Самовирівнююча підлога своїми руками

873

Підлога – саме той елемент інтер’єру будь-якого приміщення, що кидається в очі в першу чергу і багато в чому зумовлює загальне враження. Тому до його обробці завжди пред’являються найвищі вимоги і використовуються найбільш якісні покриття, благо, вибір їх в наш час дуже широкий. Але, погодьтеся, яким би гарним і сучасним не було покриття, якщо воно наслано на нерівну основу, то весь ефект «змаститься». Також нічого доброго не вийде, якщо підстава для покриття буде нестійким – така підлога почне прогинатися, скрипіти, і в підсумку довго не прослужить.

Самовирівнююча підлога своїми руками

Отже, перед тим, як настилати покриття потрібно домогтися, щоб поверхня підстави була ідеально вирівняна і володіла необхідною стабільністю і міцністю. Ще недавно практично єдино можливим підходом цьому було пристрій бетонної стяжки за класичною її технології – з особливою підготовкою, виставленням системи маячків, ретельним вирівнюванням, тривалим терміном повного дозрівання. Помилки, особливо при виставленні рівня заливки, ставали фатальними і вимагали згодом масштабних робіт по переробці. В даний час все можна вирішити набагато простіше і швидше – цілком можна залити самовирівнююча підлога своїми руками, навіть не маючи особливого досвіду у виконанні подібних робіт. Головне – дотримуватися технологічні рекомендації виробника.

Але перш за все, необхідно розібратися з видами наливних саморазравнивающихся підлоги, з перевагами і недоліками.

Зміст статті

  • 1 Коли можна використовувати самовирівнюючі суміші
  • 2 Яку суміш і в якій кількості купувати?
    • 2.1 Калькулятор розрахунку необхідної кількості сухої будівельної суміші
    • 2.2 Відео: основні поняття про самовирівнюється стяжці підлоги
  • 3 Як проводиться заливка самовирівнюється статі?
    • 3.1 Що потрібно для роботи
    • 3.2 Підготовка приміщення до роботи
    • 3.3 Підготовка розчину для саморазравнивающегося підлоги
    • 3.4 Проведення заливки підлоги саморазравнивающегося
    • 3.5 Дозрівання підлоги і терміни готовності
    • 3.6 Відео: майстер-клас по заливці підлоги самовирівнюється

Коли можна використовувати самовирівнюючі суміші

Склад для заливки саморазравнивающегося підлоги являє собою спеціально підібрану і збалансовану суміш. У розведеному до потрібної консистенції стані вона, володіючи властивостями рідкої субстанції, що здатна при дотриманні певних технологічних умов, самостійно під діями сил гравітації створити ідеально рівну горизонтальну поверхню. Разом з тим, особливий компонентний склад забезпечує надзвичайно швидке схоплювання розчину, його застигання в цьому горизонтальному положенні з створенням рівній поверхні, готовою до проведення подальших будівельних або опоряджувальних робіт. Рекомендуємо вибрати ремонт квартир под ключ в Красногорске на сайті , тут найкращі спеціалісти .

Самовирівнююча підлога своїми руками

Напіврідкий розчин під дією сил тяжіння сам повинен створити ідеально горизонтальну поверхню

Коли може застосовуватися така технологія?

  • В цілях створення тонкої вирівнюючої стяжки, безпосередньо по бетонній основі, для усунення дефектів (нерівностей) старої поверхні і підготовки до настилу фінішного покриття. Зазвичай при такому підході товщина заливається шару лежить в межах 2 ÷ 30 мм.
  • Для заливки вирівнюючої «плаваючою» стяжки на розділовому шарі, наприклад, на рулонної або плівковою гідроізоляції (як варіант на промасленим будівельної папері). Така технологія виправдана в тих випадках, коли стан основи не дозволяє проводити заливку стяжки безпосередньо на нього (наприклад, бетон глибоко просякнутий нафтопродуктами або маслами). Інший варіант – заливка стяжки на дерев’яну основу. У будь-якому випадку, товщина стяжки варіюється від 30 до 60 мм (деякі склади дозволяють виконувати і більш товсті стяжки)..
  • Схожий з попереднім варіант – заливка стяжки на шар утеплювача (наприклад, екструдованого полістиролу), коли підлозі потрібна особлива термоізоляція. Товщина шару зазвичай така ж – від 30 до 60 мм.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Заливка кабельного «теплої підлоги»

  • Нарешті, добре підходять подібні суміші для «теплих підлог», і водяних і електричних. Вони дозволяють надійно приховати труби (кабелі), та одночасно отримати рівну поверхню (встановлювати звичайні маячки по прокладених контурах труб або кабелів – досить незручно). Товщина заливки в цьому випадку – залежить від діаметра нагрівального елементу – не менше 35 мм над його верхнім краєм. Але загальна товщина не повинна перевищувати 60 мм, інакше це призведе до непотрібного перевитрати енергоносіїв.

Тепер – про різновиди наливних самовирівнюються підлог з основного, базового компоненту. Одразу винесемо за дужки» полімерні підлоги (акрилові, поліуретанові, епоксидні і т. п.) – у них специфічні сфера використання або цільове призначення, так і інша, більш складна технологія заливки. В загальнобудівельних роботах в основному застосовуються підлоги на цементній або гіпсовій основі.

Самовирівнююча підлога своїми руками

Приклад суміші на цементній основі

  • Суміші на цементній основі з обов’язковими полімерними добавками–пластифікаторами, забезпечують хорошу текучість свіжої суміші і швидку її кристалізацію.

Такі підлоги відрізняє хороша міцність, їх можна заливати в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. Саме цементними сумішами роблять особливо тонкі вирівнюючі заливки, товщиною всього в декілька міліметрів.

Самовирівнююча підлога своїми руками

У ряді випадків вигідніше буде використовувати розчин на гіпсовій основі

  • Гіпсові (а точніше – гіпсово-цементні) суміші відмінно підходять для вирівнювання підлоги для будь-якого виду фінішних покриттів, але тільки в приміщеннях, де створені нормальні вологісні умови. Вони часто використовуються і в тих випадках, коли для вирівнювання великих перепадів необхідні особливо товсті шари заливки (деколи досягають навіть 100 мм). Гіпс є хорошим провідником тепла, тому подібні суміші дуже популярні у монтажників теплих підлог.

Ще один критерій – за цільовим призначенням конкретного типу суміші.

  • Грубі ровнители – призначені для вирівнювання нерівних підстав з великими перепадами висот або значними дефектами. Заливається шар, як правило, не менше 10 мм (при більш тонких заливках міцність покриття забезпечуватися не буде). Як правило, перед настилом фінішних еластичних покриттів зажадають додаткового вирівнювання. Можуть використовуватися під плитку, ламінат.
  • Суміші для тонкого вирівнювання – застосовуються в тих ситуаціях, де потрібно вивести ідеальну поверхню підлоги без помітного підвищення його рівня. Товщина заливки може бути до 5 мм. Зазвичай застосовуються на вирівняну стяжку, виконану за звичайною технологією з цементно-піщаної суміші, або ж після вирівнювання більш грубими наливними складами.
  • Особливі – їх часто називають сумішами «для складних підстав». Завдяки спеціальним компонентним добавок (наприклад, армуючі волокна) і пластификаторам, їм надають специфічні якості, зокрема, підвищена міцність на стиснення і вигин, підвищена гідрофобність і т. п. Вартість таких будівельних сумішей, безумовно, істотно вище, але зате і можливості набагато ширше. Так, саме таке склади використовують при заливці підлоги на дерев’яній основі або за розподільчим шару.

Напевно, всім наливним саморазравнивающимся полам, в порівнянні із звичайною бетонною стяжкою, притаманні загальні переваги:

  • Підготовка розчину до роботи не представляє особливої складності: немає потреби точно відміряти інгредієнти, все вже скомпоновано в оптимальному складі і залишилося тільки длишь дотримуватися інструкції.
  • Для приготування заливки не потрібна потужна техніка (бетономішалка) – досить будівельного міксера або навіть насадки на звичайну дрель. Складова ручної праці також зведена до мінімуму.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Однороторний будівельний міксер

  • З технологічного процесу повністю виключені складна і трудомістка операція – установка системи маяків для виведення поверхні строго по горизонталі. У нашому випадку все зроблять сили гравітації. Головне – точно розрахувати витрата суміші на квадратний метр площади. Для контролю можна скористатися переносними триногами-реперами.
  • Раз системи маяків немає, і з приготуванням розчину складнощів також не виникає, то заливку підлоги повинен зуміти провести навіть новачок – звичайно, при належному рівні власної акуратності і при безумовному дотриманні технологічних рекомендацій.
  • Будь-яка бетонна стяжка по «класичній технології» це не менше 25 30 мм товщини, «вкраденої» у загальної висоти кімнати. При використанні тонких вирівнюючих саморазравнивающихся підлог часом досить 2 ÷ 5 мм.
  • І невелика товщина стяжки, і її менша щільність – це зменшення навантаження на плити перекриття, що буває дуже важливо в багатоповерхових забудовах.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Іноді через два — три години вже допустиме переміщення по залитій поверхні

  • Багато суміші після їх заливання дозволяють переміщатися по полу вже через 2 ÷ 3 години. Це може дати досить істотний виграш в загальній тривалості виконання всіх ремонтних робіт у квартирі (будинку). Залита прохідна кімната або коридор не будуть обмежувати переміщення по будинку протягом кількох днів, як при звичайній стяжці. Також набагато раніше можна приступати і до чергових технологічним операціям.

З недоліків можна відзначити більш високу ціну на вихідний матеріал. Саме тому частіше буває вигідніше основне, грубе вирівнювання провести з допомогою стяжки, а потім залити саморазравнивающийся тонкошаровий підлогу, щоб отримати ідеально рівну поверхню. Втім, вибір завжди за господарем житла.

Яку суміш і в якій кількості купувати?

Яку ж суміш застосувати? Різноманітність їх – дуже велика, і є можливість вибору і за рейтингом виробника, і по цільовому призначенню, і по вартості.

Самовирівнююча підлога своїми руками

Як не заплутатися в різноманітті наливних підлог? Потрібно уважно читати інструкції!

Поспішати не треба – дуже уважно вивчайте інструкцію, так як при зовнішній схожості склади можуть бути призначені для різних цілей. Як видно з таблиці, досить істотним може бути і розкид цін (вказана вартість – за даними столичного інтернет-магазину, станом на 15 травня 2015 р):

Марка суміші і производлитель Характерні особливості суміші Можлива товщина заливки (мм) Міцність на стиск (МПА) Витрати на 1 кв. м при шарі 10 мм (кг) Стандартна упаковка (кг) Орієнтовна ціна за упаковку (руб)
Основи Т-42 НИПЛАЙН Наливна вирівнюючий пів на цементно-піщаній основі, для будівельних і ремонтних робіт 3 ÷ 30 20 17 25 кг 395
Основи Т-48 МАСТЛАЙН Універсальна вирівнює будівельна суміш з ефектом самонівелірованія. Підходить як для попереднього, так і для фінішного вирівнювання 3 ÷ 80 15 14 ÷ 15 20 кг 255
БЕРГАУФ Boden Inter Gross Швидкотвердіючий вирівнюючий склад на цементній основі, у тому числі для приміщень з підвищеним рівнем вологості 3 ÷ 50 12.5 14 ÷ 16 20 кг 255
БЕРГАУФ Boden Zement Gross Цементний наливна підлога підвищеної міцності, універсальний, у тому числі для робіт на складному підставі 6 ÷ 50 20 18 ÷ 20 25 кг 280
Weber Vetonit 4100 Наливна самовыравнивющийся підлогу для будь-якого типу приміщень. Добре підходить для електричного теплого статі. 2 ÷ 30 > 20 16 25 кг 630
Weber Vetonit 4310 Універсальний наливна підлога для будь-яких типів поверхонь, у т. ч. стара плитка або дерев’яне покриття. Мікроармування фіброю. Стійкість до вигинів. 2 ÷ 30 > 20 17 25 кг 1450
Kesto FINISH Самовирівнююча суміш для тонкого фінішного вирівнювання перед настилом дкоративного покриття 1 ÷ 7 20 16 25 кг 490
Глімс-S-Level Наливна підлога повшенной міцності, універсального типу — для приміщень з будь-яким рівнем вологості 2 ÷ 30 >22 17 20 кг 535
Кнауф Трибон Універсальна саморазравнивающаяся стяжка для підлоги на основі гіпсово-цементної суміші з наповненням з кварцового піску 10 ÷ 60 15 17 30 кг 290

І, нарешті, при виборі і придбанні потрібно буде відразу визначитися з потрібним кількістю матеріалу. Завдання нескладна, якщо підстава – досить вирівняна попередньо по горизонталі, і, крім того, вже заздалегідь сплановано, на яку висоту приблизно буде заливатися шар саморазравнивающегося складу. У будь-якої будівельної суміші подібного призначення завжди вказано середній витрата матеріалу на квадратний метр площі при товщині заливки в 10 мм. Стало бути, математичний розрахунок зводиться до однієї формулою:

М = S× h× m × 100

М – необхідна кількість сухої будівельної суміші, у кілограмах.

S – Площа заливається приміщення (в кв. метрах)

h – Висота заливається шару, в метрах (1 мм = 0.001 м)

m – Зазначений виробником витрата суміші на 1 м2 заливається площі при товщині шару 10 мм

Далі, отримане значення необхідно буде розділити на вагу складу в одній заводській упаковці, щоб отримати кількість мішків, які необхідно придбати. Розумно буде взяти ще приблизно 5% запас.

Простий приклад, на даних, зазначених у таблиці. Припустимо, заливається підлогу в кімнаті площею 19 квадратних метрів, при цьому рівень підлоги піднімається в середньому на 8 мм. Для роботи обрано склад «Глімс-S-Level». В його інструкції вказано витрата — 16 кг на 1 м2 площі.

М = 19 × 0,008 × 16 × 100 = 243,2 кг

Додамо відразу ще 5%, отримаємо: 243,2 + 12,6 = 255,36 кг

Залишається дізнатися число мішків. В даному випадку заводська упаковка «Глімс-S-Level» 20 кг.

255,36 : 20 = 12,77 ≈ 13 мішків

Самовирівнююча підлога своїми руками

Економічно доцільно застосовувати самовирівнюючі підлоги при невеликих перепадах рівня

Очевидно, що навіть при такому досить тонкому шарі матеріалу знадобиться чимало. Це – ще один аргумент до того, наскільки важливі ретельно проведена підготовка підстави під заливку і його попереднє вирівнювання більш дешевими методами.

Щоб гранично спростити читачеві завдання самостійного розрахунку необхідної кількості сухої будівельної суміші, нижче розміщено зручний калькулятор,який впорається з цим швидко і точно.

Калькулятор розрахунку необхідної кількості сухої будівельної суміші

Введіть потрібні значення і натисніть «Розрахувати кількість сухої суміші»
Розрахунок провести за:
Самовирівнююча підлога своїми руками

— заздалегідь прорахованою площі приміщення

Самовирівнююча підлога своїми руками

— лінійним параметрами прямокутної кімнати

Площа приміщення, м2
Довжина кімнати, метрів
Ширина кімнати, метрів
Самовирівнююча підлога своїми руками
.

Ніша або прохід, що збільшують площу приміщення

— наявність і кількість:
— ні
— одна
— дві
довжина метрів
ширина метрів
Самовирівнююча підлога своїми руками
.

Виступ або колона, зменшують площа приміщення

— наявність і кількість:
— ні
— один
— два
довжина метрів
— ширина. метрів
Самовирівнююча підлога своїми руками
.

ТОВЩИНА ЗАЛИВАЄТЬСЯ ШАРУ

— планована мінімальна товщина стяжки, міліметрів
— максимальний перепад висоти чорнової підлоги, який необхідно вирівняти стяжкою, міліметрів
Самовирівнююча підлога своїми руками
.

ПАРАМЕТРИ ОБРАНОЇ САМОВИРІВНЮЄТЬСЯ СУМІШІ ДЛЯ ПІДЛОГИ

— зазначений виробником витрата, кг/м2 на 10 мм шару
— стандартна розфасовка суміші, кг
— мішок 20 кг
— мішок 25 кг
— мішок 30 кг
— мішок 50 кг

Програма дозволяє провести розрахунок як по вже відомій площі, що підлягає заливці, так і за лінійними параметрами приміщення, причому, з урахуванням деяких особливостей, що впливають на загальну площу.

Для внесення параметра витрати матеріалу слід орієнтуватися на значення, вказане виробником суміші (кілограм на квадратний метр при товщині шару 10 мм).

Відео: основні поняття про самовирівнюється стяжці підлоги

Як проводиться заливка самовирівнюється статі?

Всю роботу по заливці самовирівнюється підлоги можна розділити на три основних складали. Спочатку проводиться підготовка поверхні основи до проведення робіт. Потім йду два паралельних етапи, що виконуються практично одночасно – це приготування розчину потрібної консистенції і його заливка з розрівнюванням.

Що потрібно для роботи

Для того щоб процес заливки і розрівнювання йшов безперервно і виконувався якісно, треба заздалегідь приготувати всі необхідні інструменти і пристосування.

  • Насамперед, необхідний міксер для замішування самовирівнюється суміші. Вручну намагатися замішати навіть не занадто велика її кількість – краще і не пробувати, так як потрібної консистенції не вийде, та й потрібні темпи роботи витримати буде неможливо. Зручний для замішування справжній будівельний міксер. Якщо його немає – можна обійтися насадку на дриль.
  • Для замішування розчину потрібна відповідна ємність. Вона повинна вміщати не менше повного мішка сухої суміші з відповідною кількістю води, так, щоб залишалося ще достатньо місця для вільного перемішування, без розбризкування по сторонах. Зазвичай набувають технічні відра або високі тази (кювети), обов’язково округлої форми (без кутів), з рівним дном, місткістю не менше 20 літрів.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Зручна тара — широка кювету з високими стінками

  • Потрібно мірна тара, так як приготування розчину вимагає дуже вивіреної дозування води.
  • Слід «озброїтися» набір шпателів – від вузьких, 30 ÷ 40 мм, які потрібні для попереднього ремонту поверхні, до широких, в 500 ÷ 600 мм, так як ними часто зручно розганяти поповерхні підлоги залитий розчин.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Ракля — найбільш зручна для розподілу суміші по поверхні підлоги

  • Замість широкого шпателя набагато зручніше буде застосувати раклю – тут з’являється можливість регулювання зазору між поверхнею основи підлоги і рівнем заливки. Та й дотримати рівномірність при розрівнюванні буде набагато простіше.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Голчастий валик замінити не можна нічим

  • Обов’язковий інструмент – голчастий валик. Тут потрібно врахувати кілька нюансів. По-перше, не варто купувати валик, у якого голки мають на кінці краплеподібну форму (як на масажному гребінці). По-друге, має дуже велике значення і довжина голок – вона повинна бути порівнянна з висотою заливається шару. Якщо голки будуть замалі – валик стане «тонути», грузнути в залитій суміші. При занадто довгих голках не буде досягатися необхідного ефекту рівномірного розподілу розчину поповерхні підлоги. Оптимальним вважається, щоб голки були на 2 ÷ 3 мм довший, ніж товщина заливки.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Маячок-репер з регульованим центральним штирем

  • У тому випадку, якщо товщина створюваної саморазравнивающейся стяжки досить велика (порядку 20 і більше міліметрів), як і не вычисляй витрата суміші, але орієнтири по верхньому рівню заливки все ж потрібні. Можна вдатися до тимчасової встановлення маячків з штукатурного профілю. Зручніше, напевно, все ж встановити репери-маячки. Їх можна взяти в оренду в спеціалізованій фірмі.
  • Для нанесення грунтовки на поверхню подла перед заливкою необхідні валики з синтепоновим м’яким ворсом і кисті – для важкодоступних місць.
  • Для прорізання деформаційних швів в застиглому підлозі необхідна кутових шліфувальна машинка (болгарка) з диском по каменю.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Хорошою підмогою можуть стати краскоступи

  • У ряді випадків хорошими помічниками можуть стати краскоступи – спеціальні насадки на робочу взуття, дозволяють ходити по залитій поверхні до її схоплювання. Правда, цього не слід робити при заливці розчину на шар утеплювача, «тепла підлога» або на розділовий шар з поліетиленової плівки.

Для проведення робіт, крім, власне, самого саморазравнивающегося складу в необхідній кількості, знадобляться наступні матеріали:

  • Грунтовка глибокого проникнення – якщо підлога буде заливатися на бетонну основу.
  • Антисептична просочення для дерева – якщо покриття буде робитися на дерев’яній основі.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Демпферна стрічка — в рулоні і в процесі наклейки на стіну

  • Демпферна стрічка, шириною на 8 ÷ 10 мм більше, ніж висота планованої заливки. Довжина стрічки повинна відповідати периметру кімнати, за вирахуванням дверних прорізів.
  • Ремонтний склад для попередньої обробки дефектів на стартовій поверхні. Це можуть бути акрилові або епоксидні шпаклівки, герметики, а іноді – просто цементно-піщаний розчин (правда, в цьому випадку доведеться дуже довго чекати його застигання).
  • Якщо планується стяжка на розділовому шарі, то потрібно гідроізоляційний матеріал – руберойд або щільна, не менше 200 мкм завтовшки, поліетиленова плівка. При використанні плівки знадобиться ще і надійний будівельний скотч – для герметизації напуску настеленных смуг.
  • У разі коли заливається стяжка на дерев’яну основу, в якості розділового шару краще використовувати щільну будівельний папір, просочену гудроном.

Підготовка приміщення до роботи

Підготовка поверхні підлоги проводиться по-різному, залежно від того, який тип стяжки виконується. Тим не менше, загальні процедури є при будь-якому з випадків.

  • Так, яка б стяжка не виконувалася, основа повинна бути добре відремонтованим. На ньому не повинно залишатися тріщин (тим більше – з перспективою подальшого розвитку), вибоїн, провалів, областей сильного забруднення, ділянок нестабільності, горбів, виступів, інших значних дефектів.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Всі ненадійні ділянки на старому підставі підлягають безумовному видалення

  • Сильно промаслені або просочені іншими технічними рідинами ділянки повинні бути очищені до «здорового» бетону.
  • Області з кришаться, відшаровується підстава також повинні бути видалені до монолітної структури.
  • Щілини необхідно обробити щлифмашинкой або вручну на глибину до 20 мм і очистити від дрібних фрагментів. Якщо тріщина в бетоні має тенденцію до продовження, її слід перетнути з обох кінців, а також через кожні 250 мм перпендикулярними прорізами на 100 150 мм.
  • Виступи необхідно збити до загального рівня.
  • Всі дефекти заповнюються ремонтним складом і вирівнюються до загального стартового рівня підлоги.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Стара стяжка з ремонтними «латками»

  • Після застигання зроблених «латочок» проводячит тщательную прибирання, знепилювання (з допомогою потужного пилососа), а потім дворазове ґрунтування поверхні складом глибокого проникнення. Другий шар наноситься тільки після повного висихання першого.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Старе підстава обов’язково двічі грунтується

  • Подальші дії можуть дещо різнитися:

— Якщо заливка буде проводитися контактно безпосередньо на бетонну основу, то після грунтовки по периметру приміщення на стіну приклеюють демпферну стрічку, так, щоб вона виступала вище майбутньої стяжки на 8 ÷ 10 мм. Після цього можна переходити до приготування суміші.

Самовирівнююча підлога своїми руками

Принципова різниця між контактної стяжкою і стяжкою на розділовому шарі

У разі, коли стяжка планується на розділовий шар, який укладається гідроізоляційний матеріал (руберойд або поліетиленова плівка) з заходом на стіни на 100 ÷ 150 мм. Стики обов’язково проклеюються для повної герметизації. Дуже важливо – вигнати з-під гідроізоляційного шару всі бульбашки повітря (це більшою мірою стосується поліетиленової плівки). Після того, як матеріал буде настелено, проводиться приклеювання демпферної стрічки – у тому ж порядку, як було описано вище.

— Якщо заливка буде проводитися по шару утеплювача або ж по «теплій підлозі» того або іншого принципу дії, то підготовка буде мати свої специфічні особливості, які детальніше викладені у відповідних статтях, присвячених термоізоляції підлоги або їх штучного підігріву (вони широко представлені нанашому порталі).

  • Якщо до заливання готується дерев’яна підстава, то потрібно домогтися його повної стабільності. Не повинно бути пригибаний мостин або панелей навіть при значному навантаженні. Якщо необхідно, проводять ремонт і заміну лад і верхнього покриття. Після цього поверхню обов’язково обробляється просоченням з вираженими антисептичними властивостями.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Дерев’яне покриття ремонтується до абсолютної стійкості …

Після її висихання поверхню закривається шаром будівельної крафт-паперу або поліетиленовою плівкою. В подальшому – все так само, як описувалося вище.

Самовирівнююча підлога своїми руками

… а потім грунтується і застеляється прогудроненной крафт-папером

Яка б стяжка не виконувалася, якщо її товщина перевищує 10 мм, то доцільно заздалегідь простелити по всій поверхні скловолоконну армувальну сітку. Вона повинна бути обов’язково точково прихвачена до основи (наприклад, крапельками «рідких цвяхів»), щоб не допустити її спливання при завивці рідкого розчину.

Всі подальші роботи потребують суворого дотримання температурного та вологісного режиму в приміщенні, де буде проводитися заливка. Так, температура закривається саморазравнивающимся складом поверхні повинна витримуватися в діапазоні від + 10 до + 25 °С. Залишкова вологість поверхні – не більше 4%. Це перевіряється спеціальними приладами, але можна проконтролювати і «народним» методом. Поверхня підлоги закривають квадратним шматком поліетилену 1000 × 1000 мм, щільно притискаючи його краю. Якщо через добу на плівці не буде конденсату – можна переходити до подальших дій.

Приміщення, в якому буде проводитися заливка, повинно бути захищене від потрапляння прямих сонячних променів, у ньому не допускається наявність протягів.

Самовирівнююча підлога своїми руками

Виставлення маячків-реперів за рівнем

Після того як все готово, можна, при необхідності, встановити маячки-репери, виставивши нижній край центрального регульованого штиря по необхідному рівню заливки. Це стане орієнтиром при розподілі напіврідкого розчину по площі підлоги. Висота установки сусідніх маячків (зазвичай вони ставляться з та інтервалом 1,5 ÷ 2 метри) контролюється за допомогою звичайного будівельного або лазерного рівня.

Підготовка розчину для саморазравнивающегося підлоги

Правильно приготовлений розчин для заливки самовирівнюється підлоги – це, напевно, більше, ніж половина успіху. І навпаки, нехтування рекомендаціями або внесення «інновацій», власних або ж задсказкам товаришів, можуть кардинально зіпсувати всю виконану масштабну роботу. Наприклад, неправильні водний баланс або занадто висока/низька температура води можуть призвести до розшарування застиглої вирівнюючої стяжки або до поганого контакту її з основою.

Ніколи нікого слухати не треба – будь мішок з сухою сумішшю обов’язково має докладну інструкцію з виготовлення розчину і його припоминанию. Головне – усвідомити для себе наступні позиції: кількість води для замішування складу (літрів на мішок), температурні рамки, середня витрата на одиницю площі і термін «життя» приготованого розчину.

  • Щоб у процесі багаторазового приготування розчину для заливки приміщення не помилятися з кількістю води, можна приготувати спеціальну «мірку», пожертвувавши для цього недороге пластикове будівельне відро. Необхідно один раз точно провести дозування (наприклад, відміряти необхідні по інструкції, скажімо, 7,5 л на мішок). Потім у відрі робляться збоку отвори, через які надлишок води просто буде стікати. Тепер навіть при неуважності просто неможливо буде додати зайву кількість води для замішування.
  • Необхідне по інструкції кількість води, що додається в тару для замісу. Обов’язкова умова – тара повинна бути чистою, на ній не повинно бути ніяких інших, крім конкретної суміші речовин. Вода також повинна бути чистою, без іржі, замасливания, осаду або яких-небудь технічних присадок.
  • У воду поступово, при постійному перемішуванні додається суха суміш (саме так, а не навпаки).
Самовирівнююча підлога своїми руками

Приготування розчину — найважливіша операція!

  • Перемішування повинно вестися безперервно не менше 2 хвилин, так, щоб була досягнута повна однорідність складу, без яких би то не було грудочок або розшарування на водну і мінеральну складову. Особливу увагу при перемішуванні приділяється ділянкам біля дна, в кутах біля стінок – там найчастіше скапливаютсянеразведенные залишки суміші.
  • Після інтенсивного перемішування, коли суміш отримає належну однорідність, її залишають «дозрівати» на 2 ÷ 3 хвилини. Після цього ще протягом хвилини виробляють перемішування – й розчин можна вважати готовим до роботи.

Починається відлік терміну «життя» саморазравнивающегося складу. Він зазвичай вказується в інструкції по застосуванню, і може дещо змінюватись в ту чи іншу сторону, залежно від температури в приміщенні. У середньому, потрібно орієнтуватися на 40 хвилин, за які необхідно встигнути залити і розподілити готовий склад. Баритися не можна, треба відразу переходити до заливання.

Проведення заливки підлоги саморазравнивающегося

  • Заливати кімнату слід так, щоб забезпечувати собі вихід з приміщення, рухаючись від далекого кінця до дверей. Повністю виключити – навряд чи вийде, але потрібно мінімізувати просування по свежезалитой поверхні з її подальшим розрівнюванням – це буде і зайва праця, і більше вірогідність того, що залишаться дефекти. Як уже говорилося, можна в ряді випадків (при контактній стяжці) скористатися краскоступи – точкові сліди моментально затягуються розчином.
  • Якщо є ризик того, що розчин може перелитися через поріг кімнати, необхідно виготовити та встановити бортик, наприклад, смуги тонкої фанери або ДСП.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Готовий розчин розливається по поверхні підлоги, …

  • Розчин розливається смугами поповерхні основи з дотриманням примірних пропорцій на одиницю площі. Відразу ж після цього починається рівномірний розподіл напіврідкої суміші.
Самовирівнююча підлога своїми руками

… розподіляється за допомогою шпателів, …

  • Для розподілу можна використовувати шпателі особливо вони корисні в тісних місцях, наприклад, в невеликих нішах. На «просторі» кімнати можна скористатися також широким шпателем, але все ж оптимальним інструментом стане ракля на штанзі зручною для роботи довжини.
Самовирівнююча підлога своїми руками

… або з допомогою ракло. (На знімку — майстер працює в краскоступах)

  • Після того, як розчин рівномірно розподілений по ділянці підлоги, його починають прокатувати голчастим валиком. Переслідується дві мети – витіснити з товщі напіврідкого, але швидко окладу складу повітряні бульбашки і додатково стимулювати його до самовирівнювання під дією гравітаційних сил (не допускати застою).
Самовирівнююча підлога своїми руками

Відразу після цього йде прокатування поверхні голчастим валиком

  • Прокатування валиком проводиться в різних напрямках, аж до явного підвищення в’язкості залитого складу. Сила поверхневого натягу повинна повністю затягнути залишені валиком сліди.
  • Найбільша складність, напевно – це забезпечити безперервність процесу, тобто усіх виконуваних операцій. Приміщення необхідно, по можливості, заливати в один прийом, щоб забезпечити єдність рівня поверхні, і монолітність одержуваної стяжки. Звичайно, при дуже великих площах це може бути і нездійсненним – тоді робляться перегородки, за яким згодом будуть прорізатися деформаційні шви.
Самовирівнююча підлога своїми руками

Машинна заливка саморазравнивающейся суміші

При масштабному будівництві нерідко застосовується механізовані приготування суміші і її заливка на поверхню. Працівникам залишається тільки встигати її розподіляти і прокатувати. Якщо ж весь процес здійснюється вручну, то оптимальним буде участь у робочій бригаді не менше 3 осіб.

Самовирівнююча підлога своїми руками

Щоб все вийшло, потрібно добре розподілити обов’язки в бригаді і домогтися злагодженості дій

Один займається виключно замешиванием розчину, завжди перебуваючи в готовність видати чергову «порцію» для заливки. Другий відповідає за розлив розчину поповерхні і його первинне розподіл з допомогою ракло або шпателя. І, нарешті, третій працівник бригади озброєний голчастим валиком і займається остаточним розподілом – прокаткою залитій поверхні.

  • Після того як склад прокатаний, але ще не застиг, прибираються маячки-репера. Лунки від їх триног обов’язково затягнуться розчином.

Дозрівання підлоги і терміни готовності

Склад починає застигати вже через годину, а через два ÷ три, як стверджується в інструкції, щодо нього можна буде переміщатися. Однак, якщо немає особливих причин для поспіху, то перевіряти цього не потрібно – краще дати розчину 6 ÷ 7 годин, для повної гарантії.

Якщо все зроблено правильно, то повинна вийти рівна, ідеально горизонтальна поверхня підлоги – це можна буде перевірити рівнем у всіх напрямках.

Самовирівнююча підлога своїми руками

Ідеальна горизонталь!

Поки підлога буде дозрівати і набирати міцність, слід вжити ряд обмежувальних заходів:

— запобігти попадання на нього води або інших рідин, сміття і т. п.;

— не допускати перегріву від прямих сонячних променів або від підвищеної температури в радіаторах опалення;

— виключити протяги;

— щоб поверхня не пересихала, доцільно вкрити її тонким поліетиленом.

— випадковий вхід в кімнату людей або домашніх тварин повинен бути виключений.

Самовирівнююча підлога своїми руками

Залитому підлозі потрібно створити оптимальні умови для дозрівання

Коли можна говорити про готовність підлоги до подальших етапів обробки?

  • При нормальних, необхідних інструкцією температурно-вологісних параметрів дозрівання залитій стяжки, через три доби можна буде переходити до укладання керамічної (керамогранітноїплитки, після обов’язкового дворазового грунтування.
  • Укладання інших покриттів (ламінату, паркету, лінолеуму і т. п.) можлива не раніше, ніж через 7 днів. Але при цьому необхідно обов’язково перевіряти рівень залишкової вологості залитого підлоги і діяти відповідно з рекомендаціями виробника обраного фінішного покриття.
  • Заливка самовирівнюється складу на водяні контури обігріву допускається тільки після проведення попередньої обпресування. При заливці труби повинні бути наповнені теплоносієм (щоб уникнути деформації стінок).
  • Якщо заливається електричний тепла підлога, обов’язково перевіряється його повне знеструмлення.
  • У будь-якому випадку, як при водних, так і при електричних теплих підлогах, їх пробний пуск можна буде проводити не раніше, ніж через 4 тижні після заливки.

Вважати будь самовирівнююча підлога підлоганістю набрали міцність і готовим до повноцінної експлуатації можна лише через чотири тижні.

Відео: майстер-клас по заливці самовирівнюється підлоги