на те, що наматрацники роблять сон куди більш комфортним, а догляд за ліжком – легким, далеко не всі поки оцінили всі переваги нового аксесуара для спальні. Але ж правильно підібраний наматрацник може не тільки зберегти ваш матрац в цілості, але і продовжити термін його служби на 1-3 роки. Всі тонкощі підбору топпера і захисного чохла на ліжко розбираємо в цій статті.

Чому необхідно використовувати наматрацники?

Якщо ви не хочете міняти ортопедичний матрац кожні 3-4 роки, захист йому просто необхідний захист. Звичайно, можна підібрати ліжко з високими царгами, які будуть повністю захищати бурлет матраца, міняти простирадла кожні 2-3 дні і ні в якому разі не пити чай поруч з постіллю, але куди простіше обзавестися наматрацником.

Крім того, сучасні наматрацники допоможуть:

  • скорегувати жорсткість спального місця. Це просто необхідно, якщо ви купили невідповідний матрац, але не хочете морочитися з заміною.
  • вирівняти поверхню ліжка. Актуальне завдання для тих, хто спить на диванах або укладає два односпальних матраца у велике сімейне ліжко.
  • виправити невеликі дефекти ліжка. Йдеться про невелику вм’ятині або стирчить пружині. З такими складнощами ортопедичний наматрацник товщиною 4-6 см прекрасно впорається, але якщо дефекти вже в запущеній стадії, топпер не допоможе. Швидше навпаки, ви можете зіпсувати ще й його.

Не варто забувати про ще одну надзвичайно затребуваною суперздатності наматрацників-захист від вологи. Чай, кава, піт та інші біологічні рідини більше не залишатимуться плямами на вашому ліжку!

Але відзначимо, що далеко не кожен топпер справляється з усіма цими завданнями. Тому підбирати модель потрібно з урахуванням своїх потреб. А вибір на сучасному ринку дійсно величезний.

Різновиди

Варто відразу уточнити, що зовні наматрацники можуть серйозно відрізнятися: одні схожі на звичайну простирадло на гумках, а інші – на повноцінні, тільки тонкі матраци. Відповідно розрізняються вони і за функціями.

Захисні наматрацники

Класичний варіант наматрацника складається з двох шарів тканини і тонкого прошарку м’якого наповнювача, зазвичай це холкон або синтепон. Такої конструкції цілком достатньо, щоб прийняти на себе затертості, пил та інші сліди використання.

Класичний захисний наматрацник

Така модель кріпиться до матраца за допомогою гумок або липучок по кутах, деякі моделі схожі на натяжну простирадло і надягають як чохол поверх матраца. Такі вироби захищають ще й боковини ліжка. Найбільшою популярністю користуються захисні наматрацники на блискавці, вони надягають поверх матраца і захищають всі його сторони, навіть дно.

Захисний наматрацник легко прати в пральній машині і сушити в звичайних побутових умовах.

Вологозахисні наматрацники

Зовні вони нічим не відрізняються від першого типу, але це тільки на перший погляд. Найчастіше водостійкі наматрацники відрізняються тонкістю і м’якістю. Верхній шар часто буває покритий мікрофіброю або вельветованою тканиною. А ось зсередини тканина покрита тонким напиленням відразливого воду матеріалу, який утворює так звану мембрану. Саме цей шар і затримує рідину на поверхні і не дає їй потрапити у внутрішні наповнювачі матраца.

Вологозахисний наматрацник

Зрозуміло, такий виріб дуже легко стирається в машинці, забруднення не залишаються на фібрі і не вимагають додаткового догляду.

Ортопедичні наматрацники

Найпопулярніший тип наматрацників абсолютно не схожий на попередні види. Він створений для того, щоб збільшувати ортопедичні властивості ліжка.

Ортопедичний наматрацник

Всередині такого топпера обов’язково є «матрацні» наповнювачі, які можуть змінити жорсткість спального місця в більшу або меншу сторону.

Навіщо потрібно міняти жорсткість ліжка? по ряду причин:

  1. за порадою лікаря. Якщо ви відчуваєте гострий або хронічний біль в спині, обов’язково потрібно проконсультуватися з ортопедом або хоча б терапевтом. Іноді причина проблеми криється або посилюється неправильно підібраним матрацом. В цьому випадку медики можуть порадити пом’якшити спальне місце, а іноді, навпаки, збільшити жорсткість.
  2. за особистими відчуттями. Ви почали спати на животі і ортопедичний матрац вже не здається таким комфортним, настала вагітність і тепер вам або вашій дружині потрібно більше м’якості, ви різко схудли або набрали вагу, у всіх цих випадках звичний матрац досить швидко стане незручним.

У всіх цих випадках на допомогу прийде ортопедичний наматрацник, який складається з одного або декількох наповнювачів і міцного і часто пишного чохла з жакардової або трикотажної тканини. Кріпиться така модель липучками або гумками по краю. Цього цілком достатньо для надійної фіксації.

Матеріал чохла

Ортопедичні наматрацники зазвичай не відрізняються чохлом від повноцінних матраців того ж бренду. У роботу зазвичай йдуть:

  • щільний натуральний жаккард. Біла бавовняна, лляна або сумішева тканина прекрасно підходить для щоденного використання, не брудниться, не стирається і не утворює катишки.
  • еластичний трикотаж. Зустрічається в преміальних наматрацниках м’яка трикотажна матерія забезпечує максимальний комфорт спального місця, робить його м’яким і приємним на дотик. Окреме переваги — по такій тканині добре лягає постільна білизна і не з’їжджає навіть під неспокійним користувачем.

Ортопедичний наматрацник

Також чохол топпера може доповнюватися особливими властивостями: антимікробної або ароматичної просоченням, срібною ниткою та іншими складами, які тільки покращують властивості моделі.

Наповнювачі наматрацників

По суті наповнювачі в топпере нічим не відрізняються від шарів звичайного матраца. Вони виробляються на тих же фабриках і сертифікуються за законом. Ось найпопулярніші наповнювачі, які можна зустріти в наматрацнику:

  • кокосова койра. Допомагає створити жорстку поверхню, збільшити ортопедичні властивості моделі. Складається з довгих волокон з поверхні кокосового горіха. Досить дорогий наповнювач, який для міцності і гнучкості просочується рідким латексом. Тому повністю такий матеріал називається «латексованою кокосовою койрою».
  • штучний латекс або ппу. Сучасна екопена, яка повністю виробляється на заводі з синтетичних рідин. Такий матеріал відрізняється пружністю і м’якістю, він пом’якшує спальне місце і додає комфорту.
  • натуральний латекс. Дорогий у виробництві та перевезенні наповнювач, який відрізняється унікальними пружністю, м’якістю, зручністю. Якщо ви хоча б раз поспите на латексному матраці, аналогів вам вже не захочеться.
  • піна з ефектом пам’яті. Преміум наповнювач, який дарує небувалий комфорт. Такий шар допоможе повністю розслабитися на ліжку і відчути себе майже летять на невагомому хмарі.

Також в асортименті можна знайти топпери з струттофайбера, бікокоса, соєвих пен і багатьох інших наповнювачів, які зроблять ваш сон комфортним.

Що ще врахувати при виборі наматрацника

Перед покупкою ортопедичного наматрацника потрібно ретельно заміряти спальне місце. Важливо, щоб аксесуар точно підходив під параметри основного матраца або дивана. Якщо ви промахнетеся на 2 см, проблем це не доставить, а ось 5 або навіть 10 сантиметрів можуть стати джерелом дискомфорту.

Також варто пам’ятати, що наматрацник не може замінити повноцінний матрац. На моделі від 3 до 9 см спати постійно не буде зручно. Зате товстий топпер можна використовувати як гостьове спальне місце, 1-2 ночі він точно витримає.

Також звернемо увагу на те, що ортопедичні наматрацники не можуть поліпшити або продовжити термін служби матраца, який вже серйозно зносився: якщо у вашому ліжку є глибокі вм’ятини або стирчить багато пружин, не варто купувати топпер, краще вибрати новий недорогий матрац.

Висновок

Перш ніж вибирати наматрацник, чітко проясніть, навіщо він вам потрібен. Для захисту спального місця від забруднень і вологи підійдуть тонкі моделі простирадла типу. А ось для корекції спального місця потрібно підбирати ортопедичний виріб з потрібною комбінацією наповнювачів.

Що б ще почитати?