Підвісна стеля своїми руками

645

Сьогодні все частіше в квартирах і будинках з’являються підвісні стелі різноманітних видів і їх різних матеріалів. Перевагами подібних конструкцій цілком можна назвати короткі терміни і відносну простоту монтажу. Якщо мистецтво штукатурення поверхонь доступно далеко не кожному, то рівну установку каркаса і монтаж на ньому тих або інших панелей може зробити, напевно, будь-який власник житла, вміє користуватися дрилем, електролобзиком і шуруповертом. Звичайно, є й такі підвісні стелі, монтаж яких краще довірити фахівцям, так як технологія їх встановлення потребує певної кваліфікації. До таких стель відноситься, наприклад, натяжна їх варіант.

Підвісна стеля своїми руками

Підвісна стеля своїми руками можна зробити з гіпсокартону, пластикових панелей, плит, виготовлених з різних матеріалів, дерев’яної вагонки і ін Щоб прийняти рішення щодо правильного вибору конструкції для самостійного її виконання, варто розглянути їх детальніше.

Зміст статті

  • 1 Різновиди підвісних стель
    • 1.1 Підвісна стеля з гіпсокартону
    • 1.2 Підвісна стеля з панелей (вагонки)
    • 1.3 натяжні стелі Підвісні
    • 1.4 Растрові або касетні стелі
  • 2 Підвісна стельова система «Армстронг»
    • 2.1 Конструкція стелі
    • 2.2 Інструменти і матеріали для монтажу системи «Армстронг»
    • 2.3 Складання схеми монтажу
    • 2.4 Розмітка поверхонь
    • 2.5 Прокладка комунікацій
    • 2.6 Монтаж каркасу
    • 2.7 Монтаж панелей
    • 2.8 Відео: як правильно змонтувати підвісну стелю «Армстронг»

Різновиди підвісних стель

Як правило, більшість підвісних стель монтується на каркас, виготовлений з дерев’яних брусків або металевих профілів. Ця конструкція стає основою для кріплення на неї обраної обшивки.

Металеві елементи використовуються і для натяжних поверхонь, але цей вид оформлення кардинально відрізняється від інших стель.

Дещо осібно стоять і системи підвісних стель «Армстронг», які стали досить популярними завдяки своєму естетичному зовнішньому вигляду і можливості з легкістю провести ремонт, швидко замінивши при необхідності необхідну кількість пошкоджених панелей.

Підвісна стеля з гіпсокартону

Гіпсокартон є екологічно чистим будівельним матеріалом, який не виділяє в навколишнє середовище абсолютно ніяких шкідливих випарів. За цим параметром він ідеально підходить для обробки практично будь-яких поверхонь в житлових приміщеннях.

Підвісна стеля своїми руками

Самим, напевно, найпопулярнішим матеріалом для підвісних стель є гіпсокартон

Завдяки тому, що виробляється кілька видів цього матеріалу, його можна використовувати не тільки в кімнатах з звичайними умовами, але і в приміщеннях, де вологість перевищує норму, наприклад, у ванній, на кухні і т. п. Крім цього, існують різновиди цього матеріалу, які можна використовувати для ізоляції стін і стелі від високих температур, неминуче виникають, наприклад, при розтоплюванні каміна або печі.

Кожен з типів гіпсокартону має своє маркування і певну тонування зовнішній картонній поверхні:

Маркування Стандартний розмір листів, мм Колір покриття Колір маркування Зовнішній вигляд
ГКЛ (звичайний) 1200×2500
товщина 6; 9,5; 12,5 мм
Сірий Синій Підвісна стеля своїми руками
ГКЛВ (вологостійкий) 1200×2500
товщина 6; 9,5; 12,5 мм
Зелений Синій Підвісна стеля своїми руками
ГКЛО (вогнестійкий) 1200×2500; 1200×2600
товщина 9,5; 12,5 мм
Рожевий або сірий Червоний Підвісна стеля своїми руками
ГКЛВО (вогнестійкий і вологостійкий) 1200×2500
товщина 9,5; 12,5 мм
Сіро-зелений Червоний Підвісна стеля своїми руками

Гіпсокартонні листи легко закріплюються на каркас з дерев’яного бруса або металевого профілю. За допомогою цього матеріалу можна створити ідеально рівні поверхні, які, крім цього, мають досить непогані тепло і звукоізолюючі якості.

За допомогою гіпсокартону створюють не тільки рівні стелі, але і багаторівневі, правильної геометричної конфігурації або мають плавні криволінійні форми. При бажанні, в такий багатоярусної конструкції можна без праці розмістити оригінальну білу або кольорову підсвітку.

Листи гіпсокартону доступні за ціною, і їх може придбати для ремонту житла будь-яка сім’я з середньостатистичним доходом.

При монтажі підвісної стелі гіпсокартон не дає великої кількості бруду, яке неминуче при штукатурних роботах з використанням «мокрих» розчинів. Єдина складність якщо гіпсокартон буде монтуватися господарем квартири самостійно, без помічників, то аркуші доведеться нарізати на невеликі панелі. Підняти без спеціальних пристосувань весь цілий лист на висоту і утримати його в такому положенні, одночасно проводячи вкручування шурупів, одній людині просто не під силу.

Підвісна стеля своїми рукамиГіпсокартонний стеля – відмінне рішення проблеми ремонту!

Якщо висота приміщення дозволяє дещо опустити рівень стелі, гіпсокартонні листи можуть разом приховати всю непривабливість плити перекриття і дати ідеально рівну поверхню для подальшої обробки.

Детальну інформацію про монтаж гіпсокартонної стелі можна отримати на нанашому порталі, пройшовши по рекомендованої посиланням.

Підвісна стеля з панелей (вагонки)

Монтаж стелі з спеціальних панелей, виготовлених з пластику, алюмінію або деревини (вагонка) – не менш популярний, ніж гіпсокартонна конструкція. Іноді оздоблювальні деталі з алюмінію називають рейками, а стеля, відповідно, рейковим.

Підвісна стеля своїми руками

Дуже красиво виглядають стелі рейкового типу

Поверхня, оброблена алюмінієвої вагонкою, покритої емаллю, виглядає ефектно і багато. Матеріал можна підібрати на будь-який смак і під будь-який інтер’єр, як за дизайном, так і за колірною гамою. Цей варіант обробки візуально розширює простір приміщення за рахунок відображають смуг, розташованих на кожній панелі.

Рейки монтуються на металевий або дерев’яний каркас, і кріпляться таким же чином, як будь-яка вагонка. Потрібно відзначити, що при встановленні такого стелі у ванній або на кухні, краще всього використовувати для каркаса металевий профіль, так як дерев’яний брус вбирає в свою структуру вологу і запахи. Самі ж по собі алюмінієві рейки досить стійки до впливу на них пари і вологи.

Відстань між основним і підвісною стелею часто використовується для монтажу витяжних вентиляційних магістралей або вентиляторів, передня панель яких врізається в сполучені в єдину площину алюмінієві рейки і повернена в бік кімнати.

Панелі ПВХ монтуються за тим же принципом. Однак, на відміну від рейок, вони здатні створити ідеально рівну гладку поверхню, на якій непомітні стики окремих елементів.

Дерев’яна вагонка найчастіше використовується в приватних будинках з дерев’яними стінами для підтримки загального стилю інтер’єру, в лазнях, або ж у квартирах, наприклад, на утеплених балконах.

Підвісна стеля своїми рукамиПідвісна конструкція з стельових панелей – це просто!

З подібним завданням повинен впоратися, напевно, будь-який господар житла. Як правильно змонтувати каркас, а потім облицювати його панелями, детально розказано в статті нашого порталу, присвяченій обшивці стелі пластиком.

Натяжні стелі підвісні

Натяжні стелі здатні повністю змінити і візуально розширити простір. Вони можуть бути абсолютно білими, однотонними кольоровими, мати звичайний або просторовий малюнок, який, наприклад, імітує небозвід з пливучими хмарами або крони дерев.

Натяжні стелі можуть бути виготовлені з склотканини, трикотажного поліестеру, який просочується поліуретаном, або полівінілхлоридної плівки.

Монтаж полотна відбувається на спеціальні алюмінієві профілі, закріплені на стінах, або на встановленому каркасі, якщо стеля планується зробити комбінованим. В останньому випадку, загальна конструкція може складатися з декількох матеріалів, наприклад, з гіпсокартону по краях стелі і натяжна конструкцією в його середині.

Підвісна стеля своїми руками

Комбінований стелю з натяжними та гипскартонными ділянками

Цей вид стель має безліч переваг, до яких можна віднести вологостійкість, естетичність зовнішнього вигляду, хорошу адаптацію до будь-якого інтер’єру, довговічність експлуатації без втрати декоративних якостей. Однак, займатися монтажем таких оригінальних систем повинні все-таки фахівці, які мають відповідний досвід роботи та спеціальне обладнання.

Растрові або касетні стелі

Растровими або касетними називають стелі, що складаються з підвішеного на кронштейнах до перекриття металевого каркаса, що утворює осередки необхідних розмірів. в які потім вкладаються готові панелі правильної форми. Габарити панелей бувають різними, але в переважній більшості моделей застосовуються стандартні блоки 600×600 або 600×1200 мм.

Підвісна стеля своїми руками

Підвісна стеля касетного типу

До цього типу підвісних стель відносяться і системи «Армстронг», які часто використовуються для оздоблення офісів, будівель суспільного призначення і т. п. Однак, широко використовуються вони і в приватному будівництві. Саме підвісній системі «Армстронг» і буде присвячено подальший виклад.

Підвісна стельова система «Армстронг»

Ця стельова система була розроблена в англійській компанії «Армстронг» в той період будівельного буму, коли виникла необхідність у швидкому оформленні стель в торгових залах, мають дуже великі площі. Крім швидкості монтажу, до подібних конструкцій висувалися вимоги естетичності, акуратності і, разом з тим — стриманості оформлювального дизайну. В результаті втілення цих умов і народилася конструкція, яка сьогодні використовується по всьому світу, і не тільки в офісах і залах торговельних центрів, але і для оформлення стелі в житлових приміщеннях.

Підвісна стеля своїми руками

Спочатку система «Армстронг» розроблялася для швидкої обробки великих площ торгових комплексів

Сьогодні назва цих стель стало прозивним для всіх підвісних систем подібного типу, з використанням легких плит квадратної форми.

Панелі, які укладаються в дану систему, можуть бути виготовлені з гіпсу, армованого склотканиною, мінерального волокна, акрилового або силікатної прозорого або матового скла.

Деякі з панелей стелі одночасно є своєрідними світильниками, так як забезпечені склом, підсвічуванням лампами, встановленими в міжстельовому просторі, або ж мають власні вбудовані прилади освітлення.

Підвісна стеля своїми руками

Блок з вбудованим світильником люмінесцентним

Іншим варіантом зробити кімнату максимально світлої є установка люмінесцентних ламп на основний побілений стелю, а потім – монтаж підвісної декоративної поверхні з панелей матового скла. Скла при такій компоновці будуть працювати, як лінзи, в результаті чого можна отримати м’яке розсіяне світло, яке не залишить темними навіть кути приміщення.

Найпопулярнішими в повсякденному будівельній практиці є гіпсоволокнисті плити, що мають пористу поверхню. Найчастіше саме ними оформляється більша частина площі стелі, а між ними монтуються освітлювальні панелі.

Потрібно відзначити, що розробники для виготовлення панелей системи передбачили екологічно чистий, не виділяє шкідливих випарів, легкий по масі матеріал, який не обтяжує підвісну конструкцію і одночасно надає стелі строгий акуратний вигляд.

Підвісна стеля своїми руками

Пориста поверхня панелі «Армстронг»

При бажанні, через час плити можуть бути тимчасово зняті і пофарбовані в іншу колірну гаму. Причому, процес такого тонування можна проводити на вулиці або на балконі, не забруднюючи поверхні підлоги квартири і не приносячи в житлові приміщення запах фарби. Ця можливість існує завдяки тому, що панелі з легкістю демонтуються, а після обробки – без праці укладаються на місце.

Крім цього, панелі, на відміну від пінополістирольних плит, абсолютно не горючі, не дають задимлення і не сприяють поширенню вогню при появі спалаху поруч з ними. Це робить приміщення повністю пожежобезпечним зі стелі.

Конструкція стелі

Принцип монтажу системи «Армстронг», що складається з направляючих різного типу, приблизно однаковий. Підвісна конструкція збирається з наступних елементів:

Підвісна стеля своїми руками

Приблизна схема конструкції підвісної стелі «Армстронг»

  • Плити, що укладаються в конструкцію, з яких і формується декоративна стельова поверхня. Виробляються розміром 600×600 600×1200 мм, позначені на наведеній схемі поз. 1. Плити прямокутної форми менш популярні, ніж квадратні, хоча каркас і їх укладання відбувається набагато швидше із-за меншої кількості використовуваних елементів підвісної конструкції.
  • Т-образні профілі каркаса зазвичай мають маркування Т15 або Т24 — в залежності від ширини їх поперечної полиці у міліметрах:

— Поздовжні несучі профілі, які є основними елементами конструкції, що виготовляються довжиною до 3600 мм На схемі вони показані поз. 3 і 4.

— Поперечні перемички, що встановлюються між несучих профілів. Виробляються стандартними розмірами 600 та 1200 мм. На схемі – поз. 2.

— Кутові профілі, що закріплюються на стіну і підтримують краю профілів і панелей по периметру приміщення. Мають розмір полиць 19×24 мм, довжина – до 3000 мм. Ці елементи позначені на схемі поз. 6 і 8.

Для утримання всієї конструкції у підвішеному стані на необхідному загальному рівні застосовуються спеціальні елементи – підвіси. Найчастіше у звичайної будівельної практиці використовуються спиці з підпружиненим фіксатором «метеликом». За допомогою цих елементів підвісну систему можна опустити від капітального стелі на необхідну відстань. Не можна не погодитися, що це досить простий спосіб вивести ідеальну горизонталь стельової поверхні.

Такий підвіс зазвичай складається з трьох елементів:

— Спиця, оснащена вушком на одному кінці, на схемі – поз. 5б. Вушко призначене для навішення на елемент, закріплений у капітальному стелі, поз. 7.

— Спиця, що має на одному з кінців гачок, на який будуть зачіпатися профілі каркаса – поз. 5а.

— Пружина типу «метелик», поз. 5, допомагає регулювати взаємне розташування двох спиць відносно один одного. «Метелики» можуть бути декількох видів.

Однак, слід знати, що пружні підвіси«метелики» це не єдиний спосіб кріплення каркаса. Система «Армстронг» може підрозділятися на кілька різновидів, які відрізняються конструкцією підвісних кріплень. Всі вони точно розраховані виробником, з урахуванням поверхні, на яку буде підвішуватися каркас. Причому, застосовуються і найпростіші методи у вигляді підв’язування на дріт, і досить складні, в яких висота підвісу регулюється гвинтовим способом, даючи високу точність установки.

Тип підвісу Максимальне навантаження Межі регулювання Точність установки Примітка
Дріт 30 кг До 5000 мм ± 2 мм Не застосовувати при підвищених вітрових навантаженнях
Г-подібний профіль 30 кг До 3000 мм ± 2 мм Використовується при створенні жорстких вертикальних зв’язків
Різьбовий стрижень + перехідник 45 кг До 1000 мм ± 0,5 мм Особливо рекомендується для установки металевих касетних стель Armstrong Orcal»
Гачок двухспицевый з пружинним фіксатором 25 кг 165÷980 мм ± 1 мм
Гачок односпицевый з пружинним фіксатором 25 кг До 2000 мм ± 1 мм
Гачок ноніусний 15 кг 300÷800 мм ± 0,5 мм

Виробниками системи «Армстронг» вироблені і рекомендації по використанню різних кріпильних елементів для установки підвісів на ті чи інші поверхні перекриття. Це момент также важливо враховувати при виборі і придбанні необхідних комплектуючих.

Матеріал стелі Тип підвісної системи
Підвісна стеля своїми руками Підвісна стеля своїми руками Підвісна стеля своїми руками Підвісна стеля своїми руками Підвісна стеля своїми руками Підвісна стеля своїми руками
Дріт Г-подібний профіль Різьбовий стрижень + перехідник Гачок двухспицевый з пружинним фіксатором Гачок односпицевый з пружинним фіксатором Гачок ноніусний
Залізобетон Підвісний гак Hilti HA-8 Анкер Hilti DBZ 6S Розпірна втулка Hilti HKD S M 6×30 Підвісний гачок Hilti HA-8 Підвісний гачок Hilti HA-8 Анкер Hilti DBZ 6S
Балка металева Штифт з різьбленням Hilti X-EM 6-20-12 mit
Профнастил Анкер MF-SKD Анкер MF-SKD
Дерев’яне перекриття Шурупи по дереву
Пустотілий блок Анкерний дюбель Hilti HHD-S Анкерний дюбель Hilti HHD-S Парасольковий дюбель Анкерний дюбель Hilti HHD-S Анкерний дюбель Hilti HHD-S
Преднапряженный бетон Розпірна втулка HKD S M 6×30 Розпірна втулка HKD S M 6×30 Розпірна втулка HKD S M 6×30 Розпірна втулка HKD S M 6×30 Розпірна втулка HKD S M 6×30
Пінобетон Розпірна втулка HKD S M 6×30

Інструменти та матеріали для монтажу системи «Армстронг»

Для монтажу системи підвісної стелі «Армстронг» потрібно підготувати деякі інструменти, які допоможуть швидко впоратися з роботою:

Підвісна стеля своїми руками

Необхідні для монтажу стелі інструменти

  • Електрична дриль з ударною функцією або перфоратор. Якщо конструкція буде монтуватися на бетонну стелю і стіни, то без цього інструменту не обійтися.
  • Шуруповерт для вкручування кріпильних саморізів.
  • Молоток.
  • Ножиці по металу.
  • Електричний лобзик для підгонки крайніх плит. Багато плити цілком можна різати звичайним гострим будівельним ножем.
  • Плоскогубці.
  • Розмічальний шнур, простий олівець або маркер.
  • Будівельний рівень, будівельний куточок з лінійкою, рулетка або складаний метр і лінійка на 1000 мм.

З матеріалів потрібно підготувати такі елементи, придбані за знятим з стельової поверхні розмірами:

Кутовий профіль, який буде встановлений на стінах по всьому периметру кімнати.

Підвісна стеля своїми руками

Кутовий профіль

Несучі профілі, які будуть підвішені до стелі, а краями спиратися на кутові профілі. Щоб обчислити їх кількість, ширину кімнати ділять на смуги 600 мм і віднімають від отриманого результату два кутових профілю, так як вони будуть виконувати ту ж функцію. Наприклад, ширина дорівнює 3000 мм, значить, 3000 : 600 = 5 2 = 3 шт. Виходить, що при такому розмірі кімнати, між кутових рейок на стінах, потрібно встановити три серединних Т-образних несучих профілю.

Підвісна стеля своїми руками

Несучий Т-подібний профіль

600-міліметрові Т-подібні рейки — перемички. Їх кількість для укладання між двох несучих профілів обчислюється таким самим чином, як і поздовжніх цілісних елементів, але, так як таких проміжків в цьому випадку буде п’ять, значить, отримане кількість потрібно помножити на цю цифру. Наприклад, довжина кімнати 5400 мм, її потрібно розділити на 600, виходить 9-2 (кутові рейки) = 7 × 5 (рядів)= 35 шт.

Підвісна стеля своїми руками

Перемички Т-подібні

Стельовий двухсоставной підвіс з затискний пружиною. Цих елементів потрібно 1 шт. на 1 кв. м.. Тому потрібно знати площу приміщення, округлити до цілого числа.

Приклад: на кімнату розміром 3×5,4 м буде потрібно:

— кутового профілю 16,8 м;

— несучих рейок 3 шт. розміром 5,4 мм; Так як їх випускають довжиною 3.6 м, то доведеться їх виконувати з двох складових деталей.

— перемичок розміром 600 мм — 35 шт.;

— підвісів — 16 шт. і стільки ж стельових кріплень, які вибираються залежно від матеріалу стелі.

Складання схеми монтажу

Щоб правильно розрахувати кількість матеріалів для конкретної кімнати, потрібно заздалегідь зняти розміри і скласти креслення.

Необхідно врахувати, що несе Т-подібний профіль встановлюють у середині ширини підвісної стелі — це має визначити розташування перемичок. Це робиться тому, що вкрай рідко стеля повністю буде зібраний з суцільних плит, і більш вузькі осередки каркаса краще розташувати по краях кімнати.

Підвісна стеля своїми руками

Креслення для монтажу стелі ділянки

Іноді надходять і таким чином – розміщують несучі профілі з кроком в 1200 мм, потім пов’язують їх перемичками в 1200 мм, між якими встановлюються самі короткі – по 600 мм.

На схемі:

1 — несучі профілі;

2 — перемички довжиною 1200 мм;

3 — перемички довжиною 600 мм

Виконуючи креслення, на лист переносяться розміри стелі у відповідному масштабі (оптимально – 1:10). Потім наносять осьові лінії, вертикальну і горизонтальну. Далі, вже від центру виміряли відрізки, що відповідають розміру плит, і вся площина расчерчивается на квадрати. Така наочність допоможе правильно визначитися і застосовуваними профілями, і їх кількістю, і з точним розташуванням. Не виключено, що буде розумніше з точки зору естетики чи економії матеріалів дещо змістити лінії, щоб по осях розташувалися не профілі, а центри рядів панелей.

Рекомендовано всі розрахунки проводити і в міліметрах, тоді можна отримати потрібний розмір осередків, які будуть розташовуватися по краях конструкції. Матеріал варто купувати з запасом у 10-15% така передбачливість допоможе уникнути проблем з його нестачею в процесі роботи.

Розмітка поверхонь

Щоб каркас був встановлений якісно, перед монтажем слід провести точну розмітку стелі та стін. Хоча профілі не будуть закріплюватися на капітальну поверхню стелі, лінії розмітки на ньому повинні бути присутніми, так як за ним буде легко орієнтуватися, розташовуючи несучі рейки та перемички.

Тут же слід зазначити, що підвісна стеля може бути розташований не менш, ніж на 150 мм від капітального стелі — це потрібно враховувати, вибираючи для обробки приміщень цю систему. Це відстань знадобиться для проведення комунікацій і встановлення освітлювальних приладів. Крім цього, в цю порожнину може бути також покладено утеплювальний і звукоізоляційний матеріал.

Розмітку можна проводити сучасним способом, за допомогою лазерного рівня-трассировщика. Однак, не у всіх є можливість придбати подібний інструмент, тому варто розглянути традиційний спосіб розмічальних робіт.

  • Першим кроком йде визначення відстані, на яку буде вказано підвісна стеля. Для цього від стику стелі і стіни, за допомогою будівельного куточка з лінійкою відміряють потрібну відстань в тому місці, де поверхня стелі візуально розташована нижче всього (в більшості випадків плита перекриття може розташовуватися не строго по горизонталі, а її поверхня не завжди відрізняється рівністю).
  • Потім, цю оцінку потрібно перенести по всьому периметру приміщення, як мінімум, по три ризики на кожній стіні. Можна, звичайно, скористатися довгим будівельним рівнем, наприклад, у поєднанні з правилом. Однак, помилитися при такому підході все ж нескладно, і в підсумку проведені на стінах лінії не зійдуться в одній точці. Тому оптимально провести розмітку за допомогою водяного рівня – так ймовірність помилки буде виключена.
  • Потім, береться розмічальний пофарбований шнур, розтягується, вирівнюється по двом крайнім точкам на стіні, і на поверхні відбивається рівна лінія. Третя точка, по центру стіни, послужить для контролю. Цю процедуру краще проводити удвохз помічником. Якщо ж її проводить один майстер, то доведеться один кінець шнура спочатку зафіксувати на стіні в одній з крайніх точок, а потім проводити його розтяжку і відбиття.
Підвісна стеля своїми руками

Інтервал лінії для кріплення на стіні уголкового профілю

  • Далі, необхідно розмітити поверхню стелі. Якщо зроблений точний креслення, то відстані від стін до найближчих поздовжніх і поперечних ліній будуть точно відомі, і залишиться зробити позначки і пробити шнуром лінії. У тому випадку, якщо установка панелей передбачається від точного геометричного центру приміщення, то спочатку відбиваються осьові лінії.
Підвісна стеля своїми руками

Відбиття ліній на стелі

  • Потім, у всі сторони зазначаються відрізки по 600 мм, і за ним теж відбиваються кольорові смуги. В результаті стеля повинен бути розлінованих» правильну клітку зі сторонами квадратів по 600 мм.

Прокладка комунікацій

Після проведення розмітки, переходять до наступного етапу робіт.

Так як над поверхнею підвісної стелі можна заховати всі комунікації, представляють собою найчастіше електропроводку різного призначення, то це потрібно зробити до початку монтажних робіт.

У тому випадку, якщо планується «врізати» в конструкцію стелі освітлювальні прилади, що мають значну вагу, потрібно обов’язково враховувати, що слід вибирати тип підвісу системи, який здатний витримати підвищену навантаження. Так, найчастіше для звичайних стель використовуються підвіси, здатні витримати зусилля тільки 6 ÷ 6,5 кг на квадратний метр, але існує тип кріплення, розрахований на більші навантаження, становлять до 10 і вище кг/м2.

Монтаж каркасу

Завершиу все підготовчі роботи, можна переходити до монтажу каркасу. Починають із закріплення на стінах, по розмічених горизонтальним лініям, кутового профілю по всьому периметру приміщення.

Кутовий профіль

  • Якщо стіни бетонні, то куточки фіксуються на них за допомогою дюбелів діаметром 6 мм. Для цього крізь метал куточка просвердлюються отвори з кроком 300 ÷ 350 мм, в які вставляється і забивається дюбель.
Підвісна стеля своїми руками

Профіль монтується по всьому периметру приміщення

  • На дерев’яні стіни куточок закріплюється саморізами завдовжки 25 ÷ 30 мм, діаметром 4 ÷ 5 мм.
  • Якщо підвісна стеля монтується в кімнаті зі стінами, подготавливаемыми до обшивки гіпсокартонними листами, то відстань, на яку він буде опущений від рівня перекриття, потрібно передбачити заздалегідь, перед монтажем ГКЛ на обрешітку. У цьому випадку риштування під гіпсокартон монтується додатковий профіль або дерев’яний брус в тому місці, де буде закріплений стіновий куточок для підвісної конструкції.
  • По кутах полиці профілю можуть бути покладені одна на іншу, або ж їх виступаючі частини зрізують під кутом в 45 градусів.

Установка підвісів

  • Далі, затолочным розмічених лініях, дюбелями або закріплюються саморізами підвіси. Їх розміщення здійснюється з кроком один підвіс на квадратний метр.
Підвісна стеля своїми руками

Схема розташування підвісів

  • У місцях проектованої установки панельних стельових світильників рекомендується поставити, для страховки, додаткові підвіси по кутах квадрата.
Підвісна стеля своїми руками

Посилення конструкції каркаса в місцях розташування масивних світильників

  • Якщо спиці підвісів виявилися довші відстані між двома стелями, то вони зрізаються, наприклад, за допомогою шліфмашинки.
Підвісна стеля своїми руками

Кріплення підвісу до стелі (варіант)

  • При установці підвісів рекомендується їх нижні гаки орієнтувати відразу ж в одну сторону — це полегшить монтаж направляючих.

Несучі профілі

  • Наступним етапом здійснюється встановлення несучих профілів. Вони своїми краями повинні лягти на куточки, закріплені на стіні. Однак куточки є лише орієнтиром, але не виконують в даному випадку несучої ролі. Кожен з профілів має спеціальні круглі отвори, через які вони відразу ж надіваються на гачки підвісів.
Підвісна стеля своїми руками

Підвішування профілю на гаки підвісу

  • Несучі профілі монтуються на відстані, встановленому заздалегідь складеним кресленням, 600 або 1200 мм один від одного. Помилитися в цьому питанні складно для цього буде достатньо орієнтуватися на відбиті на стелі лінії розташовані за ним підвіси.
  • Загальний «виліт» підвісу необхідно точно відрегулювати, тобто. підтягти або опустити трохи нижче, так, щоб поперечна полку профілю лежала на стінових куточках без просвіту, але не впираючись на неї з зусиллям. Контроль в ході роботи здійснюють за допомогою будівельного рівня – при правильній розмітці в такому положенні профіль повинен зайняти ідеально горизонтальне положення.
Підвісна стеля своїми руками

Гаки, для надійності, можна піджати плоскогубцями

  • Щоб профілі добре трималися на гаках підвісів, останні потрібно трохи стиснути плоскогубцями.

Закінчивши монтаж поздовжніх несучих рейок, переходять до встановлення між ними поперечок (перемичок).

Установка перемичок

  • Перемички встановлюються між несучими профілями з кроком 600 мм На обох кінцях поперечних елементів знаходяться звужені перфоровані «вушка-замки» з округленими кутами.
Підвісна стеля своїми руками

Схема установки перемичок

  • Їх вставляють в прорізи, що перебувають на несучих профілях. Деякі майстри загинають ці частини перемичок, притискаючи їх до несучої рейці, тоді конструкція стає більш жорсткою. Однак, це робити зовсім не обов’язково, так як засувки досить надійно фіксують елементи між собою, і після повного монтажу всього каркаса необхідна жорсткість буде дотримана в повній мірі.
Підвісна стеля своїми руками

Перемичка вставляється замковими вушками в пази несучого профілю

  • Отвори-прорізи мають достатню ширину, щоб в них можна було вставити «вушка» від двох перемичок, які встановлюються між двома сусідніми несучими профілями і є в сукупності продовженням загальної поперечної лінії конструкції.
Підвісна стеля своїми руками

З’єднувальний вузол в зборі

Монтаж панелей

  • Після закінчення монтажу каркаса, наступним етапом йде установка освітлювальних панелей та плит з вбудованими в них точковими світильниками.
Підвісна стеля своїми руками

Панель — LED-світильник

Існують панелі, що нагадують екран, закритий матовим склом. Вони спеціально призначені для монтажу в системи «Армстронг», тому мають відповідні розміри — 600×600 мм. Встановлені в такий панелі потужні світлодіоди дають досить яскравий м’яке світло, і для невеликої кімнати досить одного такого LED-світильники, щоб створити майже денне розсіяне освітлення.

  • Освітлювальний прилад після встановлення відповідної панелі підключається до електричного кабелю, який підведений до місця його монтажу заздалегідь, з допомогою спеціальних клем або колодок.

Підвісна стеля своїми рукамиЯк правильно провести і підключити живлення до світильників?

Це питання вимагає правильного розрахунку та дотримання вимог з прокладання ліній живлення в житлових приміщеннях. Докладно про електричної проводки в квартирах – в окремій публікації нашого порталу.

  • Далі, монтаж ведуть, починаючи з цільних стельових плит. Вони укладаються в осередки каркаса, і, так як панелі мають невелику вагу, монтувати їх надзвичайно просто. Ці елементи не вимагають ніякого додаткового закріплення вони просто укладаються на внутрішні полки повздовжніх і поперечних профілів.
Підвісна стеля своїми руками

Укладання панелі в клітинку підвісної системи

Якщо крайні до стіни комірки конструкції мають меншу ширину, то плити під них потрібно підігнати.

Матеріал, з якого виготовлені панелі, легко розпиляти звичайною ножівкою, але спочатку з вузькою комірки потрібно зняти правильні розміри і перенести їх на плиту. Потім, прокреслюють рівну лінію відрізу і відпилюють зайву частину (або навіть відрізають гострим будівельним ножем).

По суті, після укладання всіх фрагментоувздовж стін, можна вважати монтаж стелі «Армстронг» закінченим Ніяких додаткових оздоблювальних операцій не вимагається.

Потрібно зазначити, що вище була розглянута найпростіша схема каркаса для цього виду стелі. Крім неї існують і інші, наприклад, коли плити укладаються по діагоналі приміщення, або ж рівними рядами, але зі зсувом комірок відносно один одного – конструкція напрямних це дозволяє.

Стелі системи «Армстронг» відкривають великі можливості в оформленні інтер’єру. Їх можна пофарбувати в різні кольори, нанести на них вибраний малюнок, а також розкласти в потрібному порядку. Вони можуть бути змонтовані у вигляді смуг різного кольору або в шаховому порядку, а добре підібрані світлові панелі додадуть загальному стилю інтер’єру кімнати ексклюзивності та естетичності.

І на завершення теми – наочна відео-інструкція з монтажу касетного стелі «Армстронг».

Відео: як правильно змонтувати підвісну стелю «Армстронг»