Утеплення пінополіуретаном своїми руками

1582

Пінополіуретан можна з повним на те підставою назвати утеплювачем нового покоління. В останні роки подібна технологія термоізоляції будівель завойовує все більшу популярність у власників приватних будинків. Утеплення пінополіуретаном своїми руками цілком можливо, але тільки якщо є необхідне обладнання, майстер досить добре вивчив технологію нанесення цього матеріалу.

Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Пінополіуретан підходить для утеплення будівель з зовнішньої сторони стін, так і зсередини. Матеріал має велику кількість позитивних якостей, тому і застосовується останнім часом все частіше. Тим не менш, необхідно знати і про негативні моменти, які можуть виникнути при використанні такого типу термоізоляції.

Зміст статті

  • 1 Як використовується пінополіуретан для утеплення
    • 1.1 Відео — Сучасний метод термоізоляції – напилення пінополіуретану
  • 2 Властивості пінополіуретану
    • 2.1 Основні переваги пінополіуретану
    • 2.2 Відео — Застосування пінополіуретану для утеплення покрівлі
    • 2.3 Недоліки матеріалу
  • 3 Як зробити утеплення пінополіуретаном
    • 3.1 Відео: процес самостійного нанесення пінополіуретану на стіну
  • 4 Покрокова інструкція утеплення пінополіуретаном з використанням одноразового комплекту «PENOGLAS™ KIT»
  • 5 Яка ж повинна бути товщина утеплення напыляемым пінополіуретаном?
    • 5.1 Калькулятор розрахунку товщини утеплення пінополіуретаном напыляемым

Як використовується пінополіуретан для утеплення

Утеплення пінополіуретаном найчастіше проводиться методом напилення теплоізолюючого шару на практично будь-яку поверхню. Добре зчеплені з нею і набираючи обсяг, спінений склад збільшується в розмірах у кілька разів. Пінополіуретан, розширюючись, проникає в усі, навіть найдрібніші щілини, створює щільне і практично герметичне покриття, завдяки якому стін і даху не страшний холод і вітер.

Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Найпоширеніший метод використання пінополіуретану — напилення його на стіни

Найбільш поширений спосіб його монтажу це напилення, але потрібно відзначити, що іноді застосовується метод заливки. Найчастіше така технологія використовується ще на стадії виробництва термоізоляційних конструкцій. Пінополіуретан заливається в спеціальні форми, а отримані деталі застосовуються тільки після повного застигання.

Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Утеплення можна проводити шляхом заповнення піною порожнин в конструкціях

Інший варіант заливки це заповнення спіненим складом окремих горизонтальних площ або порожнеч, де напилення неможливо. Наприклад, цей спосіб застосовують, коли потрібно залити порожнину між вже встановленими або споруджуються стінами, або ж простір між встановленими шарами оздоблювального матеріалу.

Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Спінений складу утворюється при змішуванні двох компонентів

Пінополіуретан – це продуккт смешения двох складових його полімерів, які зазвичай знаходяться в рідкій формі це полиол і полизоционат. Ці компоненти змішуються між собою без доступу повітря під час проведення процесу напилення, вспениваясь при впливі вуглекислого газу і нагріванні до високої температури.

Готова суміш подається по шлангах в пістолет для розпилення і наноситься на конструкцію, завдяки створюваному високого тиску. Спінений склад відмінно зчіплюється з підготовленою поверхнею і починає активно розширюватися, утворюючи утеплювальний шар потрібної товщини.

Відео — Сучасний метод термоізоляції – напилення пінополіуретану

Властивості пінополіуретану

Цей матеріал застосовується для утеплення як виробничих, так і житлових приміщень. Напилення пінополіуретану виробляють на перекриття будинків, внутрішню поверхню даху, різні перегородки, підлоги і стіни. Особливо він популярний для утеплення стін каркасних конструкцій.

Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Пінополіуретан універсальний — їм можна утепляти стіни, підлогу, стелю, дах і т. п.

За період його активного використання, пінополіуретан показав свою безумовну ефективність не тільки в якості утеплювача, але і як гідроізоляційний, а також звукоізолюючий матеріал. Він прекрасно охороняє приміщення будинку від промерзання, проникнення вологи і зовнішнього шуму.

Основні переваги пінополіуретану

Отже, до чудовим властивостям пенополіуретана відносяться:

  • Відмінна адгезія, то є надійний сцепляемость з практично будь-якими поверхнями, будь то бетон, деревина, метал або покрівельні покриття з інших матеріалів.
  • Низька теплопровідність ППУ дозволяє зберегти в приміщеннях накопичене тепло, якщо утеплення проводиться зсередини, створює надійний бар’єр від проникнення холодного повітря, якщо матеріал напилюється з зовнішнього боку стін.
  • Пінополіуретан щільно заповнює всі отвори і щілини, що сприяє ізоляції приміщення від сторонніх звуків вулиці. При напиленні його на внутрішню поверхню даху, утеплювач здатний заглушити звуки крапель дощу, що особливо актуально для кімнат, розташованих у мансардних приміщеннях будинків.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Крім високих утеплювальних якостей, пінополіуретану притаманне відмінне шумопоглинання

  • Цей утеплювач протидіє появі на металевих елементах конструкції корозії і оберігає поверхню від негативних впливів зовнішнього агресивного середовища.
  • При напилення пінополіуретану, він закриває не тільки великі поверхні, але і нейтралізує містки холоду, які виникають в місцях розташування напрямних обрешітки. Їх не зможуть закрити настільки ж надійно ніякі інші види матеріалу, тому, навіть якщо застосовується утеплювач в матах або плитах (наприклад, мінвата або пінополістирол) містки холоду все одно обробляють поліуретановою монтажною піною.
  • Напилення може здійснюватися на найбільш складні по своїй конфігурації конструкції, на які просто неможливо виконати монтаж звичайних утеплювачів.
  • Пінополіуретан відноситься до важкогорючих матеріалів, так як до складу одного з його компонентовходить полиольное речовина А. В нього доданий один з антипіренів, що надає утеплювача здатність до самозатухання, до припинення горіння навіть при попаданні матеріалу в зону вогню. Загоряння пінополіуретану можливо лише при температурах не нижче 450500 градусів.
  • Невелика вага пінополіуретану дозволяє виробляти його напилення на будь-який матеріал покрівлі з боку горища або на горищне перекриття, не побоюючись обважнення цих конструкцій будівлі. Мало того, нанесений шар утеплювача після повного застигання ще й додасть їм додаткову жорсткість.

Відео — Застосування пінополіуретану для утеплення покрівлі

  • Матеріал при напиленні утворює безшовну поверхню, чого не можна зробити за допомогою інших утеплювачів, не застосовуючи додаткових коштівтб для їх сполуки (механічного або клейового).
  • Пінополіуретан наноситься дуже швидко, в короткі терміни розширюється і застигає. Тому весь процес утеплення займе небагато – всього один ÷ два дні, в залежності від площі і складності утеплюючи конструкцій.
  • Завдяки вологостійкості пінополіуретану і здібності герметизувати поверхні, при його застосуванні відпадає необхідність у використанні пароізоляційної і вітрозахисною плівки.
  • Пінополіуретан не схильний до гниття, утворення цвілі, пошкодження гризунами та комахами.
  • Провідні виробники встановлюють гарантію на термін експлуатації пінополіуретану в 50 років. Однак, судячи з його складових і технології нанесення, утеплювач прослужить набагато довше, не втративши своїх якостей, якщо напилення ППУ та його зовнішня обробка влаштовані правильно.
  • Такими високими показниками не має не один існуючий утеплювальний матеріал, оскільки не один з них не володіє такими адгезивними властивостями.

Недоліки матеріалу

Не можна не сказати і про недоліки пінополіуретану при самостійному утепленні їм і при подальшій експлуатації:

  • Великим недоліком цієї технології утеплення є її ціна, так як купівля або навіть оренда обладнання для нанесення пінополіуретану коштує недешево.
  • Для роботи з напилення, необхідно придбати засоби для індивідуального захисту спеціальний костюм і респіратор, для запобігання від ураження дихальних шляхів. Обов’язково повинні бути прикриті всі ділянки шкіри, слизові оболонки, очі.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Робота з пінополіуретаном потребує дотримання особливих заходів безпеки та використання спеціального захисного спорядження

  • При відсутності досвіду в монтажі такого утеплювача, робота може затягтися на тривалий час, причому якість її не буде гарантована.
  • Пінополіуретан не горючий, але при контакті з вогнем він сильно димить. при цьому дим містить велику кількість шкідливих для людини речовин.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Пінополіуретан ніколи не можна надовго залишати відкритим для сонячних променів — ультрафіолет швидко «вбиває» матеріал

  • Якщо утеплювач завдано з зовнішньої сторони будівлі і не закритий оздоблювальними матеріалами, то він швидко починає руйнуватися під впливом ультрафіолетових випромінювань, розкладаючись при цьому на мономери, небезпечні для здоров’я людини.

Як провести утеплення пінополіуретаном

Багато хотіли б провести процес з утеплення власного житла пінополіуретаном самостійно, однак, потрібно знати, що це зробити цілком можливо тільки теоретично, а на практиці буде потрібно наявність специфічного обладнання, матеріалів і певних навиків роботи. Потрібно відзначити також, що технологічне обладнання вимагає певної настройки перед початком напилення, і необхідно вміти правильно це зробити.

Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Одна з основних труднощів — необхідність наявності спеціального обладнання для напилення пінополіуретану

Якщо є поняття про те, як працює вся система, але відсутнє обладнання, його можна взяти в оренду, за яку, однак, як вже говорилося вище, доведеться заплатити теж чимало.

Отже, який висновок можна зробити? Напевно, легше буде запросити майстра зі своєю апаратурою він швидко, без затримок виконає всі технологічні етапи по утепленню, звільниувласника житла від маси проблем.

Якщо ж все-таки вирішено випробувати власні сили, то потрібно врахувати деякі особливості такого процесу:

Утеплення цим матеріалом можна проводити при зведенні будівлі або у вже побудованому будинку. Крім цього, напилення проводять на окремі ділянки або на всю поверхню. Або, при необхідності, проводять заповнення пінополіуретаном порожнин.

При проведенні робіт необхідно враховувати регіон розташування будови, так як від кліматичних умов буде залежить товщина напилюваного шару утеплювача.

У заходи щодо утеплення пінополіуретаном входять наступні дії:

  • Утеплюванні поверхні вимагають певної підготовки. Наприклад, стіни потрібно очистити від наявного старого покриття, якщо воно явно нестабільно (наприклад, старої обсипається штукатурки або відшаровується фарби).
  • Далі, на стінці необхідно влаштувати решетування з дерев’яних брусків або металевих профілів. Товщина направляючих вибирається в залежності від того, який шар утеплювача повинен бути нанесений на поверхню.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Обрешітка поверхні стін

  • Крім цього, обрешітка може зіграти вирівнюючу для стіни роль. Її монтують на стінну поверхню за рівнем і схилу, а прорізи між її елементами потім заповнюються пінополіуретаном, який заповнить нерівності і виведе покриття на належний рівень.
  • На підготовлену площину за допомогою спеціального пістолета напилюється спінюється утеплювач.
  • Інтенсивність напилення теж потрібно відрегулювати, так як якщо потрібен не занадто товстий шар, то необхідно налаштувати апарат таким чином, щоб склад розпилювали зовсім невеликими струменями. Обрешітку, в цьому випадку, потрібно робити з брусів або і профілів, мають невелику товщину, так як вони будуть визначати товщину шару утеплювача.
  • Напилення пінополіуретану завжди починають з нижньої частини стіни, і його наносять на поверхню між елементами обрешітки.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Пістолет-пульвелизатор для нанесення пінополіуретану

  • Пінополіуретан наноситься тонким шаром, який негайно набуває обсяг. Якщо товщина першого шару недостатньо, то зверху наноситься ще один шар утеплювача.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Утеплювач наноситься пошарово, знизу вгору

  • Після застигання пінополіуретану і вирівнювання застиглого покриття по напрямних решетування шляхом зрізання виступаючих рельєфів утеплювача, модно провести монтаж сайдингу, вагонки. Ніщо не заважає зробити виконати зовні і цегляну кладку або обштукатурити стіни будинку.
  • Якщо задумано після утеплення стіну обштукатурити, то її необхідно затягнути металевою сіткою, закріпивши її направляющих обрешітки. Потім технікою накидання нанести на стіну цементний розчин. Після його схоплювання і початкового застигання, можна буде нанести будь-вирівнюючий склад штукатурки, так як він добре ляже на цю основу.

Відео: процес самостійного нанесення пінополіуретану на стіну

На закінчення хотілося б відзначити, що в будь-роботи по утепленню дуже важливі два фактори це якість використовуваного матеріалу і досвід майстра. Тому краще всього довірити роботу перевіреного фахівця, який позбавить від зайвих турбот і проведе напилення швидко і якісно.

Покрокова інструкція утеплення пінополіуретаном з використанням одноразового комплекту «PENOGLAS™ KIT»

Поява в асортименті магазинів одноразових комплектів для нанесення пінополіуретанової піни значно розширило горизонти використання цього ефективного утеплювача. Є можливість обійтися без запрошення бригади фахівців з їх обладнанням. В комплекті передбачено все необхідне, аж до засобів індивідуального захисту, без яких працювати з пінополіуретаном – не рекомендується.

Одним з яскравих прикладів подібного обладнання може служити комплект вітчизняного виробництва — «PENOGLAS™ KIT».

Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Таким комплектом «PENOGLAS™ KIT-400» можна виконати якісну термоізоляцію на площі 20 м2 товщиною до 50 мм

Весь комплект розміщується у трьох коробках, загальною масою близько 30 кілограм. Все дуже компактно, так що для перевезення всього набору цілком достатньо звичайного багажника легкового автомобіля.

Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Весь комплект легко поміщається в багажник будь-якого седана

Виробник заявляє про наступні фізико-експлуатаційні характеристики створюваної термоізоляції:

  • Двокомпонентна Система, що дає піну з закритою комірчастою структурою, що зводить до мінімуму можливе водопоглинання.
  • Щільність пінополіуретанової піни після повного затвердіння – від 35 до 40 кг/м3.
  • Коефіцієнт теплопровідності – 0,024 Вт/м×С.
  • Кількість закритих осередків – не менше 85%.
  • Повне об’ємне розширення комплекту «PENOGLAS™ KIT-400» — 1 м3, що буде відповідати площі 20 м2, покритої шаром термоізоляції завтовшки 50 мм.
  • Період повного застигання поліуретанової піни – 1 годину.

В комплект входять:

  • Дві картонні коробки, в кожній з яких розміщено балон з одним з компонентів. І коробки, і самі балони мають зрозумілу кольорову і буквену маркіровку: червоним кольором позначений компонент «А», синім – «В». Компоненти знаходяться в балонах під тиском у 8 атмосфер.

При роботі з комплектом балони з коробок не виймаються – сама конструкція упаковки дозволяє проводити всі операції без її повного зняття.

Утеплення пінополіуретаном своїми руками

На всіх етапах роботи з комплектом балони з коробок не виймаються.

  • Третя коробка містить всі необхідні для роботи пристрої, інструменти та запчастини. У ній укладені:
Утеплення пінополіуретаном своїми руками

Вміст малої коробки – все, що може знадобитися для складання системи та роботи з нею

— Пістолет-розпилювач, в якому і відбувається змішування компонентів. До пістолета приєднані два гнучких прозорих шланга, що закінчуються штуцерами з накидними гайками – для під’єднання до балонів. Зазвичай шланги також мають кольорове маркування – для того, щоб при повторному використанні комплекту не плутатися з «полярністю» підключення до балонів. Довжина кожного шланга – 3 метри.

— Для розпилення змішаного складу на пістолет одягаються спеціальні змінні головки з розпилювальний соплом. В комплект входить десять таких головок.

Для полегшення приєднання головок з пістолета і забезпечення надійного ущільнення цього з’єднання застосовується силіконове мастило – невелика її упаковка входить у комплект.

Приєднання шлангів до балонів вимагає затягування накидних гайок за допомогою ключа – він також передбачений в комплекті приладдя.

Утеплення пінополіуретаном своїми руками

У комплект входить набір засобів захисту очей, шкіри і органів дихання – окуляри, рукавички і респіратор

— Виробник продумав і дотримання заходів безпеки – в базовий комплект завжди входить набір засобів індивідуального захисту, рукавички, окуляри і респіратор.

Робота з системою «PENOGLAS™ KIT-400» — досить проста, не вимагає якоїсь особливої кваліфікації користувача. Вся збірка і підготовка обладнання до застосування займає лічені хвилини. Немає ніякої необхідності використовувати будь-які джерела харчування – комплект повністю автономний. Більш докладно про це – у таблиці-інструкції нижче:

Ілюстрація Короткий опис виконуваної операції
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Комплект доставляється до місця проведення робіт.
Розкривається мала коробка – необхідно дістати і відразу надіти засоби захисту.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Рукавички можуть бути гумові або поліетиленові.
Можна, звичайно, використовувати і свої, але застосування засобів захисту – обов’язкова умова, так як і компоненти ППУ – вельми токсичні, і отримується піна дуже важко змивається з шкіри.
В комплект не входить, але настійно рекомендується використовувати ще і одноразовий робочий костюм – потрапила на звичайні тканини піну відіпрати неможливо.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Готуються до роботи коробки з балонами.
Можна відкрити верхні кришки коробок повністю, надрізавши ножем смужку клейкої стрічки…
Утеплення пінополіуретаном своїми руками ..а потім – раскрепив замкове з’єднання кришки.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками А можна навіть просто продавити всередину віконця на кришці, перфоровані по периметру.
До речі, ці віконця зручні і для перенесення коробок – відразу під ними розташовані металеві рукоятки балонів.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками На бічній стінці коробки розташоване ще одне віконце – круглої форми.
Його також нескладно продавити всередину – по периметру є перфорація картону.
Прямо за цим віконцем розташований штуцер балона з компонентом ППУ.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками На ілюстрації добре показаний різьбовий штуцер балона і кран – для відкриття подачі компоненти ППУ.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками З коробки дістають пістолет-розпилювач з приєднаними до нього шлангами.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Зібрані в бухту шланги необхідно розмотати по всій довжині.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Кінці шлангів з сполучними штуцерами (з накидними гайками) – близько віконець обох коробок.
Зверніть увагу – на шлангах може бути колірна маркування, і її рекомендується дотримуватися.
Безумовно, за великим рахунком, особливої різниці, якою шланг до якого балону зараз з’єднувати – ні. Але буває так, що роботи необхідно призупинити, перенести у часі (допускається використання вмісту балонів протягом одного місяця) або переміститися на інший об’єкт.
Систему при цьому можна тимчасово розібрати.
Практикується і така, що при масштабних роботах купується кілька пар балонів і один набір приладдя до них.
Ось тут надзвичайно важливо зберегти ту ж «полярність», яка була при першій збірці. І колірна маркування у цьому стане помічницею.
До речі, є комплекти, у яких на шлангах немає кольорового маркування – на це слід звернути увагу.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Кінці шлангів заводяться в картонні коробки через круглі віконця.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Потім накидні гайки шлангів накручуються на штуцери балонів з компонентами ППП.
Спочатку, наскільки це можливо, закручування проводиться вручну…
Утеплення пінополіуретаном своїми руками … а потім проводиться затягування сполуки входять в комплект поставки ключем.
Точно таким же чином, операція повторюється на другому балоні.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Далі, необхідно переконатися, що спусковий важіль пістолета – застопорений.
Розпилюючої насадки на ньому стояти ще не має.
Після цього відкривають до кінця обидва крана на балонах.
Необхідно узяти порожній поліетиленовий пакет (або будь-яку іншу непотрібну тару), і в нього провести пробний випуск компонентів, протягом двох-трьох секунд.
Цим самим переконуються в рівномірному тиску компонентів в обох шлангах, і в тому, що нічого не перешкоджає їх вільному проходженню через пістолет.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Далі, необхідно надіти на пістолет розпилювальну насадку.
Для полегшення цієї операції використовують входить в комплект спеціальну силіконову змазку. Нею промащують торцеву частину пістолета…
Утеплення пінополіуретаном своїми руками …і циліндричну частину знімною насадки і сопло по краях.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Потім розпилювальну насадку вставляють в пістолет і щільно притискають так, щоб з’єднання було надійно зафіксовано розташованим у верхній частині пістолета стопором (добре показаний на ілюстрації – жовтого кольору).
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Балони розташовують у зручному для роботи місці, з урахуванням, що довжина шлангів складає три метри.
Переміщати балони дозволяється тільки за металеві ручки, розташовані на їх корпусах.
Переноска за кран – категорично заборонено!
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Можна переходити а до нанесення пінополіуретану.
Пістолет направляють на ділянку, що підлягає утеплення. Оптимальною відстанню від розпилового сопла до поверхні будівельної конструкції вважається 600 мм.
Напилення виробляють послідовно, тонким шаром, поступово переміщуючи струмінь поліуретану на необроблені ділянки.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Нерідко починають з традиційно важкодоступних або уразливих з точки зору утворення «містків холоду» місць.
На даній ілюстрації показано, що майстер для початку обробив кути між балками перекриття і чорновою покриттям, а потім перейшов до заповнення вільного простору між ними.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками А на цій ілюстрації демонструється заповнення піною часто залишається без уваги ділянки з’єднання мауерлата, балок перекриття та кроквяних ніг.
Використання пінополіуретану дозволяє впоратися з цим завданням.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Відмінно підходить така технологія та для заповнення інших порожнин, що утворюються на стиках будівельних конструкцій.
Наприклад, на малюнку показано утеплення примикання старої перегородки з знову зведеним перекриттям — заповнення цієї щілини пінополіуретаном забезпечить і утеплення, і необхідну звукоізоляцію.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Відмінно лягає пінополіуретан і на металеві конструкції, які, внаслідок своєї дуже високій теплопровідності завжди є найбільш вираженими «містками холоду».
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Не слід прагнути відразу нанести товстий шар термоізоляції.
Піна дуже швидко збільшується в об’ємі, і, не маючи досвіду роботи з таким матеріалом, дуже просто зробити помилку, допустивши непотрібний перевитрата матеріалу.
Оптимальне рішення – нанести тонкий шар, і приблизно через 20 хвилин оцінити ступінь розширення піни.
При необхідності – недовго довести потім шар утеплення до необхідної розрахунками товщини. (Про розрахунки товщини утеплення буде розказано нижче).
Утеплення пінополіуретаном своїми руками В процесі роботи необхідно стежити за якістю наноситься піни.
Так, якщо вона погано піднімається чи змінилася в кольорі (стала більш темна або з’явився виражений коричневий відтінок), значить, пропорції змішування порушені.
Якщо балони не порожні, і зі шлангами все в порядку, велика ймовірність того, що в змішувально-розпилювальної голівки засмітився один з каналів.
В комплекті є запасні головки, і, отже, необхідно зробити заміну.
Для цього спусковий важіль ставиться на блокування. Потім піднімається стопор змінною головки.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Головка акуратно зусиллям пальців подається вперед.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Її циліндричні напрямні виступи виходять з каналів пістолета, а потім вона знімається повністю і забирається за непотрібністю.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Для установки нової головки проводиться вже згадане вище змазування деталей ділянок силіконовою змазкою. Потім голівка вставляється на місце…
Утеплення пінополіуретаном своїми руками … і просаджується зусиллям пальців до кінця, так, щоб спрацював верхній стопор, що фіксує розпилювач в пістолеті.
Утеплення пінополіуретаном своїми руками Після цього можна знову переходити до напилення пінополіуретану – нормальне змішування компонентів і хороше розпорошення струмінь буде відновлено.

При роботі необхідно стежити за постійним дотриманням запобіжних заходів. При попаданні компонентів або готової піни на незахищені ділянки тіла або, ще гірше – на слизові оболонки необхідно негайно промити з великою кількістю чистої води. При змиванні з шкіри можна застосовувати звичайне мило. Застигла на руках піна мила не піддасться – можна відтерти її ганчіркою, змоченою в органічному розчиннику на нітро-основі (ацетон або 646).

Яка ж повинна бути товщина утеплення напыляемым пінополіуретаном?

Для того щоб визначитися з цим параметром, можна самостійно провести теплотехнічний розрахунок. Сенс його полягає в тому, що будь-яка будівельна конструкція (стіна, перекриття або покрівельне покриття) після утеплення повинна мати сумарний опір теплопередачі не нижче нормованого значення, встановленого для даної місцевості з урахуванням її кліматичних особливостей.

Вихідними даними будуть:

  • Параметри утеплюваної конструкції. Мається на увазі її товщина і коефіцієнт теплопровідності матеріалу виготовлення. Крім того, конструкція може мати багатошарову структуру. Наприклад, стіна (перекриття, внутрішня сторона ската покрівлі) має суцільну обробку (обшивку) з матеріалу, який теж вносить свою «лепту» в загальну термоізоляцію. Не приймаються до уваги ті верстви, які відокремлені зовні будівлі від основної конструкції вентильованим зазором (вентильований фасад або дах).
  • Нормоване значення опору теплопередачі. Його можна визначити по пропонованій увазі карті-схемі – для свого регіону.

Карта-схема для визначення нормованого значення термічного опору для будівельних конструкцій

Зверніть увагу, що для кожної місцевості вказані три значення – окремо для стін (фіолетові цифри), перекриттів (блакитні) і покриттів (червоні). Вони значно різняться, і необхідно не переплутати значення при розрахунку товщини утеплення конкретної конструкції.

Знаючи перераховані величини, можна за спеціальною формулою провести розрахунок. Формулу, однак, приводити не буде, тому що нижче розташований зручний калькулятор для швидкого і точного проведення обчислень. Всі необхідні залежності і табличні значення в нього вже внесено.

Калькулятор розрахунку товщини утеплення пінополіуретаном напыляемым

Введіть або виберіть потрібні параметри та натисніть кнопку «Розрахувати товщину утеплення пінополіуретаном»
Нормоване опір теплопередачі (по карті-схемі) Утеплення пінополіуретаном своїми руками
Вкажіть параметри утеплюваної конструкції (стіни, перекриття)

При відсутності такої (наприклад, утеплення тонкої покрівлі зсередини) — залиште значення товщини за замовчуванням — 0

товщина огражающей конструкції (перекриття), мм
1000 — для переведення в метри
Матеріал огороджувальної конструкції (перекриття)
залізобетон
пемзобетон
керамзитобетон
газо — і пінобетон
блоки вапняку
цегла керамічна суцільний
цегла керамічний пустотну
цегла силікатна суцільний
цегла силікатна пустотну
натуральне дерево
деревні композити (ДСП, ДВП, OSB, фанера)
плити гіпсові
Додатковий шар — планована оздоблення
Вкажіть матеріал обробки
дошка або натуральна вагонка
клеєна фанера
листи OSB
вагонка або панелі МДФ
натуральна пробка
плити ДСП або листи ДВП
гіпсокартон
штукатурка цементно-піщана
штукатурка пісок + цемент + вапно
штукатурка вапняно-піщана
штукатурка на гіпсовій основі
ПВХ-вагонка
Товщина шару обробки, мм
опір повітря

Отримане значення стане орієнтиром для планування придбання необхідної кількості матеріалу для самостійного нанесення пінополіуретану на утеплять конструкцію.