Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

741

Натяжні стелі стрімко набирають популярність – вони дозволяють створити ідеально рівні поверхні з високим декоративним ефектом. Але ось досить ефективною перешкодою для проникнення шумів стати вони не в змозі – звукоізоляційні якості натягнутого ПВХ або тканинного полотна невеликі.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Якщо шум з верхніх поверхів стає справжньою проблемою, то перед початком проведення слід поставитися до проблеми комплексно. Це означає, що поряд з вибором декоративних якостей майбутнього стельового покриття повинна бути продумана і якісна звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю.

Сьогодні існує багато матеріалів, які здатні створити тишу, і вони цілком підходять для монтажу на стелю. Деякіз звукоизоляторов досить популярні і використовуються багато років не тільки для зниження рівня шуму, але і для утеплення поверхонь, так як володіють відповідними властивостями. Крім них, у продажу представлені і зовсім нові матеріали, які розроблені спеціально для ефективної звукоізоляції.

Зміст статті

  • 1 Звукоізоляційні матеріали для стелі
  • 2 Підготовка поверхні стелі та встановлення каркасу
  • 3 Характеристики і технології монтажу звукоізоляційних матеріалів
    • 3.1 Матеріали на основі мінеральної вати
      • 3.1.1 Монтаж плит мінераловатної звукоізоляції
      • 3.1.2 Відео: приклад монтажу шумоізоляції для натяжної стелі
    • 3.2 Використання панелей пінополістиролу
    • 3.3 Звукоізолятор «Тексаунд»
      • 3.3.1 Монтаж «Тексаунда»
        • 3.3.1.1 Перший варіант монтажу
        • 3.3.1.2 Другий варіант монтажу
        • 3.3.1.3 Третій варіант
    • 3.4 Шумоізоляція стелі з застосуванням акустичного поролону
      • 3.4.1 Монтаж поролоновою шумоізоляції

Звукоізоляційні матеріали для стелі

Перш ніж розглядати різні матеріали для шумоізоляції, необхідно відзначити, що останнім часом з’явилися натяжні стелі, полотна яких також мають властивість знижувати рівень зовнішнього шуму. Структура полотна має мелкоперфорированное будова акустичного типу, завдяки чому і відбувається поглинання звукових коливань. Природно, якщо зробити установку тільки такого полотна без додаткової шумоізоляції поверхні перекриття, ефект буде далеко не повний, і тому натяжна стеля рекомендується монтувати в комплексі з акустичними матеріалами.

Сьогодні для захисту квартир від сторонніх шумів, що йдуть від верхніх квартир, використовуються наступні матеріали:

  • Різні типи мінеральної вати або модифіковані звуко і теплоізолятори, виготовлені на її основі.
  • Пінополістирол, звичайний і екструдований.
  • Коркові полотна і плити.
  • Поролонові мати.
  • Сучасний звукоізоляційний матеріал на мінеральній основі «Тексаунд».

Який би матеріал не був обраний для шумоізоляції, обов’язковою умовою завжди є проведення підготовки поверхні стелі до монтажних робіт і встановлення каркасу для натяжної полотна, яке згодом приховає конструкцію звукоізоляційного «бар’єру».

Підготовка поверхні стелі та встановлення каркасу

Монтаж будь-яких звукопоглинальних матеріалів під натяжна стеля може здійснюватися різними способами приклеюванням, укладанням між рейками обрешітки або закріплення за допомогою дюбелів«грибків». В деяких випадках краще використовувати два принципи фіксації, особливо в тому випадку, коли основа стелі не має ідеальної рівності. Наприклад, наклеєні або встановлені між напрямними плити додатково фіксуються кріпленнями«грибками».

Якою б звукоізоляційний матеріал не був обраний, перед монтажем необхідно добре підготувати поверхню, щоб уникнути неякісного приклеювання або виникнення в майбутньому цвілі.

  • Якщо стеля має якісно забарвлену поверхню, то звукоізоляцію можна буде монтувати відразу. Така поверхня не вимагає особливої підготовки, а роль ґрунтовки виконає забарвлений шар.
  • У тому випадку, якщо покриття стелі має пошкодження, то краще його повністю або частково видалити.
  • Потім, захні проходяться жорсткою щіткою, щоб видалити дрібне сміття і пил, які можуть перешкодити приклеювання плит або полотен.
  • Далі, йде грунтовка поверхні стелі та стін на 100÷150 мм від їх стику в 2÷3 шари. Кожен наступний шар складу грунтовки наноситься тільки після повного висихання попереднього. Дуже важливо добре обробити стики стелі зі стінами і кути, так як саме у цих місцях найчастіше виникають плями вогкості і цвілі. Для грунтування застосовуються спеціальні склади, що мають антисептичну дію. Така грунтовка створить на поверхні стійку плівку, яка не тільки захистить від виникнення вогнищ мікрофлори, але й сприятиме хорошій адгезії матеріалів.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Нанесення грунтовки на стельову поверхню

Після того як загрунтовані поверхні і просушені, можна переходити до закріплення по периметру кімнати направляючих профілів для монтажу натяжної стелі.

  • Для цього, насамперед, по всьому периметру кімнати здійснюється відбиття висоти, на якій будуть монтуватися напрямні. Цей процесс проводится за допомогою будівельного рівня і пофарбованого розмічального шнура, яким на стіні відбивається рівна лінія. Замість будівельного рівня для намітки лінії краще використовувати лазерний рівень, який визначить кордон закріплення профілів відразу по всьому периметру приміщення.
  • Наступним кроком йде нарізка профілів потрібного розміру.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Нарізка профілів для кріплення на стіни

  • Так як металевий профіль і є хорошим провідником шуму, то перш, ніж встановлювати його, необхідно на ту сторону, яка буде прилягати до стіни, наклеїти звукоізолюючу стрічку.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Звукопоглинаюча самоклеюча стрічка

Стрічка зазвичай вже оснащена клейовим шаром, захищеним плівкою, яка знімається лише перед монтажем.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Наклеювання стрічки на профіль

  • Далі, профіль притискається до стіни стороною з наклеєною стрічкою і фіксується на ній саморізами або дюбелями через просвердлені отвори.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Кріплення профілів до стіни

Кріплення проводиться з кроком 100 ÷ 150 мм. Таке часте розташування необхідно витримувати, так як на ці кріпильні елементи буде випадати дуже велике навантаження і від маси, і від сили натягу полотна.

  • Потім, намічаються місця установки освітлювальних приладів. Для них готуються і закріплюються спеціальні майданчики, наприклад, з бруса, на які будуть фіксуватися світильники. Товщина бруса вибирається в залежності від відстані, на яку буде опущено натяжний полотно від базового підстави стелі. Майданчики повинні знаходитися на одному рівні з встановленим на стіни профілем, або ж передбачати потрібну відстань від полотна, якщо передбачається установка вбудованих світильників.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Кріплення опорних майданчиків для монтажу світильників

  • Після цього робиться підведення електричного кабелю до місць монтажу освітлювальних елементів. Кабель повинен бути надійно закріплений на стелі або на дерев’яних елементах – не допускається його провисання.
  • Далі, на місцях монтажу світильників встановлюються кріпильні елементи, що входять в комплект, щоб після натягу полотна допоміжні частини приладів опинилися під ним.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Проводка і кріпильні елементи для світильників передбачаються заздалегідь

Тепер можна переходити до звукоізоляційним робіт. Вони можуть відрізнятися в залежності від обраного матеріалу.

Характеристики і технології монтажу звукоізоляційних матеріалів

Тепер, знаючи, як підготувати стелю до його звукоізоляції і встановити каркас для натяжної стелі, можна переходити до матеріалів. Щоб визначитися з вибором, слід розглянути їх характеристики та способи монтажу.

Матеріали на основі мінеральної вати

Мінеральна базальтова вата найчастіше застосовується для тепло — і звукоізоляційних робіт як на стелі, так і на стінах. Вона володіє хорошими експлуатаційними показниками й є найбільш прийнятною для житлових приміщень з усіх аналогічних волокнистих матеріалів.

Але краще в нашому випадку брати не звичайну кам’яну вату сьогодні виробляються вдосконалені види цього матеріалу, а їх назви прямо говорять про їх призначення. Це, наприклад, «Шуманет БМ» або «Шумостоп» С2 і До2.

  • «Шуманет БМ»

Цей матеріал складається з базальтових волокон і характеризується, як звукопоглотитель преміум класу. Одна із сторін матів укріплена шаром скловолокна, що робить поверхню більш жорсткою, а внутрішній пористий шар – добре захищеним. Така жорстка «обкладинка» зберігає плити в цілості і не дає їм деформуватися, а також не дозволяє дрібним часткам потрапляти в приміщення через перфоровані натяжний полотно.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Упаковка панелей «Шуманет»

Характеристики звукопоглинальних плит «Шуманет БМ» відповідає вимогам СНиП 23÷03÷2003 «Захист від шуму». Основні з них наведені в таблиці:

Найменування характеристик матеріалу Значення параметрів
Стандартний розмір плити, мм 1000×500; 1000×600
Товщина плити, мм 50
Щільність матеріалу, кг/м3 45
Кількість плит в упаковці, шт 4
Площа плит, які знаходяться в одній упаковці, м2 2.4
Вага однієї упаковки, кг 4,2 ÷ 5,5
Об’єм упаковки, м3 0,1×0,12
Коефіцієнт звукопоглинання (середній), Дб 23÷27
Горючість (ГОСТ 30244-94) НГ (негорючий)
Водопоглинання при частковому зануренні у воду за 24 години Не більше 1÷3%

Коэффициент звукопоглощения визначений при проведенні спеціальних акустичних випробувань, проведених в лабораторії НИИСФ РААСН р. Москви. Цей матеріал має низький відсоток вологопоглинання, тому його сміливо можна застосовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю.

  • «Шумостоп»
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Скловолоконні панелі «Шумостоп»

Ще одним матеріалом для звукоізоляційного покриття стелі є «Шумостоп». Він здійснюється в двох різновидах і маркується З2 і До2. Тому, якщо підбирається звукопоглинальні плити, на маркування потрібно звернути особливу увагу:

Найменування характеристик матеріалу Значення параметрів
С2 К2
Стандартний розмір плити (мм) 1250×600 1200×300
Товщина плити (мм) 20
Щільність матеріалу (кг/м3) 70 90-100
Кількість плит в упаковці (шт) 10
Площа плит, які знаходяться в одній упаковці (м2) 7.5 3.6
Вага однієї упаковки (кг) 11 8.8
Об’єм упаковки (м3) 0.15 0.072
Середній коефіцієнт звукопоглинання, Дб 26-27 20
Горючість (ГОСТ 30244-94) НГ (негорючий)
Водопоглинання при частковому зануренні у воду за 24 години Не більше 2% Не більше 3%

— С2 найчастіше використовують для утеплення і звукоізоляції підлог, так як він виробляється з гідрофобного штапельного скловолокна.

— К2 використовується для всіх поверхонь. Його виготовляють з базальтових волокон, і зазвичай саме такий «шумостоп» застосовують для звукоізоляції стель.

Нерідко ці матеріали застосовуються в комплексі, так як у З2 – більш високий коэффициент звукопоглощения, а До2 – менш шкідливий для здоров’я людини. Тому першим шаром закріплюються скловолокнисті плити, а зверху вони закриваються матами базальтовими. При такому використанні вони здатні знизити рівень шуму до 46Дб.

Монтаж плит мінераловатної звукоізоляції

Монтаж проводиться в такій послідовності:

  • Якщо шумоізолятор планується укладати між рейками обрешітки, то спочатку під неї на стелі проводиться розмітка. Визначивши опорні точки розташування всіх елементів, відбивають лінії, по яким будуть закріплюватися напрямні каркаса. Закріплюються ці елементи на відстані 550÷600 мм один від одного, залежно від ширини, обраних звукопоглинальних плит.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Укладання звукоізоляційних панелей між рейками обрешітки

Для каркаса може бути використаний дерев’яний брус або металевий профіль. Напрямні не повинні мати такої товщини, яка опустить їх нижче закріпленого на стінах профілю для натяжної полотна.

Якщо для обрешітки будуть використані металеві профілі, то їх теж необхідно обклеїти спеціальною стрічкою, інакше ефект звукоизоляции буде знижений.

  • Каркас може бути монтований безпосередньо до стелі або із застосуванням підвісів. Вони фіксуються до поверхні стелі дюбелями, а до них вже закріплюються елементи обрешітки.

Такий варіант припустимо в тому випадку, якщо в квартирі висока стеля, і планується укласти товстий шар звукоізоляційного матеріалу. Це слід передбачити заздалегідь, ще при закріпленні профілів для натяжної стелі.

  • Наступним кроком йде монтаж плит акустичного матеріалу. Вони повинні максимально щільно прилягати до поверхні стелі. Якщо шумоізолятор укладається у решетування, то рекомендовано заповнити її на всю товщину. Матеріал повинен бути покладений враспор між елементами каркаса.
  • Якщо обрешітка не встановлюється, то для надійного з’єднання шумоізоляційних плит з стелею використовується один з клейових складів. Це може бути клей у вигляді спрею, який останнім часом все частіше використовується для монтажу. Інший варіант – монтажний клей на цементній або гіпсовій основі.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Нанесення клею-спрею

Вибір складу залежить від поверхні, на яку матеріал буде монтуватися.

— Наприклад, якщо стеля бетонна, то можна використовувати клей на цементній або гіпсовій основі. Для монтажу на пофарбовану поверхню краще вибрати клей-спрей, який відмінно закріпить мати на стелі, без додаткової фіксації «грибками». Розпиляти клей краще всього на відкритому повітрі, наприклад, на балконі, а потім відразу ж заносити мати і фіксувати їх до поверхні стелі.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Фіксація промазанных клеєм блоків на стелі

— Якщо застосовується клей на основі гіпсу або цементу, необхідно додатково фіксувати мати кріпленнями«грибками», для яких прямо через мати звукоізолятора висвердлюються наскрізні отвори в стелі глибиною 50÷60 мм.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Розподіл клею на цементній або гіпсовій основі

На кожен з матів буде необхідно використовувати для фіксації п’ять — шість кріпильних елементів.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Додаткова фіксація дюбелями-«грибками»

Якщо в якості натяжної стелі буде використано перфоровані полотно, то щоб уникнути попадання волокон від мінеральної вати в повітряний простір кімнати, її зверху закривають пароізоляційною плівкою, і вже зверху неї фіксують кріпленнями«грибками».

  • Звукоізолятор, укладений між елементами решетування, також закривають мембраною і закріплюють до брусків за допомогою скоб і степлера, а до металевих профілів двостороннім скотчем або – до стелі, використовуючи «грибки».
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Захисна пароізоляційна мембрана поверх покладених матів

Після того кадолей, якщо він використовувався, повністю просохне, можна переходити до монтажу натяжної стелі.

Відео: приклад монтажу шумоізоляції для натяжної стелі

Використання панелей пінополістиролу

Для звукоізоляції поверхні стелі використовуються різні типи пінополістиролу, який проводиться в зручній для монтажу формі у вигляді плит різного розміру. Товщина їх може становити від 20 до 100 мм.

Існує два класи цього матеріалу звичайний, беспрессованный пінополістирол (його зазвичай називають пінопластом) та екструдований. Характеристики їх різняться між собою по більшості параметрів:

Порівняльні характеристики пінопласту і екструдованого пінополістиролу при середній товщині 50 мм
Найменування характеристик матеріалу Екструдований пінополістирол Пінопласт
Водопоглинання % за обсягом за 30 діб, не більше 0.4 4
Водопоглинання % за обсягом за 24 години, не більше 0.2 2
Паропроникність, мг/м×год×Па 0,018
Теплопровідність в сухому стані при температурі (25+ -5), Вт/(м× ° с) не більше 0,028 — 0,03 0,036-0,050
Коефіцієнт звукопоглинання, Дб 23-27 42-53
Межа міцність при статичному вигині, МПа 0,4-1,0 0,07-0,20
Міцність на стиск при 10% лінійній деформації, МПа, не менше 0,25-0,50 0,05-0,20
Щільність, кг/м2, в межах 28-45 15-35
Діапазон робочих температур, оС Від -50 до +75 Від -50 до +70
Горючість Від Г1(помірна горючість) до Г4 (горючий)
  • Беспрессованный пінопласт

Цей клас матеріалу маркується ПСБ-С, тобто пінополістирол самозатухаючий, беспрессованный.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Панелі пінопласту ПСБ-С

Пінопласт складається з гранул різного розміру від цього залежить і щільність матеріалу, яка безпосередньо впливає на його звукоізоляційні якості.

Для утеплення стелі краще використовувати пінопласт, який має невисоку щільність, так як матеріал легше по вазі і нижче по теплопровідності. Щільність підкаже сама маркування – так, для монтажу на стелю добре підійде ПСБ-С 25 або 35.

Пінопласт добре кріпиться на поверхню, за умови правильно підібраного для нього клею. Зазвичай для кріплення використовуються склади на цементній основі, «рідкі цвяхи» або монтажна піна. Як додатковий фіксатор до поверхні стелі застосовують і кріплення«грибки».

  • Екструдований пінополістирол

Цей матеріал має більш високу щільність, так як виготовляється методом екструзії – продавлювання розплавленої маси під тиском через формувальні дюзи.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Плита екструдованого пінополістиролу

Плити цього матеріалу часто мають «замкову» частина шип-паз або у вигляді ламелей, що гарантує створення безшовної поверхні, і, в свою чергу, підвищує тепло — і звукоізоляційні якості створюваного шару. Пінополістирол при товщині 20 мм здатний розсіювати ударний шум і знижувати ефект від нього на 20÷27 Дб, і цей параметр підвищується з ростом товщини матеріалу.

Для монтажу екструдованого пінополістиролу використовуються ті ж склади, що і для непрессованного пінопласту.

До переваг обох типів пінополістиролу при монтажі на стелю можна віднести:

— Невелика вага, що гарантує надійне кріплення на горизонтальній поверхні стелі.

— Стійкість до утворення цвілі.

— Низький коеффициент теплопроводности.

— Досить високий рівень звукопоглинання.

Негативними якостями цього матеріалу, для використання його в житлових приміщеннях, можна назвати:

— Матеріал горючий, і при горінні виділяє з димом небезпечні для життя людини речовини. Крім цього, плавлячись, він розтікається, переносячи вогонь на близько розташовані до нього поверхні і предмети.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Пінопласт небезпечний з точки зору займистості і токсичного димоутворення

— Будь пінополістирол погано переносить вплив ультрафіолету.

— При тривалій експлуатації матеріал починає самостійно розкладатися, виділяючи синильну кислоту, галогеноводороды, оксиди азоту та інші небезпечні сполуки. Більшою мірою цьому явищу схильний беспрессованный пінопласт.

Однак, необхідно зазначити, що якісний матеріал, до складу якого входять антипірени, менш горючий і є самозатухаючим. Такий пінополістирол, безумовно, має більш високу ціну. Визначити на перший погляд якість пінопласту складно, тому рекомендовано ознайомитися з сертифікатами відповідності, або придбати одну плиту і провести над нею експерименти, які і визначать вибір.

Монтаж будь-якого типу пінополістиролу відбувається ідентично. На його поверхню точково наноситься один з обраних клейових складів, і плита притискається до стелі.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Плити пінопласту, закріплені до поверхні стелі

Потім просвердлюються наскрізні отвори і через них в капітальний стелю вбивається кріплення«грибки». Зазвичай для плити, посадженої на клей, достатньо всього двох кріплень.

Якщо вибрати такий метод, то слід чітко розуміти — простота монтажу зовсім не виправдовує досить невисоких звукоізоляційних якостей цього матеріалу. Ефективність такого захисту від шумів — більш, ніж сумнівна.

Звукоізолятор «Тексаунд»

«Тексаунд» порівняно недавно з’явився на російському ринку, і тому ще не встиг завоювати належну популярність, так як не багато поки знають переваги цього матеріалу перед іншими звукоизоляторами. Найголовніше його гідність, особливо для квартир з невеликим метражем і невисокими стелями – невелика товщина, яка зовсім не приховує площа, якщо, звичайно, «Тексаунд» не застосовується в комплексі з іншими матеріалами.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Рулон сучасного шумоизолятора — «Тексаунда»

«Тексаунд», незважаючи на невелику товщину, має дуже високу щільність, і здатний розсіювати і поглинати звукові хвилі великої інтенсивності. Таке покриття не тільки захищає приміщення від небажаного шуму ззовні, але і не дозволяє звуковим хвилям, які утворюються всередині квартири, виходити за її межі.

«Тексаунд» випускається в рулонах або аркушах, упакованих в поліетилен. Основні характеристики наведені в таблиці:

Найменування характеристик матеріалу Значення параметрів
Щільність матеріалу (кг/м3) до 1900
Коефіцієнт звукопоглинання (середній) 25 ÷ 30
Горючість (ГОСТ 30244-94) Г2
Межа подовження при розтягуванні, % 300
Матеріали виготовлення мінерал арагоніт, пластифікатори, поліолефіни, спанбонд

Крім того, «Тексаунд» володіє такими якостями:

  • Стійкість до перепадів температур – він не втрачає своїх початкових якостей навіть при замерзанні до — 20°С.
  • Еластичність матеріалу робить її схожою з щільною гумою.
  • Матеріал несприйнятливий до впливу вологи і має виражені антисептичні властивості, тому на ньому ніколи не з’явиться цвіль.
  • Експлуатаційний період матеріалу – необмежений.
  • «Тексаунд» добре поєднується з іншими тепло-і звукоізоляційними матеріалами, доповнює і підсилює їх ефект.

«Тексаунд» проводиться в різних розмірах. Може мати звичайні і самоклеючі поверхні, шерстяне або фольговані доповнення:

Найменування Форма випуску Стандартні розміри матеріалу в мм
«Тексаунд 35» рулонний 1220×8000×1,8
«Тексаунд 50» рулонний 1220×8000×1,8
«Тексаунд 70» рулонний 1220×6000×2,6
«Тексаунд100» листовий 1200×100×4,2
«Тексаунд SY 35 » Самоклеючий рулонний 1220×8000×3,0
«Тексаунд SY 50» Самоклеючий рулонний 1220×6050×2,6
«Тексаунд SY 50 AL» Фольгований самоклеючий рулонний 1200×6000×2,0
«Тексаунд SY 70» Самоклеючий рулонний 1200×5050×3,8
«Тексаунд SY100 » Самоклеючий листовий 1200×100×4,2
«Тексаунд FT 55 AL» З повстяним і фольгованим шарами, рулонний 1220×5500×15,0
«Тексаунд FT 40» З повстяним шаром 1220×6000×12,0
«Тексаунд FT 55» З повстяним шаром 1200×6000×14,0
«Тексаунд FT 75» З повстяним шаром 1220×5500×15,0
«Тексаунд 2FT 80» З двома шарами повстяними 1200×5500×24,0
«Тексаунд S BAND-50» Самоклеюча стрічка 50×6000×3,7
Клей «Homakoll», призначений для «Тексаунда» Каністра 8 літрів
Монтаж «Тексаунда»

«Тексаунд» може бути закріплений на будь-яку основу, будь то бетон або деревина, гіпсокартон, метал, пластик та інші поверхні, головне, щоб вони була підготовлена під його монтаж. Підготовка проходить таким же чином, як і під будь-який інший шумоізоляційний матеріал.

«Тексаунд» встановлюється як єдиний звукопоглинальний матеріал або в комплексі з іншими теплоізоляторами.

Перший варіант монтажу

У цьому випадку, «Тексаунд» використовується як самостійний звукопоглинаючий шар. Його наклеюють на поверхню стелі спеціальним клеєм, який проводиться тією ж фірмою і продається в каністрах.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Наклеювання «Тексаунда» на стельову поверхню

  • Клейовий склад наноситься на поверхню матеріалу і стіни, потім робиться пауза 14÷20 хвилин, і тільки після цього полотно «Тексаунда» наклеюється на стелю.
  • Так як матеріал має досить велику вагу, його приклеюють невеликими листами.
  • Полотна наклеюються внахлест на 40÷50 мм. Після монтажу нахлесту робиться рівний розріз, потім краї аркушів поєднуються і зварюються між собою з прогріванням з допомогою будівельного фена або газового пальника.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Зварювання стиків матеріалу

  • Деякі майстри воліють склеювати полотна клеєм «Герметик» або «Рідкі цвяхи».
  • Самоклеючий «Тексаунд» монтувати зовсім просто, так кадолеевой шар на одній його стороні вже нанесений треба тільки зняти захисну плівку, притиснути до поверхні і закріпити матеріал на стелі.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Зручний в роботі «Тексаунд» з вже нанесеним клейовим шаром

  • Після монтажу на клей полотна слід додатково зафіксувати кріпленнями«грибками», які розміщують на відстані 350÷500 мм один від одного.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Додаткова фіксація дюбелями-«грибками»

Другий варіант монтажу

Цей варіативностінт прі монтажі підвісної стелі включає в себе кілька операцій. Вони проводяться до кріплення напрямних для натяжної стелі. Безумовно, такий підхід можливий лише при достатній висоті кімнати.

  • На стелі проводиться монтаж обрешітки, укладаються плити мінеральної вати – за вже описаною вище технологією.
  • Потім на листи гіпсокартону, уклавши їх на робочому столі, наклеюються полотна «Тексаунда».
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

«Тексаунд» попередньо наклеюється на листи гіпсокартону

  • Наступним етапом гіпсокартон зі звукоізолятором монтується на решетування саморізами із кроком 100 ÷ 120 мм.
  • Стики між полотнами зварюються гарячим повітрям або склеюються «Герметиком».
  • Після завершення монтажу гіпсокартону, можна переходити до установки напрямних для натяжної стелі.
Третій варіант
  • У цьому варіанті «Тексаунд» приклеюється на стелю, як і в першому способі монтажу, фіксується «грибками».
  • Після цього на підвіси або безпосередньо на стелю монтується каркас з металевого профілю або бруса.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Якщо потрібно каркасна конструкція, то вона може кріпитися після обробки стелі «тексаундом»

  • Далі, між його направляючими укладається один з видів мінеральної вати це може бути «Шуманет» або «Шумостоп».
  • Зверху каркас бажано обшити гіпсокартоном, а вже потім переходити до операцій по монтажу натяжної стелі.

Шумоізоляція стелі з застосуванням акустичного поролону

Акустичний поролон на сьогоднішній день є одним з найбільш доступних і ефективних матеріалів для шумоізоляції поверхонь кімнати, в тому числі і стелі.

Як відомо, поролон має пористу структуру, яка здатна розсіювати вібраційні хвилі і поглинати коливання. Вібраційні хвилі особливо відчутні в панельних будинках, так як бетонні стіни мають металеве армування, яке є хорошим провідником для низьких і високих по частоті звуків.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Мати акустичного поролону

Акустичний поролон має тривалий термін експлуатації і може використовуватися і як самостійний звукоізолятор, і в комплексі з іншими матеріалами.

Поролонові мати – дуже легкі, тому їх можна наклеювати на будь-яку поверхню за допомогою звичайного силікону або навіть двостороннього монтажного скотча.

При використанні цього матеріалу без додаткової обробки, можна підібрати колірне рішення, яке буде відповідати кольоровій гамі всього інтер’єру, так як проводиться 10-12 кольорів матів. Під натяжну стелю можна не замислюватися про колірному рішенні і придбати більш доступний за ціною акустичний поролон – білого або сірого кольору.

Товщина, а вірніше сказати, висота рельєфного малюнка поролону може бути від 25 до 100 мм. Крім того, існує кілька рельєфних малюнків поверхні матеріалу, що теж дозволяє зробити вибір.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Рельєфність акустичного поролону

Рельєфи поролону мають свої назви, відповідні малюнку — це «Клин», «Піраміда» і «Хвиля» (лоток яєць). Крім цього, проводяться поролонові елементи, що мають спеціальну форму, призначені для нейтралізації поширення низькочастотних звуків.

Акустичний поролон не дуже популярний для відкритого використання його в умовах квартири, так як досить швидко накопичує пил. Але він анітрохи не втрачає своїх звукоізолюючих якостей і в тому разі, якщо його закривають декоративним матеріалом головне, щоб поролон щільно прилягав до поверхні стелі або стіни. Тобто для натяжної стелі – це відмінний варіант.

Монтаж поролоновою шумоізоляції

Фіксацію матів поролона будь-яку поверхню можна назвати найпростішою з усіх монтажних робіт, пов’язаних з кріпленням звукоізоляційних матеріалів. Поролон може кріпитися на розігрітий силікон, клей-спрей, «Рідкі цвяхи» або двосторонній монтажний скотч.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Клей у вигляді спрею

У тому випадку, якщо мати планується закрити, наприклад, гіпсокартоном, доведеться зробити каркасну решетування, і процес монтажу в цьому варіанті буде складатися з наступних етапів роботи:

  • Поролон можна клеїти на будь-яку поверхню, головне, щоб вона була суха і чиста.
  • Мати приклеюються до стіни одним з обраних клейових складів. Дуже важливо, щоб звукоізоляційний матеріал щільно прилягав до поверхні. Клей може наноситися точково або розпорошуватися по всій поверхні мата.
Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

Приклеювання поролону з використанням силіконового термо-пістолета

  • Потім, поролон міцно притискається до стелі і дотримується кілька секунд.
  • Далі, впритул поруч з ним монтується наступний мат і так заповнюється вся поверхня стелі.
  • Потім, зверху поролону, поглиблення його рельєфу, встановлюються елементи обрешітки, на відстані 550÷600 мм один від одного цей параметр буде залежати від ширини листа гіпсокартону, так як вони повинні знаходити своїми краями на половину ширини бруска або металевого профілю.
  • Після установки всіх напрямних монтується електрична проводка, а зверху решетування закріплюються листи гіпсокартону.
  • Далі, йде установка каркаса під натяжну стелю.

В даному випадку гіпсокартон буде служити додатковим шаром звукоізоляції.

Іншим, більш простим і доступним за ціною варіантом, може бути наклеювання поролона стелю, а потім відразу ж встановлення каркасу для натяжної стелі, монтаж майданчиків для освітлювальних приладів і кріпильних елементів для них.

Звукоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю

По завершенні робіт по звукоізоляції можна переходити до монтажу натяжної стелі

Якщо поставлена мета ізолювати стелю від проникнення зовнішнього шуму, то з вище представлених матеріаловполне можна вибрати той, який буде найбільш доступний по ціні і по технології самостійного монтажу.

На завершення необхідно відзначити щоб домогтися максимального ефекту шумоізоляції кімнати, то потрібно покрити одним з акустичних матеріалоусю кімнату, включаючи стіни і підлогу, так як арматурний пояс дуже добре передає звук з однієї плити в іншу. Закріпивши звукоізоляційні плити тільки на стелі, можна тільки незначно знизити шум, що йде зверху.