Деревяні сходи своїми руками

1244

Дуже часто заміські будинки зводять у два поверхи або навіть більше. Та й на дачних ділянках, де нерідко гостро стоїть необхідність заощадити площу для посадок, басейну або місця відпочинку, двоповерхові споруди теж вже перестають бути рідкістю. А от будь-яка споруда вище одного поверху вже вимагає установки сходів.

Дерев’яні сходи своїми руками

Дерев’яні сходи своїми руками може бути виготовлена після вибору однієї з існуючих конструкцій, ретельного розрахунку всіх параметрів, і, звичайно, при наявності у господаря будинку високих стійких навичок роботи зі столярними і слюсарними інструментами.

Якщо цей елемент буде встановлено не в маленькому дачному будиночку, а у великому заміському особняку, потрібно відразу вибирати та якісно монтувати надійну і міцну конструкцію. Вона повинна спокійно витримувати підйом масивної за досить габаритної за розмірами меблів. Крім цього, сходи повинна бути зручною для підйому і спуску, особливо, якщо в будинку присутні маленькі діти або люди з обмеженими фізичними можливостями. Тому, рекомендовано робити по можливості максимально пологою, звичайно ж, якщо дозволяє площа приміщення, де вона буде встановлена. Крім того, в цілях безпеки драбина повинна бути обов’язково обладнана огорожею.

Щоб зробити правильний вибір сходів, потрібно відштовхуватися не тільки від її дизайну і площі кімнати, де її планується встановлювати. Потрібно обов’язково розбиратися в типових конструкціях, у назвах і призначеннях всіх основних деталей і вузлів.

Зміст статті

  • 1 Елементи конструкції сходів
  • 2 Основні типи конструкцій сходів
    • 2.1 Гвинтові сходи
    • 2.2 Відео: перший самостійний досвід виготовлення гвинтових сходів
    • 2.3 Маршеві сходи
  • 3 Розрахунки сходової конструкції
    • 3.1 Висота драбини
    • 3.2 Висота подступенка
    • 3.3 Кількість ступенів
    • 3.4 Ширина щаблі
    • 3.5 Ширина сходів
    • 3.6 Довжина сходів в плані
    • 3.7 Ухил сходів та розмір стельового отвору
    • 3.8 Довжина косоура
  • 4 Матеріали для дерев’яних сходів
  • 5 Виготовлення деталей і монтаж сходів
    • 5.1 Тятива або косоури
    • 5.2 Установка подступенок і ступенів (проступей)
    • 5.3 Установка опорних стовпів і балясин
    • 5.4 Відео: Монтаж комплекту дерев’яної двухмаршевой сходи

Елементи конструкції сходів

Сходи складається з одного або декількох маршів або прольотів. Маршем називають відділ сходи між двома майданчиками.

Деревяні сходи своїми руками

Основні елементи дерев’яних сходів в зборі

Будь сходовий марш (проліт) складається з цілого ряду основних елементів, кожен з яких має свою назву і функціональне призначення.

Мініатюра Назва елемента Функціональне призначення елемента
Деревяні сходи своїми руками Косоур Це несуча балка з випиляної зверху гребінкою, на яку закріплюються сходинки і подступенки. Цей елемент повинен мати особливу міцність, так як на нього випадають великі навантаження.
Деревяні сходи своїми руками Тятива Замість косоура іноді використовується тятива, яка також виконує опорну функцію. Якщо для закріплення сходів вибирається тятива, то її ретельно розмічають для того, щоб сходи були встановлені ідеально горизонтально. Підставкою під них служить дистанційні втулки або поперечні бруски. Найчастіше цю опору використовують у тому випадку, якщо одна із сторін сходи буде примикати до стіни.
Деревяні сходи своїми руками Ступінь Будь сходи не зможе обійтися без сходів, які закріплюються на одну з обраних несучих балок (косоур або тятиву).
Деревяні сходи своїми руками Радіусна щабель Цей вид ступені не має рівну, а криволінійну передню кромку. Деталі можуть бути напівкруглими, мати закруглені кути або бути випиляні «хвилею».
Деревяні сходи своїми руками Забежная щабель Цей вид ступені має нестандартну форму і встановлюється на початку сходового маршу.
Деревяні сходи своїми руками Подступенок Цей елемент необов’язковий, але потрібно враховувати те, що він надає сходах підвищену міцність, так як є, підтримуючої середину ступені деталлю. Їм закривають простір під сходинкою. Закріплюється подступенок на дистанційну втулку.
Деревяні сходи своїми руками Радіусний подступенок Радісний вигляд східця встановлюється під сходи, що мають напівкруглу форму.
Деревяні сходи своїми руками Радіусний вигнутий подступенок Вигнутий подступенок встановлюється під майданчик між маршами або під сходи, що мають відповідну форму.
Деревяні сходи своїми руками Балясина Балясини — це підпірні для поручнів стовпчики, які створюють для прольотів сходів бічне огородження. Вони можуть мати різні форми, залежно від стилю сходів.
Деревяні сходи своїми руками Опорний стовп Опорні стовпи установлюють на початку і в кінці сходів, а також по краях майданчиків між маршами. Вони є крайніми опорами для поручнів і надають міцність всьому огорожі.
Деревяні сходи своїми руками Куля Кулі встановлюються зверху опорних стовпів. Вони є декоративними елементами. Крім цього, вони закривають гострі краї бруска, з якого виготовлений стовп.
Деревяні сходи своїми руками Поручень Без цього елемента при зведенні сходів не можна обійтися, особливо, якщо конструкція має кілька маршів. Опорами для перил є опорні стовпи і балясини. Ця деталь повинна мати ідеально гладку поверхню, щоб, тримаючись за неї, не травмувати ідлі не занозіть долоню руки
Деревяні сходи своїми руками Дистанційна втулка, брусок Підставки-бруски необхідні в конструкції будь-сходи, що має два і більше маршів. Якщо навіть для монтажу ступенів використовуються косоури, що підтримують втулки потрібні при монтажі майданчиків між маршами.

Основні типи конструкцій сходів

Завжди перше, що слід враховувати, вибираючи конструкцію сходів це розмір відведеної для неї майданчики. А другим критерієм можна назвати зручність конструкції, комфортність підйому і спуску з неї, особливо, якщо сходи буде використовуватися в повсякденному житті не раз від разу, а постійно. Третє, що має вплинути на вибір це естетичний вигляд цього елементу інтер’єру, так як він повинен ідеально вписуватися в стиль оформлення кімнати.

Сходи, виготовлені з деревини, поділяють на дві основні групи маршові і гвинтові. Щоб розібратися, як вони виглядають і що з себе представляють, потрібно розглянути коротко кожен з варіантів.

Гвинтові сходи

Гвинтові сходи мають досить складну конструкцію, але їх головна перевага полягає в тому, що вони займають собою мінімум корисного місця в приміщенні.

Деревяні сходи своїми руками

Гвинтові сходи — мінімум займаного місця, але далеко не завжди зручні у використанні

Треба сказати, що їх встановлюють недостатньо часто, порівняно з маршовими. Пояснюється це просто тому що вони набагато складніше у збірці, і за ним не дуже комфортно підніматися і спускатися, і тим більше піднімати на вышерасположенный поверх великогабаритні предмети меблів або побутової техніки.

Разом з тим, є у них і маса прихильників гвинтові конструкції можуть стати справжньою прикрасою інтер’єру, тому що мають дуже елегантні компактні форми.

Для надійного зведення конструкції гвинтових сходів, потрібно зробити чимало складних точних розрахунків, інакше при її експлуатації можна отримати серйозні травми.

Стаття більшою мірою присвячена маршовим сходам. І все ж, для любителів самостійного домашнього творчості – детальна видеоинсрукция про збірку гвинтових сходів. До речі, автор ділиться своїм першим досвідом у цій галузі – є можливість з ним подискутувати.

Відео: перший самостійний досвід виготовлення гвинтових сходів

Маршеві сходи

Маршова конструкція відрізняється більш високою надійністю, ніж гвинтова. Незважаючи на те, що будь-яка з маршових сходів займає набагато більш значну площу, їх споруджують набагато частіше.

Деревяні сходи своїми руками

З точки зору зручності виграють, звичайно, маршові сходи

Такі сходи можуть мати кілька маршів, проте, у невеликих приватних будинках найчастіше встановлюють одне і двохмаршові варіанти. Ці елементи інтер’єру також відрізняються великою різноманітністю конструкцій.

Так, щоб сходи займала якомога менше корисної площі приміщення, часто вибирають поворотні двохмаршові конструкції. Повороти сходів можуть бути влаштовані під кутом починаючи від 90 градусів і закінчуючи 180.

Якщо планування приміщення дозволяє (а іноді навіть і «вимагає») сходи може мати криволінійну конструкцію. При плануванні місця розташування сходів, головне створити комфортні умови для заходження на неї мешканців будинку.

Плавний поворот у криволінійної конструкції сходів забезпечується установкою поворотних сходів.

Такі щаблі також іноді встановлюються в двухмаршевую сходах замість майданчиків між ними.

Щоб уявляти, як виглядають такі сходи і їх елементи, потрібно розглянути найпопулярніші типи в інтер’єрі.

Звичайна одномаршові сходи

Одномаршові сходи є самим простим варіантом, так як має в пристрої досить нескладну конструкцію. Сходовий проліт може бути розташований біля стіни або посередині кімнати.

Деревяні сходи своїми руками

Дуже симпатична, нескладна одномаршові сходи

Як правило, площа, що знаходиться сходовим маршем, теж використовують функціонально. Наприклад, якщо сходи закріплюється на стіні, то, закривши майданчик під нею перегородкою і встановивши двері, цілком можна отримати невелику господарське приміщення для зберігання старих речей або інструментів.

Потрібно відзначити, що подібний тип сходи на другий поверх є найбільш міцним, так як має надійну опору у вигляді стін.

Одномаршові криволінійна конструкція

Цей тип сходів в основному застосовується в приміщеннях з великою площею, так як він повинен навіть підкреслювати просторості зали. Для маленьких дачних будинків ця конструкція не підійде, так як займає досить багато місця і навряд чи впишеться в інтер’єр.

Деревяні сходи своїми руками

Одномаршові сходи криволінійна

Сходи виходить великий за рахунок плавного повороту і розширених із зовнішнього її боку сходів (вона навіть дуже «змахує» цим самим на гвинтову), але саме ці особливості надають їй респектабельності, тому цей елемент інтер’єру стане прикрасою просторого холу великого особняка.

Одномаршові криволінійна сходи в прямокутному отворі

Якщо при плануванні будівництва будинку враховано розташування сходів, то для підйому на другий поверх кращим варіантом буде саме одномаршові криволінійна конструкція, яка добре вписується в прямокутний отвір. Вона досить компактна і естетична, а також цілком комфортна для підйому і спуску. Крім цього, з однією з її сторін на першому поверсі також може бути влаштована невелика комора.

Деревяні сходи своїми руками

Один сходовий марш у вузькому отворі встигає зігнутися практично на 180 градусів

Одномаршові з нижніми поворотними сходами

Одномаршові сходи з поворотними нижніми ступенями іноді необхідна в кімнаті в силу особливостей планування приміщення, або ж для підтримки обраного архітектурного стилю. Наприклад, у тому випадку, якщо на відведеній для установки сходової площадки стіні розташоване вікно, яке не хочеться закривати двухмаршевой конструкцією.

Деревяні сходи своїми руками

Тут необхідне напрямок задано нижніми поворотними сходами

За рахунок плавного повороту нижніх ступенів, і повторюють це напрямок огороджень і поручнів, сходи стає справжнім декоративним прикрасою створюваного інтер’єру, анітрохи при цьому не втрачаючи функціональності.

Двухмаршеві проста конструкція.

Сходи, що має два маршу з обертовою площадкою між ними, зручна тим, що її можна встановити над вхідними дверима, тим самим заощадивши місце і обмеживши зону передпокою.

Деревяні сходи своїми руками

Компактна двухмаршеві сходи — зручна при нестачі простору

Крім цього, вона досить компактна, і простір під нею також можна використовувати для облаштування невеликого комори.

Така конструкція досить надійна, проста і підходить практично для будь-якого інтер’єру, якщо правильно підібрати для неї колір і форму балясин огорожі.

Г-подібна конструкція двухмаршеві

Це сходи також має два маршу, але її розташування чудово економить місце в приміщенні, так як вся конструкція компактно розташована в прямокутному отворі, уздовж двох перпендикулярних один до одного стін. Місце під нею цілком можна використовувати для установки одного з предметів меблів або для влаштування вхідних дверей.

Деревяні сходи своїми руками

Два маршу уздовж стінок, розташовані під прямим кутом один до одного

Сходи зручна в експлуатації, компактна, і відмінно вписується в інтер’єрне оформлення кімнати.

П-образна двухмаршеві сходи з поворотними сходами і верхнім майданчиком.

Цю конструкцію встановлюють в розкішних заміських особняках, мають дуже велику площу холу. Як видно з масивності конструкції, вона не підійде для дачних будиночків, і її пристрій у них буде виглядати просто безглуздо.

Деревяні сходи своїми руками

Це — швидше інтер’єру яких-небудь палаців

Тримаршеві сходи з двома майданчиками

Трехмаршевую сходову конструкцію часто встановлюють саме з метою економії місця в холах, але щоб її кут підйому був зручний, необхідна велика висота стелі.

Деревяні сходи своїми руками

Іноді оптимальним рішенням буде установка і трехмаршевой сходи

Якщо у місці її установки буде відсутня перекриття між поверхами, то площа, другого поверху сильно скоротиться.

Цей варіант сходів теж більшою мірою підходить для особняка з просторими кімнатами.

Розрахунки сходової конструкції

Якщо місце для установки сходової конструкції визначено, то, перш ніж приступати до виготовлення деталей для обраного варіанта, потрібно обов’язково провести точні розрахунки, зробити креслення і нанести на нього всі отримані параметри. Якщо немає впевненості, що все вийде ідеально, то можна довірити цю роботу фахівцям з конструювання і виготовлення дерев’яних сходів, які працюють в профільних компаніях.

Висота драбини

Щоб визначити це значення, необхідно заміряти відстань між рівнями підлоги першого і другого поверхів. Припустимо, висота стелі на першому поверсі дорівнює 2700 мм, а товщина перекриття між поверхами 300 мм. Значить, загальна висота драбини буде становити:

Н = 2700 + 300 = 3000 мм.

Висота подступенка

Фахівцями розрахована орієнтовна стандартна висота подступенка, яка ґрунтується на розмірах кроку людини, найбільш зручного з точки зору анатомії. Ця висота може варіюватися між 150 і 200 мм. Оптимальної вона вважається тому, що якщо ступінь зробити нижче, то при підйомі по сходах буде збиватися крок, і можна просто спіткнутися і впасти. При більшій висоті східця по сходах буде набагато складніше підніматися наверх і некомфортно спускатися вниз.

У таблиці наведені дані розрахунків — при бажанні, можна просто скористатися ними:

Висота підсходинки в залежності від загальної висоти сходи і планованого кількості ступенів

Висота поверху в мм Кількість ступенів (штук)
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
2100 191 175 162 150 140 131 124
2400 200 185 171 160 150 141 133 126 120
2700 193 180 169 159 150 142 135 129 123
3000 200 188 177 167 158 150 143 137 130 125 120
3300 194 183 174 165 157 150 144 138 132 127

Щоб правильно вирахувати кількість ступенів, зазвичай приймають середню висоту подступенка, на основі стандарту, яка виходить приблизно 175 мм

Кількість ступенів

Знаючи висоту сходів і підсходинки, можна вирахувати, скільки вийде ступенів по всій висоті одномаршові сходи. Для цього висоту сходів потрібно розділити на висоту подступенка, в результаті вийде кількість східців.

Наприклад, в розглянутому випадку: 3000 : 175 = 17,1

Далі, дані округляються до найближчого круглого числа. В даному випадку виходить 17 сходинок.

Ширина щаблі

Щоб уникнути одержання випадкових травм на сходах із-за невдало вибраної ширини сходів, необхідно її ретельно прорахувати. Багаторічною практикою доведено, що цей важливий елемент сходів не повинен бути вже 220 ÷ 230 мм і ширше 400 мм.

І все ж – на якій ширині зупинитися? Існує певна пропорція, яка є найбільш оптимальною. Так, щоб обчислити точний розмір ширини сходинки, можна скористатися наступною формулою безпеки, взявши на озброєння» за основу середню ширину кроку людини, яка дорівнює k = 600640 мм.

Деревяні сходи своїми руками

Наочне зображення так званої «формули безпеки»

Формула виглядає наступним чином:

b = k – 2а

а висота підсходинки;

b— обчислюється ширина сходинки.

k – як уже згадувалося, середня довжина кроку.

Так як відомі два значення з формули легко можна прорахувати і третю величину, подставиумісце позначень цифри.

b = 640 2 × 175 = 290 мм

Ширина щаблі в 290 мм буде найбільш комфортною для підйому і спуску по сходах.

Ширина сходів

Ширина сходів, в принципі, залежить від площі, відведеної під цю архітектурну конструкцію, і від уподобань власника будинку, тому можна сказати, що вона допускається будь. Тим не менш, є важливе застереження: правила безпеки вимагають, щоб не ускладнювати евакуацію людей при надзвичайних ситуаціях – ширина прольоту не повинна бути менше ніж 800 мм, А для комфортного проходу мешканців та пронесення предметів меблів найбільш оптимальною шириною для сходів житлового будинку вважається діапазон від 1000 до 1500 мм.

Для полегшення дотримання пропорцій і для дотримання жорсткості конструкції, фахівці радять відштовхуватися від кратності ширини маршу до ширини щабля.

Довжина сходів в плані

Щоб розрахувати довжину сходів, потрібно використовувати два вже відомих значення це кількість і ширину сходів. Для цього ширину ступені множать на їх кількість.

У розглянутому нами прикладі складе:

F = 290 × 17 = 4930 мм

Вийшло майже п’ять метрів це досить довга драбина, і якщо влаштовувати її в один марш, то потрібна кімната, як мінімум в шість метрів.

Не в кожному будинку можна знайти такі простори, тому, при таких параметрах доведеться робити її в два маршу з поворотом на 90 градусів. Між маршами необхідно буде влаштувати майданчик, яку, втім, можна замінити і поворотними сходами.

Ухил сходів та розмір стельового отвору

При будівництві сходів не можна забувати про розрахунку стельового отвору, так як якщо не подбати про це заздалегідь, то при підйомі на другий поверх доведеться нагинатися. А це завжди досить високий ризик отримати травму голови, особливо для людей, не знайомих з цією особливістю конкретної сходів.

Деревяні сходи своїми руками

Від кута ухилу багато в чому залежить комфортність користування сходами

Цей параметр багато в чому буде залежати від ухилу сходів. Ухил ж багато в чому буде впливати і на комфортність підйому і спуску.

Оптимальним для ходьби вважається ухил, який може варіюватися між 23 та 36 градусами. Однак, досить часто просто не виходить влаштувати сходи під зручним кутом із-за невеликої площі кімнати чим крутіший нахил сходів, тим меншу площу вона займає.

Деревяні сходи своїми руками

Порівняльна діаграма ухилів різних типів сходів

Наприклад, якщо сходи може бути встановлена тільки під кутом, який складає більше 45 градусів, то вона не займе багато місця, але вважається вже приставний. У цьому випадку, щоб заощадити площа кімнати, нерідко роблять розкладну драбину.

Деревяні сходи своїми руками

Якщо сходами користуються нечасто, то, можливо, оптимальним вибором стане розкладна модель

Якщо є можливість відвести для встановлення сходів на підлозі першого поверху хоча б 1,5 кв. м, то підійде гвинтові сходи, яка не займе багато місця (про це вже згадувалося вище).

Деревяні сходи своїми руками

При явному недоліку місця — доведеться споруджувати гвинтову або близьку до неї по конструкції

Від кута, під яким встановлюється сходовий марш, буде залежати і розмір отвору в стелі. Наприклад, для приставний або складаний сходи потрібен зовсім невеликий отвір для люка. Для пологого ж, найбільш комфортного ухилу, отвір доведеться робити досить великий, так як відстань в будь-якій точці на протязі всього підйому між стелею і поверхнею сходинок повинна становити не менше 1,95 ÷ 2 метрів.

Деревяні сходи своїми руками

Отвір у стелі повинен бути на такій висоті, щоб виключити удари головою

Це необхідно, щоб людина, яка має високий рвст свободно пересувався по сходовим маршам, без ризику вдаритися головою

Для цього при розмітці розташування одномаршові сходи, яка буде встановлена біля стіни, проводять наступні виміри:

  • На стіні визначають кут, під яким встановлено сходи.
  • Встановивши нижню у підлоги і верхню точку, у стелі, з’єднують їх суцільною лінією по ній згодом будуть кріпитися опорні елементи для сходинок.
  • Далі, на накресленої лінії визначається місце, де відстань між нею і стелею буде становити шукані два метри.
  • Від цієї точки рівне за рівнем, проводиться лінія до стику між стіною і стелею вона і буде визначати одну з меж проделываемого отвору в стелі.
  • Потім, рівно під прямим кутом до позначки на стику, на стелі викреслюється лінія, довжина якої буде рівна ширині сходів. Точно також розмічається друга сторона прямокутника отвору в стелі.
  • На підлозі, рівно під стельовим прямокутником, потрібно викреслити точно такий же, а потім, з допомогою виска звірити правильність їх взаємного розташування.
  • Таким чином, на стелі буде визначено розмір отвору, який дозволить спокійно підійматися по сходах, без усякого ризику отримати випадкову травму голови.
  • Далі необхідно до встановлення сходів вирізати намічений отвір у стельовому перекритті.

Довжина косоура

Деревяні сходи своїми руками

Розрахунок довжини косоура

Щоб обчислити довжину косоура, потрібно скористатися всім зі шкільної лави знайомої формулою теореми Піфагора, точно визначає взаємовідносини сторін прямокутного трикутника:

L2 = F2 + H2, стало бути L = √ (F2 + H2)

L – визначається довжина косоура;

F довжина сходів в плані (визначалася вище);

Н – висота драбини (також вже знайдена раніше)

Скориставшись раніше визначеними параметрами і підставивши їх замість позначень у формулу, можна встановити потрібну довжину.

L = √ (49302 + 30002) = 5771

У результаті виходить, що довжина косоура буде становити 5771 мм або 5,77 м

Матеріали для дерев’яних сходів

Після того, як повністю проведені розрахунки та складено креслення майбутньої споруди, можна переходити до закупівлі матеріалів.

Для роботи знадобляться:

  • Дошки різної товщини і довжини:

— для виготовлення косоурів або тятиви шириною, приблизно в 250, товщиною до 50 мм, а необхідна довжина визначається за вищевказаною формулою;

— для ступенів товщиною, як мінімум в 20 ÷ 25 мм;

— для подступенков знадобиться матеріал, що має товщину в 30 ÷ 40 мм.

  • Балясини та поручні можна придбати в готовому вигляді або ж. виготовити самостійно. Однак, для цього потрібно буде мати спеціальне обладнання (токарний, рейсмусні, фрезерувальний верстат) і брус 150 × 150 і 100 × 100 мм. Потрібно відзначити, що виготовлення цих елементів досить складне заняття, і у відсутності досвіду за подібну роботу краще не братися, бо можна лише безуспішно перевести матеріал на тирсу.
  • Крім пиломатеріалів, потрібні цвяхи і саморізи. Цілком можливо, що для монтажу деяких елементів знадобиться і підсилюють металеві куточки.

Виготовлення деталей і монтаж сходів

Використовуючи підготовлений, ретельно розрахований креслення, за вказаними в ньому розмірами по черзі виготовляються і відразу ж встановлюються елементи сходів.

Тятива або косоури

  • На дошках, підготовлених для виготовлення косоурів, зазначається потрібна довжина відпилюють і надлишок.
  • Наступним етапом йде розмітка «гребінки» за розрахованими розмірами. Для цієї мети знадобиться косинець і довга лінійка. Залишається не пошкоджене смуга дошки – та, що знаходиться нижче «гребінки», ніколи не повинна бути менше половини загальної ширини дошки.
Деревяні сходи своїми руками

Розмітка косоура під випилювання «гребінки»

Косоури повинні размечаться з урахуванням кута, під яким буде монтуватися сходи. Тому основу під першу сходинку і нижній зріз для установки на підлогу, потрібно зіставляти з зазначеної на стіні лінією ухилу. Важливо, щоб сходинки були розміщені в горизонтальних площинах, без «завалів» всередину або назовні.

Деревяні сходи своїми руками

Краще всього користуватися для розмітки підготовленим шаблоном

Потім орієнтуючись на ці параметри, розмічається і випилюється вся гребінка – для цього по першій сходинці можна зробити шаблон, який спростить роботу.

  • Наступним кроком на підлогу закріплюється обмежує наполеглива брус по лінії, де буде починатися сходи.

Для того, щоб встановити косоури до балки, можна скористатися двома способами зробивши запили у вигляді пазів в самій балці або навпаки на косоуре.

Деревяні сходи своїми руками

Способи кріплення косоурів до поперечних балок

  • Далі, косоур встановлюється на опорний брус на підлозі, щільно притискається і закріплюється до бічної стіни, а також у даховому отворі.
  • Потім до бруска на підлозі і в отворі виставляється по ширині сходів і закріплюється другий висячий косоур.

Потрібно відзначити, що іноді для жорсткості конструкції потрібно не два, а три або навіть чотири косоура їх кількість буде залежати від обраної ширини сходів.

  • У даховому отворі косоури теж обов’язково потрібно з’єднати надійним бруском.

Бруски, на які буде спиратися і упиратися основа сходи, повинні бути «намертво» закріплені до підлоги і в даховому отворі.

  • Дуже важливо все косоури встановити ідеально рівно по відношенню один до одного, інакше сходи можуть мати небажаний ухил в сторони.

Установка подступенок і ступенів (проступей)

На надежно встановлені косоури в першу чергу монтуються подступенки. Їх виготовляють такої довжини, яка повинна бути дорівнює ширині сходів.

Деревяні сходи своїми руками

Монтаж на саморізи подступенков і проступей

Після того як подступенки будуть закріплені, починають монтаж попередньо отфрезерованных проступей (ступенів). Довжина дощок для них повинна бути більше ширини відстані між двома крайніми косоурами на 10 ÷ 20 мм, а ширина перевищувати виступ гребінки на 20 ÷ 30 мм.

Вчини закріплюються до косоурів та подступенкам саморізами, так, щоб головки кріпильних елементів були повністю заглиблені в товщу деревини.

Установка опорних стовпів і балясин

Установка балясин і стовпів не така вже легка задача, як може здатися спочатку. Її рішення вимагає дуже точної розмітки і припасування.

  • По краю ступенів розмічається місця, на які будуть встановлені підготовлені балясини і опорні стовпи.
  • Отвір у ступені для установки шканта розташовують на відстані від краю, що дорівнює половині ширини підстави балясини, так, щоб її край збігався з боковим розрізом ступені.

Наступним кроком на розмічених щаблях висвердлюються отвори. Підготовлені за розміром шканты, вклеюються в влаштовані отвори. Шкант повинен виступати з поверхні ступені на 10 ÷ 15 мм.

Деревяні сходи своїми руками

Шкант для установки балясини

  • Потім, дуже акуратно, точно по діаметру шканта, (він, як правило, становить 8 або 10 мм) висвердлюються отвори в підставі балясин і стовпів.
  • Стовпи на одномаршових сходах встановлюються на початку і в кінці маршу. Спочатку встановлюється тільки верхні стовпи, нижні ж будуть монтуватися в останню чергу.
  • Далі, потрібно встановити одну ÷ дві балясини на шканти і виміряти кут верхньої поверхні, приклавши до них поручень. Визначивши потрібну лінію, потрібно відзначити і зрізати зайву частину з усіх підготовлених елементів.
  • Далі, підстава балясин і отвір під шканты промащуються клеєм, а потім насаджується на виступаючий шкант.

Балясини виставляють вертикально за рівнем і добре притискають до східців, фіксують, а потім залишають до повного висихання клею.

Деревяні сходи своїми руками

Балясини і опорні стовпчики повинні бути точно вивірені по вертикалі

  • Потім, готуються перила. Їх краю зрізаються під потрібним кутом – це нескладно вивірити на місці. На їх зрізах також висвердлюються отвори, за допомогою яких буде проводитися з’єднання перил з опорними стовпами.
  • Коли клей під балясинами повністю просохне, зверху них монтуються перила. Отвір, высверленное на верхньому зрізі перильной рейки, надівається на вклеєний у верхній стовп шкант.

Потім, перила укладаються на балясини, змащені зверху клеєм. Завдяки отфрезерованному з нижньої частини перила пазу, балясини будуть міцно зафіксовані у потрібному положенні. Але, тим не менш, наступним кроком з допомогою тонких саморізів балясини прикручуються до поручнів знизу.

Деревяні сходи своїми руками

Крім посадки на клей, перила додатково кріпляться до балясин саморізами

  • Останнім встановлюють нижній опорний стовп, який з’єднується з нижнім зрізом перила, також з допомогою вклеювання шканта.

Після завершення монтажних робіт, і після того як просохне столярний клей, сходи покривають спеціальною антисептичної грунтовкою. Після її повного вбирання і висихання, дерево покривається прозорим лаком, бажано на водній основі, або фарбою вибраного відтінку.

Відео: Монтаж комплекту дерев’яної двухмаршевой сходи

Виготовити та змонтувати навіть найпростішу сходи досить складно, тим більше, якщо немає належного досвіду в цій роботі. При найменшої непевності у власних силах рекомендовано звернутися за допомогою до фахівців – хоча б для того, щоб проводити нехай і самостійну роботу, але під їх пильним керівництвом. Помилки тут абсолютно не припустимі неправильно розрахована або недбало змонтована конструкція може призвести до серйозних травм.

Переваги дерев’яних сходів в приватному будинку

4-15-2021

P634-1

Сходи для дому

Дерев’яні сходи з давніх пір вважалася зразком столярного ремесла. Майстер досвідченими руками ліпив її за допомогою таких деталей як щабель, клин і стійка. У наші часи дерев’яні сходи в оформленні сучасних інтер’єрів відіграють найважливішу роль. Господарі котеджів сприймають сходи не просто як засіб для підйому на другий поверх, а як найважливіший елемент і прикраса інтер’єру. З точки зору архітектурної цінності-дерев’яні сходи на другий поверх архіважлива конструкція, тому її дизайн та інші індивідуальні характеристики затверджуються на етапі проекту будівлі. Компанія «Пан Майстер» представляє увазі своїх клієнтів виготовлення сходів з деревини.

Сходи в будинок-багато в чому визначають його стиль, відповідно її виготовлення має бути добротним і продуманим, що поєднує в собі респектабельність і функціонал. Вибираючи матеріал який найбільш підходить нашим запитам ми вибираємо матеріали з давнім традиційним величчю і рекомендованими характеристиками, а саме дерево.дерево — це класичний матеріал для виготовлення сходів, який, як і в давні часи цінується не менш високо. Сходи з натуральної деревини довговічна і красива — вона безумовно прикрасить будь-які найсучасніші інтер’єри.

Волокна дерева незалежно від породи без праці піддаються обробці з тією різницею що кожна порода дуже індивідуальна. Дерев’яні вироби фарбуються в будь-який завдяки різним морилкам, які не тільки зберігають красу малюнка текстури, але і виділяють по-різному вбираючись в поверхню. Насиченість глянцю і матовості-все має великий діапазон на вибір замовника. Головні правила дизайну говорять про те що сходовий колір повинен відповідати дверям, аркам або порталам.припустимо через 7-10 років вам набрид ваш старий дизайн і ви вирішили його освіжити. В цьому випадку сходи розбирається, шліфується, мориться в потрібний колір і знову монтується. Все це не намагайтеся виконати особисто адже демонтажем, шліфуванням і установкою сходів повинні займатися професіонали, в іншому випадку результат не порадує. Краще запропонувати зробити це тим хто виготовляв і встановлював її для вас.

Переваги та недоліки дерев’яних сходів

Дерево-це класичний матеріал для виготовлення сходів, який, як і в давні часи цінується не менш високо. Сходи з натуральної деревини довговічна і красива — вона безумовно прикрасить будь-які найсучасніші інтер’єри.

Волокна дерева незалежно від породи без праці піддаються обробці з тією різницею що кожна порода дуже індивідуальна. Дерев’яні вироби фарбуються в будь-який завдяки різним морилкам, які не тільки зберігають красу малюнка текстури, але і виділяють по-різному вбираючись в поверхню. Насиченість глянцю і матовості-все має великий діапазон на вибір замовника. Головні правила дизайну говорять про те що сходовий колір повинен відповідати дверям, аркам або порталам.

Припустимо через 7-10 років вам набрид ваш старий дизайн і ви вирішили його освіжити. В цьому випадку сходи розбирається, шліфується, мориться в потрібний колір і знову монтується. Все це не намагайтеся виконати особисто адже демонтажем, шліфуванням і установкою сходів повинні займатися професіонали, в іншому випадку результат не порадує. Краще запропонувати зробити це тим хто виготовляв і встановлював її для вас.