Побілка стелі своїми руками

671

Варіантів обробки стелі величезна кількість, але найбільш доступним і простим є побілка. При обмеженому бюджеті на ремонт таке рішення буде найбільш оптимальним, а чиста і гладка поверхня у будь-якому випадку додасть приміщенню акуратний доглянутий вигляд. Крім того, побілка стелі своїми руками не займе багато часу і не зажадає великих зусиль.

Побілка стелі своїми руками

Зміст статті

  • 1 Підготовка стелі
    • 1.1 Крок 1. Очищення поверхні
    • 1.2 Крок 2. Закладення стиків і щілин
    • 1.3 Крок 3. Видалення плям
    • 1.4 Крок 4. Вирівнювання
  • 2 Чим білити стелю
    • 2.1 Крейда
    • 2.2 Вапно
    • 2.3 Водоемульсійна фарба
  • 3 Процес побілки стелі
    • 3.1 Крок 1. Приготування розчину
    • 3.2 Крок 2. Нанесення першого шару
    • 3.3 Крок 3. Повторне нанесення побілки
    • 3.4 Відео — Побілка стелі своїми руками

Підготовка стелі

Білити стелю по старому покриттю не можна: при намоканні попередні шари побілки почнуть відшаровуватися і прилипати до щітки, ускладнюючи процес. До того ж поверхня не буде ідеально гладкою, що зовсім небажано. При очищенні стелі необхідно винести всі приміщення або накрити поліетиленом, інакше доведеться відмивати від вапна і штукатурки.

Крок 1. Очищення поверхні

Побілка стелі своїми руками

Очищення стелі шпателем

Для очищення знадобиться:

  • відро з водою;
  • губка;
  • металевий шпатель середнього розміру;
  • чисті ганчірки;
  • стрем’янка.

Якщо очищати сухий стелю, підніметься багато пилу, а сам процес затягнеться надовго; набагато швидше і зручніше знімати побілку після зволоження. Не варто відразу мочити всю площу, так як поверхня дуже швидко висихає, краще поділити стелю на невеликі ділянки і зволожувати в міру просування.

Намочивши побілку, потрібно почекати кілька хвилин, поки шари просочаться водою до підстави, тоді покриття дуже легко знімається шпателем. На завершення залишки крейди або вапна витирають чистою вологою ганчіркою, поки не залишиться слідів.

Крок 2. Закладення стиків і щілин

Для подальшої підготовки додатково знадобиться:

  • серпянка;
  • шпаклівка;
  • наждачний папір;
  • грунтовка;
  • кисть або валик;
  • рівень.

Між стельовими перекриттями завжди залишаються стики, які від часу поступово розходяться. Щоб вони не проступали на стелі, їх розшивають, заповнюють шпаклювальною сумішшю, зверху закривають серпянкой. Поверх серпянки знову накладають шпаклівку і ретельно розтирають її шпателем, рівняючи поверхню.

Поки підсихають стики, стеля уважно оглядають і усувають дефекти. Дрібні тріщинки просто затирають розчином, виїмки і відколи шпаклюють.

Крок 3. Видалення плям

Дуже часто на стелі з’являються плями, які проступають крізь обробку. Видалити їх буває досить важко, але зробити це необхідно саме на етапі підготовки, інакше через деякий час вони знову будуть видні крізь шар побілки. Плями від протікання води видаляють з допомогою хлорки або білизни: умочують в рідину губку і притискають до плями, поки воно не посвітлішає. Зрозуміло, працювати треба в гумових рукавицях, щоб захистити шкіру.

Побілка стелі своїми руками

Як очистити стелю

Для видалення плям від іржі знадобиться мідний купорос. Готують насичений розчин яскраво-синього кольору, добре намазують пляма, дають йому висохнути і знову все повторюють. При необхідності проводять повторну обробку, поки сліди не зблякнуть. Після цього проблемні ділянки добре грунтують і просушують.

Крок 4. Вирівнювання

Побілка стелі своїми руками

Шпаклівкою найкраще усувати невеликі дефекти на стелі: тріщини і нерівності

Коли всі помітні дефекти видалені, до стельової поверхні прикладають рівень в різних місцях, щоб визначити величину перепадів по висоті. Якщо є поглиблені ділянки, їх шпаклюють окремо, а коли розчин висохне, шпаклівкою покривають весь стелю. Зазвичай використовують фінішну шпаклівку, яку наносять в 2 шари товщиною 1-2 мм.

Для роботи беруть два шпателя – вузький і широкий, при нанесенні утримують шпатель під невеликим кутом до стелі. Утворилися напливи або смуги видаляють після висихання суміші наждачним папером. Шліфувати необхідно всю оброблену площу, щоб надати поверхні максимальну гладкість. На завершення стелю протирають сухою ганчіркою від пилу і грунтують.

Побілка стелі своїми руками

Грунтовка

Чим білити стелю

Для побілки використовується крейда, гашене вапно та водоемульсійна фарба. Кожен варіант має свої переваги, тому, щоб визначитися, потрібно дізнатися про основні властивості цих матеріалів.

Крейда

Побілка стелі своїми руками

Крейда

Побілка стелі своїми руками

Крейда для побілки

Крейдяний розчин легко наноситься, має хорошу укрывающую здатність, майже не має запаху. Крейда – дуже дешевий матеріал, а тому побілка обійдеться в копійки. Але при цьому крейда сильно мажеться, приготування розчину вимагає часу, а поверхня може придбати жовтуватий відтінок. Щоб цього не трапилось, у розчин додають синьку.

Побілка стелі своїми руками

Синька

Вапно

Побілка стелі своїми руками

Вапно

Вапно відрізняється бактерицидними властивостями, добре закриває дрібні тріщинки, довго тримається, має низьку вартість. До недоліків можна віднести різкий неприємний запах, який з’являється при розведенні розчину і їдкість матеріалу. Білити вапном потрібно обов’язково в рукавичках, інакше вона роз’їсть шкіру на руках.

Водоемульсійна фарба

Побілка стелі своїми руками

Водоемульсійна фарба

Фарба на водній основі – це самий оптимальний варіант. Вартість її вище, ніж у крейди або вапна, зате і вкриває здатність набагато більше. Вона не пахне, легко наноситься, продається вже готової до нанесення, пофарбована поверхня не брудниться. Є фарба, що миється, яка особливо підходить для вологих приміщень.

Процес побілки стелі

Для побілки знадобиться:

  • стрем’янка;
  • невелика кисть;
  • валик довжиною 20 см;
  • пластикова ємність.

Крок 1. Приготування розчину

Побілка стелі своїми руками

Розводимо для побілки розчин

Щоб розвести крейда, потрібна вода, краще тепла, клей ПВА і синька. У воді спочатку розводять клей, а потім невеликими порціями додають крейду. Розчин добре розмішують, розбивають всі грудки, вливають синьку. Знову все перемішують до однорідного кольору. На 10 квадратних метрів буде потрібно 3 кг просіяної крейди, 30 г клею і 20 г синьки.

Вапна на цю ж площу стелі буде потрібно менше: у воді потрібно розвести 1,7 кг вапна і додати 40гр синьки. Води спочатку беруть небагато, приблизно 5-6 літрів, а потім потроху додають, у залежності від необхідної концентрації розчину. Фарбу при необхідності теж розводять, додаючи тільки чисту воду. Якщо хочеться додати стелі кольоровий відтінок, можна використовувати спеціальні пігменти.

Крок 2. Нанесення першого шару

Побілка стелі своїми руками

Побілка стелі своїми руками

Починають білити у кутку від вікна; спочатку пензлем акуратно обробляють стики стелі і стін, а потім валиком наносять побілку на саму поверхню. Не можна сильно занурювати валик у фарбу, щоб уникнути розбризкування і патьоків, шар повинен бути тонким і рівномірним. Білити слід паралельними рухами перпендикулярно напрямку світла. Закінчивши нанесення першого шару, поверхня залишають до повного висихання.

Побілка стелі своїми руками

Пензель для стелі

Крок 3. Повторне нанесення побілки

Побілка стелі своїми руками

Як білити стелю

Крізь перший шар може просвічувати підставу, також добре видно смуги від щітки або валика. Прибрати ці дефекти допоможе другий шар побілки, який наносять перпендикулярно першому. Розчин обов’язково перемішують, адже вапно, крейда і фарба могли осісти на дно. Після цього починають білити з того ж місця, що і перший раз. Рухи повинні бути максимально рівномірним, впевненими, тоді і якість побілки буде високим. Щоб не залишалося нефарбованих ділянок, при нанесенні складу стеля візуально ділять на смуги і на стиках роблять перехрест шириною 4-5 див

Побілка стелі своїми руками

Побілка стелі

Після завершення робіт потрібно виключити виникнення протягів і освітлення стелі сонячним світлом, інакше покриття може обсипатися. Також не можна порошити в кімнаті, поки сохне побілка; всі плями від фарби на підлозі і стінах потрібно відразу витерти вологою ганчіркою, а підмітати вже потім, щоб пил не осідала на стелі. При дотриманні цих простих правил повторна обробка знадобиться не раніше, ніж через 3-4 роки.

Відео — Побілка стелі своїми руками