Як вибрати покрівельний утеплювач

5-21-2021

 

Утеплення плоскої покрівлі. Жорсткий утеплювач
 

До утеплювача для даху висувається багато вимог: для даної конструкції підходять виключно легкі, безусадочні і невозгораемі будматеріали з тривалим терміном служби.  Взимку теплоізоляція постійно контактує з холодною покрівлею, для забезпечення надійного захисту від втрат вона повинна володіти хорошими ізоляційними властивостями. Другою важливою функцією є продовження терміну експлуатації: матеріал пропускає до них повітря з одночасним закриттям від вологи. Поєднання цих вимог призводить до неминучого зростання вартості, ідеальної в плані «ціна-якості» різновиди немає, остаточної вибір залежить від умов і бюджету. Також хочемо вам порекомендувати База строительных материалов.

Огляд та опис матеріалів

Кращі показники спостерігаються у багатошарового пирога в кроквяної системі. В якості ізоляційної прошарку в них використовуються вироби з пухкої, волокнистої або комірчастої структурою: скловата, пінопласт, еппс, ппу, ековата. При утепленні плоских дахів перевага віддається видам з високою щільністю: піносклу, екструдованому пінополістиролу, наджорстким маркам кам’яної вати. Насипну теплоізоляцію (керамзит, гранули пінопласту) можна вибрати лише при облаштуванні горищних перекриттів або зведенні покрівлі з нуля.

1. Пінополістирол.

Звичайні марки пінопласту застосовуються лише при обмеженому бюджеті, при малій вазі і хороших ізоляційних властивостях йому не підходить температурний режим. Монтаж проводять з внутрішньої сторони даху, до важливих вимог відносять відсутність зазорів на стиках і ділянках прилягання до крокв і мауерлату. Через погану проникності і горючості цю ізоляцію не рекомендують використовувати в житлових мансардах (по крайней мере, без продуманого вентилювання), низька міцність не допускає його експлуатацію в навантажуваних плоских дахах.

Екструдована різновид володіє тими ж недоліками в плані горючості і проникності, але через підвищену вологостійкості і щільності відмінно підходить для інверсійних покрівель. Проблема займистості в цьому випадку вирішується покриттям плит тонким шаром цементної стяжки. До плюсів також відносять наявність г – подібної кромки, що мінімізує містки холоду, до мінусів-вартість вище середньої.

2. Мінвата: кам’яна і скловолоконна.

Ідеальний варіант для мансардних дахів, використовується в багатошаровому покрівельному пирозі і дозволяє конструкціям дихати. Основу складають невозгораемі матеріали, стандартна група горючості у скловати і базальтових плит – нг і г1. Ізоляційні властивості забезпечують надійний захист будинку від зовнішнього шуму і втрат тепла через дах при відносно малій товщині прошарку. Цей різновид однозначно рекомендують вибрати при покритті покрівлі профнастилом або металочерепицею.

Для швидкого утеплення міжстропільного простору варто купити легку і пружну рулонну мінвату. Такі марки характеризуються високим ступенем стисливості (до 60 %), що спрощує транспортування і підйом матеріалу наверх. Для стін мансарди і внутрішнього монтажу теплоізоляцію краще купувати в плитах середньої щільності, для плоских навантажуваних дахів – теж, але більш жорстких (вище 90 кг/м3) і з подальшим розміщенням під стяжку або гідроізоляцію. Позитивні відгуки мають універсальні плити з пружинистим краєм, відмінно прилягають до крокв. Єдиним експлуатаційним недоліком є потреба в надійному захисті від конденсату і проникаючого знизу пара.

3. Целюлоза.

Цей будматеріал має пухку основу і виготовляється з продуктів переробки вторинного картону, просочених антисептиками і антипіренами. Він проникний для повітря, але не боїться надмірної вологості і регулює мікроклімат в просторі під дахом. Ізоляційні властивості високі: 5 мм ековати поглинає до 63 дб, коефіцієнт теплопровідності залежить від щільності, але не перевищує 0,041 вт/м·к. Рекомендують вибрати для утеплення горищних перекриттів по лагам, мансардних дахів, скатних покрівель з прибитими суцільним шаром до нижньої сторони крокв дошками та інших багатошарових конструкцій.

Застосування ековати дозволяє отримати безшовний прошарок, що не боїться загоряння, грибка, уф і випадкової вологи, спостерігається значна економія на пароізоляційних матеріалах. До мінусів відносять неможливість самостійного монтажу і потреба в спеціальному обладнанні. Незалежно від обраного способу теплоізоляції (задування або волого-клейового напилення) витрати будуть великими через складність конструкції. Другим недоліком є усадка, для виключення утворення під дахом містків холоду мінімально допустима щільність ековати становить 55 кг/м3.