Шпаклівка стелі своїми руками

699

Шпаклювання є невід’ємною частиною якісного ремонту. Це самий простий і зручний спосіб вирівняти поверхню. Процес нанесення шпаклівки вимагає певної майстерності, але навчитися не так і складно. При самостійному проведенні ремонтних робіт шпаклівка стелі своїми руками виконується в кілька етапів і в чому залежить від правильної підготовки поверхні.

Шпаклівка стелі своїми руками

Зміст статті

  • 1 Що потрібно знати про шпаклівці
  • 2 Підготовчий етап
    • 2.1 Інструменти і матеріали
    • 2.2 Підготовка стелі
  • 3 Технологія шпаклювання стелі
    • 3.1 Замішування шпаклівки
    • 3.2 Нанесення суміші на бетонну основу
    • 3.3 Шпаклювання гіпсокартонної стелі
    • 3.4 Відео — Шпаклівка стелі своїми руками

Що потрібно знати про шпаклівці

Шпаклювальна суміш швидко схоплюється, тому її не можна готувати у великих кількостях. Щоб правильно нанести розчин на стелю, потрібно розподіляти його точними розміреними рухами, тримаючи шпатель під кутом до поверхні. З першого разу акуратно це зробити навряд чи вдасться, а тому бажано потренуватися на шматку фанери, гіпсокартону або ділянці стіни в підсобному приміщенні. Висохла шпаклівка добре піддається шліфовці, що дає можливість легко виправити дефекти в роботі.

Шпаклівка стелі своїми руками

Шпаклівка

Шпаклівка ділиться на стартову і фінішну, крім того, вона може мати різні добавки, які підвищують міцність покриття, збільшують його вологостійкість. Основний вирівнюючий шар складається з стартової шпаклівки, має грубозернисту структуру. Фінішну шпаклівку з більш дрібною текстурою використовують в якості останнього верхнього шару, що дозволяє домогтися майже ідеальної гладкості.

За допомогою шпаклівки можна вирівняти ділянки стелі з перепадом по висоті до 50 мм. Якщо нерівності більше 5 см, потрібно попереднє оштукатурювання стелі. Наносити розчин товстим шаром не можна, інакше поверхня покриється тріщинами. Краще обробити проблемну ділянку в 3-4 заходу, щоразу чекаючи повного висихання попереднього шару. Для приміщень з високою вологістю рекомендується використовувати водостійку шпаклівку.

Розрахунок Результат
Середня товщина шару штукатурки, планованого до нанесення, см 0,6 (не менше min)+4+2 = 6,6
6,6 : 3 = 2,2
2,2
Витрата на 1 м2, кг 8,5 х 2,2 = 18,7 18,7
Витрата на стелю, кг 20 х 18,7 = 374 374
Необхідну кількість мішків сухої штукатурної суміші, мішків штук 374 : 30 = 12,5 13

Підготовчий етап

Шпаклівка стелі своїми руками

Інструменти, необхідні для шпаклівки

Інструменти і матеріали

В процесі шпаклювання потрібно:

  • суха шпаклювальна суміш;
  • ємність для замішування;
  • будівельний міксер;
  • металеві шпателі;
  • валик або пензель для грунтування;
  • наждачний папір;
  • грунтовка глибокого проникнення.

    Шпаклівка стелі своїми руками

    Шпаклівка

Шпателів достатньо і двох – широкого (400-500 мм) і вузького (70-100 мм), але добре, якщо додатково є і кутовий, яким зручно шпаклювати шви між стелею і стінами. Суху суміш рекомендується купувати з невеликим запасом, щоб при необхідності виправити можливі дефекти.

Підготовка стелі

Шпаклівка стелі своїми руками

Очищення стелі шліфмашинки

Шпаклівку треба наносити на суху, очищену поверхню, а тому зі стелі видаляють все до самого підстави. Видалити шпалери і старі шари штукатурки) можна за допомогою води: стеля рясно зволожують і залишають на 10-15 хвилин. Після цього шпателем піддягають край покриття і знімають його без особливих зусиль. Фарбу видалити складніше, для цього знадобиться перфоратор. Якщо стеля був пофарбований недавно, і фарба тримається дуже міцно, можна не знімати цей шар, а просто зачистити наждачним папером видимі нерівності.

Шпаклівка стелі своїми руками

Грунтовка стелі

Після видалення покриття стеля обов’язково потрібно протерти чистою ганчіркою, а потім ретельно прогрунтувати, найбільшу увагу приділяючи кутах і стиках. Грунтовка не тільки перешкодить розвитку цвілі, але і збільшить зчеплення шпаклювального шару з основою. Якщо в перекриттях є наскрізні щілини або тріщини, а також глибокі виїмки, їх потрібно закрити розчином до обробки стелі грунтовкою.

Шпаклівка стелі своїми руками

Забивання стельових швів перед шпаклюванням

При помощи шпателя, сетку необходимо разровнять по шву, слегка придавливая, чтоб шпаклевка прошла сквозь дырочки

За допомогою шпателя, сітку необхідно розрівняти по шву, злегка придавлюючи, щоб шпаклівка пройшла крізь дірочки

Технологія шпаклювання стелі

Шпаклівка стелі своїми руками

Розмішування шпаклівки у відрі

Замішування шпаклівки

Шпаклівка стелі своїми руками

Замішування шпаклівки

Беруть підходящу ємність і висипають в неї шпаклівку, а потім невеликими порціями додають воду кімнатної температури. Міксером розмішують розчин до густоти сметани, ретельно розбиваючи грудочки. Для вирівнювання бетонної стелі готують стартову шпаклівку, а для роботи з гіпсокартонним стелею слід відразу замішувати фінішну. Починати вирівнювання потрібно одразу після приготування розчину, інакше він почне тверднути.

Нанесення суміші на бетонну основу

Шпаклівка стелі своїми руками

Шпаклівка бетонного стелі

В одному з кутів приміщення встановлюють драбину. На широкий шпатель накладають вузьким робочу суміш по ширині леза. Основна маса шпаклівки повинна знаходитися ближче до кромки леза, щоб зручніше було її наносити. Приставляють шпатель до поверхні під невеликим кутом і, рівномірно притискаючи лезо, наносять шпаклівку. Руху зручніше всього проводити перед собою зліва направо; якщо вести шпатель від себе або до себе, не так добре видно товщину шару.

Шпаклівка стелі своїми руками

Шпаклівка стелі

На ділянках з помітними виїмками суміш накладають трохи товщі, щоб за 2-3 рази повністю зрівняти дефекти. Надлишки розчину знімають тим же шпателем. Якщо під час роботи подекуди утворилися потовщення або залишилися сліди від терки, і вже встигли застигнути, не варто намагатися виправити за допомогою нової порції шпаклівки або здирати огріхи шпателем. Так можна тільки сильніше пошкодити покриття і додати собі роботи. Коли весь стеля буде покритий шаром шпаклівки завтовшки 2-3 мм, його залишають до повного висихання.

Шпаклівка стелі своїми руками

Затирка

Сухий стелю обробляють наждаковим папером або спеціальною абразивною сіткою, для зручності використовують ручну шліфувальну машинку. Щоб не пропустити дрібні виступи, необхідно заздалегідь подбати про освітлення: весь стеля має добре проглядатися з будь-якого кута. В процесі ошкурювання з’являється багато пилу, тому по завершенню шліфування поверхню рекомендується протерти злегка вологою ганчіркою.

Кількість шарів прямо залежить від рівності стелі. Якщо дефектів дуже мало, досить буде нанесення двох шарів стартової шпаклівки і 1-2 фінішній. У разі, коли стеля занадто нерівний, потрібно 3-4 шару стартовою суміші. Перед нанесенням фінішного шару обов’язково ще раз ошкуріть всю площу стелі і протерти її від пилу. Цей останній шар повинен бути тонким; шпатель краще утримувати майже під прямим кутом до поверхні, сильно притискаючи під час руху. Ошкурівать фінішний шар потрібно дрібнозернистим наждачним папером, щоб не залишати подряпин.

Шпаклівка стелі своїми руками

Шпаклівка стелі своїми руками

Шпаклювання гіпсокартонної стелі

Гіпсокартонний стеля відрізняється гладкою і рівною поверхнею, але при цьому має численні заглиблення від кріплень і шви. Часто гіпсокартонні конструкції є багаторівневими, що передбачає наявність кутів. Шпаклюють такий стеля трохи по-іншому.

Отже, замішують трохи фінішної шпаклівки. В першу чергу розчин наносять на шви, кути і в місцях кріплення саморезов. Шпатель краще взяти середньої ширини – 20-25 см. Кріпильні поглиблення закрити найлегше: шпателем набирають трохи розчину, прикладають до поверхні і різким рухом проводять над саморізом. Надлишки шпаклівки відразу видаляють.

Для шпаклювання кутів на стики наносять розчин, розподіляють по всій довжині шва і зверху укладають перфорований куточок. Вдавлюють куточок у шпаклівку, рівняють, зайве видаляють так, щоб поверхня куточка не просвічувала крізь шар розчину. Після висихання кут акуратно шліфують з обох сторін.

Шви між листами і внутрішні кути спочатку закривають серпянкой. Для цього по довжині шва накладають шпаклівку або клей для гіпсокартону, прикладають відрізок серпянки відповідної довжини та з допомогою шпателя вдавлюють його в розчин. Армуюча стрічка повинна розташовуватися рівно по центру шва; утворилися зморшки або порожнечі необхідно відразу ретельно розрівняти.

Шви між листами і внутрішні кути спочатку закривають серпянкой

Шпаклівка стелі своїми руками

Закріплюємо серп’янку

Шпаклівка стелі своїми руками

Закріплюємо серп’янку

Шпаклівка стелі своїми руками

Закріплюємо серп’янку

Шпаклівка стелі своїми руками

Закріплюємо серп’янку

Шпаклівка стелі своїми руками

Закріплюємо серп’янку

Шпаклівка стелі своїми руками

Закріплюємо серп’янку

Після висихання всі кути і шви обробляються наждачним папером. Далі стелю протирають від пилу і грунтують. Тепер можна приступати до шпаклювання основи: готують новий розчин, беруть широкий шпатель і починають покривати гіпсокартон дуже тонким шаром. У кутах працювати найбільш слід обережно, щоб уникнути глибоких подряпин від шпателя і не наробити нерівностей.

Шпаклівка стелі своїми руками

Беремо розчин на шпатель

Шпаклівка стелі своїми руками

Шпаклівка стелі з гіпсокартону

Шпаклівка стелі своїми руками

Шпаклівка гіпсокартонної стелі

Навіть якщо здається, що стеля рівна, одного шару шпаклівки недостатньо. Особливо в тих випадках, коли поверхня планується фарбувати. Під глянсовою фарбою чітко проступають найдрібніші дефекти, тому краще нанести ще 1-2 шпаклювального шару розчину. На завершальному етапі рекомендується оглянути стелю під яскравою лампою – це допоможе виявити непомічені раніше похибки.

Остання шліфування проводиться дрібнозернистою наждачкою

Остання шліфування проводиться дрібнозернистим наждачним папером або сіткою з дрібними осередками. Стеля протирають від пилу, ще раз обробляють грунтовкою. Тепер поверхня готова до фарбування, клеєння шпалер або нанесенню декоративної штукатурки. Описана технологія досить проста, але при відсутності досвіду починати краще з стелі невеликій площі – у ванній кімнаті, вітальні, робочому кабінеті. Виконувати такий ремонт у вітальні все-таки краще більш досвідченою рукою.

Шпаклівка стелі своїми руками

Ідеальний стеля

Відео — Шпаклівка стелі своїми руками