Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

1062

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали для якої сьогодні можна знайти в будівельних магазинах, стає все актуальнішим. Це пояснюється просто – огорожі в типових багатоповерхових будинках не здатні повністю захистити житло від зовнішнього вуличного шуму і від звуків, що йдуть з сусідніх квартир.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Вченими-медиками давно помічено, що наявність постійного шуму вкрай негативно впливає на психіку людини, не дозволяючи йому отримати повноцінного розслаблення і відпочинку. Саме тому, не витримуючи постійного звукового тиску, багато жителів міст, особливо ті, хто проживають в панельних будинках, починають активні пошуки відповідного звукоізоляційного матеріалу, який буде відповідати всім вимогам його застосування в умови квартир.

Майже всі сучасні акустичні матеріали виготовляються на тих же базових засадах, що й традиційні. Однак, вони зазнали значного удосконалення завдяки тому, що з’явилися останнім часом виробничим технологіям.

На сьогоднішній день випускається дуже велика кількість нових звукоізоляційних матеріалів і характеристики всіх у масштабі однієї статті охопити просто неможливо. Тому увага буде акцентована на найефективніших, які знаходять застосування саме в умовах квартири.

Зміст статті

  • 1 Тонка звукоізоляція стіни панелями SoundGuard ЭкоЗвукоИзол
    • 1.1 Мінеральний шумопоглинаючий матеріал «Шуманет-БМ»
      • 1.1.1 Звукоізолірованіе стін з застосуванням «Шуманет БМ»
      • 1.1.2 Відео: переваги звукоізолюючих мінеральних плит «Шуманет»
    • 1.2 «Тексаунд» — новий напрямок в технології шумоізоляції
      • 1.2.1 Монтаж «тексаунда»
        • 1.2.1.1 Перший варіант — без додаткового утеплення
        • 1.2.1.2 Другий варіант — із застосуванням термоізоляції
      • 1.2.2 Існуючі схеми монтажу «тексаунда»
        • 1.2.2.1 Перший варіант
        • 1.2.2.2 Другий варіант
        • 1.2.2.3 Третій варіант
      • 1.2.3 Відео: використання «тексаунда» для шумоізоляції в умовах квартири
    • 1.3 Використання в якості шумоізоляції поролонових матів
      • 1.3.1 Типи рельєфу матеріалу
      • 1.3.2 Звукоізолірованіе стін акустичним поролоном

Тонка звукоізоляція стіни панелями SoundGuard ЭкоЗвукоИзол

Панелі SoundGuard ЭкоЗвукоИзол це унікальний матеріал для звукоізоляції стін і стелі, що дозволяє домогтися тиші в квартирі і не втратити корисну площу.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Панелі SoundGuard

Пенели SoundGuard ЭкоЗвукоИзол зроблені з міцного багатошарового картонного профілю за принципом сотів які заповнені термічно обробленим мінеральних кварцовим піском. Кварцовий наповнювач застосовується дуже дрібний, точно такий-же як пісочному годиннику. Саме даний наповнювач дозволяє домогтися значного ваги панелі – більше 18 кг на м2, а за законами звукоізоляції чим важче матеріал, тим він гірше пропускає звук (вата пропускає звук дуже добре, а наприклад цегляна стіни або сталева двері набагато гірше). Крім ваги кварцовий пісок через дрібної фракції відмінно гасить і поглинає практично всі частоти звуку – від повітряного до ударного.

Як монтувати панелі SoundGuard ЭкоЗвукоИзол?

Монтаж панелей дуже простий і з ним впорається практично будь-який. Звукоізоляційні панелі кріпляться до стіни за допомогою акустичних дюбелів SoundGuard DAP, які забиваються в попередньо просвердлені через панель в стіні отвори. Після цього всі шви і стики промащуються герметиком і вся стіна зашивається гіпсокартоном.

Мінеральний шумопоглинаючий матеріал «Шуманет-БМ»

Цей шумоізоляційний матеріал, виготовлений з базальтових волокон, вважається мінеральною звукопоглинаючою плитою преміум-класу. Одна сторона мата кашована шаром скловолокна, що сприяє збереженню цілісності плити та утриманню в одному положенні внутрішніх базальтових волокон, щоб не допустити влучення дрібних частинок в приміщення. Особливо це важливо в тих випадках, коли звукопоглинальний матеріал буде закриватися перфорованими акустичними панелями.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Упаковка звукоізоляційних плит «Шуманет»

Плити «Шуманет БМ» провадяться відповідно до вимог СНиП 2303-2003 «Захист від шуму». Вони мають наступні технічні і експлуатаційні характеристики:

Найменування параметрів матеріалу Показники
Стандартний розмір плити (мм) 1000×500 або 1000×600
Товщина плити (мм) 50
Щільність матеріалу (кг/м3) 45
Кількість плит в упаковці (шт) 4
Площа плит, які знаходяться в одній упаковці (м2) 2,0 або 2,4
Вага однієї упаковки (кг) 4,2÷5,5
Об’єм упаковки (м3) 0,1 ÷ 0,12
Коефіцієнт звукопоглинання (середній) 0.95
Горючість (ГОСТ 30244-94) НГ (негорючий)
Водопоглинання при частковому зануренні у воду за 24 години, % від загального обсягу Не більше 1÷3 %

Акустичні випробування для визначення коефіцієнта звукопоглинання проводилися в лабораторії вимірювань московського НДІ будівельної фізики при Російської Академії архітектури і будівельних наук.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Основою «шуманет» є базальтові волокна

Маючи низьку ступінь вологопоглинання, цей звукоізоляційний матеріал може застосовуватися не тільки в приміщеннях з нормальною вологістю, але і, наприклад, у ванній кімнаті. Крім цього, він відмінно підходить для шумоізоляції натяжних і підвісних стель, і, звичайно ж, стін і багатошарових перегородок, виготовлених у вигляді сендвіча з гіпсокартону, фанери, ДВП та інших листових матеріалів.

Звукоізолірованіе стін з застосуванням «Шуманет БМ»

Монтаж плит цього шумоизолятора відбувається за тим же принципом, як і всіх видів мінеральної вати. Однак, потрібно враховувати той факт, що матеріал буде використовуватися в першу чергу, як звукопоглотитель, а вже потім розглядається як додатковий утеплювач.

Роботи проводяться в такій послідовності:

  • На підготовленій і заґрунтованій стіні проводиться розмітка для закріплення елементів обрешітки. Так як ширина матів 500 мм, а встати вони між брусками повинні враспор, відстань між направляючими має бути 450 ÷ 480 мм. Якщо придбані мати в 600 мм шириною, то, відповідно, відстань між брусками повинно бути 550 ÷ 580 мм
  • Далі, закріплюються елементи обрешітки, але при цьому, щоб не послабити основні якості звукоізоляційного матеріалу, досвідчені майстри радять виконати ряд простих рекомендацій:

— Для обрешітки краще всього використовувати дерев’яний брус, а не металеві профілі, так як метал є хорошим провідником звуку, може резонувати, а деревина має властивість глушити звукові хвилі.

— Додатково, щоб не створювати містків для проходження звуку, рекомендовано між стіною і брусками обрешетування зробити прокладки з тонкого звукоізоляційного матеріалу, наприклад, повсті або смуг базальтової вати товщиною до 8 ÷ 10 мм.

— Якщо все-таки для обрешітки обраний металевий профіль, то його краще відсунути від стіни звукоізоляційною прокладкою на 12 ÷ 15 мм.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Бруси обрешітки закріплені в підвісах. Ті, в свою чергу, відокремлені від стіни противовибрационными підкладками

— У тому випадку, що площа звукоизолируемой кімнати досить велика, і є можливість винести обрешітку для звукопоглинального матеріалу і обшивки на 100 мм від стіни, то для кріплення брусків можна використовувати спеціальні деталі — підвіси. Вони прикручуються до стіни через дерев’яні прокладки, а в них вже закріплюються бруски.

Ще один варіант — застосування спеціальних підвісів, які розроблені саме для шумопоглинаючих конструкцій. Конструктивно такий виріб вже має особливий демпферний шар, який ефективно гасить коливання, не передаючи їх на напрямні каркаса.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Спеціальний підвіс, що використовується для звукоізоляційних робіт

Якщо направляючі-бруски закріплені зазначеним вище способом, то мати звукоізолятора монтуються в два шари. Перший з них встановлюється за елементи обрешітки, впритул до стіни, другий між напрямними.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Двошарове розміщення панелей «шуманет»

  • У кінцевому підсумку, після завершення монтажу панелей «Шуманет БМ», стіни повинні виглядати таким чином:
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Стіна повністю закрита шумопоглинальним матеріалом в два шари

Далі, поверх матів шумоізоляційного матеріалу закріплюється паропроникна дифузійна мембрана. Потім переходять до монтажу гіпсокартонних або фанерних листів, які, в свою чергу, стануть основою для виконання оздоблювальних робіт. Втім, цілком можна замінити цю багатошаровість закріпленням прямо нанапрямних решетування декоративної дерев’яної вагонки.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Далі — стіна затягується дифузної мембраною і зашивається гіпсокартоном або фанерою

Потрібно відзначити, що всі звуко і теплоізоляційні матеріали, що виготовляються в матах або рулонах, монтуються на стіни за тим же принципом.

Відео: переваги звукоізолюючих мінеральних плит «Шуманет»

«Тексаунд» новий напрямок в технології шумоізоляції

«Тексаунд» ще не настільки популярний, як мінеральна вата або пінополістирол, так як це порівняно новий звукоізолятор. Найважливішою перевагою «тексаунда» перед іншими шумоізоляційними матеріалами є те, що він практично не «краде» корисної площі приміщення, так як має невелику товщину.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Головне достоїнство «Тексаунда» — найвища ефективність шумоізоляції при малій товщині самого матеріалу

Цей звукоізолятор застосовується для всіх поверхонь кімнати його закріплюють на стелю й стіни, а також настилають підлогу.

Слід зазначити, що деякі майстри використовують «тексаунд» в комплексі з термоізоляційними матеріалами, і така зв’язка тільки збільшує ефективність його застосування. Але, на жаль, приміщення у квартирах найчастіше не мають зайвої площі, яку можна віддати під «потужну» багатошарову звуко і теплоізоляційні конструкцію. У зв’язку з цим і був розроблений матеріал, який здатний захистити кімнати від зайвого шуму і не зменшити при цьому кімнату в розмірах.

Щоб добитися потрібного ефекту і захистити приміщення від звуків ззовні, необхідно покрити звукоізоляційним матеріалом всі поверхні приміщення, інакше неможливо буде досягти бажаного результату.

Розроблено «тексаунд» в Іспанії фахівцями відомої компанії ТЕХЅА, і там же розпочато його масове промислове виробництво. Саме в цій країні розташовано найбільше родовище мінералу арагоніту, який є основним вихідним сировиною.

Якщо бути точніше, то базовим компонентом є карбонат кальцію (СаСО3). Цим з’єднанням дуже багатий арагоніт. Крім того, карбонат кальцію є основним составляющимногих вапняних порід, в тому числі крейди, мармуру та інших.

В якості сполучних компонентів використовуються нешкідливі полімерні склади, і в результаті виходять мембрани високої щільності, але разом з тим дуже гнучкі та еластичні, з вираженими в’язко-пружними властивостями, що надзвичайно важливо для шумоізоляції складних будівельних конструкцій.

Звукоізоляція приміщень цим матеріалом дуже ефективна навіть у тому випадку, якщо застосовуються полотна, мають зовсім невелику товщину. «Тексаунд» здатний поглинати і розсіювати навіть звукові хвилі великої інтенсивності, які виходять не тільки ззовні, але і створюються усередині приміщення, наприклад, при дуже гучної музики.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Полотно «Тексаунда», закрите захисною плівкою

«Тексаунд» проводиться в полотнах (мембранах) і надходить у продаж в упакованих в поліетилен рулонах. Він має наступні технічні і експлуатаційні характеристики:

Найменування параметрів матеріалу Показники
Щільність матеріалу (кг/м3) 1900
Середня питома вага полотна (кг/м2) 6.9
Площа закривається однією упаковкою (м2) 6.1
Вага однієї упаковки (кг) 42
Коефіцієнт звукоізоляції Rw (середній) 28
Горючість ( ГОСТ 30244-94) Г2
Розтягування на розрив (%) 300
Матеріали виготовлення мінерал арагоніт, пластифікатори, поліолефіни, спанбонд

Крім цього, матеріал володіє наступними перевагами:

  • «Тексаунд» стійкий до перепадів температур. Його еластичність анітрохи не знижується навіть при негативних температурах до — 20°С.
  • У матеріалу виражена гнучкість і пластичність, і цим «Тексаунд» чимось нагадує гуму.
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

«Тексаунд» своєю пластичністю нагадує щільну гуму

  • Матеріал стійкий до впливу вологи і ніколи не стане зоною поширення цвілі або грибка, так як володіє антисептичними властивостями.
  • Час експлуатації «тексаунда» не обмежена.
  • «Тексаунд» відмінно поєднується з іншими матеріалами, і може бути застосований в комплексній системі.

«Тексаунд» підрозділяється по своїй товщині, розміром і формою випуску, може мати додаткові шари, покращують його характеристики. Основні марки представлені в таблиці:

Найменування Форма випуску шумоизолятора Лінійні параметри матеріалу, мм
«Тексаунд 35» рулонний 1220×8000×1,8
«Тексаунд 50» рулонний 1220×8000×1,8
«Тексаунд 70» рулонний 1220×6000×2,6
«Тексаунд100» листовий 1200×100×4,2
«Тексаунд SY 35 » Самоклеючий рулонний 1220×8000×3,0
«Тексаунд SY 50» Самоклеючий рулонний 1220×6050×2,6
«Тексаунд SY 50 AL» Фольгований самоклеючий рулонний 1200×6000×2,0
«Тексаунд SY 70» Самоклеючий рулонний 1200×5050×3,8
«Тексаунд SY100 » Самоклеючий листовий 1200×100×4,2
«Тексаунд FT 55 AL» З повстяним і фольгованим шаром рулонний 1220×5500×15,0
«Тексаунд FT 40» З повстяним шаром 1220×6000×12,0
«Тексаунд FT 55» З повстяним шаром 1200×6000×14,0
«Тексаунд FT 75» З повстяним шаром 1220×5500×15,0
«Тексаунд 2FT 80» З двома шарами повстяними 1200×5500×24,0
«Тексаунд S BAND-50» Самоклеюча стрічка 50×6000×3,7
Клей «Homakoll», призначений для «Тексаунда» Каністра 8 літрів

Монтаж «тексаунда»

Для монтажу цього матеріалу підходить практично будь-яка основа — бетон, гіпсокартон, пластик, деревина, метал та інші. Головне, щоб поверхня була добре підготовлена вирівняна, очищена від старих покриттів, загрунтована і просушена.

Якщо на стіні присутній якісно нанесений шар штукатурки, то його слід обов’язково заґрунтувати, і тоді монтаж можна проводити безпосередньо на нього.

Робота може проводитися двома способами. У першому з них використовується тільки звукоізоляційний матеріал, а у другому його застосовують в комплексі з теплоізолятором.

Перший варіант — без додаткового утеплення
  • На підготовлену поверхню наноситься клей. Для монтажу «тексаунда» використовується спеціальний монтажний клей, який продається в готовому до застосування рідкому вигляді, в каністрах. Після промазування необхідно зачекати 15÷20 хвилин, поки клей схопиться.
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Розмітка і розкрій полотен «Тексаунда»

  • Далі, на проклеєну стіну монтується сам звукоізоляційний матеріал, який повинен бути відведено і відрізаний заздалегідь, а також попередньо промазан клеєм.
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Спеціальний клей наноситься на поверхню стіни, і саме полотно «Тексаунда»

  • Якщо купується самоклеючий матеріал, то монтаж буде проходити набагато простіше, так кадолей не знадобиться, і потрібно буде просто зняти захисну плівку і докласти матеріал до стіни.
  • Далі, лист «тексаунда» потрібно максимально щільно притиснути до поверхні, а потім додатково пройтися по ньому валиком. Це необхідно зробити, щоб домогтися кращейого зчеплення з поверхнею стіни по всій площі, без залишення повітряних бульбашок.
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Проварювання стиків «Тексаунда» за допомогою газового пальника

  • Полотна «Тексаунда» обов’язково укладаються внахлест, приблизно на 50 мм. Листи склеюються між собою герметично. Цей процесс проводится з допомогою клею «рідкі цвяхи» або шляхом нагрівання матеріалу гарячим повітрям або газовим пальником – сусідні листи при цьому зварюються. Якщо при монтажі між полотнами будуть залишені хоч невеликі зазори, то ефективність звукоізоляції буде значно знижена.
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Повністю оздоблений «Тексаундом» дверний проріз

  • Якщо монтаж «Тексаунда» проводиться на стелю, то клеїться він невеликими листами, так як матеріал досить важкий, і цільний лист від стіни до стіни просто неможливо буде утримати.
  • Після приклеювання полотна, при необхідності, його додатково фіксують на стіні кріпленнями«грибками», тими самими, які найчастіше використовуються для монтажу пінополістиролу або мінеральної вати.
Другий варіант — із застосуванням термоізоляції

Комплексний монтаж проводиться в тому випадку, якщо стіну потрібно не тільки звукоізолювати, але і утеплити. Якщо стоїть таке завдання, то роботи проводяться наступним чином:

  • На загрунтовану стіну по краях закріплюється рама обрешітки.
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Рама під «Тексаунд» по периметру стіни

  • Наступним етапом на всю стіну в одному варіанті відразу ж приклеюватися «Тексаунд», а в іншому – попередньо укладається теплоізоляційний матеріал. Однак, перший спосіб показує більш високу ефективність саме для звукоізоляції.
  • У разі якщо до стіни буде прилягати термоізоляція, то «тексаунд» закріплюється спочатку «грибками», а потім додатково притискається планками металевих підвісів.
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Фіксація полотен «Тексаунда» дюбелями-«грибками»

  • Щоб домогтися необхідного місця для установки утеплюючого матеріалу, металевий профіль каркаса закріплюється в підвіси на відстані від стіни 40÷50 мм. При цьому потрібно обов’язково кожен з профілів виставляти за будівельним рівнем, інакше обшивка каркаса не буде рівною.
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Монтаж металевого каркасу поверх полотен шуиоизоляора

  • Наступним етапом йде монтаж утеплювача. Самим екологічно безпечним з відповідних утеплювальних матеріалів, які можуть бути встановлені самостійно, вважається мінеральна вата на базальтовій основі. Якщо дозволяють фінансові кошти, то можна використовувати вищеописаний «Шуманет БМ», який є не тільки шумопоглинаючим, але хорошим теплоізоляційним матеріалом.
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Утеплювач укладають між напрямними каркаса

  • Він щільно укладається між стійок обрешітки і притискається до «Тексаунду», закріпленому на стіні.
  • По завершенні монтажу утеплювача, стіна повинна виглядати наступним чином:
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Стіна після закінчення укладання утеплювача

  • Утеплювач доцільно затягнути паропроницаемой дифузної мембраною.
  • Наступним етапом йде обшивка стіни гіпсокартоном. У деяких випадках для обшивки застосовуються фанерні чи ОСП листи.
  • Кріплення листів до стійок решетування здійснюється саморізами, капелюшки яких утапливаются в обшивочний матеріал на 1,5 ÷ 2 мм
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Готова конструкція зашивається листами гіпсокартону

  • Потім проводиться закладення стиків і лунок від капелюшків саморізів шпаклівкою.
  • Далі, поверхня грунтується і шпаклюється повністю, а після цього можна оформляти стіни декоративним матеріалом.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріалиГіпсокартон – самий зручний матеріал для вирівнювання стін

Стіну, що отримала шумоизоляционую і утеплювальну захист, необхідно підготувати до подальших робіт – домогтися рівної поверхні, яка стане основою для оздоблювальних матеріалів. Як вирівняти стіну гіпсокартоном і як зашпаклювати стіну для подальшої обробки в спеціальних публікаціях нашого порталу

Існуючі схеми монтажу «тексаунда»

Майстрами застосовуються різні схеми монтажу цього звукоізолятора. В залежності від зручності виконання робіт, площі кімнати і необхідної ефективності ізоляції стін від зовнішніх шумів, можна вибрати будь-який з них. Єдиним мінусом цих конструкцій є їх товщина, яка навіть в самому кращому випадку буде не менше 50 мм.

Перший варіант

Дана конструкція буде мати товщину в 50 мм.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Схема першого варіанту

  • Починають її монтувати з того, що підготовлені металеві профілі з боку їх прилягання до стіни обклеюються самоклеючою стрічкою «Тексаунд S BAND 50». Це необхідно зробити для того, щоб уникнути передачі звуку і вібрацій від стіни по металевому каркасу в кімнату.
  • Далі, каркасні елементи закріплюються до стіни дюбелями, і між ними монтуються теплоізолюючі, звукопоглинальні мати.
  • Потім, на листи гіпсокартону, з внутрішньої їх боку, наклеюється звукоізоляційний матеріал. В даному випадку добре підійде «Тесаунд 70».
  • Після цього. гіпсокартон закріплюється на стійках каркаса, а його шви зашпаровуються шпаклівкою.
Другий варіант

Товщина конструкції при цьому варіанті буде становити 60 мм.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Схема другого варіанту

  • В даному випадку спочатку на стіну закріплюється тонкий теплоізолятор. Можна використовувати фольгований утеплювач, встановивши його поверхнею, що відбиває в бік кімнати. Утеплювач повинен закривати стики стіни з підлогою та стелею, тобто заходити на них на 150÷200 мм.
  • Зверху нього виробляється монтаж металевого каркасу, який так само, як і в першому варіанті конструкції, прикріплюється до стіни.
  • Далі, в каркас укладаються мати утеплювача, які закриваються гіпсокартоном з наклеєним на нього «Тексаудом 70».

Тут потрібно відзначити, що теплоізоляційний матеріал, який прикріпляється до стіни, може бути замінений на «Тексаунд FT 75», що має додатковий шар повсті.

Третій варіант

Товщина третього варіанту конструкції становить 70 ÷ 80 мм, так як вона складається з більшої кількості шарів.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Схема третього варіанту

  • Першим шаром до стіни встановлюється теплоізоляційний матеріал.
  • Другим шаром йде звукопоглинаюча мембрана «Тексаунд».
  • Зверху неї монтується решетування.
  • Потім встановлюються мати утеплювача.
  • Останнім шаром на конструкцію закріплюються сендвіч-панелі, які складаються з двох листів гіпсокартону, між якими прокладено «Тексаунд».

Купуючи звукоізоляційний матеріал такого типу, рекомендовано надати консультанту продає фірми характеристики матеріалу, з якого побудований будинок. Продавець-консультант допоможе зробити правильний вибір, визначивши товщину і кращу форму випуску «Тексаунда».

Відео: використання «тексаунда» для шумоізоляції в умовах квартири

Використання в якості шумоізоляції поролонових матів

Найефективнішим з доступних за ціною матеріалів для звукоізоляції стін в квартирі можна назвати акустичний поролон. Завдяки своїй пористій структурі цей матеріал відмінно поглинає і розсіює звукові коливання.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Найвищими шумоізоляційними якостями володіє поролон, особливо в профільному виконанні

Акустичний поролон здатний нейтралізувати шум двох типів звукові і вібраційні хвилі, тобто заглушає звук і розсіює низькі частоти, що виникають від коливань поверхонь, наприклад, стукіт або «баси» музики.

Матеріал досить довговічний і може монтуватися як в якості самостійного звукоізолюючого матеріалу, так і в комплексі з гіпсокартоном. Поролонові мати випускаються в широкому розмірному діапазоні і можуть бути рельєфними або ж мати рівну поверхню.

Поролон виготовляється методом пресування поліуретанової піни, після чого проводиться нарізка на стандартні блоки розміром 1000×2000 мм. Товщина матів варіюється від 10 до 120 мм. Матеріал вітчизняного виробництва випускається в двох-трьох кольорах, імпортні ж варіанти мають більш різноманітну колірну гаму, що включає 10÷12 забарвлень.

Типи рельєфу матеріалу

Типи рельєфного малюнка акустичного поролону можуть бути різними. Від глибини рельєфу залежить і загальна товщина матеріалу, і його шумопоглинаючі властивості.

Основні типи рельєфів, що застосовуються з метою звукоізоляції приміщень, представлені в таблиці нижче:

Висота рельєфу матеріалу (мм) 25 50 70 100
«Клин»
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали Для помірної звукоізоляції стін і стелі. Ефективний для поглинання стоячих звукових хвиль і луни в середніх або маленьких приміщеннях. Для ефективної звукоізоляції приміщень будь-якого розміру. Для поглинання низьких частот, найчастіше застосовується у великих залах.
«Піраміда»
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали Для помірної захисту стін від проникнення високих і середніх частот. Захист від стоячих хвиль в невеликих приміщеннях. У комплексі з пастками для низьких частот, можуть повністю звукоізолювати приміщення. Застосовується для приміщень будь-якого розміру і застосовується в зв’язці з додатковими елементами звукоізоляції, такими як звукові пастки. Ті ж характеристики, що і типу матеріалу «клин»
Висота рельєфу 40 80
«Хвиля»
(«лоток для яєць»)
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали Володіє якостями, властивими «клину» або «піраміді» товщиною 25 і 50 мм, але має більш низьку вартість. Відповідає характеристикам «клину» або «піраміді», що має товщину в 70 і 100 мм, і також має більш низьку вартість.

Існують і інші, не так часто використовувані елементи з акустичного поролону.

Найменування типу рельєфу Характеристики
«Пікова» Такий рельєф матів менш популярний і має незвичайний малюнок. Його незатребуваність пояснюється більш низькими звукоізоляційними якостями, ніж у матеріалів, зазначених вище.
«Пастка для басів» Хвилі, що мають низьку частоту, важче заглушити, так як вони мають велику довжину. Для цього і встановлюються в кожному куті кімнати пастки для басів, які розраховані на приміщення будь-якої площі.
«Пастки високих і середніх частот» Ці елементи встановлюються в залах великого розміру. Вони призначені для уловлювання середніх і високих частот, і створюють ефект розсіювання низьких частот. Їх встановлюють у вертикальному положенні, але якщо блоки розрізати навпіл і встановити по кутках, вони стануть пастками для низьких частот.
«Кутовий блок» Кутові блоки, виробляються у вигляді трикутного бруса. Вони встановлюються по кутах кімнати і на стиках двох поверхонь, і служать також для розсіювання низьких частот.
Декоративні плити для стелі Виробляються з рельєфним малюнком і без нього. Вони призначені для зміни рельєфу та форми стелі, з допомогою чого досягається додатковий звукоізоляційний ефект.
Ізоляційні клини Використовуються для зниження вібрацій від студійного обладнання і застосовуються в якості підкладки під нього.

Акустичний поролон до недавніх пір досить рідко використовувався в квартирах, так як матеріал має властивість накопичувати пил. Але в останні роки все більше мешканців панельних будинків вибирають саме поролон для зниження звукопровідності стін. Завдяки високим звукопоглинальним і розсіюючим якостям, цей матеріал здатний зробити приміщення практично повністю звуконепроникним, за умови монтажу не тільки на стіни, але і на поверхні стелі та підлоги.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Приміщення звукової студії, повністю оздоблене профільним поролоном

Дуже важливо відзначити, що акустичний поролон нітрохи не втрачає своїх звукоізоляційних якостітв прі закриття його гіпсокартоном. Головною умовою у створенні подібної конструкції є те, що самі поролонові мати обов’язково повинні бути приклеєні безпосередньо на основу стіни, без яких би то ні було підкладок.

Звукоізолірованіе стін акустичним поролоном

Монтаж поролона стіни не занадто складний, тому його легко можна провести самостійно. У даному випадку варто розглянути найбільш прийнятний спосіб для звукоізоляції умов квартири, але слід відразу зазначити, що площа кімнати дещо зменшиться.

Робота по монтажу проводиться в такій послідовності:

  • Щоб поролон клеїлася легко, поверхню стіни краще всього заґрунтувати і добре просушити.
  • Далі, потрібно мати закріпити на стіні. Вони повинні щільно прилягати до її поверхні, інакше ефект звукоизоляции буде частково втрачений.
Шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали

Монтаж поролоновою шумоізоляції не становить особливої праці

  • Клеїти поролонові мати можна на широкий двосторонній монтажний скотч, «рідкі цвяхи» або розігрітий силікон.
  • Коли всі стіни будуть закриті поролоновими матами, можна переходити до монтажу каркасної решетування з металевих профілів або дерев’яного бруса. Напрямні каркаса кріпляться на відстані 50÷60 мм від стіни.
  • Стійки монтуються в поглиблення рельєфного малюнка безпосередньо до стіни. Отвори для кріплень просвердлюються прямо крізь поролон.
  • Після закріплення каркаса решетування, нанапрямних закріплюються листи гіпсокартону, фанера, панелі ПВХ або інші оздоблювальні матеріали. Це ніяк не знизить ефективність шумопоглинання поролоновою прошарку, так як вона перша буде приймати всі звукові хвилі, що надходять ззовні, поглинати і розсіювати.
  • Таким же чином поролон монтується на стелю. Прямо на нього встановлюється решетування, а потім закріплюється один з видів підвісних стель.
  • На підлозі поверх акустичного поролону укладають лаги, на які настилається дощана або фанерний підлогу. Далі, при бажанні, на фанеру можна настелити ламінат, лінолеум, килимове покриття або інший декоративне покриття.

Потрібно відзначити, що монтаж акустичних матів не вимагає серйозних підготовчих ремонтних робіт, а якщо прийнято рішення залишити поролонові панелі у відкритому вигляді, то їх монтаж взагалі займе не більш одного дня.

Відкритий матеріал потребує частого чищення за допомогою потужного пилососа, щоб не допускати скупчення всередині цього пористого матеріалу великого обсягу пилу. У тому випадку, якщо одна з панелей з якихось причин відійшла від стіни, її можна швидко і без особливих підготовок приклеїти на місце.

Крім розглянутих звукоізоляційних матеріалів, в асортименті будівельних магазинів представлені і інші. Але на сьогоднішній день акустичний поролон, мембрани «тексаунд», плити «шуманет» і їм подібні шумоізолятори можна назвати найефективнішими та безпечними для монтажу в умовах квартири.